-7 C
Wrocław
piątek, 23.02.2018 -
Strona główna Erasmus Team

Erasmus Team

Wielostronny Partnerski Projekt Szkół, w którym uczestniczymy wraz ze szkołami z Niemiec, Hiszpanii, Finlandii, Włoch oraz Polski w latach 2017-2019, to projekt, którego celem jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości. Ważnym celem przedsięwzięcia jest także pomaganie młodym ludziom w zdobyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA ERASMUSA+

W obecnej edycji (2017-2019) realizujemy temat „Turystyka młodych: słuchaj i odkrywaj.” (Young Tourism: listen and discover.) W ramach projektu będziemy angażować naszych uczniów do prac tematycznie związanych z główną myślą przedsięwzięcia. Owoce naszej pracy będą przedstawiane podczas w ramach spotkań z młodzieżą z zaprzyjaźnionych szkół podczas wyjazdów zagranicznych.

Etapy realizacji projektu

16-18 listopada 2017. Ustalenie ważnych szczegółów, jak również dat spotkań w krajach partnerskich oraz udział w rozmaitych warsztatach to główne zajęcia podczas spotkania wszystkich koordynatorów projektu Erasmus+ w Niemczech w miejscowości Fritzlar. Pomimo… (czytaj więcej)

4 października 2017. Powoli wchodzimy w nową edycję projektu wymiany doświadczeń ze szkołami z innych państw europejskich w programie Erasmus+ W ubiegłym tygodniu p. Dorota Kuźniewska uczestniczyła w spotkaniu… (czytaj więcej)

22 września 2017. Rozpoczynamy kolejną ekscytującą odsłonę projektu Erasmus+. Tym razem będziemy współpracować ze szkołami z Niemiec, Włoch, Finlandii i Hiszpanii. Pierwszym krokiem jest uformowanie zespołu, który będzie realizował projekt (czytaj więcej)