30 listopada 2016

W poniedziałek licealiści wzięli udział w rozgrywkach sportowych w siatkówkę. Do zawodów stanęły drużyny wszystkich klas, ale zwyciężyć mogła tylko jedna. Gratulujemy drugoklasistom, którzy pokonali pozostałe drużyny i zostali mistrzami! Turniej został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Liceum, a poprowadzony przez p. Ewę Herman i p. Tomasza Hermana.

Wyniki poszczególnych spotkań:
1LO – 3LO 2:0 (25:8 / 25:10)
2LO – 3LO 2:0 (25:22 / 25:11)
1LO – 2LO 1:2 (20:25 / 25:23 / 5:15)


30 listopada 2016

Marysia Piłat (2LO) zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Translatorskim „O Wawrzyn Klemensa Janickiego” pod patronatem Prezydenta Poznania, w kategorii „szkoły średnie”. Przedmiotem konkursu był przekład wiersza łacińskiego na język polski. Marysia tłumaczyła „Pieśń 10” z II Księgi Horacego. Nauczycielem łaciny w naszej szkole jest p. Piotr Skowroński.
Link do tłumaczenia Marysi

W tym samym samym konkursie pioerwsze miejsce zajął również p. Piotr Skowroński, w kategorii „otwartej”, który przetłumaczył ten sam wiersz. Gratulacje!
Link do tłumaczenia p. Skowrońskiego


30 listopada 2016


29 listopada 2016

Grudzień to oczywiście Święta! Na nie czekamy, ale po drodze czeka nas wiele innych bardzo ważnych wydarzeń. Plan pracy nadchodzącego miesiąca dostępny jest w TERMINARZ, w zakładce u góry strony. Zapraszamy!


29 listopada 2016

W dniach 13-19.11.16 r., wraz z p. D. Kuźniewską i p. J. Kwiatkowską, byliśmy na wyjeździe do Hiszpanii z programu Erasmus +. Mieszkaliśmy tam u hiszpańskich rodzin , z którymi bardzo się zżyliśmy. Podczas projektu mogliśmy ćwiczyć język angielski i hiszpański. Nawiązaliśmy wiele kontaktów z ludźmi z innych krajów i zyskaliśmy nowych przyjaciół, za którymi już bardzo tęsknimy.

Mieliśmy okazję zwiedzić znane miejsca w regionie Estremadura, m.in. miejscowości Merida i Cáceres oraz Park Narodowy Monfragüe, który w 2003 roku został wpisany na światową listę UNESCO. Zamek, który znajduje się wysoko na skałach, daje niesamowite możliwości do obserwowania sępów (niektórzy z nas widzieli je po raz pierwszy!) i innych ptaków drapieżnych latających nad doliną rzeki Tag.

W ciągu całego tygodnia pracowaliśmy nad projektem Young Tourism: be sustainable. be entrepreneurial. be creative. Produktem naszych wspólnych działań będzie aplikacja na telefon, dzięki której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat miejsc w regionie Estramadura, które widzieliśmy i opisaliśmy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i już nie możemy się doczekać , aż nasi nowi przyjaciele przyjadą do nas w marcu. Kamila Wrona, Oliwia Frączek, Sara Florczak, Zuzia Sieradzka, Maciek Król.


28 listopada 2016

WAŻNE! W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie rodziców wychowawcami (w klasach od 16:30), a następnie po nich konsultacje z nauczycielami. Zachęcamy do odwiedzenia szkoły, bo za 2 tygodnie wystawiamy oceny śródroczne.

W czasie spotkania, a nawet odrobinę wczęśniej (od 16:00) będzie można wziąć udział w Kiermaszu Świątecznym, który będzie miał miejsce na głównym korytarzu szkoły. Przewidujemy fantastycznie wykonane (przez naszych uczniów) dekoracje, zachęcamy więc do udanych zakupów 🙂


28 listopada 2016

Nasi maturzyści podjęli wysiłek próbnej matury, pierwszego poważnego sprawdzianu wiedzy i umiejętności w kształcie i formule nadchodzącego egzaminu. Testy, które rozwiązywaliśmy, zostały zaproponowane przez wydawnictwo Operon.


