28 lutego 2013

Kolejnym ważnym punktem na mapie Wielkiego Postu naszej szkoły było dzisiejsze czuwanie Drogi Krzyżowej, przygotowane przez Samorząd Uczniowski Liceum i s. Katarzynę Wróblewską. Społeczność szkolna zgromadziła się w południe w kościele, by rozważać tajemnicę cierpienia Jezusa poprzez teksty czytane przez dziewczyny. O stronę muzyczną nabożeństwa zadbała Sekcja Muzyczna pod kierownictwem s. Jany. Zapraszamy do galerii.

+

Nasz gimnazjalny zespół humanistyczny (Aga Żurek, Emilia Janas – kl.2 i Gosia Szewczyńśka, Weronika Gwiazda – kl.3) spędziły ciężki dzień pracując na chwałę i nagrodę w finale Ligi Naukowej w LO XIV przy u. Bruknera. Liga Naukowa, podobnie jak zDolny Ślązak, zwalnia laureatów z egzaminu gimnazjalnego. Życzymy powodzenia i cierpliwości (na wyniki czekamy miesiąc).

+

ZASTĘPSTWA>>


27 lutego 2013

Mamy przyjemność gościć młodych ludzi wraz z ich nauczycielami z zagranicy, którzy przyjechali do naszej szkoły w ramach projektu Comenius. Wczoraj wieczorem na wrocławskim lotnisku wylądował samolot z Helsinek, dzisiaj powitaliśmy gości z Niemiec, Holandii i Węgier. Bogaty plan czterodniowej wizyty zakłada również zwiedzanie i pobyt przy Placu Nankiera, tak więc jutro spodziewamy się spotkać na korytarzach międzynarodowe towarzystwo. Relację z pobytu wraz ze zdjęciami będziemy publikować z pewnością w następnym tygodniu. Gośćmi we Wrocławiu zajmują się p. Agnieszka Markowska i p. Dorota Kuźniewska.


26 lutego 2013

Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. (Lech Kaczyński)

4 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. (źródło: http://pamiec.pl/portal/pa/1561/10061/Wstep.html)

Zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch inicjatywach sieciowych:

(1) do udziału w grze internetowej , do której trafimy przez jej oficjalną stronę, facebooka lub twittera

(2) do budowy wirtualnego pomnika Żołnierzy Wyklętych – od 25 lutego jest możliwość kliknięciem oddać hołd żołnierzom podziemia niepodległościowego.


26 lutego 2013

W niedzielę gościliśmy w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie nasz szkolny chór Serioso-Giocoso uświetnił Mszę św. swoim śpiewem. Wizyta w kościele na Ołtaszynie była tez okazją do zareklamowania naszych szkół. Dziewczynom towarzyszyły p. Paulina Bogdańska, s. Agata Stężowska i p. Katarzyna Ochman.

+

We czwartek Samorząd Uczniowski LO zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnicy, uczennice i nauczyciele, zostali poproszeni o przyniesienie własnych krzyży(ków).


25 lutego 2013

Z przyczyn technicznych będziemy w stanie publikować w najbliższych dniach tylko wiadomości tekstowe. Wszelkie inne materiały (np. zdjęcia w galerii) będą czekały w kolejce do publikacji do momentu rozwiązanae naszych problemów. Prosimy o cierpliwość 🙂


25 lutego 2013

To wielki sukces naszej uczennicy oraz naszego Gimnazjum! Agnieszka Żurek z drugiej klasy została laureatką XII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak Gimnajalista. Gratulujemy Adze oraz jej nauczycielowi historii, p. Alicji Dubaj. Agnieszka, będąc w drugiej klasie, już teraz jest zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, mając automatycznie wynik 100 procent.
Warto też przypomnieć, że w piątek nasza świeżo upieczona laureatka weźmie udział w kolejnym finale zDolnego, z języka polskiego. A w czwartek, wraz z Emilią Janas, Weroniką Gwiazdą i Gosią Szewczyńską (drużyną humanistyczną Gimnazjum), w wielkim finale Ligi Naukowej… Cóż, wypada życzyć motywacji w nadchodzących dniach 🙂


25 lutego 2013

W ramach Akademii Uczniowskiej, której projektem opiekują się pp. Małgorzata Wróblewska i Dorota Witrykus, trzecioklasistki gimnazjalne odwiedziły Zakład Uzdatniania Wody “Na Grobli”. Tam miały okazję wysłuchać ciekawostek o najnowszych technologiach stosowanych w procesie oczyszczania wody, którą pije północno-wschodni Wrocław. Zapraszamy do fotogalerii.


