W poniedziałek grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej liceum razem z nauczycielem geografii p. Magdą Krakowską uczestniczyła w zajęciach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki- Raw Marterials University Day. Wykłady i warsztaty zorganizowane były przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy festiwalu mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, zasiąść w studenckiej ławie nowoczesnej sali wykładowej, wziąć udział w warsztatach i ćwiczeniach terenowych.

Zajęcia z Ziemskiego pola magnetycznego i magnetomertii, okazały się bardzo praktyczne- uczniowie mieli okazję samodzielnie zmierzyć wielkość i zmiany pola magnetycznego wokół budynku Politechniki za pomocą magnetomeru gsm 19. Najciekawsze dla uczniów okazały się warsztaty z surowców mineralnych Polski, podczas których licealiści mieli okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet poczuć ciekawe skały z polskich złóż.

Przydatny na pewno okazał się również wykład pt. „Perspektywy rozwoju zawodowego w sektorze surowcowym”, który z pewnością skłoni uczniów do refleksji nad wyborem ścieżki zawodowej. (M. Krakowska)