28 listopada 2016

Zapraszamy na Mszę roratnią, która będzie miała miejsce w kościele uniwersyteckim i czas 2 grudnia o godz. 7:30. Prosimy o zabranie lampionów!
+

Przypominamy – zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany lampion roratni. Zwycięzca otrzyma talon fundusze na gorącą czekoladę.


27 listopada 2016

Rozpoczęliśmy dzisiaj nowy rok kościelny, który tradycyjnie zostaje otwarty pierwszą niedzielą adwentu. Jest to czas, kiedy nauczyciele, pracownicy administracyjni i techniczni corocznie spotykają się na czuwaniu adwentowym. W tym roku w programie znalazły się ciekawe spotkania z psycholog dr Marią Popkiewicz-Ciesielską (która w inspirującym wykładzie mówiła o szukaniu sensu życia) i o. Józefem Tarnówką (który mówił o rachunku sumienia i celebrował Eucharystię). Uczestnicy mieli także czas na rozmowy przy kawie oraz (na końcu czuwania) podczas wspólnej kolacji.


26 listopada 2016

Dziękujemy klasie 3G za nadesłane zdjęcia z klasowej zabawy „andrzejkowej”. Bawiliście się super! Ale gdzie pizza?!…
🙂


26 listopada 2016

Pogaduchy w dobrym tonie!
Zapraszamy na naszą trzecią w tym sezonie autorską audycję w Radio Rodzina. W poniedziałek (28.11) o 21:30 zaprosimy drogich radiosłuchaczy na ostatnio gorący i szeroko dyskutowany temat trudnych historycznie relacji polsko-ukraińskich program pt. „Kresy, kresy, kresy…”, przygotowany przez naszych młodych redaktorów pod opieką p. Anny Tracz-Molasy. Prace już trwają. Wkrótce więcej info!


25 listopada 2016

W czwartek w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Iskra w szkole. Jednostka w systemie społecznym”, które wspólnie z Wydziałem Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego organizujemy.
Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dwóch doktorantek z zaprzyjaźnionego Wydziału PAE UWr, które przedstawiły wyniki badań prowadzonych wśród wrocławskiej młodzieży odnośnie do mowy nienawiści.

Gościem specjalnym wczorajszego dnia była sędzia Anna Maria Wesołowska, która w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoich doświadczeniach z sali rozpraw. Niejedna historia wywołała w słuchaczach łzy wzruszenia, niejedna historia przyprawiła o dreszcze, niejedna historia zmusiła do refleksji i zastanowienia się nad sobą i własnym zachowaniem. Bez wątpienia była to pouczająca lekcja wychowawcza, której ciąg dalszy musi nastąpić.

Już teraz wyczekujemy stycznia, kiedy to rozpocznie się drugie spotkanie z cyklu edukacji prawniczej „Iskra w szkole. Jednostka w systemie społecznym”. Zapraszamy!


25 listopada 2016

Od kilku tygodni grupa uczennic wraz z p. Alicją Dubaj wytrwale ćwiczyła pieśni niepodległościowe. Wszystko po to, aby wspólnie z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez siostry Boromeuszki zaśpiewać je podczas wtorkowego spotkania. Nasz montaż słowno-muzyczny wywołał ogromne wzruszenie u osób, dla których słowo ojczyzna, patriotyzm mają głęboką wymowę.


24 listopada 2016

Jesteśmy w trakcie aż trzech superważnych akcji charytatywnych. Liczymy, że nasi drodzy przyjaciele nie uznają tego za zbytnią przesadę, ale postanowiliśmy nigdy nie odmawiać pomocy i apelować do Waszych ogromnych serc!

do 29 listopada klasy gimnazjalne i licealne przygotowują ozdoby na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 2 grudnia od godz. 16:00. Uwaga! Pierniczki i muffinki mogą być donoszone do piątku do godz. 8:00.
do 30 listopada zbieramy składniki do pieczenia ciast (oraz inne spożywcze), które przekażemy dla potrzebujących mieszkańców parafii naszej szkoły (pw. Imienia Jezus)
do 30 listopada można przynosić bawełnę, polar, minky, dresówkę, flanelę oraz włóczki, głównie bawełniane i akrylowe oraz mieszanki bawełniano-akrylowe i bawełniano-bambusowe w akcji TĘCZOWEGO KOCYKA dla wsparcia hiperwcześniaków.


