30 listopada 2012

ZAPROSZENIE NR 1
Siotry Urszulanki serdecznie zapraszają młodzież na weekendowe rekolekcje do Częstochowy. W samym środku adwentu (14-16.12) jest możliwość pogłębienia więzi z Bogiem, u stóp Jasnej Góry. Koszt rekolekcji jest bardzo niski, ale szczegółowe informacje u s.Jany Krogul. Telefon na plakacie.

ZAPROSZENIE NR 2 & 3
Intensywne przygotowania adwentowe nasze środowisko będzie realizowało min. czuwaniem modlitewnym dla Nauczycieli i Rodziców Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek, które będzie miało miejsce za tydzień, w niedzielę, o godz. 16:00. W programie ciekawa konferencja, spotkanie przy kawie, adoracja Najsświętszego Sakramentu oraz Msza. Szczegóły rozkład na plakacie (kliknijmy baner o góry strony). Msza roratnia jest również doskonałym sposobem na intensywne wyczekiwanie Bożego Narodzenia. W tym roku, jak i w poprzednich, wędrujemy z zapalonymi lampkami od furty (gdzie zbiórka o 7:10) do Maciejówki (gdzie Msza o 7:25). Zachęcamy do udziału w obu wydarzeniach!

ZAPROSZENIE NR 4
Spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły, że w okolicach szkoły na słupach pojawiły się naklejki z symbolem muszli. To znak, że biegnie tędy droga św. Jakuba (CAMINO DE SANTIAGO). Jest to istniejący od IX w. chrześcijański szlak pątniczy prowadzący z różnych zakątków Europy (także z Polski) do Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie wg. tradycji znajduje się grób jednego z apostołów – św. Jakuba Większego.

Od trzydziestu lat, m.in. dzięki apelowi Jana Pawła II, odtwarzane są odcinki szlaku jakubowego w wielu krajach. Każdego roku wyruszają na nie tysiące pielgrzymów (chrześcijan, ateistów i wyznawców innych religii), którzy chcą uciec od codziennej gonitwy i odnaleźć to, co w życiu najważniejsze.

Jeśli i Ty pragniesz zmierzać ku doskonałości, zostawić pozory i wejść w głębię samego siebie, koniecznie wybierz się na szlak. Możesz to uczynić już 08.12.2012 (w sobotę), idąc z Tresna na pl. Nankiera. Jest to pierwsze przejście z cyklu „Pieszym tramwajem z Wrocławia do Santiago de Compostela”. Więcej informacji u p. Dubaj lub na www.camino.net.pl lub www.wrocamino.blogspot.com


29 listopada 2012

W sprawie wiosennych wycieczek których organizacja ruszyła pełną parą: wpłat za nie można dokonywać tylko gotówką u osoby odpowiedzialnej za daną wycieczkę, a nie w księgowości.


29 listopada 2012

Inscenizacja sztuki „Romeo i Julia” W. Szekspira przygotowana specjalnie dla szkół w Imparcie to okazja dla drugoklasistek naszego Gimnazjum do doświadczenia dramatu (lektury szkolnej) w sposób zamierzony przez autora dzieła, czyli na scenie. Dziewczyny obejrzały sztukę wraz z p. Joanną Chuderską-Jendraszczyk i s.Karoliną Duraj. (galeria, pod datą 22.11)

+

Kontynuując wątek kulturalny: co miesiąc uczennice naszej szkoły udają się do filharmonii, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Tematem wczorajszego spotkania, na które dziewczyny udały się z p. Małgorzatą Wróblewską, było „Fryderyk Chopin – sercem Polak a talentem świata obywatel”. Dziękujemy p. Wróblewskiej za zdjęcia (są do obejrzenia w galerii).

+

Zaglądamy do „zastępstwa” na dzień jutrzejszy.


28 listopada 2012

Dwie Licealistki: Marta Raer i Kamila Filończyk wzięły udział w historycznym konkursie Olimpiada Solidarności. Wymogiem konkursowym jest sfotografowanie jego przebiegu – my go spełniamy, a zdjęcia pokazujemy w galerii.

