30 września 2012

WYBIERAMY ZDJĘCIE ROKU 2013! Kontynuujemy gimnazjalną tradycję wybierania najciekawszej fotografii spośród opublikowanych na szkolnej stronie internetowej, z tą różnicą, że teraz do plebiscytu zgłaszamy zdjęcia także z licealistkami w rolach głównych.
Wybór zdjęcia roku poprzedzony jest selekcją dziewięciu „Zdjęć miesiąca”, począwszy od września do maja. Tak więc najpierw wybieramy „Zdjęcie września”. Jak to się będzie odbywać? Zapraszamy na wwwSU (zakładki EXTRA!) – tam wszystkie szczegóły.

+
Gimnazjalistki rozpoczęły Ligę Klas. Pierwsze punkty zostały przyznane, trzecioklasistki wyszły na prowadzenie. Wszystko na temat Ligi Klas na stronie Samorządu Gimnazjum, szczególnie tam w zakładce LIGAkLAS.


29 września 2012

Uczennica klasy 1a Gimnazjum, Natalia Romek, podczas uroczystej gali w Filharmonii Wrocławskiej otrzymała stypendium dla uczniów zdolnych, które przyznaje się w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego. Stypendium tego typu przyznawane jest uczniom na 10 miesięcy, ale tylko jeden raz w trakcie trwania nauki w danym typie szkoły. Natalii składamy gratulacje, życząc jej (oraz naszej szkole za jej pośrednictwem) wielu sukcesów. Zapraszamy do galerii.


28 września 2012

Wybrane przez nauczycieli w-f spośród ochotniczek wśród Gimnazjalistek, drużyna dziewczyn udała się dzisiaj pod opieką p. Ewy Herman na wrocławskie kąpielisko Morskie Oko, by wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych. Międzyszkolne mistrzostwa gimnazjów w sztafecie przełajowej (10 x 1km) należą do trudnych zawodów, stąd nasz zespół, w 90% składający się z pierwszoklasistek, obiektywnie, nie osiągnął dobrego rezultatu, plasując się w końcowych rejonach stawki. Subiektywnie natomiast, jak wynika z komentarzy obserwatorów, dziewczyny dały z siebie wszystko. Następnym razem, kiedy będą o rok starsze, na pewno osiągną trochę więcej! Zapraszamy do galerii.


27 września 2012

Wczoraj i dzisiaj uczestniczyliśmy w apelach tematycznych: środowy w Gimnazjum związany był z niedawnym wyjazdem do obozu zagłady w Auschwitz i traktował właśnie o historii tego miejsca. Czwartkowe spootkanie w licealnym gronie to relacja z niedawnego wyjazdu uczennic do Częstochowy na XII Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

+
Dzisiaj Gimnazjalistki miały okazję zintegrować się między klasami. Samorząd Uczniowski Gmn przygotował kolejną już edycję Dnia Wspólnoty. Więcej szczegółów na ten temat na stronie internetowej SU (w EXTRA!).


26 września 2012

XV Festiwalu Nauk ciąg dalszy. Zarówno Gimnazjalistki jak i Licealistki uczestniczyły w warsztatach fizycznych, które odbyły się w ramach XV Festiwalu Nauk. Poznawanie fizyki przez doświadczenia jest chyba najciekawszą formą przyswajania tej wcale niełatwej dziedziny nauki 🙂 Na zdjęciach Gimazjalistki pod opieką p. Moniki Książczak i s. Agnieszki Młynarczykowskiej.

Licealistki z klasy I i II udały się pod opieką p.Anny Ikoniak do Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej, aby wziąć udział w warsztatach języka włoskiego pt. „Dolce vita in Italia”.


25 września 2012

„Życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego” (Gal 2,20b) – tak zatytułowane były warsztaty liturgiczno-muzyczne, które w miniony weekend odbyły się w Pieszycach. Prowadzący zajęcia kompozytorzy: Piotr Pałka i Hubert Kowalski wprowadzali uczestników – w tym uczennice i nauczycielki naszej szkoły – w tajniki emisji głosu i pięknej gry na instrumentach. Muzycy dzielili się swoją wiarą i tym jak prawdziwie głosić Ewangelię poprzez talenty, którymi zostaliśmy obdarowani. Uwieńczeniem Spotkania, po dwóch dniach intensywnej pracy, słało się wykonanie pieśni na Mszy Świętej oraz koncert w Kościele Św. Antoniego w Pieszycach. Było naprawdę pięknie i twórczo.
Już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłoroczne Warsztaty.

W galerii (gdzie teraz zapraszamy!) zobaczyć można zdjęcia z próby chóru i orkiestry. Otrzymaliśmy je dzięki uprzejmości fotografa świdnickiej wspólnoty Ruchu Światło Życie, Pana Ryszarda Łuczyńskiego.


24 września 2012
Koncert charytatywny na rzecz szkoły, który odbył się wczoraj wczesnym wieczorem w kościele św. Jadwigi , zgromadził kilkadziesiąt osób, miłośników muzyki klasycznej. Gwiazdą wieczoru był Robert Bachara, skrzypek, doktor na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie skrzypiec i asystent na Akademii Muzycznej w Łodzi. W programie prawie dwugodzinnego koncertu usłyszeliśmy utwory Von Westhoffa, Bacha, Vivaldiego i LeClaira, w części w wykonaniu solowym Roberta Bachary, w części w duecie z Karoliną Krężelewską. W galerii prezentujemy kilkanaście zdjęć, za które dziękujemy s. Klemensie Misiurewicz.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli z nami w tym pięnym wydarzeniu – za wsparcie naszej inicatywy. Postaramy się zaprosić Państwa jeszcze nie raz na koncert do Urszulanek przy Placu Nankiera 16!


24 września 2012
Karolina Lizunova z klasy II LO jest naszym drugim licealnym fotografem współpracującym ze stroną internetową. Dziękujemy Karolinie za zdjęcia, które już dla nas zrobiła (apel o wychowaniu i wykład prof. Miodka) i za te, które jeszcze zrobi. Są bardzo dobre!


23 września 2012
Zapraszamy do odwiedzania naszych „satelickich” stron internetowych, a mamy ich na razie trzy (znajdziemy je w grupie zakładek EXTRA!). Najczęściej
aktualizowana jest strona internetowa Samorządu Gimnazjum. Tam znajdziemy prawie codziennie aktualizowane informacje na temat działań SU, a szczególnie
ogłoszenia ważna dla uczennic Gimnazjum.
Innym często aktualizowanym miejscem jest blog łaciński SCHOLAE LATINAE, prowadzony przez p. Katarzynę Ochman (znajomość łaciny wymagana).
Blog angielskojęzyczny PER ASPERA AD ASTRA p. Piotra Sołodyny jest nieco rzadziej aktualizowany, ale warto zaglądać na jego podstrony, które są bardzo
pożyteczne z różnych względów dla uczennic uczących się j. angielskiego w Gimnazjum (znajomość j. angielskiego wymagana).
JESTEŚMY TEŻ NA FACEBOOKU!


22 września 2012

Sobota nie dla wszystkich była dniem wolnym on nauki, choć może w innym wydaniu niż zwykle. Wizyta w Oświęcimiu, w byłym obozie zagłady w Auschwitz, to lekcja z najstraszniejszych kart historii i studium najmroczniejszej strony człowieczeństwa. Dziewczyny pod opieką s. Agaty Stężowskiej, s.Blandyny Boch, p.Alicji Dubaj i p.Piotra Sołodyny, zwiedziły obiekty obozów Auschwitz I i II (Birkenau) i, przy pomocy przewodnika, zapoznały się po krótce z historią i zasadami funkcjonowania obozu pracy i zagłady. W galerii prezentujemy zdjęcia z wyjazdu.