24 listopada 2016

W listopadzie zawsze spotykamy się jednego popołudnia, aby wspominać naszych drogich zmarłych. W ostatni wtorek gimnazjaliści, licealiści, nauczyciele i siostry urszulanki spotkali się w Mauzoleum Piastów Śląskich, aby wspólnie wziąć udział w modlitewnym, podczas którego odśpiewano nieszpory za zmarłych. Zebrani wypisywali imiona bliskich, którzy odeszli z tego świata na kartkach wypominkowych, po czym w ich intencji odmówili „dziesiątek różańca”. Rozważania i spotkanie przygotowali uczniowie skupieni w samorządzie uczniowskim gimnazjum, oficjum przygotowały s. Katarzyna, s. Justyna i s. Jana.


23 listopada 2016

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć jako wolontariusze w tak ważnym wydarzeniu, jakim była Olimpiada Teatralna, organizowana w ramach Wrocław Europejska Stolica Kultury przez Instytut Grotowskiego. 22 uczniów gimnazjum i liceum pełniło dyżury w kamienicy Rynek 25, asystując przy wystawie fotografii haitańskiej. Poza tym uczestniczyli w różnych działaniach i wydarzeniach kulturalnych, które miały miejsce po lekcjach lub wieczorami. Widzieliśmy naszą młodzież między innymi na operze „Maskarada”, spektaklach „Ewangelie” i „1000 języków” oraz w punktach informacyjnych w BarBarze, Kinie Nowe Horyzonty oraz na Dworcu Świebodzkim. Nasi wolontariuszami podczas Olimpiady byli:

1. Zuzanna Bar (3 Gimnazjum)
2. Rozalia Kazienko (3 Gimnazjum)
3. Karolina Bronkowska (3 Gimnazjum)
4. Dominika Pilat (3 Gimnazjum)
5. Katarzyna Rakoczy (3 Gimnazjum)
6. Marta Torzewska (3 Gimnazjum)
7. Agnieszka Kleinert (1 Liceum)
8. Agnieszka Andrzejewska (1 Liceum)
9. Paulina Pilat (1 Liceum)
10. Martyna Matys (1 Liceum)
11. Teresa Rybska (1 Liceum)
12. Joanna Lis (1 Liceum)
13. Nikola Łakomska (1 Liceum)
14. Marta Obiegło (1 Liceum)
15. Krzysztof Bagiński (1 Liceum)
16. Wojciech Kuźmiński (1 Liceum)
17. Joanna Wójcik (1 Liceum)
18. Karolina Lis (1 Liceum)
19. Marta Kośmider (2 Liceum)
20. Karolina Domagała (2 Liceum)
21. Dominika Leśniak (2 Liceum)
22. Paula Dutkowska (2 Liceum)

Zapraszamy do galerii, gdzie pokażemy kilka impresji fotograficznych wykonanych przez Dominikę Leśniak i Karolinę Domagałę. Musimy zaznaczyć, że robienie zdjęć podczas wydarzeń było raczej niewskazane, stąd ich skromna ilość.


23 listopada 2016

Uwaga! Do pobrania deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w grudniu. Klikamy na grafikę powyżej, drukujemy, wypełniamy i oddajemy s. Katarzynie Niemiec, najlepiej jeszcze w tym tygodniu.


22 listopada 2016

Dziękujemy klasie 2aG za kilkanaście zdjęć z ich przedawentowej imprezy tamecznej. Podobnie jak u pierwszaków, spotkanie nie mogło się obyć bez pizzy 🙂


22 listopada 2016

Michał Piórkowski (1bG) zajął pierwsze miejsce w konkursie „Kulturalna Polska okresu międzywojennego – strona tytułowa gazety”
organizowanego przez WCDN w ramach XV EDYCJI RADOSNYCH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WE WROCŁAWIU. Gratulujemy wspaniałej pracy i zwycięstwa w konkursie!

