31 grudnia 2012

Kończy się rok 2012. Niedługo będziemy rozliczać się z podatków za mijające 12 miesięcy. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, jakie dostajemy od przyjaciół naszej szkoły, wszelkiego rodzaju, chcielibyśmy zaapelować o odpisanie 1% ze swojego podatku na Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, które następnie przekaże środki na potrzeby Gimnazjum i Liceum. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.


29 grudnia 2012

(Kto nie chce myśleć o powrocie do szkoły, niech odłoży czytanie tej notki o 2-3 dni.)
Nie chcąc psuć atmosfery błogiego lenistwa końca ferii świątecznych, chcemy zwrócić uwagę na najświeższy plan pracy na styczeń, który opublikowaliśmy w TERMINARZ u góry witryny. W środę, 2 stycznia, zaplanowano zastępstwa. Zajrzyjmy też i tam.


29 grudnia 2012

To zadanie trude, wymagające wysiłku i poświęcenia – wyjść w wigilię po południu i pomagać przygotować spotkanie dla osób samotnych, bezdomnych, potrzebujących. Szczególnie w czasie domowej krzątaniny przedświątecznej, która musi obyć się bez nas, gdy my tego dnia służymy potrzebującym czasem, uśmiechem, kolędą i rękoma do pracy. W tym roku na wigilię dla potrzebujących na Ostrwie Tumskim udało się pod opieką s. Agnieszki Młynarczykowskiej i s. Oktawii Kozłowieckiej kilkanascie osób. Dziękujemy, że nas tak pięknie reprezentowałyście!


28 grudnia 2012

Na początku grudnia zapraszaliśmy w imieniu Sióstr Urszulanek na rekolekcje do Częstochowy. Kilka naszych uczennic skorzystało z zaproszenia i spędziło weekend 14-16 grudnia rozważając Słowo Boże w myśl hasła przewodniego „„Przylgnij do Niego”. Dziewczyny udały się na Jasną Górę wraz z s. Karoliną Duraj oraz s. Janą Krogul. Zapraszamy do naszej galerii.
Świadectwa z rekolekcji dostępne na stronie internetowej „W Drodze”.


27 grudnia 2012

W gimnazjum nr 39 przy ul. Brucknera odbył się mini-turniej siatkówki strefy Wrocław-Wschód, w którym udział wzięła nasza ekipa drużyna Gimnazjalistek. Tym razem zawody nie okazały się dla dziewczyn najszczęśliwsze, które w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, tym razem uległy zespołom gimnazjum nr 10 i gospodarzy. Dobra passa powróci, dziewczyny! (kilka zdjęć w galerii)


24 grudnia 2012


23 grudnia 2012

Mamy jeszcze w pamięci przedsięwzięcia, które zainicjowaliśmy w związku z wielką akcją budowy studni we wiosce Lehar w Senegalu, projektu charytatywnego Prowincji Polskiej Sióstr Urszulanek. Wrocławskie Urszulanki, wraz ze swoimi szkołami, mają wielki wkład w finalizację budowy studni. Niedawno wraz z Prowincją otrzymaliśmy list, w którym siostry misjonarki gorąco dziękują za okazaną pomoc. Pomoc, która sprawiła, że „[…] woda nareszcie została doprowadzona do przychodni zdrowia i do niektórych rodzin najbardziej oddalonych od rurociągu. Teraz wystarczy napełnić stągwie, aby móc pić do syta […].” Cały list możemy przeczytać TUTAJ.
Czyż to nie piękny prezent dla wioski Lehar, a także nas samych na Boże Narodzenie?

+

Zanim zasiedliśmy w auli podczas uroczystości świątecznej, uczennice Gimnazjum i Liceum wraz z wychowawczyniami zasiadły do spotkań opłatkowych w klasach. Poniżesz przedstawiamy relacje fotograficzne klas, które przysłały nam zdjęcia. Dziękujemy za nie. Prosimy o więcej fotografii – będziemy je sukcesywnie dokładać do galerii. Wigilia u trzeciej gimnazjalnej i drugiej licealnej opublikowana. Zapraszamy.