+

Historia jest fascynująca, a zgłębianie jej i odkrywanie różnych aspektów wielu uznaje za przyjemność. Dla nich mamy propozycję kolejnych trzech konkursów historycznych:

II Edycja konkursu historycznego – „Żołnierze wyklęci. Bohaterowie naszej wolności” organizowanego przez Stowarzyszenie Odra-Niemen
Do 31 stycznia 2013 r. uczennice gimnazjum oraz liceum mogą przesłać pracę na temat:
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ZWIĄZANYCH Z DOLNYM ŚLĄSKIEM
Nagrody będą rozdawane we Wrocławiu 1 marca 2013 r.
Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli.
WIĘCEJ INFO
VI Edycja konkursu Ośrodka Pamięć i Przyszłość” – „Świadectwa historyczne”
SPORT I TURYSTYKA NA ZIEMIACH ZACHODNICH
Uczennice liceum mogą zgłosić swój udział do 30 listopada 2012 r.
Do 22 marca 2013 należy przesłać napisaną pracę na temat osoby lub grupy zaangażowanej w sport lub turystykę na ziemiach zachodnich.
Wśród nagród jest notebook.
WIĘCEJ INFO
XVII Edycja konkursu Ośrodka Karta „Historia Bliska”
Do 28 lutego 2013 r. uczennice gimnazjum i liceum mogą przesłać prace na temat:
„POLACY – SĄSIEDZI PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ, PRZECIW SOBIE, OBOK SIEBIE, RAZEM…”
Odrębna nagroda jest przewidziana dla grup międzynawowych.
WIĘCEJ INFO

+

Zmiany w planie lekcji na jutro – zaglądamy do „zastępstwa”.


27 listopada 2012

Gościliśmy wczoraj w progach naszej Szkoły naukowca Uniwersytetu Wrocławskiego, który wykładał Licealistkom zagadnienia z dziedziny biotechnologii. Dr Zdzisław Wróblewski odwiedził nas nie po raz pierwszy – jego ciekawe wykłady cieszyły się powodzeniem także w latach poprzednich. Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy.

+

Grupa uczennic, nauczycieli, rodziny i przyjaciele naszej Szkoły udali się dzisiaj do Opery Wrocławskiej na przedstawienie „Samoson i Dalila”.

+

W naszym serwisie „Rok Wiary” załączyliśmy listę osób, którec zadeklarowały chęć czytania księgi Pisma św. w miesiącu listopadzie jak zadanie apostolskie wyznaczone przez Grupę Credo. Na stronie serwisu dodaliśmy także małe ikonki z podobiznami „credowiczek”. Szukamy baneru po lewej prawej witryny i zapraszamy!

+

W środę zmiany w planie lekcji z powodu absencji nauczycieli – zaglądamy do „zastępstwa”.


26 listopada 2012

Kolejny rok czuwaliśmy modlitewnie w intencji naszych bliskich zmarłych podczas tradycyjnego czuwania Życie-Śmierć-Życie, przygotowanego przez dziewczyny z Samorządu gimnazjalnego. Jak w latach poprzednich, tak i w tym, nabożeństwo rozpoczęło się krótką inscenizacją ilustrującą problem dotyczący życia doczesnego, momentu śmierci oraz nieśmiałą próbę zajrzenia poza niego. W drugiej części czuwania mieliśmy możliwość wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych, najpierw wypełniając kartkę wypominkową, a następnie uczestnicząc w liturgii godzin w ich intencji. Dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniu, uczennicom, nauczycielom, siostrom, oraz dziewczynom za jego przygotowanie. Zapraszamy do galerii fotograficznej.


26 listopada 2012

Właściwie na ostatnią chwilę udało na się uwiecznić na zdjęciu zmagania naszych Gimnazjalistek w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista, przy okazji dzisiejszej wizyty Sonii Jakubiak w siedzibie Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, gdzie udała się pod opieką p. Piotra Sołodyny, aby napisać test językowy z angielskiego. Przypomnijmy, test humanistyczny na tym etapie pisały Ewa Rejman, Ola Szczegielniak i Aga Żurek; test matematyczny – Ola Szczegielniak. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty. (zapraszamy do galerii)

+

Mając światło reflektora skierowane na Sonię – dzisiaj ogłoszono, że wygrała pierwszy z trzech etapów naszego szkolnego konkursu gimnazjalnego z j. angielskiego The Best Grammarian 2013 (test na czytanie ze zrozumieniem). Do drugiej rundy przeszło 17 uczennic. Za tydzień, we wtorek, test gramatyczno-leksykalny (2/3).

