16 października odbył się w Centrum Historii Zajezdnia pierwszy Dzień Paszportu, którego pomysłodawcą był Kartikey Johri, konsul honorowy Indii. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miejski, wrocławskie konsulaty i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. We Wrocławiu funkcjonują 24 konsulaty i część z nich miała okazję zaprezentować się podczas poniedziałkowego eventu. Wśród nich były konsulaty Niemiec, Słowacji, Łotwy, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Indii, Hiszpanii, Włoch, Korei, Luksemburga, Meksyku i Ukrainy.

Organizatorzy imprezy poprosili uczniów naszej szkoły o asystencję podczas Dnia Paszportu, o pomoc w przyjęciu gości. Ponad dwadzieścia osób – uczniów i nauczycieli –  udzielało przy stoiskach konsularnych informacji na temat poszczególnych krajów, uczniowie nieśli flagi państwa podczas oficjalnej prezentacji konsulatów, a nasz zespół, Stan Umysłu, wykonał mały koncert, entuzjastycznie przyjęty przez zebraną widownię.

W spotkaniu wzięło udział około 300 dzieci szkół podstawowych Wrocławia. Uczestnicy mieli okazję poznać tradycje i specjały krajów reprezentowanych przez konsulaty, w tym fascynujących pokazów artystycznych. Po spotkaniu można było zwiedzić wystawę „Wrocław 1946-2016”.

Z ramienia szkoły współpracę koordynowali: Anna Molasy, Hubert Kastelik i Robert Ruszczak.