W sobotę podejmowaliśmy w naszej szkole niezwykłych gości: ponad dwadzieścia maluchów, którzy przyszli z rodzicami, aby wziąć udział w specjalnych wielkopostnych warsztatach dla dzieci.

Spotkanie przebiegało dwutorowo: o godzinie 10:30 rodzice wzięli udział w bardzo inspirującym wykładzie dr Marii Popkiewicz-Ciesielskiej o tym, jak wychowywać dzieci „dla świata”, nie dla siebie. W tym czasie ich pociechy uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Katarzynę Peroń (z Diakonii Dzieci Wspólnoty HalleluJah) , podczas których był czas na rozmowę z dziećmi o byciu dobrym, o walce ze słabościami oraz na skonstruowanie korony cierniowej i papierowych kwiatków, które w trakcie Wielkiego Postu docelowo maję zastępować kolce korony.

Dzieciom w trakcie warsztatów pomagały wolontariuszki: uczennice naszej szkoły oraz harcerki zastępu Renifer z 2. Drużyny Wrocławskiej (Federacja Skautingu Europejskiego (fse) SHK „Zawisza”. Na zakończenie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, specjalnie przygotowanej dla dzieci, z  „żywymi obrazami” zainscenizowanymi przez młodzież ze wspólnoty HalleluJah.

#urszu4kidz