+

Nie unikniemy absencji nauczycielskich we wtorek – zapraszamy do „zastępstwa” >>


25 listopada 2012

Pomimo natłoku wydarzeń i prac udało nam się w końcu wypełnić szkolną tablicę infomacyjną przy furcie. Od teraz gościć na niej będą zdjęcia z życia naszej szkoły (te chcemy „odświeżać” co jakić czas), IKSy (Internetowa Kronika Szkoły zaadaptowana na potrzeby gazetki ściennej) oraz Echa Tygodnia (podsumowanie wydarzeń minionego tygodnia). Tablicę przygotowali s.Blandyna Boch i p.Piotr Sołodyna. Za pomoc w jej realizacji dziękujemy p.Annie Romek. Zdjęcie tablicy znajdziemy na naszym profilu twittera (ikonka pod zegarkiem z prawej).

+

Zapraszamy do naszej sekcji „zastępstwa” – na jutro przewidziane są zmiany w planie lekcji.


24 listopada 2012

Dzięki kreatywności nauczycieli, niewyczerpalnej energii uczennic oraz przychylnej postawie Siostry Dyrektor wachlarz ciekawych zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole stale się rozszerza. Własnie ruszyło Koło Biblioteczne „Noctua” (Sowa), z logo w nazwie i ciekawymi pomysłami na działalność. Wkrótce podamy więcej i informacji, bo (jak zasłyszeliśmy) dziewczyny szykują specjalny apel informacyjny. Opiekunem koła jest s. Zofia.
Przy tej okazji – udało nam się zdobyć dwa zdjęcia z ciekawego wydarzenia bibliotecznego. Niedawno stolarze zainstalowali nową półkę na książki, po czym odbyła się „ceremonia” oficjalnej inauguracji.Przecięcia wstęgi na półce dokonała Siostra Dyrektor w asyście uczennic koła.

+

O nowych kółkach. W tym tygodniu rusza w naszej szkole koło fotograficzne. Zajęcia, podczas których dziewczyny będą poznawać tajniki fotografowania oraz omawiać swoje prace, będą odbywały się raz w miesiącu. Pierwsze w najbliższą środę o 15:30. Z dziewczynami pracował będzie p. Piotr Sołodyna.


23 listopada 2012

Cztery dni maturalnej sesji próbnej z wydawnictwem OPERON. Nasze trzecioklasistki miały doskonałą okazję sprawdzić stan swojej wiedzy na pół roku przed godziną zero. Język polski, matematyka, języki obce, wos – wyniki testów z tych przedmiotów poznamy wkrótce. Zdjęcia w naszej galerii.

+

Pod zegarkiem po prawej zamieściliśmy mikrografiki odsyłajace naszego drogiego internautę do naszego facebooka i twittera (żeby było mu wygodnie).


22 listopada 2012

Spacerkiem po apelach tematycznych bieżącego tygodnia: (środa) trzynaście obiektów, miejsc polskich, figuruje obecnie na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO (min. wrocławska Hala Stulecia). Apel gimnazjalny, przygotowany przez trzecioklasistki pod kierunkiem s. Katarzyny Wróblewskiej, pokrótce przedstawił polski wkład w dziedzictwo UNESCO. Dzisiaj (w czwartek) natomiast na porannym apelu licealnym mogliśmy obejrzeć prezentację biologiczną pod wiele mówiącym tytułem „10 najbardziej jadowitych zwierząt”. Spotkanie w auli szkolnej przygotowały drugoklasistki. Zapraszamy do naszej galerii.


21 listopada 2012

Dzisiaj po lekcjach odbyły się zajęcia praktyczne ze sztuką origami, prowadzone przez uczennicę Gimnazjum, Natalię Romek. Jak trudne dla niewprawnej ręki jest konstruowanie pięknych papierowych „kul” przekonały się osoby, które przybyły na spotkanie. Nauka może okazać się bardzo cenna w okresie przedświątecznym, zwłaszcza dla tych, którzy lubią wykonywać własne ozdoby choinkowe. Dziękujemy Natalii i jej Mamie za przygotowanie zajęć. Zapraszamy do galerii.

+

Zastępstwa na czwartek i piątek w „zastępstwa”.


21 listopada 2012

Zbyt długo czekaliśmy z publikacją naszego (już jakiś czas w sieci) nowego serwisu internetowego dotyczącego „Roku Wiary w Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu”, więc oto on – trochę niedokończony (minus dwa elementy), ale AKTUALNY (listopadowy). Chcemy pomagać wierzącym rozwijać ich wiarę poprzez szybki dostęp do głównych treści Roku Wiary, przypadających na każdy miesiąc. Tekst Pisma, sylwetki świadków wiary, zagrożenia oraz zadania, które społeczności szkolnej zaproponowała nasza Grupa Credo stanowią treść serwisu. Zapraszamy!


20 listopada 2012

Maturzystki dzisiaj po raz pierwszy zmierzyły się z oficjalnym próbnym egzaminem maturalnym, który został przygotowany przez wydawnictwo OPERON. Już przed 9:00 Siostra Dyrektor zebranym w „uczelni” dziewczynom przedstawiła regulamin przeprowadzania egzaminu, poczym przytępiono do rozwiązywania testu z języka polskiego. Sesja egzaminacyjna potrwa trzy dni.

+

O wysiłku umysłowym ciąg dalszy: wczoraj trzy Gimnazjalistki – Agnieszka Żurek (kl.2), Ewa Rejman (kl.3) i Ola Szczegielniak (kl.3) udały się pod opieką p. Joanny Chuderskiej na drugi etap konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej. Czekamy na dobre wiadomości.


19 listopada 2012

Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na najlepsze foto ubiegłego miesiąca w naszym internetowym plebiscycie „Zdjęcie października”. Przytłaczjącą ilością głósów wygrała fotografia Wiktorii Tyczyńskiej. Gratulujemy fotografowi 🙂 Jeśli chcemy być na bieżąco ze zdjęciami miesiąca, zapraszamy do zakładki „Fotografia Roku”.

+

Kto kogo z nauczycieli zastępuje na jutrzejszych lekcjach oraz w środę? O tym w „zastępstwach”.


18 listopada 2012

Drogie Uczennice (Gimnazjum i Liceum)! Drodzy Rodzice! W bieżącym roku szkolnym proponujemy Wam 3 miejsca na wycieczki szkolne: Szklarską Porębę/Pragę , Toruń i okolice i Rzym (Włochy). Decyzję musicie podjąć do 23.11.2012 – deklarację odnośnie wyboru wycieczki, podpisaną przez Rodziców, należy oddać do sekretariatu szkoły w terminie 20-23.11.2012. Rezerwowanie miejsc na poszczególnych listach wycieczkowych odbywa się zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Szczegóły w nowej zakładce „wycieczki 2013” w kat. LUDZIE. Zapraszamy!


18 listopada 2012

Nie mieliśmy jeszcze okazji zaprosić do zakładki „X”, gdzie znajdziemy podsumowanie październikowych wydarzeń w Intenetowej Kronice Szkoły (IKS). Najciekawszych 10 wydarzeń ubiegłego miesiąca w słowno-obrazkowej formie – zapraszamy! „X” znajdziemy u góry naszej witryny.

+

Dwoje nauczycieli nie będzie jutro obecnych w szkole, zapraszamy więc do „zastępstwa” >>


17 listopada 2012

Jesienny dzień integracyjny gimnazjalnych drugoklasistek. Dziewczyny spędziły wczorajsze przedpołudnie w centrum kulturalnym „Agora”, gdzie zagłębiały tajniki ręcznego wyrobu słodkości. Opiekę nad nimi sprawowały p. Magdalena Jezierska i p. Joanna Otlewska. Zapraszamy do fotogalerii.


16 listopada 2012

Konsultacje Rodziców z Wychowawcami i Nauczycielami to dobra okazja, aby wyostrzyć obraz postępów w nauce naszych uczennic, ale jeszcze lepsza, by zorganizować Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Bożonarodzniowy klimat zagościł w naszej szkole szybciej niż w galeriach handlowych, prosimy o wyrozumiałość – o szczytny cel chodzi. Setki pięknych ozdób świętcznych zaległy na stołach w sali matematycznej. Jeśli dodamy do tego śliczne dziewczyny, które usługiwały klientom, efekt musi być duży, ten finasowy też. I jest. O szczegółach poinformujemy, kiedy uporamy się z tymi ozdobami, które nam pozostały. Okazje będę jeszcze dwie, ale o tym w późniejszych relacjach. Kiermasz został zorganiozowany przez Samorząd Uczniowski Gmn, przy pomocy koleżanek z Liceum. Za wykonane ozdoby Gimnazjalistki otrzymają punkty do Ligi Klas. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zakupy 🙂 Zapraszamy do galerii foto.


15 listopada 2012

Salony Urszulańskie, cytując ustęp ze strony internetowej Sióstr Urszulanek, są okazją do częstych spotkań byłych Wychowanek naszej Szkoły (ta ma bardzo długą, ponad 60-letnią tradycję) i podejmowania ciekawych inicjatyw. Spotkania mają charakter różnoraki, najczęściej kulturalno-towarzyski. Résumé wszystkich dotychczasowych Salonów znajdziemy na witrynie naszych Sióstr.

PLAKAT XIII SALONU URSZULAŃSKIEGO


15 listopada 2012

Krótka relacja z apeli tematycznych bieżącego tygodnia. Wrczoraj pierwszoklasistki licealne przedstawiły serię scenek rodzajowych, których tematem były zagadnienia z zakresu kultury osobistej. Apel przygotowany został pod okiem p. Małgorzaty Wróblewskiej. Dzisiaj rano natomiast grupa Licealistek przedstawiła społeczności szkolnej (foto)relację z niedawnego wyjazdu grupy pracującej przy projekcie Comenius na Węgry. Apel został przygotowany pod kierownictwem p. Agnieszki Markowskiej. Zdjęcia z wyjazdu na Węgry są TUTAJ.

+

Środowe i czwartkowe popołudnia to był czas wzmożonej pracy dla Samorządu Gimnazjum. Dziewczyny spotykały się po lekcjach, ale też w czasie przerw, aby porządkować, kategoryzować, oceniać do Ligi Klas i wyceniać na kiermasz ozdoby świąteczne przyniesione przez Gimnazjalistki. Większość produktów pracy uczniowskiej (kartki świąteczne, stroiki) to małe dziełka sztuki. Jutro będzie można je zakupić podczas Kiermaszu Charytatywnego (stoisko w sali matematycznej, czynne od 16:15). Zapraszamy do galerii.

+

Troje nauczycieli nie będzie jutro obecnych w szkole, mamy więc kilka informacji o zastępstwach / „zastępstwa” >>


14 listopada 2012

Jesteśmy w 2/3 oficjalnego próbnego egzaminu gimnazjalnego pod patronatem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE), organu odpowiedzialnego za administrację właściwego egzaminu kwietniowego. Wczoraj dziewczyny pisały dwa testy: z języka polskiego oraz historii z WOS-em. Dzisiejsza sesja to 90 minut z matematyką i 60 z przedmiotami przyrodniczymi. Jutro czekają nasze uczennice dwa testy językowe: na poziomie podstawowym i rozszerzonym, obydwa z języka angielskiego. W galerii mamy kilka zdjęć.

+

Więcej o wysiłku intelektualnym: jeszcze nie mieliśmy okazji poinformować o sukcesach naszych Gimnazjalistek (pierwszoklasistek!): Sonia Jakubiak (1a) zakwalifikowała się do II rundy Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty z języka angielskiego. Weronika Zielińska (1a) będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu historycznego „Losy żołnierza i oręża polskiego”.
Jeszcze o konkursach: Aleksandra Szczegielniak została zwyciężczynią konkursu plastycznego na najlepszą parodię komiksową znanego dzieła malarskiego, organizowanego przez Samorząd Gimnazjum. Nagrodą jest bilet do kina.

+

O 15:30 Gimnazjalistki zasiadły do testu inaugurującego trzyetapowy szkolny konkurs The Best Grammarian 2013. Dzisiaj dziewczyny pracowały z zadaniami na czytanie ze zrozumieniem. Konkurs, który jest organizowany przez p. Piotra Sołodynę, ma trzy etapy – do kolejnych będą się kwalifikowały uczennice z najlepszymi wynikami.


13 listopada 2012

WAŻNE OGŁOSZENIA:
PIERWSZE:
Grupa Jutrzenki zaprasza na pierwszą w tym roku szkolnym jutrznię. Ta fascynująca modlitwa psalmami będzie dla nas idealnym początkiem czwartkowych zmagań z nauką i pracą. Jutrznie będą odbywać się co tydzień, we czwartki, o 7:25 na chórze kościelnym. Serdecznie zapraszamy!

+

DRUGIE:
W piątek spotkanie Rodziców z Wychowawcami i Nauczycielami (o 16:30). Poza tym bardzo ważne spotkanie dla chętnych rodziców nt. szczepionki przeciw wirusowi HPV; szczególnie zaproszeni są rodzice kl. IG (o 18:15 w auli); cykl spotkań zakończy posiedzenie Rady Rodziców (18:45).


13 listopada 2012

W niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystym apelu i radosnym marszu z okazji Święta Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowały poczty sztandarowe Gimnazjum (w składzie Ola Masiuk, Magda Bajko, Ola Szczegielniak i Marta Nowak) i Liceum (w składzie Emilia Kurzeja, Aga Fiedeń, Asia Mróz i Ania Wyrzykowska). Obchody Święta Niepodległości mają zazwyczaj we Wrocławiu uroczysty charakter – widzieliśmy wojskową paradę, reprezentację straży miejskiej na koniach i prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, który wjechał na Rynek w bryczce. Po uroczystym apelu nastąpiła półgodzinna Radosna Parada, w której wzięło udział w sumie ok. tysiąca osób, w tym reprezentacje kilkunastu wrocławskich szkół. Naszym dziewczynom towarzyszyły s. Agata Stężowska i s. Joanna Łątka. Zapraszamy do galerii.

+

Sytuacja z absencjami nauczycieli ulega zdynamizowaniu. To co było obwieszczone wczoraj, dzisiaj ulega zmianie. Zachęcamy do zagladanięcia do „zastępstwa”, gdzie znajdziemy najbardziej aktualne zmiany.


12 listopada 2012

Anons od p. Małgorzaty Wróblewskiej, organizatorki wyjść kulturalnych do Opery:
Proponujemy wyjścia do Opery Wrocławskiej na dwa spektakle: „Kobieta bez cienia” R.Strauss – 18.XI.2012 godz.17:00 i „Samson i Dalila” C.Saint-Saens – 27.XI.2012 godz.19:00. Przy zakupie biletów na dwa spektakle cena promocyjna 40 zł za pakiet. Zapisy chętnych u skarbników klas. Zaproście Rodziców!

Nie musimy uświadamiać naszych obytych w kulturze i sztuce intenautów, jak niebywała jest to okazja. Bilety do Opery potrafią kosztować 4-5 razy więcej.

+

Dwoje nauczycieli nieobecnych w nadchodzących dwóch dniach. Zaglądamy do „zastępstwa”.


12 listopada 2012

Gdyby za każde wejście na nasze strony dawano nam 1 zł., bylibyśmy dzisiaj milionerami! To nie żart. Nasze liczniki własnie wybiły 1,001,806 wejść od listopada 2005 roku! Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedzają nasze strony: stare strony Gimnazjum i Liceum (ludzie jeszcze tam wchodzą), samorządową, łacińską i angielską i oczywiście szkolną. (1,001,820) Będziemy starać się wciąż publikować ciekawe materiały, aby Was kusić do nieustannego powrotu. Dzisiaj mamy jednak specjalnego BONUSA.

Nasza Szkoła jest obecna na Twitterze! To nowy mikroblog, gdzie będziemy informować o wszystkim, co się dzieje w szkole. O wydarzeniach, których próżno szukać na oficjalnej stronie www. (1,001,825) Nasz Twitter jest administrowany przez uczennice: Olę Szczegielniak, Julkę Frontczak, Ewę Załupkę, Anię Bukowską oraz Kamilę Filończyk. Pomagać im będzie p. Piotr Sołodyna oraz (okazjonalnie) s.Blandyna. Zachęcamy do dołączania się do naszej społeczności na mikroblogu!(1,001,841)

Nasz profil na Twitterze.


11 listopada 2012

Dzisiaj obchodzimy 94. rocznicę odzyskania niepodległości. To dobry moment, aby zaprezentować prace zgłoszone przez naszą szkołę na konkurs w ramach XI Edycji Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu. Prace trzech uczennic, zgłoszone do konkursu w galerii foto.

+

Ciekawy materiał dotyczący historii urszulanek w Polsce znajdziemy na stronie naszych Sióstr wrocławskich. „[…]w 1939 roku. Oto zbiorowym wysiłkiem wszystkich urszulańskich szkół w Polsce; wysiłkiem dzieci i młodzieży, grona nauczycielskiego, byłych wychowanek i rodziców uczennic ufundowano SAMOLOT SANITARNY „ŚW. URSZULA”[…]. Więcej znajdziemy na tej stronie.

+

Są na jutro zastępstwa. Co zamiast zajęć wychowania fizycznego? Zaglądamy do „zastępstwa”.