Realizacja idei Dnia Patriotycznego wzięła swój początek w Gimnazjum 2006 roku i trwa nieprzerwanie do teraz. W tym roku po raz pierwszy Dzień Patriotyczny zgromadził uczennice zarówno Gimnazjum, jak i Liceum.


21 września 2012

XV Dolnośląski Festiwal Nauki został dzisiaj oficjalnie zaingurowany wykładem prof. Jana Miodka pt. „Język najmłodszych pokoleń – projekcja języka jutra”. Nie mogło nas tam zabraknąć, oczywiście. Na 3. i 4. godzinie lekcyjnej licealistki z klas II i III udały się do, sąsiadującego z naszym, budynku polonistyki pod opieką p. Anny Janickiej, aby uczestniczyć w tej arcyciekawej prelekcji.

+
UWAGA! Plan lekcji dla licealistek ulega małej zmianie. Zapraszamy do PLAN LEKCJI, gdzie publikujemy uaktualnienie. Nowy porządek lekcyjny obowiązuje od poniedziałku, 24 września.


20 września 2012

Dzisiejszy poranny apel zgromadził w szkolnej auli gimnazjalistki i licealistki. Poranne spotkanie dotyczyło wychowania i było podsumowaniem ankiety, którą przygotowały i zanalizowały pod kierunkiem s. Agnieszki Młynarczykowskiej drugoklasistki z Gimnazjum. W galerii kilka zdjęć – zapraszamy.

+
Szczegóły dotyączące wyjazdu na Dzień Patriotyczny do byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Data wyjazdu – 22.09.2012
Godzina wyjazdu 6:30 (podróż ok. 4,5 h).
Szacowany czas powrotu około 20.
Miejsce wyjazdu – parking przed szkołą.
Miejsce powrotu – parking przed szkołą lub parking między halą targową a gimnazjum nr 29 (ul. Kraińskiego).
Co należy zabrać ze sobą? Oprócz rzeczy podstawowych, warto zabrać ze sobą:
– parasol lub kurtkę przeciwdeszczową (nie znamy prognoz, a część zwiedzania będzie mieć miejsce na terenie otwartym)
– prowiant na cały dzień – śniadanie, obiad i posiłek wieczorny; będzie także możliwość skorzystania z obiadu w restauracji – można więc wziąć pieniądze na obiad
– legitymację szkolną.


19 września 2012
Grupa licealistek zasilona kilkoma gimnazjalistkami udała się wczoraj pod opieką s. Moniki Tomaszewskiej na Jasna Górę, aby wziąć udział w XII Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było „Żywa wiara daje nadzieję i działa przez miłość”.


18 września 2012

Wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, oznacza dla uczennic naszych szkół możliwość zawierzenia swoich spraw szkolnych poprzez wstawiennictwo Świętego. Jak co roku, Gimnazjalistki i Licealistki dzisiaj zebrały się w auli, zabrawszy ze sobą przybory szkolne, by powitać w naszych progach Ojca Macieja. Nasz szkolny duszpasterz poświęcił na porannym apelu przyniesione przez dziewczyny piórniki, podręczniki, itp. Nie zabrakło też dzienników szkolnych, o których zabranie do auli zadbali nauczyciele. Zapraszamy do galerii foto.


17 września 2012
Ogłoszenie w ramach programu COMENIUS.
Biblioteka Szkolna przy pomocy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum ogłaszają konkurs miniatur literackich!

Jesteśmy w trakcie projektowania kalendarza szkolnego na rok 2013, którego lejtmotywem jest „czas”. Chcielibyśmy, aby jednym z elementów kartki miesięcznej był cytat dotyczący czasu autorstwa naszych uczennic.