22 grudnia 2012

Na dzień przed wigilią szkolną miało miejsce w naszej szkole inne spotkanie opłatkowe. Gimnazjalistki i Licealistki mieszkające na co dzień w internacie elegancko ubrane spotkały się w czwartek wieczorem na Mszy św. celebrowanej przez o. Macieja Niedzielskiego, by rozpocząć świętowanie modlitwą. Podczas spotkania w refektarzu uczennice Gimnazjum i Liceum złożyły sobie nawzajem i siostrom życzenia świąteczne, skosztowały barszczu z uszkami, rozpakowały drobne upominki i śpiewały kolędy. Zapraszamy do naszej fotogalerii.


21 grudnia 2012

Bardzo uroczysty dzień w szkole, bez pompy, radosny, idealnie oddający atmosferę Bożego Narodzenia, które będziemy przeżywać przy rodzinnych stołach za trzy dni. Były życzenia (od uczennic dla nauczycieli), Siostry Dyrektor, Blandyny Boch, Siostry Przełożonej, Jadwigi Łaciak, oraz słowo od Siostry Prowincjalnej, Marii Jaworskiej. Pełne niespodzianek przedstawienie koła teatralnego, reżyserowane przez s. Karolinę Duraj i p. Joannę Chuderską-Jendraszczyk, o sprawach w życiu najważniejszych, wniosło sporo poruszenia, głownie za przyczyną dzieciaków grających w nich role, a w szczególności dzidziusia, małego Jezuska, który dzielnie zniósł trudy (zapewne) debiutu na scenie. Wesoły śpiew, dużo (u)śmiechu wśród ludzi dobrej woli tego dzisiejszego dnia. Klamrą spinającą wydarzenia była wigilia, najpierw od rana w klasach, z wychowawczyniami, potem wśród nauczycieli.

+

Zapraszamy do galerii, gdzie obejrzymy fotorelację z uroczystości w auli oraz spotkania nauczycieli. Chcemy jednocześnie raz jeszcze prosić klasy o udostępnienie nam zdjęć z wigilii klasowych, tak byśmy mogli opublikować zgrabną fotorelację. Mamy już zdjęcia od 3G – dziękujemy! Prosimy nadsyłajcie materiały, a my je w niedzielę dodamy na stronę. Nawet zapóźnione, znajdą swoje miejsce w prezentacji, w swoim czasie.


21 grudnia 2012

Zanim sprawdzimy, jaki przebieg miała uroczystość świąteczna w naszej szkole, zobaczmy w galerii, jak trwały przygotowania do Świąt szkolnych, a konkretnie mówiąc strojenie pomieszczeń. Dziękujemy za zdjęcia, które do napłynęły na naszą prośbę, kilka z nich jest wartych uwagi: Zapraszamy!


20 grudnia 2012

Dzisiejszy apel poranny, choć nie tematyczny i nie kwadransowy, obfitował w wydarzenia. Po pierwsze, Siostra Dyrektor i p. Dorota Witrykus wręczyły dyplomy i nagrody laureatkom ogólnopolskiego konkursu matematycznego Multitest (pisaliśmy o nim 3 grudnia). Po drugie, przedstawicielki SU Gmn i LO ogłosiły podsumowanie Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego, który organizowaliśmy w trzech odsłonach. Po trzecie, poznaliśmy zwyciężczynię konkursu literackiego o tematyce świątecznej, organizowanego przez SU Gimnazjum – najciekawszą pracę oddała Ola Szkodzińska (1aG).
Świąteczny Kiermasz Charytatywny miał trzy odsłony: najpierw przygotowane przez uczennice ozdoby wystawiliśmy na kiermaszu dla rodziców (16.11), potem dla uczennic w szkole (10.12) i w końcu dla studentek w akademiku (13.12). Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nasze przedsięwzięcie zorganizować, wszystkim, którzy przygotowali piękne ozdoby oraz PRZEDE WSZYSTKIM kupującym, dzięki którym nasza praca miała sens. A jak się okazuje, miała wielki. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli przekazać pieniądze: Caritasowi we Wrocławiu – 150 zł, Domowi Miłosierdzia w Koszalinie -1100 zł, matce trojga dzieci czekającej na przeszczep płuc (odpowiedź na apel jednej z uczennic naszej szkoły) – 600 zł, a resztę przekażemy na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczennic naszej szkoły – 600 zł. Jeszcze raz – dziękujemy za wielkie serca. Następny kiermasz (wielkanocny) – 22 marca. Zapraszamy już teraz! 🙂 Kilka zdjęć w galerii.