23 lutego 2013

Wcześniej zapowiadany dzień z łaciną w naszej szkole zgromadził naukowców, nauczycieli, a także entuzjastów tego języka, w tym oczywiście uczennice Liceum. Celem spotkania było unaocznienie (choćby poprzez komunikatywną lekcję pokazową), że łacina nie jest bytem lingwistycznym wymarłym, a mającym swoje zastosowanie w wielu miejscach i środowiskach.

Wstępem do konferencji o języku łacińskim była krótka lekcja w klasie pierwszej LO przeprowadzona przez dr Katarzynę Ochman, naszą łacinniczkę, a na co dzień pracownika Instytutu Studiów Klasycznych Uniwersytetu Wrocławskiego (temat: “Amicustuus iam te non amat.” / “Twój chłopak już cię nie kocha”). Następnie miała miejsce debata o języku łacińskim, podczas której wypowiadali się znawcy tematu, ludzie nauki, w tym także odpowiadając na pytania zgromadzonych miłośników łaciny.

W galerii prezentujemy dwie fotorelacje: z otwartej lekcji łaciny (które dostaliśmy od p. Jarosława Jakubczaka z Gazety Wrocławskiej oraz z konferencji, autorstwa s. Zofii. Zapraszamy!

+

“W mediach” w kat. “SZKOŁA W ŚRODOWISKU” dodajemy materiały dotyczące sobotniego wydarzenia: fragment audycji z Radia Rodzina i artykuły “A jednak żyje” ks. Rafała Kowalskiego z Gościa Niedzielnego oraz “Łacina da się lubić” Hanny Wieczorek z Gazety Wrocławskiej. Zapraszamy!


22 lutego 2013

Dzisiejszy apel poranny miał inny niż zazwyczaj przebieg, albowiem gościliśmy p. Alicję Pietrzyk, reprezentantkę Fundacji Human Project. Celem wizyty było zachęcenie uczennic naszej szkoły do poświęcenia swojego czasu pracując w wolontariacie w ramach projektu POKOLENIA. Do projektu zaproszeni są uczniowie do 18. roku życia i osoby dorosłe po 50. roku życia, którzy będą mięli możliwość poznania się nawzajem i współpracy w dwóch warsztatach: komputerowym i kulturowym. Zapisów na poszczególne zajęcia można dokonywać w śniadaniówce. Szczegóły na stronie projektu POKOLENIA. Tam też do pobrania zgoda rodziców oraz deklaracja udziału. Zapraszamy!

+

W poniedziałek nasza szkoła będzie świadkiem aktu demokratycznego – w Gimnazjum odbędzie się referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej na wiosenne rozgrywki. Trzy dysypliny sportowe są brane pod uwagę: koszykówka, siatkówka i “dwa ognie”. Komisja zasiądzie w pokoiku samorządowym o 10:35 i 13:25. O rozgrywkach.


21 lutego 2013

Apele tematyczne bieżącego tygodnia: we środę trzecioklasistki z Gimnazjum przygotowały pod kierunkiem s. Moniki Tomaszewskiej prezentację na temat zdrowego odżywiania się. Dzisiaj natomiast, w Liceum, klasa druga zaprezentowała ekskluzywne sklepy Londynu w ramach apelu językowego. Czwartkowe spotkanie koordynowała p. Joanna Kwiatkowska.

+

Dzisiaj po południu ekipa Gimnazjalistek (Kasia Hołodnik i Ewa Załupka) udały się wraz z p. Magdaleną Jezierską do SP nr 15 przy ul. Solskiego, aby opowiedzieć rodzicom dziewczyn klas szóstych o naszej szkole. Dziewczyny przedstawiły prezentację imprez szkolnych i opowiedziały o codziennej nauce w Gimnazjum.

+

ZASTĘPSTWA >>


21 lutego 2013

Żywa łacina we wrocławskim Liceum Urszulanek

Czy język łaciński jest językiem martwym? Uczennice wrocławskiego Liceum Sióstr Urszulanek przekonują się, że wcale nie! Począwszy od tego roku szkolnego lekcje łaciny odbywają się tu według autorskiego programu, opracowanego przez dr Katarzynę Ochman z Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciela naszego Liceum. Latynistka zapewnia, że również dziś można mówić w języku starożytnych Rzymian. Otwarta lekcja pokazowa odbędzie się 23 lutego w ramach konferencji metodycznej nauczycieli języka łacińskiego organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filologiczne.

