30 marca 2013

Najwięcej informacji z życia szkoły, o różnych porach dnia, znajdziemy na Twitterze. Zachęcamy do zakładania swoich profil i śledzenia nas na bieżąco. Na Twitterze często znajdziemy informacje ekskluzywne – żaden inny nasz serwis ich nie prezentuje! Nasz Facebook to kolejne miejsce, gdzie publikujemy info o życiu szkolnym. Twitter i Facebook dają okazję do wymiany mysli – zachęcamy 🙂


30 marca 2013

Przed nami trochę czasu wolnego od szkoły. Warto przypomnieć o naszych szkolnych konkursach, które są w toku:
Koło Biblioteczne zaprasza do konkursu krasomówczego pt. “Kosmos” – szczegóły na blogu Koła (kat. EXTRA!) Przy okazji – dziewczyny zainstalowały zabawne zdjęcia – tak trzymać 🙂

SU Gimanzjum opublikowało konkurs plastyczny na najciekawszą makietę “W krainie wielkanocnego zajączka”. Szczegóły konkursu na wwwSU (w kat. EXTRA!)

W związku z ponowieniem prac restauracyjnych wieży klasztornej obiecujemy ciekawy konkurs grafiki komputerowej, który ogłosimy tuż po Świętach. Można już ostrzyć komputery 🙂


29 marca 2013

Cieszymy się, że po zimowej przerwie ponownie ruszyły prace restauracyjne wieży klasztornego kościoła św. Jadwigi. Jesienią odnowiono klatkę schodową wiodącą do dzwonnicy oraz przygotowano wieżę na “przyjęcie” nowego hełmu po ponad sześćdziesięcioletnim ubytku. Od poniedziałku specjaliści składają szkielet nowej konstrukcji, co można na co dzień zaobserwować na placu przy klasztorze. Prace nad restauracją wieży są w całości pokrywane ze środków Urzędu Miasta. Pięknieje nasza szkoła, a wraz z nią cały Plac Nankiera.

Na stronie internetowej naszych wrocławskich sióstr możemy obserwować poszczególne etapy prac. Zapraszamy do specjalnego serwisu poświęconemu temu wydarzeniu.


28 marca 2013

Podczas ostatnich dni, wraz z całym Kościołem, w szczególny sposób koncentrowaliśmy się na inicjatywie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zarówno uczennice, jak i nauczyciele aktywnie włączyli się w to niezwykłe dzieło. Najpierw w ubiegły czwartek Ewa Rejman, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum, o której niedawno ukazał się artykuł w Gościu Niedzielnym, przedstawiła na porannym apelu prezentację o Dniu Świętości Życia. Spotkanie było wstępem do poniedziałkowej specjalnej liturgii, podczas której ochotnicy składali deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją. Liturgię celebrował ks. Grzegorza Tabaka, dobrze znany nam duszpasterz z “Maciejówki”. Ponad pięćdziesiąt osób z naszej szkoły złożyło deklarację takiej adopcji, której okres trwania wynosi 9 miesięcy. Wkrótce zamieścimy na naszej stronie pełną ich listę. Tymczasem w galerii zdjęcia z apelu i liturgii w jednej relacji. O duchowej adopcji można przeczytać na przykład tu.

+

Część Gimnazjalistek wzięła wczoraj udział w pierwszym etapie szkolnego konkursu z języka angielskiego The Best Reader 2013. Zawody składają się z trzech etapów a zwyciężczynię poznamy dopiero w czerwcu. Środowy test dotyczył edukacji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Konkurs przygotowuje p. Piotr Sołodyna.