+

Na przerwie śniadaniowej pierwszoklasistki z Gimnazjum (1a) zaprezentowały zebranej koło automatu z napojami widowni swój pierwszy „skecz śniadaniowy”. Widzowie ocenili skecz dość surowo, może zbyt surowo, no ale cóż – takie są prawa demokratycznej oceny 🙂 Szczególy na wwwSU + kilka fotek w galerii.


20 grudnia 2012

18 i 19 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczestników IV Konkursu Niemieckojęzycznych Piosenek Świątecznych, współorganizowanego przez Österreich Institut we Wrocławiu. W osobnych konkursach dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych wzięło w sumie około 20 solistów i zespołów. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Mikorska z klasy 3G. Poziom konkursu oceniono jako wysoki. Podczas przerwy na obrady jury, uczennice Gimnazjum i Liceum oprowadziły Gości po szkole, opowiadając im o naszym szkolnym życiu codziennym. (zapraszamy do fotogalerii)

Do momentu, gdy otrzymamy oficjalne rezultaty i dyplomy z Instytutu, nie możemy podać zwycięzców konkursu. Prosimy więc o cierpliwość. Na zdjęciach poniżej konkurs dla szkół podstawowych.


20 grudnia 2012

W ciągu niespełna 4 miesięcy! Licznik stuka pod linkami bocznymi. Cały czas 🙂


19 grudnia 2012

Dzisiaj odbył się drugi dzień konkursu niemieckiej piosenki bożonarodzeniowej. Jutro przedstawimy fotorelację oraz szczegóły dotyczące laureatów. Dzisiaj natomiast, oddychając atmosferą rywalizacji, chcemy przedstawić kolejne sukcesy naszych uczennic 🙂

Natalia Romek (z klasy 1a Gimnazjum) otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska”, organizowanym przez MDK Wrocław Śródmieście. Odbiór nagrody połączony był z wernisażem wystawy pokonkursowej w Muzeum Etnograficznym, tam też szopki można będzie oglądać do końca stycznia. Gratulujemy Natalii i p. Joannie Otlewskiej. Tymczasem zapraszamy do galerii, gdzie zamieszczamy dwa zdjęcia.

Inna świetna informacja jaka do nas dotarła – aż pięć Gimnazjalistek dostało się do II rundy konkursu Ojczyzna Polszczyzna. Są nimi: Sonia Jakubiak, Ewa Wróblewska, Ola Szkodzińska, (wszystkie z klasy 1a), Ewa Rejman i Gosia Szewczyńska (obie klasa 3). Kolejny etap odbędzie się już 4 stycznia, a dziewczyny będą pracować pod kierunkiem p. Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk.

Weronika Zielińska (1aG) udała się dzisiaj z s. Agatą Stężowską do Zespołu Szkół nr 5, by wziąć udział w II etapie konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Trzymamy kciuki i czekamy na pomyślne wyniki 🙂

+

Zabraknie jutro kilku nauczycieli, więc przygotowano zastępstwa. Kto kogo zastępuje? Zaglądamy do „zastępstwa”.