Rozpoczęcie konferencji o 10:15. Zaraz po rozpoczęciu odbędzie się lekcja pokazowa w I klasie LO Sióstr Urszulanek. Temat lekcji: “Amicustuus iam te non amat.” (“Twój chłopak już cię nie kocha”)
Serdecznie zapraszamy!

Poniżej prezentujemy rozmowę p. Katarzyny Ochman, którą przeprowadziła dzisiaj w siedzibie Radia Rodzina na temat sobotniego spotkania. Posłuchajmy!


20 lutego 2013

Zakładka EXTRA! powiększa się! Zapraszamy do poszerzonego skrawka wirtualnej rzeczywistości naszej szkoły! Prężnie działające sympatyczne koło biblioteczne “Noctua” właśnie zaistniało w sferze blogowej. Dziewczyny, pod kierunkiem s. Zofii, będą informować nas o swojej bogatej działalności. Zapraszamy do kat. EXTRA! oraz, oczywiście, do biblioteki, gdzie czeka na nas mnóstwo fantastycznych wrażeń literackich.

+

Dzisiaj pierwszoklasistki z klasy “a” Gimnazjum obchodziły święto swojej wychowawczyni – imieniny s. Agaty Stężowskiej. Tradycyjnie świętowanie rozpoczeło się Mszą św., którą odprawił ks. Grzegorz Tabaka, po czym uczennice wraz z Solenizantką udały się do klasy, aby złożyć Siostrze życzenia i spędzić wspólnie czas.

+

ZASTĘPSTWA >>


19 lutego 2013

W piątek zaplanowano spotkanie rodziców z nauczycielami w ramach comiesięcznych konsultacji. Rozmowy trwają tylko godzinę, a zaczynamy o 17:00. Spotkanie w “uczelni”.

+

“Powrót do wiary” – Drugie Urszulańskie Dni Młodych w Poznaniu
W maju tego roku odbędą się kolejne, Drugie Urszulańskie Dni Młodych. Organizatorem spotkania są Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej.
Drugie Urszulańskie Dni Młodych odbędą się w dniach 24-26 maja 2013 w Poznaniu. Hasłem tegorocznego spotkania przeżywanego w Roku Wiary są słowa: “Powrót do wiary”, zachęcające młodego człowieka do powrotu do źródeł swojej wiary, a także do zatrzymania się nad tajemnicą daru Chrztu Świętego. Spotkanie będzie także zachętą dla młodych do bycia aktywnymi w wierze, do odważnego głoszenia wiary w Boga na ścieżkach ich życia.
W Urszulańskich Dniach Młodych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przyjazdu z opiekunem. Na spotkanie można zgłosić się indywidualnie pisząc na adres urszulanskiednimlodych@gmail.com. Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 kwietnia 2013. Więcej na blogu UDM oraz stronie Razem w drodze. Zapraszamy!
Baner UDM towarzyszyć nam będzie do końca maja po prawej stronie naszej witryny.


18 lutego 2013

Kilka słów o konkursach: dzisiaj uczennice Gimnazjum (Magda Kwiecińska, Ola Majewska i Weronika Gwiazda) udały się do Gimnazjum nr 34, aby wziąć udział w powiatowym etapie Dolnośląskiego Konkursu Języka Francuskiego. Życzymy naszym dziewczynom powodzenia i czekamy na wyniki.

+

Emilia Janas, Przewodnicząca SU Gimnazjum, zaprosiła na dzisiejeszym apelu porannym uczennice i nauczycieli naszych szkół do XVI EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pod patronatem SU Gmn pt: “Raj”. Detale na wwwSU (kat. EXTRA). Tam też dowiemy się szczegółów na temat poprawki do regulaminu Ligi Klas Gimnazjum odnośnie konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista i Liga Naukowa. Zmiany są odpowiedzią na dobrą passę, jaką notują nasze Gimanzjalistki w ww. konkursach w ostatnim czasie.


