• Historia zakonu Sióstr Urszulanek pisze się na naszych oczach – 20 stycznia do polskiej prowincji Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej dołączyła prowincja holenderska.
  • Główne uroczystości miały miejsce we Wrocławiu; w spotkaniu uczestniczyło 180 sióstr z Polski, Ukrainy i Holandii. Wśród gości mogliśmy zobaczyć wiele sióstr, które zapisały się w  historii Liceum i Gimnazjum – byłych dyrektorek, a także przełożonych domu wrocławskiego.
  • W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły.
  • W programie uroczystości były: program artystyczny „W drodze ku jedności” w Oratorium Marianum w wykonaniu uczniów SP Sióstr Urszulanek z Poznania, Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jacka Kicińskiego w Kościele Uniwersyteckim, uroczysty obiad oraz, na zakończenie dnia, nieszpory.

(dziękujemy za zdjęcia s. Darii Klich)