18 grudnia 2012

Z okazji nadchodzących Świąt tradycyjnie składamy „sąsiedzką” wizytę z życzeniami w pałacu arcybiskupim. Dzisiaj o poranku reprezentantki SU Gimnazjum oraz najstarszych klas Liceum udały się na Ostrów Tumski w towarzystwie s. Blandyny Boch i s. Joanny Łątki, by spotkać się z ks. Arcybiskupem Marianem Gołębiewskim i przekazać najlepsze życzenia bożonarodzeniowe od całej społeczności szkolnej. Zapraszamy do galerii.

+

W naszym serwisie Roku Wiary (ciemnozielony baner po prawej stronie witryny) dodalismy pytania rachunku simienia trzeciego tygodnia grudnia. Przypomnijmy, że zadaniem apostolskim tego miesiąca jest dobre przygotowanie do sakramrentu pokuty. Rok Wiary w naszej szkole pryzgotowywany jest przez Grupę Credo.


17 grudnia 2012

Dobra informacja dla miłośników architektury Wrocławia i budynku naszego klasztoru. Zakończył się pierwszy etap rekonstrukcji hełmu wieży, zniszczonej podczas II wojny światowej. Prace w 2012 roku dotyczyły przygotowania wieży do „przyjęcia” nowego hełmu, który obecnie jest budowany w hali montażowej. Dalszy ciąg prac w 2013 roku. Zapraszamy do fotoreportażu na stronie internetowej Sióstr Urszulanek wrocławskich, gdzie krok po kroku mogliśmy śledzić kolejne etapy restauracji.

+

Zastępstwa na jutro w – nomen omen – „zastępstwa”.


15 grudnia 2012

Ostatnia odsłona Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego. Samorządowiczki gimnazjalne udały się do studentek w akademiku, aby zaoferować im kartki, stroiki i witraże. Dziękujemy za włączenie się do naszej akcji. Wyniki trzech odsłon Kiermaszu zostaną ogłoszone w tym tygodniu. (kilka zdjęć w galerii).
W czasie kiedy Gimnazjalistki działały w akademiku, Samorządowiczki licealne pracowały strojąc wraz z s. Katarzyną Wróblewską korytarz szkolny świątecznie (zdjęcie na twitterze). To była pierwsza z wielu akcji tego typu, które będą miały miejsce w naszej szkole. Postaramy się to zobrazować, jeśli uda nam się zebrać trochę ciekawego fotomateriału.

+

Sukces naszych Licealistek! Marta Raer i Kamila Filończyk dostały się do II rundy Olimpiady Solidarności. Dziewczyny będą dalej intensywnie pracować pod kierownictwem s.Agaty Stężowskiej.


14 grudnia 2012

Jednym z zadań, jakie zadajemy sobie jako szkoła, jest nawiązywanie kontaktów i współpraca z instytucjami w środowisku lokalnym. Zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji, z którymi współdziałamy na spotkanie w celu podsumowania współpracy i omówienia planów na przyszłość. Mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach przedstawicieli Wydziału Biotechnologii i Wydziału Filologicznego UWr, Filharmonii, Opery, „Caritas”, kina Helios „Nowe Horyzonty”, Wrocławskiego Centrum SPA i Dolnośląskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Panorama”. Dziękujemy Gościom za przybycie oraz za chęć współpracy z nami. Dziękujemy także reprezentantom pozostałych instytucji, którym obowiązki nie pozwoliły stawić się na spotkanie w umówionym czasie. Mamy nadzieję na dalszą owocną wspólną pracę. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

+

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek do biblioteki szkolnej, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie w cyklu przedświątecznym. Planujemy zabawy i konkursy. W najbliższy poniedziałek będzie można również obejrzeć zakładki przygotowane na konkurs. Planujemy także wspólne kolędowanie. Koło Biblioteczne ,,Noctua” .

+

Zakończyliśmy sesję próbną egzaminu gimnazjalnego z Operonem. Dzisiaj dziewczyny zasiadły do dwóch sześćdziesieciominutowych testów z języka angielskiego, najpierw na poziomie podstawowym, potem poszerzonym. Wyniki poznamy po Świętach.