18 lutego 2013


16 lutego 2013

Publikujemy regulamin rekrutacji do Publicznego Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu. Na podstronie “rekrutacja do Gmn” w kat. REKRUTACJA znajdziemy wyczerpujące informacje. Tam też będziemy mogli pobrać potrzebne do pobrania materiały. Niebawem opublikujemy analogiczny regulamin dla Liceum. Zapraszamy.


16 lutego 2013

Pierwsze Drzwi Otwarte w naszym Zespole zostały otwarte dla szóstoklasistek. Dziewczyny wraz z rodzicami przybyły, aby spotkać się z nauczycielami i uczennicami i obejrzeć Gimnazjum. Dzisiejsze spotkanie zostało przygotowane przez dziewczyny, pod kierownictwem s. Agnieszki Młynarczykowskiej, p. Tomasza Hermana i p. Joanny Otlewskiej. Następny Dzień Otwarty 16 marca, licealny – 20 kwietnia. W galerii zdjęcia dokumentujące dzisiejsze spotkanie – zapraszamy!

+

Zastępstwa na na poniedziałek w “zastępstwa” – zapraszamy!


15 lutego 2013

Wczoraj mówiliśmy o miłości, wiadomo dlaczego. Jeśli chodzi o nasze szkolne środowisko, kilka happeningów zakłóciło normalny tryb pracy naszej placówki. Do najważniejszych zdarzeń należał Kiermasz Walentynkowy, podczas którego dziewczyny sprzedawały ciastka w kształcie serca, a tych zakupiono ponad sto paczek (osiem serc w paczce)! Pieniądze przekazujemy na konto wiosennego kiermaszu. Innym większym wydarzeniem był mini-festiwal polskiej piosenki miłosnej, w którym wystąpiły Gimnazjalistki i druga klasa Liceum. Więcej wiadomości na stronie Samorządu Uczniowskiego Gimanzjum w kat. EXTRA! A w galerii zdjęcia.

+

Agnieszka Żurek (2G) wzięła dzisiaj udział w części ustnej finały zDolnego Ślązaka z historii. Czekamy na wyniki! Adze towarzyszyła p. Alicja Dubaj.


14 lutego 2013

JESTEŚMY W FINALE LIGI NAUKOWEJ! Nasza gimnazjalna drużyna humanistyczna w składzie: Emilia Janas, Aga Żurek (obie 2G), Gosia Szewczyńska i Weronika Gwiazda (3G) zakwalifikowała się do finału tego prestiżowego konkursu, organizowanego przez LO XIV. Laureaci są zwolnieni z danej części egzaminu gimnazjalnego. Test finału zawiera tekże pytania z języka obcego. Teraz dziewczyny będą pracowały pod kierunkiem p. Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk (j.polski) i p. Piotra Sołodyny (j. angielski). Życzymy powodzenia!

+

Rok Wiary: powoli zapełnia się grafik adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych przez Grupę “Credo” dniach (pisaliśmy o tym wczoraj). Dzisiaj uczennice i nauczyciele po raz pierwszy wzięli udział w adoracji. Kolejna we wtorek.

+

Zaplanowane na jutro zastępstwa na lekcję w-f znajdziemy w “zastępstwa”.


13 lutego 2013

Mszą świętą “środy popielcowej” rozpoczęliśmy duchowo intensywny czas Wielkiego Postu. Eucharystię poprowadził o. Maciej Niedzielski op, który posypując popiołem głowy uczennic i nauczycieli wezwał ich do nawrócenia. Zapraszamy do galerii.

+

Grupa “Credo” zaproponowała uczennicom i nauczycielom w ramach realizacji Roku Wiary kolejne zadanie apostolskie – przeżyć z wiarą osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. W celu zapewnieniu najlepszych warunków spotkania z Bogiem w Najświętszym Sakramencie, ustalono pięć terminów adoracji w kaplicy zakonnej. Jednocześnie zaproponowano zapisywanie się na specjalną listę piętnastominutowych “dyżurów”, tak aby podczas adoracji zawsze ktoś był obecny w kaplicy. Plan adoracji:

14.02 (czwartek) – 15:35 – 16:35
19.02 (wtorek) – 15:35 – 16:35
21.02 (czwartek) – 15:35 – 16:35
26.02 (wtorek) – 15:35 – 16:35
28.02 (czwartek) – 15:35 – 16:35

Zapraszamy do chwili adoracji w kaplicy “na opactwie”.