10 listopada 2012

Od czwartku do soboty (8-10.11.12) miało na Jasnej Górze miejsce XIII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich. Myślą przewodnią cyklu konferencji było: Przekaz wiary w szkole katolickiej. Tradycyjnie, na forum głos zabierają ludzie min. nauki, edukacji, kultury, mediów. W tym roku nauczyciele mieli okazję posłuchać prof. Katarzyny Olbrycht, UŚ, prof. Eugenii Potulickiej, UAM, ks. Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, p. Joanny Szymańskiej, z Ośrodka Rozwoju Edukacji , p. Karola Semika, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz red. Bogdana Rymanowskiego, znanego publicysty i dziennikarza. Oprócz wykładów, uczestnicy Forum uczestniczyli we Mszach św., koronce do Miłosierdzia Bożego oraz Apelu Jasnogórskim.
Rada Szkół Katolickich, organizator Forum, wraz z uczestnikami podziękowali ks. Biskupowi Stanisławowi Napierale, dotychczasowemu długoletniemu Asystentowi Szkół Katolickich za pracę na rzecz wspierania szkolnictwa i powitali w tej roli ks. Biskupa Marka Mendyka. Podziękowano także za lata współpracy s. Maksymilianie Wojnar, prezentce, spiritus movens inciatyw RSK. Siostra otrzymała także medal od Papieża Benedykta XVI, Pro Ecclesia Et Pontifice.
Naszą szkołę reprezentowali: (od czwartku) s.Agnieszka Młynarczykowska, (od piątku) s.Karolina Duraj, p.Dorota Witrykus, p.Małgorzata Wróblewska, p.Magdalena Olbrich i p.Piotr Sołodyna.


9 listopada 2012

Kolejne miejsce zostaje oficjalnie odsłonięte na naszej i tak już bogatej stronie internetowej. Zapraszamy dzisiaj do zakładki „prasa szkolna” w sekcji „LUDZIE”, gdzie od teraz będziemy mogli czytać wydania szkolnych gazetek. Na razie uczennice pod kierunkiem nauczycieli przygotowują dwie pozycje: KEFIR jest wydawnictwem które powstaje z inicjatywy grupy dziewcząt kierowanej przez p. Joannę Chuderską-Jendraszczyk, a AimHigh (w języku angielskim) tworzą uczennice wraz z p. Piotrem Sołodyną. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym „Kefirem” i czerwcowym wydaniem AimHigh.

+

Od dzisiaj możemy głosować na „Zdjęcie października”. Panel do głosowania znajdziemy po prawej stronie naszej witryny. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


8 listopada 2012

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na zagadnienie praw autorskich materiałów publikowanych na naszej stronie internetowej. Otóż wszystkie teksty, a szczególnie zdjęcia zamieszczane na oficjalnej stronie szkoły oraz profilu facebooka są naszą wyłączną własnością intelektualną, tak więc kopiowanie ich i publikowanie bez naszej zgody jest niedopuszczalne. Prosimy nie łamać tego prawa, a w przypadku jeśli jakieś materiały zostały gdzieś zamieszczone bez naszej wiedzy, prosimy o ich natychmiastowe usunięcie.

Dopuszczamy sytuacje, gdy ktoś prosi nas o pozwolenie na wykorzystanie naszych matriałów w wiadomych nam celach – nie będziemy (raczej) robić problemów.


8 listopada 2012

W niedzielę 11 listopada, Dzień Niepodległości. Dlatego dzisiaj Licealistki podczas apelu porannego, na który zaproszono także uczennice Gimnazjum, przedstawiły sylwetki ludzi, bohaterów, którzy w różnych okresach nowej historii Polski przyczynili się do odzyskania jej niepodległości (min. Józef Piłsudski, Witold Pilecki, Anna Walentynowicz). Dziewczyny merytorycznie wspierała s. Agata Stężowska. (zapraszamy do galerii)
Wczorajszy apel poranny był apelem muzycznym – dziewczyny doskonaliły śpiew przez jutrzejszą Mszą św. za zmarłych, która rozpocznie się w kościele o 7:25.

+

Dzisiaj, na przerwie śniadaniowej, miał miejsce pierwszy w tym roku szkiolnym „skecz śniadaniowy” przygotowywany przez klasy gimnazjalne. Zadebiutowały trzecioklasistki. Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy.


7 listopada 2012

Licealistki odetchnęły dzisiaj od samego rana kulturą. Przed dziewiątą wszystkie klasy licealne udały się na ul. Włodkowica, do Synagogi „Pod Białym Bocianem”. Tam dziewczyny i opiekunowie obejrzeli przedstawienie „Wallstrasse 13”, sztukę ukazującą skomplikowane życiorysy Żydów wrocławskich lat trzydziestych i sześćdziesiątych XX wieku (Wallstrasse to odpowiednik dzisiejszej ul. Włodkowica). W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć z wyjścia.

+

W piątek sześcioro przedstawicieli naszego Grona Pedagogicznego udaje się na Jasną Górę na Forum Szkół Katolickich. Stąd zastępstw publikujemy tak dużą ilość na ten dzień, że analizując je zdażymy spokojnie zjeść kolację. Zachęcamy do jednego i (jeśli nie za późno) drugiego – zajrzyjmy do „zastępstwa”.