Aby obejrzeć dokładnie pracę Michała należy kliknąć na grafikę poniżej.


21 listopada 2016

Zapełniły się dzisiaj korytarze naszej szkoły fantastycznymi postaciami bajkowymi, filmowymi, książkowymi. Wiele przebrań i strojów wywoływało szczery uśmiech; inaczej być nie mogło – przeżywaliśmy wszakże Dzień Życzliwości 🙂


21 listopada 2016

Jak już wspominaliśmy, chcielibyśmy włączyć się do akcji pomocowej zainicjowanej przez stowarzyszenie Tęczowy Kocyk, zrzeszającej osoby szyjące i dziergające na drutach i szydełku ubranka, rożki, kocyki, czapeczki dla dzieci z ciężkimi wadami wrodzonymi i hiperwcześniaków (czyli urodzonych między 12 a 24 tygodniem ciąży), na które, ze względu na maleńkie wymiary, nie można kupić ubranek w sklepie. Robią to po to, by każdy rodzic, doświadczający straty dziecka miał szansę godnie się z nim pożegnać, by po tym krótkim, trwającym najczęściej minuty spotkaniu pozostało jak najwięcej ciepłych wspomnień i aby wprowadzić trochę ciepła w surowe, szpitalne warunki. Życie ludzkie ma swoją godność niezależnie od tego ile trwa. Tych maluszków nie można uratować, ale dzięki ubrankom i kocykom można sprawić, by czas ich życia one i ich bliscy przeżyli w jak najlepszy sposób.

Do działania Tęczowego Kocyka niezbędne są materiały : bawełna, polar, minky, dresówka, flanela oraz włóczki, głównie bawełniane i akrylowe oraz mieszanki bawełniano-akrylowe i bawełniano- bambusowe.

Do końca listopada zbieramy materiały, które przekażemy osobom szyjącym ubranka. To jest pierwsza odsłona naszej współpracy. Planujemy kolejne, ale o tym powiemy za jakiś czas. Otwórzmy nasze serca!
Więcej o akcji dowiemy się w z artykułu – zapraszamy!


19 listopada 2016

W piątek na porannym apelu gościliśmy p. Agnieszkę Kępowicz, która opowiedziała nam o akcji społecznej „Tęczowy kocyk”, zrzeszającej osoby szyjące i dziergające na drutach i szydełku ubranka, rożki, kocyki, czapeczki dla dzieci z ciężkimi wadami wrodzonymi i hiperwcześniaków (czyli urodzonych między 12. a 24. tygodniem ciąży), na które, ze względu na maleńkie wymiary, nie można kupić ubranek w sklepie. To było bardzo emocjonalne spotkanie, w wyniku którego podjęliśmy współpracę z organizacją, o czym będziemy informować w osobnym wpisie. Zapraszamy do galerii do obejrzenia kilku zdjęć z apelu.


19 listopada 2016

Niektóre z klas w naszej szkole organizują spotkania o charakterze towarzysko-tanecznym. W ostatni czwartek uczniowie klasy 1aG spotkali się w swojej sali by, po nieśmiałym początku, zawirować w trzygodzinnym tańcu. Do imprezy od czasu do czasu dołączali uczniowie innych klas 🙂


18 listopada 2016

W miniony czwartek uczniowie klasy 1aG zaprezentowali na języku polskim przygotowane przez nich plakaty promujące bezinteresowne działnia. Tym samym połączyli treści związane z interpretacją „Przypowieści o miłosiernym Samarytaninie” z potrzebą mówienia o pomocy osobom potrzebującym, czym wpisują się w charakter naszej szkoły, której jednym z wyróżników jest aktywny udział młodzieży w akcjach charytatywnych. Projekt przygotowała p. Joanna Dobiech.