12 lutego 2013

“Skecze śniadaniowe” są niezbyt wyrafinowaną formą działalności teatralnej, realizowanej przez Gimnazjalistki od kilku lat. Co miesiąc każda z klas prezentuje krótką, pięciominutową inscenizację zabawnej sytuacji, ku uciesze zebranej naprędce widowni. Widzowie, koneserzy sztuki kabaretowej, oceniają następnie symbolicznie spektakl w skali ocen szkolnych. Wczoraj swój pierwszy występ w karierze zanotowała 1b. Mamy kilka zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

+

Zastępstwa na jutro na wychowanie fizyczne dostępne w “zastępstwa” – zapraszamy!


11 lutego 2013

Zimowy wyjazd na obóz narciarski do Bolesławowa był świetną okazją, by spędzić wolny czas ferii aktywnie. Podczas tygodniowego wyjazdu pod opieką pp. Hermanów uczestnicy doskonalili jazdę na nartach, lecz byli też tacy, którzy na stoku postawili pierwsze kroki, by po kilku dniach już pewnie, bez pomocy instruktora, szusować po stoku. Obóz narciarski jest w naszej szkole formą realizacji 4. godziny wychowania fizycznego. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy kilka fotek.


11 lutego 2013

Z OTWARTMI RĘKAMI I OTWARTYMI DRZWIAMI ZAPARASZAMY DZIEWCZYNY ŁAKNĄCE WIEDZY NA WYSOKIM POZIOMIE ORAZ NIEPOWTARZALANEJ ATMOSFERY SZKOLNEJ NA SOBOTNIE SPOTKANIA W RAMACH DNI OTWARTYCH!
W tym roku szkolnym organizujemy aż pięć takich wydarzeń: trzy w Gimnazjum i dwa w Liceum. Terminy spotkań z Gimnazjalistkami i nauczycielami to:
16. 02
16. 03
i 11. 05 – wszystkie od g. 10:00.
Spotkanie majowe będzie spotkaniem nieformalnym z uczennicami (gry i zabawy integracyjne).
Spotkania dla kandydatek do Liceum:
23. 03
20. 04 także od g. 10. 00.
Przypominamy, że od roku szkolnego 2013/2014 Liceum będzie szkołą publiczną.

Zapraszmy do odwiedzania nas we wszystkich terminach – kazde spotkanie będzie przygotowywane przez inne grupy uczennic i nauczycieli, tak więc będzie możliwość szerszego zapoznania się z unikalnym charakterem naszych szkół. Najbliższe Drzwi Otwarte już w sobotę – zapraszają gimnazjalistki 🙂


9 lutego 2013

UWAGA! Następuje zmiana planu lekcji dla klas 1ab Gimnazjum oraz 1 Liceum. Zamiast psychoedukacji Gimnazjalistki będą zgłębiać tajniki biologii, Licealistki zaś poznawać mowę ojczystą podczas lekcji języka polskiego. (zaglądamy do “plan lekcji” w kat. LUDZIE)


9 lutego 2013

Spoglądamy dzisiaj w przeszłość (zapraszamy do X u góry witryny, gdzie publikujemy Internetową Kronikę Szkoły na miesiąc styczeń) i przyszłość (w TERMINARZ dostajemy najbardziej aktualny plan pracy Gimnazjum i Liceum na luty).


8 lutego 2013

Podczas gdy najnowszy numer anglojęzycznej szkolnej gazetku ImHigh czeka na poferyjne drukowanie i kolportaż, zapraszamy do zapoznania sie z poporzednim wydaniem periodyku, jego jesiennej edycji. Gazetkę wydają Gimnazjalistki pod kierunkiem p. Piotra Sołodyny. Zapraszamy do “prasa szkolna” w kat. LUDZIE.


7 lutego 2013

Od dzisiaj mamy wgląd w informacje poprzednich miesięcy, publikowane na naszej stronie internetowej. (Praktycznie) “codziennie coś” zobowiązuje, więc przez ostatnie kilka miesięcy, od września 2012 (wtedy witryna wyłoniła się z nicości), uzbierało się trochę informacji. Nasze archiwum dostępne pod linkami po prawej.

+

Informacja od p. Katarzyny Snarskiej, szkolnej psycholog: następuje drobna zmiana godzin dyżurów w gabinecie. Oto aktualne godziny:
poniedziałek 10:00-15:00, wtorek 9:00-13:30 i środa 10:00-15:30.
Warto przypomnieć – w zakłądce “na pomoc” znajdziemy formularz kontaktowy ze szkolną psycholog, za pomocą którego możemy szukać fachowej porady.