Dlatego ogłaszamy konkurs na najbardziej poetycką metaforę na temat czasu. Forma małego „dziełka” jest prosta –
prosimy, abyście uzupełniły poniższe zdanie oryginalną myślą na temat czasu: „CZAS JEST JAK………….., PONIEWAŻ ………………………”

Do konkursu można zgłosić najwyżej 3 metafory, napisane na osobnych kartkach i oddane w kopercie do biblioteki
szkolnej.
Ostateczny termin zgłaszania prac to 1 października 2012. Nagrodą jest dowolnie wybrana przez siebie książka do 35 złotych.


17 września 2012

 


16 września 2012

W poniedziałki odbywają się zajęcia koła historycznego w gimnazjum. Dziewczyny podczas zajeć robią ciekawe rzeczy, na przykład podczas pierwszego spotkania wcieliły się w rolę egipskich kapłanów, którzy przygotowywali ciało zmarłego do wieczności. Po zapoznaniu się z przepisem na mumię, uczennice przystąpiły do jej wykonania. Czy im się udało? Zobaczcie sami – zapraszamy do naszej galerii.
Zapraszamy na zajęcia koła historycznego w poniedziałki o 7:00.

+
Wciąż kompletujemy listę uczestników sobotniego Dnia Patriotycznego w Oświęcimiu i mamy wolne miejsca. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić rodziców, rodzeństwo lub znajomych naszych uczennic do przyłączenia się do naszego wyjazdu. Przypominamy, że Dzień Patriotyczny ma miejsce 22 września i całkowity jego koszt wynosi 69 złotych. Zapisy na tablicy informacyjnej przy pokoju nauczycielskim.


15 września 2012

Nie bylibyśmy dobrą szkołą, gdybyśmy nie wspierali potrzebujących. Grupa Charytatywna „Samarytanin”, dotychczas działająca w Gimnazjum, w tym roku szkolnym rozszerza swoją działalność także na Liceum. Opiekunem Grupy jest p.Małgorzta Wróblewska.

Ogłaszamy dwie akcje i zapraszamy do włączenia się do dzieła pomocy potrzebującym: zbieramy produkty papiernicze dla domu dziecka; długopisy, ołówki, zeszyty, itp. można przynosić do końca miesiąca. Wyprawka dla noworodka to kolejna inicjatywa zaproponowana przez „Samarytanina”. Jak pomóc? Przynieść rzeczy, z których sporządzimy paczkę dla potrzebującej rodziny z dzidziusiem.


14 września 2012

Gimnazjalistki od kilku lat angażują się życie swoich klas i szkoły rywalizując w Lidze Klas. Kolejna, dziewiąta, jej edycja startuje w poniedziałek. Z tego tytułu Emilia Janas (2 Gmn) i Ola Szczegielniak (3 Gmn) odwiedziły pierwsze klasy gimnazjalne na godzinach wychowawczych, podczas których opowiedziały krótko o idei Ligi i głównych konkurencjach. Zdjęcia z tego spotkania zobaczymy w galerii na stronie SU (w EXTRA!).

 

Z nowości na stronie – co bardziej spostrzegawczy być może zauważyli nowy odnośnik w kat. „Ludzie w szkole”. Jest nim INTERNAT. Znajdziemy tam podstawowe informacje na temat właśnie internatu. Zapraszamy!


13 września 2012

Park Szczytnicki, Pergola, fontanny – te piękne miejsca bywają często scenerią wycieczek naszych uczennic. Nie inaczej było, gdy nasze nowe gimnazjalistki, pierwszoklasistki, udały się tam wraz ze swoimi wychowawczyniami, aby spędzić dzień integracyjny. Pogoda niestety nie opisała, więc zaszła potrzeba szybkiego powrotu do szkoły i kontynuacji zabaw w auli. Zmiana otoczenia nie wpłynęła jednak dramatycznie na pogorszenie nastrojów : )
Zapraszamy do galerii foto.