18 listopada 2016

Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni. (2Mch 12,45) Serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne za naszych drogich zmarłych, które odbędzie się dnia 24 listopada 2016 o godzinie 14:50 w Mauzoleum Piastów Śląskich. W programie czuwania są nieszpory za zmarłych.


17 listopada 2016

Asia Mazur (3G) zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych z olimpiady historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej częsci konkursu!


16 listopada 2016

Wybraliśmy „Zdjęcie października!”. Głosami spoleczności szkolnej zwyciężyła fotografia z Dnia Chłopaka w klasie 3G, a na nim chłopaki, Kuba i Kurt, biorą udział w zabawach przygotowanych przez koleżanki. (fot. A. Mosznińska)


15 listopada 2016

Nowe wpisy w naszej e-kronice. Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia października, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny.

Wydrukowana wersja kroniki jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje. A dzieje się sporo.


14 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie miał miejsce 2 grudnia 2016, podczas spotkania rodziców z nauczycielami. W tej chwili ozdoby świąteczne są w fazie produkcji, a przygotowują je uczniowie gimnazjum i liceum. Akcji patronuje Samorząd Uczniowski Gimnazjum.


14 listopada 2016

Nasi licealiści, zainspirowani ostatnio obejrzanym filmem Wołyń, zostali zaproszeni na lekcję otwartą, którą dzisiaj w naszej szkole poprowadzili wspólnie nauczyciele polskiego i historii: Anna Molasy, s. Agata Stężowska i Marek Pustowaruk. Podczas zajęć uczniowie mogli uporządkować sobie wiedzę historyczną o relacjach polsko – ukraińskich I połowy XX wieku. Ponadto zapoznali się z wywiadem ze Stanisławem Srokowskim, autorem książki „Nienawiść”, na kanwie której powstał film Wojtka Smarzowskiego. Porozmawiali także na temat genezy dzieła literackiego. Kolejnym etapem spotkania była analiza dzieła filmowego i poszczególnych scen ukazanych na ekranie kina. Lekcja okazała się na tyle interesująca, ze spontanicznie zaczęto planować kolejne odsłony spotkań z najnowszą historią.


12 listopada 2016

Tomek Magierowski (1bG) zakwalifikował się do drugiego etapu zDolnego Ślązaka z języka angielskiego! Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!


11 listopada 2016

Nasze poczty sztandarowe bardzo często biorą udział w różnych uroczystościach państwowych, naturalnie więc nie mogło nas zabraknąć podczas najważniejszego święta – Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie liceum i gimnazjum uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym, po czym udali się do Rynku, gdzie po defiladzie służ mundurowych i przemówieniu prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, odczytano apel poległych na różnych frontach walki, połączony z apelem smoleńskim. Pocztom sztandarowym towarzyszyła s. Agata Stężowska.


11 listopada 2016


10 listopada 2016

W ostatni weekend pokaźna grupa naszych uczniów wzięła udział w bardzo inspirujących rekolekcjach pt. „Duchowa siłownia”. Miejsce trzydniowych ćwiczeń duchowych było szczególne, bowiem młodzi spotkali się w Sulistrowiczkach (koło Ślęży), które słyną z przepięknego drewnianego kościółka. Spotkanie zorganizował i poprowadził ks. Jakub Bartczak, a opiekunami naszej młodzieży były siostry Katarzyna Starek i Monika Tomaszewska.


9 listopada 2016

W świecie biblijnych bohaterów.
W ubiegłym tygodniu odbyła sie w klasie Ib lekcja o charakterze teatralnym, poświęcona losom wybranych biblijnych bohaterów. Uczniowie wcielili sie rolę m. in. Adama i Ewy, Dawida, Izaaka, Abrahama, Racheli. W odegranych scenkach przedstawili dylematy, które dotyczyły wyborów Mojżesza, Aarona, Judyty, Jozuego, Salomona. Zajęcia – prowadzone pod kierunkiem p. Joanny Dobiech – były formą powtórzenia i uzupełnienia wiadomości na temat literackiej wartości Biblii oraz doskonałą okazją do nauki publicznych wystąpień, a przy okazji ujawniły talenty aktorskie wielu osób.