6 lutego 2013

Zrelaksowani, choć dalej wypoczywamy, przygotowujemy się do rekrutacji na rok szkolny 2013/2014. Wciąż pracujemy nad zasadami przyjmowania do naszych Szkół (szczególnie ważne zasady nowego, publicznego Liceum), akcje promocyjne zostały już zainicjowane, niebawem pierwsze Drzwi Otwarte. Najwyższa pora uruchomić sekcję zakładek REKRUTACJA naszej strony internetowej!
Dzisiaj zapraszamy do podstrony “FAQ”, czyli najczęściej zadawanych pytań (frequently asked questions -ang.) po prawej stronie naszej witryny.


4 lutego 2013

Najszybsze wieści z życia szkoły znajdziemy na Twitterze. Zakładajcie swoje profile i śledźcie nas na bieżąco. Nasz o Facebook to kolejne miejsce, gdzie publikujemy info o życiu szkolnym. Twitter i Facebook dają okazję do wymiany mysli – zachęcamy 🙂


4 lutego 2013

Kilka dni po powrocie z ferii będziemy uczestniczyć w kilku ciekawych akcjach walentynkowych, przygotowywanych przez Samorząd Uczniowski Gmn. Na przerwie śniadaniowej odbędzie się minikoncert piosenki o miłości, do udziału którego zgłosiły się wszystkie klasy Gimnazjum i LO. Oprócz tego odbędą się mini happeningi, które pozostaną tajemnicą do 14 lutego.

Na osobną uwagę zasługuje prolog do Świętecznego Kiermaszu Charytatywnego, który będziemy przygotowywać zaraz po feriach. Stąd, przed feriami, wystosowano dwa ogłszenia:
1) Samorząd Uczniowski Gimnazjum prosi uczennice Gimnazjum o przygotowanie pierniczków w kształcie serca, które będą sprzedawane podczas “walentynek”. Pieniądze, które zbierzemy zasilą konto marcowego kiermaszu. Więcej o piernikach, sposobie pakowania, itp. na stronie SU (w EXTRA!). Przygotowanie słodkości zaliczane jest do Ligi Klas Gmn.

2) Grupa Charytatwna Samarytanin apeluje klas Gimnazjum i Liceum o przygotowywanie pisanek wielkanocnych, które będą sprzedawane podczas kiemaszu marcowego. Pisanki przygotowane przez Gimanzjalistki, za porozumieniem z SU Gmn, będą zaliczne do Ligi Klas Gmn. Ozdoby mogą być wykonywane tylko i wyłącznie przez uczennice i tylko ręcznie. Więcej informacji podamy po feriach.


2 lutego 2013

Dwie uwagi fotograficzne, o których warto wspomnieć: po pierwsze, rozpoczeliśmy procedurę wyboru “Zdjęcia stycznia” – wpierw selekcjonujemy zdjęcia kandydackie, potem na głosujemy na te wybrane. Po drugie, prezentujemy wszystkie zdjecia, które brały udział w XV Edycji Konkursu Fotograficznego pod patronatem SU Gmn oraz Projektu Comenius pt. “Przemijanie”. Aby dowiedzieć się więcej na w/w tematy, zapraszamy na wwwSU (w kat. EXTRA!)


2 lutego 2013

Wspaniałe wieści zaczerpnięte ze strony internetowej DODNu – Agnieszka Żurek (2G) dostała się do II rundy finału prestiżowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Ale to nie wszystko, Aga dokonała tego jednocześnie z języka polskiego i historii! Gratulujemy naszej uczennicy oraz jej nauczycielom, z którymi się przygotowuje do zawodów: p. Joannie Chuderskiej-Jendraszczyk (język polski) i p. Alicji Dubaj (historia). Czekamy z niecierpliwością na etap ustny i dopełnienie formalności 🙂


1 lutego 2013

Rok Wiary w miesiącu lutym to nowy tekst Pisma św., nowi świadkowie wiary, refleksje nad zagrożeniem wiary oraz nowe zadanie apostolskie. Wszystko to dostępne w naszym serwisie Rok Wiary w Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu, w który wejdziemy klikając w baner pond tymi słowami lub, na co dzień, poprzez grafikę po prawej stronie witryny – zapraszamy!