IV Edycja konkursu „Wpisani w przyrodę” już za nami. W konkursie brało udział kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych z  województwa dolnośląskiego. Tegoroczne hasło towarzyszące konkursowi brzmiało „Niech moc będzie z Tobą, czyli energia wokół nas”.

W środę 21 lutego sześciu finalistów, którzy w I etapie uzyskali największą liczbę punktów z testu wiedzy o energii, zmagało się z zadaniami praktycznymi z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii.

W samo południe w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, na którą przybyli znamienici goście, powitani przez siostrę dyrektor Zuzannę Filipczak. Uniwersytet Wrocławski, który patronował konkursowi, reprezentowała profesor dr hab Anna Skarzyńska prodziekan Wydziału Chemii, która wręczyła laureatom akademickie upominki. Nie zabrakło również pana Emila Bilińskiego z Led Studio współfundatora nagród w konkursie.  Najważniejszymi gośćmi byli oczywiście uczestnicy konkursu oraz
ich opiekunowie. Galę rozdania nagród uświetnił jubileuszowy wykład dr Zdzisława Wróblewskiego pt.”Skąd człowiek bierze energię” oraz występ muzyczny Adama Szczepańskiego.

Najpierw organizatorzy ogłosili wyniki części plastycznej konkursu, którego zadaniem było stworzenie przez uczestników autorskiego komiksu pod tytułem „Przygody żarówki w poszukiwaniu energii.”

Jego celem było zapoznanie młodzieży z różnymi rodzajami odnawialnych źródeł energii oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Uczestnicy naszego konkursy stanęli na wysokości zadania, przesyłając kilkadziesiąt prac, z których organizatorzy konkursu przyznali aż siedem wyróżnień i trzy główne nagrody.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu wiedzy o energii, którego zwycięzcą został Krystian Kłak ze Szkoły Podstawowej nr 10 we Wrocławiu. Finaliści i laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Led Studio, Hydropolis, Uniwersytet Wrocławski, Zieloną Brygadę, oraz dyrekcję i radę rodziców Zespołu Szkół Urszulańskich. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Finaliści:

Weronika Gorgoń z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie,