11 C
Wrocław
niedziela, 22.10.2017 -
Strona główna Radiowcy

Radiowcy

POGADUCHY W DOBRYM TONIE

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

W drugiej audycji piątego sezonu podejmiemy niezwykle ciekawy temat. W studiu będziemy gościć Pana Marcina Haremzę, himalaistę, miłośnika wspinaczki wysokogórskiej, z którym spróbujemy ustalić, czy wspinaczkę można traktować jako pasję, czy może sposób na życie? Podczas audycji dowiemy się, jak przebiegają przygotowania do wypraw, na jakie uwarunkowania zdrowotne należy wziąć pod uwagę przyszły himalaista, a także jak wypada człowiek w konfrontacji z naturą. O poznanych miejscach, kulturze, ludziach spotkanych na wyprawach i o wielu innych fascynujących sprawach posłuchamy 23 października – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji w poniedziałek, 23 października 2017, o godzinie 21:30. 

GOSPODARZE AUDYCJI

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

(25.09.2017) Z radością anonsujemy pierwszą w tym sezonie naszą autorską audycję w Radio Rodzina! Na dobry początek przeniesiemy się na Kresy, a konkretnie na polskie nekropolie. Gościem specjalnym będzie p. Bolesław Lang, miłośnik i propagator kultury kresowej, organizator wypraw na ukraińskie nekropolie. Podczas naszej audycji będziemy rozważać następujące zagadnienia: kultury kresowej, pamięci o polskich cmentarzach, akcjach organizowanych w celu ich restauracji, motywacji młodych ludzi pomagających na Ukrainie.

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji – 

GOSPODARZE AUDYCJI

24.10.2016. Nasza druga urszulańska audycja w Radio Rodzina w IV sezonie, w której przenieśliśmy się na Bliski Wschód, a konkretniej mówiąc, do Iranu. W studiu radiowym gościliśmy p. Agnieszkę Kuriatę, prawniczkę, znawczynię kultury muzułmańskiej, doktorantkę Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii UWr, członkinię Pracowni Badań Praw Orientalnych, która wprowadziła nas w kobiecy świat Iranu. Dowiedzieliśmy się, co wolno, a co nie wolno kobietom w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, o relacjach rodzinnych, czyli o typowych małżeństwach irańskich. Jakie stroje obowiązują kobiety w Iranie, czy ma to wpływ na obostrzenia odnośnie do stroju dla turystek odwiedzających ten piękny kraj? Czy kobiety starają się walczyć w Iranie o swoje prawa? Audycję poprowadzli Rozalia Kazienko (3G), Wojtek Kuźmiński (1LO), Hania Prorok (2LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, którą opublikowaliśmy poniżej!

26.09.2016. Dzisiaj pierwsza nasza audycja w Radio Rodzina w IV sezonie! 

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania bardzo ciekawych materiałów, przygotowanych przez naszą młodzież. Tytuł dzisiejszego programu to „W kręgu fantasy”. Podczas audycji będziemy zastanawiać się, czym jest fantastyka, a czym fantasy. Gościć w studiu będziemy dra Marka Pustowaruka, nauczyciela języka polskiego w naszym liceum, znawcę twórczości Tolkiena, który opowie nam o tym wybitnym pisarzu. W sondzie zadamy pytanie, co młodzi ludzie znajdują w tego typu literaturze, dlaczego po nią sięgają.