12 września 2012

Serdecznie zapraszamy wszystkie śpiewające i grające uczennice na kolejne już warsztaty muzyczno-liturgiczne do Pieszyc. Kurs odbędzie się w dniach 21-23 września. Koszt uczestnictwa to 75 zł, plus cena przejazdu (ok 35 zł w dwie strony). Zajęcia prowadzić będą m.in. (znani ze śpiewników „Niepojętej Trójcy”) kompozytorzy Piotr Pałka i Hubert Kowalski. Gorąco polecamy. Zapisy drogą mailową (zakładka Nauczyciele) u p.Pauliny Bogdańskiej (lub osobiście) do soboty 15 września.
Więcej informacji na stronie http://www.cmw.osw.pl.

+
Siostra Agata Stężowska zaingurowała długą serię środowych apeli tematycznych w Gimnazjum. Dziewczyny miały okazję obejrzeć krótki film na temat sowieckiej inwazji na Polskę 17 września 1939 (kilka zdjeć w galerii fot.).

+
UWAGA! Zastępstwa na piątek za p.A. Janicką. Zajrzyj do ZASTĘPSTWA.


11 września 2012

Udało nam się zdobyć opisy do zdjęć grupowych, które wykonaliśmy 3 września, wszystkich klas gimnazjalnych. Zapraszamy więc do UCZENNICE, gdzie
zdołaliśmy opublikować i opatrzyć nazwiskami fotografie naszych Gimnazjalistek. Licealistki trafią w to miejsce, jak tylko skompletujemy dane wszystkich klas.

 

UWAGA! Zmiana w zastępstwach na 12.09 za s.Agatę Stężowską! Zajrzyj do ZASTĘPSTWA.


10 września 2012

Pierwsza klasa liceum udała się dzisiaj do Parku Miniatur przy ul. Wróblewskiego, aby spędzić w pięknych okolicznościach pogody swój dzień integracyjny. Dziewczynom towarzyszyła p. Małgorzata Wróblewska, wychowawczyni klasy. Zapraszamy do GALERIA (u góry strony).

Chcemy przedstawić odwiedzającym naszą stronę internetową jednego z naszych fotografów szkolnych. Z ramienia LO naszą witrynę będzie wspierać Wiktoria Tyczyńska z klasy pierwszej. Pod jej fotorelacjami będzie widniał „stempelek” jak poniżej. Wyjście do Parku Miniatur jest uwiecznione właśnie przez Wiktorię. Dziękujemy!

+

UWAGA! publikujemy dla licealistek zastępstwa na wtorek i środę zamiast języka polskiego.


9 września 2012

Dzisiaj mamy dwa zaproszenia. Pierwsze – zapraszamy nasze uczennice do wzięcia udziału w wyjazdowym Dniu Patriotycznym. W tym roku wyjeżdżamy 22 września do obozu zagłady w Oświęcimiu. Koszt wyjazdu to 69 złotych (przejazd autokarem, opłata za przewodników, słuchawki w muzeum, parkingi). Zapisy na tablicy na korytarzu szkolnym przy pokoju nauczycielskim. Pieniądze można wpłacać do piątku (14.09) do s. Agaty Stężowskiej (licealistki) i p. Piotra Sołodyny (gimnazjalistki).

Drugie – miłośników i amatorów muzyki klasycznej zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz naszej nowopowstałej szkoły (Zespołu Szkół Urszulańskich), podczas którego gwiazdą wieczoru będzie Robert Bachara, doktor na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie skrzypiec i asystent na Akademii Muzycznej w Łodzi. W programie koncertu usłyszymy utwory Von Westhoffa, Bacha, Vivaldiego i LeClaira. Dodatkową atrakcją jest miejsce koncertu – wspaniałą akustykę zagwarantuje nam kościół św. Jadwigi, mieszczący się w budynku naszej szkoły. Szczegóły dot. koncertu uzyskamy klikając na grafikę w prawym górnym roku strony.


9 września 2012

Informacja dotycząca rekrutacji do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum – formularze zgłoszeniowe, których zabrakło w piątek pod nieobecność opiekuna samorządu są do ściągnięcia na stronie internetowej samorządu. Jutro będzie można je także pobrać u Przewodniczącej SU, Emilii Janas.


8 września 2012

Rozpoczynamy cykl wpisów pod wiele mówiącym tytułem „poznajmy się”. Będziemy przekierowywać naszych internautów w te miejsca strony, gdzie opublikowaliśmy podpisane zdjęcia grupowe. Dzisiaj poznajemy naszych nauczycieli – zapraszamy więc do „NAUCZYCIELE”!


7 września 2012

Dzisiaj o godz. 16:30 odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców, którzy najpierw spotkali się gremialnie z Siostrą Dyrektor i wychowawcami w auli, po czym przeszli do klas.

Dobrze składa się, ponieważ od dzisiaj, oprócz częstych spotkań na korytarzach szkolnych, możemy kontaktować się z naszymi wychowawcami i nauczycielami za pomocą strony internetowej. Wchodząc na podstronę „NAUCZYCIELE” zauważymy, że w dla znakomitej większości z nich dołączono KONTAKT (pod listą funkcji, które spełniają w szkole). Wpisujemy „Twój temat”, „Treść maila” i „Twój e-mail”. I tyle.

Zaglądajmy do „ZASTĘPSTWA” – n a następny tydzień mamy już trzy. Jest nadzieja, że uda się skończyć lekcje wcześniej 🙂


6 września 2012

Na dziejszym apelu porannym Emilia Janas, Przewodnicząca SU Gimnazjum, ogłosiła rozpoczęcie rekrutacji do Rady SU. Proces wyboru samorządu będzie trwał do 16 września. Szczegóły na stronie samorządowej (w EXTRA!)

Pragniemy przypomnieć o spotkaniu informacyjnym Rodziców z Wychowawcami, które odbędzie się w piątek o godz. 16:30 w auli szkolnej.

Dzisiaj nasza nowa strona internetowa wzbogaciła się o link EGZAMINY 2013, gdzie zamieściliśmy procedury egzaminów gimnazjalnego i maturalnego oraz bardzo ważne załączniki z nimi związane (w „ludzie w szkole”). Poza tym, roczny harmonogram modlitw porannych na głównej, pod banerem po prawej stronie witryny.


5 września 2012

Podstrona „zastępstwa” traci dzisiaj swoją nieskazitelność – okazuje się, że w następnym tygodniu mamy pierwsze zaplanowane w tym roku szkolnym absencje. Kto kogo kiedy zastępuje? Sprawdźcie w „zastępstwa” (LUDZIE W SZKOLE).

Nowością na naszej świeżutkiej (uwaga, świeżo malowane!) witrynie jest bardzo ważny link, który wstępnie nazwaliśmy „uwaga awaria!” (LUDZIE W…). W miejscu, do którego on nas zawiedzie znajdziemy informację na temat osób, które nam pomogą w kryzysowych (awaryjnych) sytuacjach: psychologa, pielęgniarki (i niedługo duszpasterza). Stamtąd mamy możliwość wysłać do nich wysłać maila. Jeśli trapi Was jakiś problem, nie wahajcie się z tego skorzystać. Kto wie, może na początek anonimowo?…

Do fotorelacji z pierwszego wspólnego apelu dorzucamy 6 zdjęć. Można obejrzeć (w GALERIA u góry strony).