9 listopada 2016

Miło nam poinformować, że Marysia Głowacka (2cG) zakwalifikowała się do drugiego etapu zDolnego Ślązaka z języka niemieckiego! Gratulacje!


8 listopada 2016

W ubiegłą sobotę nasza drużyna wzięła udział w turnieju korfballu w ramach projektu „Korfball – drużyna przyjaciół”. Zawody miały miejsce w obiektach Uniwersytetu Wrocławskiego i wzięły w nim udział drużyny gimnazjalne i licealne. Trenerem naszej drużyny jest p. Tomasz Herman, na co dzień trener drużyny akademickiej, któremu asystuje p. Ewa Herman. Warto nadmienić, że jesteśmy w trakcie budowy młodego zespołu, który już niedługo, bo w grudniu, uda się na turniej młodych korfballistów w Kole.


8 listopada 2016

Grupa Charytatywna SERCE ogłasza akcję charytatywną!
Czas biegnie nieubłaganie. Już niedługo biały puch okryje ziemię. To znak, że nadchodzi magiczny czas, czas Mikołaja, prezentów, świąt Bożego Narodzenia. Przygotowujemy się do tych wydarzeń o wiele wcześniej. Niestety, nie u wszystkich zagości jednak pan w czerwonym kubraku, a domy przeniknie zapach pomarańczy, pierników… Otwórzmy swoje serca nie tylko na przychodzącego Jezusa, lecz także dla drugiego człowieka, przynosząc:

bakalie,
masę makową,
olej,
kakao,
mąkę,
ryż,
cukier.

Akcja trwa do końca listopada.


7 listopada 2016

Ostatnio na lekcjach języka polskiego klasa 2 a gimnazjum inspirowana powieścią Tolkiena przedstawiała losy Drużyny Pierścienia. Uczniowie mieli także okazję zaprojektować swoje okładki do omawianego utworu – bawiąc się w wydawców książki. Wszystkie prezentowane prace okazały się bardzo kreatywne. Lekcje polskiego w klasie 2a prowadzone są przez p. A. Molasy.


7 listopada 2016

Zaproszenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – przekazujemy!


7 listopada 2016

W ostatni czwartek (3.11.16) grupa wolontariuszy z II2aG 2bG wraz z s. Moniką Tomaszewską uczestniczyli w obchodach święta patronalnego Sióstr Boromeuszek – św. Karola Boromeusza. Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. Po niej wszyscy przyjaciele, wolontariusze, dobroczyńcy zostali zaproszeni na poczęstunek.


5 listopada 2016

W tym miesiącu szczególnie wspominamy naszych drogich zmarłych. Także w szkole będziemy uczestniczyć w kilku mniejszych lub większych wydarzeniach, podczas których będziemy ich przywoływać w swojej pamięci i modlitwie. O Mszy św. w intencji zmarłych już pisaliśmy, dzisiaj pokażemy w naszej galerii zdjęcia klasy 1aG, której uczniowie na swojej godzinie wychowawczej odwiedzili Mauzoleum Piastów Śląskich oraz podziemia klasztoru, gdzie spoczywają doczesne szczątki sióstr urszulanek, które żyły i zmarły w XIX w. Tam młodzi wraz z wychowawcą pomodlili się o życie wieczne dla Piastów śląskich, sióstr urszulanek i zmarłych ze swoich rodzin.


5 listopada 2016

Projektu „Biblioteka z klasą…” odsłona druga. Dominik Trela podarował bibliotece w imieniu klasy 2bG Gimnazjum książkę „Życie szczęśliwe” s. Małgorzaty Chmielewskiej. Dziękujemy klasie za książkęi zapraszamy miłych czytelników do biblioteki!


4 listopada 2016

W racji mnóstwa uroczystości we wrześniu i październiku dopiero dzisiaj mogliśmy uczestniczyć w pierwszej szkolnej Mszy pierwszopiątkowej. Jest nas tak dużo w szkole, że postanowiono, iż „pierwsze piątki” będą przeżywać gimnazjaliści i licealiści osobno, na zmianę. W dzisiejszej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Arkadiusza udział wzięli uczniowie liceum (za liturgię odpowiedzialna klasa 1).