13 grudnia 2012

Jak zapowiedziano wczoraj, dzisiejszy dzień pracy Gimnazjalistek to szaleńczy roller-coaster. Najpierw, o 9:00, trzecioklasistki zasiadły do testów drugiego dnia próbnego egzaminu z Operonem (dzisiaj matematyka oraz przedmioty przyrodnicze), by nastepnie wraz z koleżankami z młodszych klas, zmierzyć się zadaniami przygotowanymi przez organizatorów konkursu Liga Naukowa (etap szkolny bloku matematycznego). Ledwo zdążyliśmy przewietrzyć „uczelnię” , gdy zasiadły w niej uczestniczki drugiej odsłony (części ustnej) konkursu polonistycznego „Ojczyzna Polszczyzna”. Rozmowy z uczestniczkami konkursu trwały do późnego popołudnia.

+

Ważne zagadnienia poruszane podczas apeli tematycznych tego tygodnia były doskonałym przyczynkiem do refleksji na tematy uniwersalne. Wczoraj gimnazjalistki obejrzały bardzo interesującą prezentację historyczną upamiętniającą wydarzenia 13 grudnia 1981 przygotowaną przez kl. 1aG i s. Agatę. Dzisiaj natomiast na wspólnym apelu Gimnazjum i Liceum dziewczyny z klasy 3G w materiale przygotowanym pod kierunkiem p. Małgorzaty Wróblewskiej zachęcały koleżanki do zaangażowania się w pomoc charytatywną, a w szczególności w działania różnego rodzaju wolontariatów.

+

Zaglądamy do „zastępstwa”, gdzie publikujemy zmiany na dzień jutrzejszy.


13 grudnia 2012

Pamiętamy o stanie wojennym i składamy hołd wszystkim jego ofiarom. Chclibyśmy dzisiaj, w 31. Rocznicę wprowadzenia stanu, zamanifestować naszą pamięć i wziąć udział w akcji zaproponowanej przez IPN: zapalmy dzisiaj o 19.30 lampkę w oknie lub kliknijmy na miniaturkę świecy NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ.


12 grudnia 2012

To był pracowity dzień w szkole. Co mają powiedzieć trzecioklasistki gimnazjalne, które od około 9 pisały najpierw kilkugodzinny egzamin próbny z języka polskiego i historii (Operon), by w chwilę potem wziąć udział w pierwszym etapie prestiżowego konkursu Liga Naukowa? Prestiżowego, bo laureaci zwolnieni są z egzaminu gimnazjalnego. W Lidze wzięły udział jednak nie tylko najstarsze uczennice Gimnazjum, ale też ich młodsze koleżanki z klas 1 i 2. Jeśli chodzi o intensywność działań, jutro będzie jeszcze gęściej. Napiszemy o tym. Tymczasem sześć zdjęć z konkursu w galerii.

+

Absolutnie ważna informacja – na naszym Twitterze zamieściliśmy plan strojenia naszej szkoły przez Świętami. Proszę zapoznać się z grafikiem i zabrać się czym prędzej do dzieła 🙂

+

A w „zastępstwa” zmiany w planie lekcji na czwartek.


11 grudnia 2012

Dogrywka Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego – tym razem samorządowiczki rozstawiły stoisko dla uczennic szkoły. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zakupili drobnostki i wsparli nasze dzieło. Planowana jest dalsza sprzedaż, ale o szczegółach powiadomimy w późniejszym czasie. (zapraszamy do galerii)

+

” Serviam” (służę) zobowiązuje – o charytatywności odrobinkę więcej. Zakończyliśmy akcję „Pozwólmy innym godnie przeżyć Święta”. W imieniu Grupy Charytatywnej „Samarytanin” chcielibyśmy wszystkim bardzo podziękować za okazane serce i przyniesione dary. Dzięki Waszej pomocy udało się dostarczyć dwie 13,5 kg paczki świąteczne dla 7-osobowej rodziny. Oddaliśmy 10 toreb produktów dla Caritasu. Ofiarowaliśmy ogromne pudło z zabawkami i książeczkami dla świetlicy „Tobiaszki”. Dzięki Wam również biedna rodzina z Wrocławia otrzymała prezenty, w których znalazły się żywność długoterminowa, słodycze i zabawki. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy. Zdjęcie ekipy wyruszającej z paczkami na pocztę na naszym Twitterze.


11 grudnia 2012

Świetne wieści! Aga Żurek (kl.2) i Ewa Rejman (kl.3) już są finalistkami zDolnego Ślązaka Gimnajalisty z przedmiotów humanistycznych! Gratulujemy! Teraz już tylko laur. Owocnej pracy z p. Joanną Chuderską 🙂

+

W środę zmiany w planie lekcji – zaglądamy do „zastępstwa”.


10 grudnia 2012

+

Zapraszamy do IKS (X), Internetowej Kroniki Szkoły (u góry witryny), gdzie zbieramy najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca w formie słowno-obrazkowej. Cofnijmy się w czasie i zobaczymy, co ciekaewgo przyżyliśmy w listopadzie.

+

Szczegóły dotyczące zastępstw na poniedziałek znajdziemy w „zastępstwa”.


8 grudnia 2012

Zanim sygnaturka w skąpanym w ciemnościach kościele św. Macieja obwieściła początek Mszy św. roratniej, spotkaliśmy się na korytarzu św. Klary. Stamtąd, po krótkim wstępie, wyruszyliśmy w ciszy z lampionami i świeczkami w dłoniach do „Maciejówki”, gdzie już czekał pięknie przygotowany do liturgii nasz szkolny chór. Eucharystię odprawił ks. Grzegorz Tabaka z duszpasterstwa akademickiego. W procesji z darami zanieśliśmy koszyk z postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy do galerii na fotorelację.

+

Pozostając przy naszym szkolnym chórze „Serioso-Giocoso”: z radością i dumą przychodzi nam poinformować, ze dziewczyny pod kierunkiem p. Pauliny Bogdańskiej zajęły drugie miejsce w konkursie „Śpiewający Wrocław”! To wielki sukces naszych chórzystek i ich opiekunki. Gratulujemy!

+

Szykowne, firmowe torby naszej Szkoły w trzech kolorach to prezent dla nauczycieli i uczennic od Rady Rodziców na „mikołajki”. Zdjęcie na Twitterze. Dziękujemy!

+

Szczegóły dotyczące zastępstw na poniedziałek znajdziemy w „zastępstwa”.


7 grudnia 2012

„Ocalona z piekła”, czyli Anna Golędziowska, była modelka, spotkała się z czytelnikami podczas prezentacji swojej książki w czwartek w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Na spotkanie udało się ponad dwadzieścia uczennic naszej szkoły pod opieką s. Agnieszki Młynarczykowskiej. Zapraszamy do galerii.

+

S. Agata Stężowska zabrała drugoklasistki z Liceum na historyczny spacer do Muzeum Mieszczańskiego w Ratuszu Miejskim. Udało nam się wykonać kilka zdjęć, więc zapraszamy do galerii.


6 grudnia 2012

Dzisiejsze Mikołajki przygotowane przez wszystkie klasy naszej Szkoły były festiwalem radości i nieskrępowanej kreatywności. Zainspirowane wskazówkami Samorządów Gimnazjum i Liceum, dziewczyny śpiewały kolędy i pastorałki (klasy licealne) oraz przedstawiały skecze i własne interpretacje z choreografią popularnych piosenek związanych ze Świętami (klasy gimnazjalne). A wszystko to dla gościa specjalnego dzisiejszego dnia – św. Mikołaja (biskupa, nie symbolu koka-koli), który przyniósł wszystkim upominki. Tego dnia uczennice miały specjalne stroje: Gimnazjalistki rogi reniferowe, Licealistki elementy świąteczne. Ponadto, klasy gimnazjalne przystroiły drzwi swoich klas na powitanie św. Mikołaja. Zdjęcia w galerii.

+

W wigilię Mikołajek nasze internistki zostały nawiedzone przez innego św. Mikołaja, albo tego samego, ale w innym kształcie i w innej asyście (była z nim św. Aniela Merici oraz św. Urszula). Gość przyniósł do internatu wiele radości i śmiechu. Dziewczyny dostały podarki: słodycze, owoce i książki. Kilka zdjęć opublikowano w galerii.

+

Dwa zastępstwa zaplanowano na jutro, dla pierwszej klasy Gimnazjum. Zaglądamy do „zastępstwa”.


5 grudnia 2012

Rok Wiary w naszej Szkole. Hasłem tego miesiąca jest „Wierzę w Boga, który kocha”. Zadaniem apostolskim na najbliższy czas jest zrobić dobry rachunek sumienia przed spowiedzią. Co my na to?
Grupa Credo zaproponowała uczennicom i nauczycielom codzienny nowy zestaw pytań z rachunku sumienia do przemyślenia swojej kondycji duchowej. Co wieczór w kościele św. Jadwigi są wykładane przez dziewczyny karteczki z 3 pytaniami do porannej refleksji. Mały rachunek sumienia na dany dzień. Zapraszamy do naszego serwisu >> Tam znajdziemy pytania rachunku sumienia wykładane w kościele w pierwszym tygodniu grudnia.

+

Jeszcze tylko jutro możemy decydować się na formalne złożenie postanowienia adwentowego. Karteczki ze zobowiązaniami zaniesiemy w piątek w procesji z darami podczas Mszy roratniej w Maciejówce. Nad akcją czuwają Samorządy Gmn i LO. Karteczki można wypełnić i wrzucić do odpowiednich pudełek obok pokoiku samorządowego (Gmn) i w śniadaniówce (LO).

+

Ósmego grudnia dobiega końca czas Duchowej Adopcji, której podjęła się część uczennic i nauczycieli w 2011 roku. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w to piękne i ważne przedsięzwięcie. W obecnym roku szkolnym podejmiemy tyo dzieło ponownie, tym razem jednak w marcu.

+

Zastępstwa na czwartek w „zastępstwa”.


4 grudnia 2012


4 grudnia 2012

Gimnazjalistki zasiadły dzisiaj do szkolnego etapu Ogólpolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna, którego patronem honorowym jest prof. Jan Miodek. Przypomnieć nam trzeba, że obecna drugoklasistka, Aga Żurek, zdeklasowała wszystkich przeciwników w finale konkursu i została jego zwycięzcą.

+

O 15:30 17 uczennic Gimnazjum wzięło udział w drugiej odsłonie szkolnego konkursu z języka angielskiego The Best Grammarian 2013. Dziewczyny zmierzyły się z testem leksykalno-gramatycznym. Nie wszystkie jednak przejdą do styczniowej części finałowej. Nagrodami w konkursie są książki językowe wydawnictwa Pearson Longman.

+

Także na środę zaplanowano zastępstwa, sprawdzamy je w „zastępstwa”.


3 grudnia 2012

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic! Otrzymaliśmy wyniki konkursu matematycznego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Gimnazjalistki otrzymały nagrody i laury w kategoriach następujących wiekowych: Natalia Romek zajęła drugie miejsce w skali kraju, Ewa Załupka piąte, Kasia Hołodnik ósme, a Zosia Nowakowska dziewiąte w kategorii „klasa 1”. Ewa Wróblewska uzyskała wyróżnienie. W kategorii „klasa 3” Ola Szczegielniak otrzymała dyplom wyróżnienia. Nauczycielem matematyki dziewczyn jest p. Dorota Witrykus. Gratulujemy!

+

Nowa szansa na wygraną w konkursie (I). Ogłoszenie dotyczy konkursu z WOS-u. Zapraszamy do wzięcia udziału w X programie edukacyjnym „Moja szkoła w Unii Europejskiej” – edycja Akademia Młodego Dyplomaty. Uczestnicy Konkursu przygotowują pracę na jeden z następujących tematów:
1) Grupa Wyszehradzka jako przykład dobrosąsiedzkiej współpracy Europejczyków.
2) Dziedzictwo historyczne i perspektywy współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej
3) „Polityka nie jest sztuką tego co możliwe, lecz tego co niemożliwe” – skomentuj słowa Vaclava Havla, zmarłego niedawno prezydenta Czech, w kontekście przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 90.
4) Jak rozumiesz motto polskiej dyplomacji: „Polsce – służyć, Europę – tworzyć, świat – rozumieć”?
Nagroda główna to wizyta studyjna w wybranych stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej. Więcej informacji u p. Dubaj lub na stronie www.mojaszkola.polskawue.gov.pl.

+

Nowa szansa na wygraną w konkursie (II). Kółko biblioteczne 'Noctua’ zaprasza do udziału w konkursie 'Świąteczne Zakładki’. Uczestnicy proszeni są o własnoręczne wykonanie książkowej zakładki o tematyce świątecznej. Mile widziane będą na nich bożonarodzeniowe fragmenty kolęd lub bożonarodzeniowe cytaty. Prace prosimy składać do 10.12.2012 (poniedziałek) do biblioteki szkolnej. Będą one tam wyeksponowane. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

+

We wtorek zmiany w planie lekcji – zaglądamy do „zastępstwa”.


1 grudnia 2012

Trzeci obieg informacyjny naszej Szkoły (po oficjalnym szkolnym serwisie i facebooku) to twitter. Trzeci, ale najżywotniejszy. Już prawie trzy tygodnie staramy się utrzymmywać naszych internautów informowanymi na bieżąco, w sprawach różnej wagi, od błahych, do bardzo ważnych. 6 osób publikuje wpisy, więc zawsze jest szansa, że jakiś news pojawi się na profilu – coś dla fanów informacji (i naszej szkoły 🙂
Od tego tygodnia będziemy starali się nie publikować na oficjalnej stronie intenetowej w niedziele, no chyba że w nagłych przypadkach. W tym czasie rolę „informatora” przejmie właśnie twitter. Zaglądajcie tam często – zachęcamy do założenia konta, „obserwowania nas”, a także wchodzenia z nami w interakcję!
Nasz profil na Twitterze.


1 grudnia 2012

Nasz serwis dotyczący „Roku Wiary” przeskakuje z trybu listopadowego w grudniowy. Nowe teksty, nowe zadanie apostolskie – zapraszamy do naszego projektu poprzez baner po prawej stronie witryny.


1 grudnia 2012

Ostatni tydzień przed 1. niedzielą adwentową to imprezy w szkole. We środę Gimnazjalistki bawiły się w podczas zorganizowanych przez siebie w klasach zabawach andrzejkowych, gdzie oprócz tańców była czas na zabawy i (gdzieniegdzie) pizzę. Licealistki natomiast miały swoje „andrzejki” w czwartek. U nich akcent położono głównie na tańce, do których, zaproszeni, przyłączyli się chłopcy z Henrykowa. Zdjęcia nadeszły do nas jedynie z podrygiwań gimnazjalnych, a obejrzymy je w galerii.

+

Apele tematyczne tego tygodnia to fizyczny Gimnazjalistek o grawitacji i jej oczywistym wpływie na życie codzienne, przygotowany przez trzecioklasistki pod kierunkiem p. Moniki Książczak oraz czwartkowy licealny, o subkulturach i sektach, przygotowany przez klasę drugą pod kierunkiem wychowawczyni, p. Jadwigi Leszczyńskiej-Kazuro. Zdjęcia (w galerii) obrazują apel środowy.

+

Zaglądamy do „zastępstwa” na poniedziałek.