4 września 2012

Pierwszy poranny apel w historii Zespołu Szkół, wspólny gimnazjalistek i licealistek, był spotkaniem o charakterze informacyjnym. Siostra Dyrektor udzieliła dziewczynom cennych rad (porządkowych), które im pozwolą sprawnie poruszać się w nowej rzeczywistości szkolnej (w galerii kilka zdjęć).
Od tego roku szkolnego wspólne apele nie będą rzadkością. Tygodniowy ich rozkład wygląda następująco: (1) poniedziałek – wspólny apel w auli o 7:50 (2) wtorek – wspólny apel w auli o 7:50 (3) środa – apel gimnazjalny w auli o 7:45 (licealistki mają w tym czasie spotkanie o 7:50 na korytarzu LO) (4) czwartek – apel licealny w auli o 7:45 (gimnazjalistki mają w tym czasie spotkanie o 7:50 na korytarzu Gimnazjum) (5) piątek – wspólny apel w auli o 7:50.
===
Nasza nowa witryna internetowa wzbogaciła się dzisiaj o miejsca ADMINISTRACJA (sekretariat+) i ZASĘPSTWA (ludzie w..). Jak można zauważyć, na witrynie wciąż widnieją linki „puste” – te będziemy aktywować w najbliższym czasie. Z dnia na dzień.


3 września 2012

Na szczęście rok szkolny nie rozpoczyna się lekcjami, więc pierwszy wrześniowy dzień w szkole nie jest równoznaczny z pracą. Ta dopiero od jutra. Dzisiaj spotkaliśmy się o poranku na korytarzu św.Klary, skąd około dwustuosobowym korowodem ruszyliśmy do kościoła pw. Najświętszego Imienia Jezus, gdzie zainugurowaliśmy nasze tegoroczne trudy po Bożemu – Eucharystią, sprawowaną przez naszego szkolnego kapelana, o.Macieja Niedzielskiego OP. Liturgię Mszy upiększył nasz szkolny chór, który prowadzony przez nową dyrygentkę, p.Paulinę Bogdańską, został zasilony przez męskie głosy (tymczasowo? na stałe?). Po powrocie do szkoły zasiedliśmy w auli, gdzie przewodniczące samorządów uczniowskich Gimnazjum (Emilia Janas) i LO (Miriam Dawidowicz) rozpoczęły uroczystość. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała siostra dyrektor Blandyna Boch, która powitała nauczycieli i uczennice po wakacjach oraz przedstawiła czterech nowych członków rady pedagogicznej: p.Joannę Chuderską (j.polski), s.Agatę Stężowską (historia), s.Karolinę Duraj (internat i PDŻ) oraz p.Paulinę Bogdańską (muzyka, WOK i chór). Słowo powitania wygłosiła także przełożona domu wrocławskiego, siostra Jadwiga Łaciak. Przed pójściem do klas na spotkanie z wychowawczyniami, uczennice udały się do pięknych klasztornych wirydarzy, gdzie zrobiono im zdjęcia grupowe. Zapraszamy do GALERIA (u góry strony).

 


2 września 2012

WITAMY NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ WROCŁAWSKICH URSZULANEK! Od tej chwili nasz drogi internauta odwiedzający www.urszulanki.edu.pl będzie zasypany całym mnóstwem informacji z życia naszych uczennic, setkami zdjęć oraz innymi ciekawymi materiałami. O szczegółach na pewno opowiemy w naszym serwisie już wkrótce. Dzisiaj jednak chcielibyśmy wyjaśnić jedną sytuację. O jakich uczennicach wspomnianych wyżej mowa? o licealistkach? o gimazjalistkach? Otóż o jednych i drugich! Z dniem pierwszym września 2012 Gimnazjum i Liceum zostało połączone w Zespół Szkół Urszulańskich, którego dyrektorem została s.Blandyna Boch, z jednym pokojem nauczycielskim, wspólny wszystkimi pomieszczenia, itd.
I WSPÓLNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. Zapraszamy codziennie, albowiem gwarantujemy, że będzie można tutaj znaleźć na bieżąco uaktualniane informacje. Notki będą dodawane przez kilka osób za to odpowiedzialnych, a ich prezentacji dokonamy z czasem. Dzisiaj startujemy zapraszając do naszej galerii fotograficznej (link do niej zawsze znajdziemy u góry strony), bo tam czekają na nas dwie fotorelacje: z lipcowych kajaków oraz z pierwszej w tym roku szkolnym rady pedagogicznej. Zapraszamy do GALERIA.