Św. Urszula jest patronką wszystkich szkół urszulańskich na całym świecie, uczniów, nauczycieli, rodzin – całych społeczności. Te same wartości, symbole, zwyczaje są kultywowane przez nasze szkoły na każdej długości i szerokości geograficznej.

Podczas naszej letniej podróży do Indonezji przekonaliśmy się o tym na własne oczy. Choć Indonezyjczycy okazali się narodem nieco bardziej spontanicznym i żywiołowym niż my, wizyty w kilku szkołach, głównie Dżakarty, utwierdziły nas w przekonaniu, że jesteśmy jedną wielką rodziną i doskonale w tej rodzinie się czujemy. Chcemy utrzymywać bliskie kontakty ze szkołami urszulańskimi na całym świecie i czynimy duże wysiłki, aby do tego doprowadzić.

W naszej fotorelacji zabieramy Was do szkół (w kolejności) w Klaten, Surakarta, BSD, Santa Maria (Dżakarta),  Santa Ursula  (Dżakarta), Santa Theresia  (Dżakarta) i Saint Vincencius  (Dżakarta). Poznajmy wspaniałych uczniów i nauczycieli tych szkół!