Z radością informujemy, że szeregi fotografów szkolnych we frakcji licealistów zasila Marta Obiegło (1LO). Życzymy udanych zdjęć!


4 listopada 2016

W Miłogocicach – Nadleśnictwo Legnica – odbył się Sejmik Ekologiczny, w którym udział z naszej szkoły wzięli: Konstancja Krupińska 1BG, Mateusz Słowik 2CG, Marta Zaręba 1 LO i opiekun Szkolnego Koła LOP, p. Jadwiga Leszczyńska-Kazuro. W czasie zajęć uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia za konkursy organizowane przez Ligę Ochrony Przyrody. W konkursie plastycznym pt. „Polskie owady chronione” – 2. miejsce otrzymała Konstancja Krupińska, a wyróżnienie Marta Zaręba, w konkursie fotograficznym pt. „Roślinność charakterystyczna dla lasów, parków i remiz śródpolnych” 1. miejsce zajął Marek Słowik, a 3 miejsce Mateusz Słowik. Następnie uczestnicy poznali jak funkcjonuje szkółka leśna produkująca rocznie ok. 4 mln. sadzonek. GRATULUJEMY NASZYM ZDOLNYM UCZNIOM!


3 listopada 2016

Jeden obraz wart tysiąca słów.


3 listopada 2016

W poniedziałek Karolina Lis, Marta Obiegło i p. Jadwiga Leszczyńska-Kazuro zawiozły do TVP Wrocław znicze zebrane w naszej szkole przez Grupę Charytatywną SERCE. W akcję ” Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” włączyło się wielu uczniów – przynieśliście 96 zniczy. Dziękujemy!


2 listopada 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w bardzo ciekawym konkursie historyczno-literackim „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”. Zadanie wymaga kreatywności: własnoręcznie wykonana „pocztówka musi zawierać w części korespondencyjnej wypisanego adresata oraz nadawcę, a także krótką informację, którą wykonawca pocztówki chciałby przekazać Henrykowi Sienkiewiczowi (np. pozdrowienia, pytanie, refleksję o twórczości…)”. Szczegóły konkurs do pobrania tutaj. Prace oddajemy do p. Alicji Dubaj do 6 grudnia.


2 listopada 2016

W piątek na porannym apelu mieliśmy okazję obejrzeć kilka ciekawych prezentacji. Tradycyjnie w październiku zaprezentowały się gimnazjalne samorządy klasowe. Spośród sześciu prezentacji, aż trzy były krótkimi inscenizacjami (1aG, 1bG, 2bG), dwa samorządy zaprezentowały się za pomocą wcześniej przygotowanych filmów (2aG i 3G), a jeden przygotował prezentację w powerpoincie (2cG). Gratulujemy pomysłowości! Spotkanie prowadzili uczniowie z SU Gimnazjum.


1 listopada 2016

Nasza druga urszulańska audycja w Radio Rodzina w IV sezonie, w której przenieśliśmy się na Bliski Wschód, a konkretniej mówiąc, do Iranu. W studiu radiowym gościliśmy p. Agnieszkę Kuriatę, prawniczkę, znawczynię kultury muzułmańskiej, doktorantkę Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii UWr, członkinię Pracowni Badań Praw Orientalnych, która wprowadziła nas w kobiecy świat Iranu. Dowiedzieliśmy się, co wolno, a co nie wolno kobietom w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, o relacjach rodzinnych, czyli o typowych małżeństwach irańskich. Jakie stroje obowiązują kobiety w Iranie, czy ma to wpływ na obostrzenia odnośnie do stroju dla turystek odwiedzających ten piękny kraj? Czy kobiety starają się walczyć w Iranie o swoje prawa? Audycję poprowadzli Rozalia Kazienko (3G), Wojtek Kuźmiński (1LO), Hania Prorok (2LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, którą opublikowaliśmy poniżej!