6 listopada 2012

Ostatnia odsłona zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty na etapie szkolnym w tym sezonie. 18 osób „pisało” test z języka obcego w sali komputerowej, dziewczyny podzielone na dwie grupy. Testy językowe wykonywane są przez Internet . Uczniowie otrzymują test, który jest zestawiany losowo, spośród ogromnej bazy pytań. Wyniki indywidualne poznajemy bezpośrednio po zakończeniu testu – nie wiemy jedynie, ile punktów wystarczy, aby przejść do etapu rejonowego. Na tę informację czekamy trzymając za dziewczyny kciuki. Kilka zdjęć w GALERIA.

+

Czwartek nie obędzie się bez zastępstw. Zaglądamy do „zastępstwa”.


5 listopada 2012

Informacją dnia podaną na apelu porannym była wiadomość o sukcesach Gimnazjalistek w szkolnym etapie konkursu zDolny Ślązak. Aleksandra Szczegielniak (3G) dostała się do powiatowej części konkursu z matematyki, a Aga Żurek (2G), Ewa Rejman (3G) i (raz jeszcze) Ola Szczegielniak z języka poskiego. Nie wszystkie jeszcze wyniki spłynęły na nasze komputery, trzymamy więc dalej kciuki. Dziewczynom powyżej i ich nauczycielom składamy gratulacje i życzymy wytrwałości podczas przygotowywania się do drugiego etapu.

+

Więcej zastępstw na jutro oraz na środę. Uwaga – w środę następuje zamiana godziny lekcyjnej z katechezy w IIIa LO: z ósmej na szóstą. Więcej w „zastępstwa”


4 listopada 2012

Zajrzyjmy do „uczennice”, do klasy pierwszej Gimnazjum. Dziewczyny przysłały nam zdjęcia z ciekawej lekcji języka polskiego, które publikujemy pod nazwą „Bajki Krasickiego na j.polskim”.

+

16 listopada odbędzie się spotkanie rodziców z nauczycielami (konsultacje). Korzystając z ich obecności w szkole, Samorząd Uczniowski Gimnajzum zaprasza na Charytatywny Kiermasz Świąteczny, z którego dochód (miejmy nadzieję, że znaczny) przeznaczymy na dwa cele: paczki dla ubogich z parafii (współpraca z Caritasem) oraz na nowo powstający Dom Miłosierdzia w Koszalinie.


3 listopada 2012

Pierwszy śnieg mamy już dawno za sobą, warto więc powoli pomysleć o białym szaleństwie. Jak w latach poprzednich, zapraszamy do wzięcia udziału w obozie narciarskim, organizowanym przez naszą szkołę. Czynny, feryjny wypoczynek odbędzie się w dniach od 3 do 9 lutego 2013. W programie min. nauka i doskonalenie jazdy na nartach
oraz gry i zabawy na śniegu. W cenie (1290 zł) zawarte są przejazd, noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie, przejazdy na stoki oraz
opłatę za karnety. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Tomaszem Hermanem. Plakat-ogłoszenie znajdziemy pod banerem po prawej stronie witryny.

+

S.Zofia, która na codzień służy pomocą w bibliotece, zaprasza nasze drogie uczennice do nowo powstającego Koła Bibliotecznego. Zapisać można się bezpośrednio u Siostry lub na gazetce przy wejściu do biblioteki. Zachęcamy!

+

W poniedziałek etap szkolny zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty z j.angielskiego. Pytania z części kulturowej z ubiegłego roku oraz inne materiały można zdobyć z „ad astra” (EXTRA!).


2 listopada 2012

Najbardziej aktualny terminarz na nowiutki miesiąc listopad publikujemy w TERMINARZ. Proszę spojrzeć i zadziwić się – jak wiele będzie działo się ciekawych rzeczy!

+

W poniedziałek zmiany w planie lekcji z powodu absencji nauczyciela – zaglądamy do „zastępstwa”.


1 listopada 2012

Pozwólmy innym godnie przeżyć Święta!
Gupa Charytatywna Samarytanin ogłasza z początkiem listopada zbiórkę żywności długoterminowej, zabawek, książek dziecięcych i słodyczy. We współpracy z wrocławskim Caritasem przygotujemy z zebranych darów w grudniu paczki. Przyniesioną żywność i rzeczy będziemy składać w „śniadaniówce”. Otwórzmy nasze serca.