27 marca 2013

Trzy lekcje były mało ciekawym elementem dzisiejszego dnia w szkole, co więcej, dla znacznej większości społeczności szkolnej na pewno zbyt wydłużającym się w czasie 🙂 Nagrodą dla cierpliwych było wspólne świętowanie w auli szkolnej nadchodzącej Wielkanocy, gdzie zgromadzone audytorium obejrzało przedstawienie “Momo” naszego koła teatralnego w reżyserii s. Karoliny Duraj i wysłuchało premierowych utworów w wykonaniu szkolnego chóru Serioso-Giocoso pod dyrekcją p. Pauliny Bogdańskiej. Samorządy Uczniowskie złożyły obecnym życzenia świąteczne (warto odnotować pierwsze publiczne wystąpienie nowej Przewodniczącej Gimnazjum – Ewy Załupki) i wręczyły nauczycielom drobne upominki. Na koniec swoje słowo do zgromadzonych skierowała Siostra Dyrektor, Blandyna Boch, która dziękując za spotkanie przekazała rodzinom uczennic i nauczycieli życzenia radosnego świętowania Wielkiej Nocy. (w galerii zgromadziliśmy zdjęcia)


26 marca 2013

Kultura z wyższej półki i my z nią w bezpośrednim kontakcie. Około stu pięćdziesięciu urszulanek wraz z nauczycielami spedziło dzisiejsze około-południe w Operze Wrocławskiej, delektując się “Czarodziejskim fletem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wyjście do opery pomogła zorganizować p. Małgorzata Wróblewska.

+

Tradycją naszej szkoły jest wizyta na Ostrowie Tumskim w pałacu arcybiskupim, aby złożyć pierwszemu duszpasterzowi naszej archidiecezji życzenia świąteczne. Nie inaczej było i tym razem. Po ósmej delegacja uczennic pod opieką s. Joanny Łątki i s. Blandyny Boch zaniosła ks. Arcybiskupowi Marianowi Gołębiewskiemu życzenia wielkanocne od naszej szkolnej społeczności. Zapraszamy do galerii fotograficznej.


25 marca 2013

W sobotę gościliśmy gimnazjalistki i ich rodziców w naszej szkole podczas I Drzwi Otwartych do Liceum. Nasi goście zapoznali się z nietuzinkowym budynkiem naszej szkoły, po czym zaprosiliśmy ich do udziału w zajęciach przedmiotowych z języków obcych. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na II Drzwi Otwarte do Liceum (20.04). Sobotnie spotkanie zostało przygotowane przez p. Joannę Kwiatkowską, p. Katarzynę Ochman, p. Jadwigę Leszczyńską-Kazuro i s. Blandynę Boch oraz uczennice Liceum. Zapraszamy do galerii.

+

ZASTĘPSTWA NA WTOREK >>


23 marca 2013

Poniedziałkowy apel poranny bardzo wyjątkowo rozpocznie sie o 7:30, a nie o 7:45, jak podaliśmy w TERMINARZU. Spotykamy się w kościele klasztornym z okazji Dnia Świętości Życia, gdzie część uczennic i nauczycieli będzie skłądać deklarację Duchowej Adopcji.

+

ZASTĘPSTWA NA PONIEDZIAŁEK >>


23 marca 2013

Marcowe spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami to jednocześnie ostatnie nasze spotkanie z rodzicami maturzystek. Program konsultacji miał przebieg tradycyjny: spotkanie w auli z Siostrą Dyrektor, następnie z wychowawcami w klasach i rozmowy z nauczycielami przedmiotów.

Marcowa “wywiadówka” była też doskonałą okazją do przeprowadzenia Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego, którego realizacją zajęły się dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Piękne ozdoby i smaczne babki zostały przygotowane przez uczennice i (niemalże w całości) zakupione przez rodziców i nauczycieli. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby urszulańskiej placówki w senegalskiej wiosce Lehar oraz na dofinansowanie wycieczek potrzebującym uczennicom naszej szkoły. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy zdjęcia z przygotowania do oraz samego kiermaszu.


22 marca 2013

Pierwszy dzień wiosny Licealistki spędziły na spotkaniach lifestylowych. Klasami, na zmianę, uczestniczyły w spotkaniach z dr Robertem Babiakiem, ekspertem od walki z uzależnieniami. Nasz szkolna społeczność zna już doktora, gdyż spotykał się on już z Gimnazjalistkami i rodzicami naszych dziewczyn. Po przerwie uczennice uczestniczyły w sesji pielęgnacji cery i krótkich warsztatach makijażu, tym razem z paniami z firmy Mary Kay, które organizują takie spotkania pro bono . Podobnie jak w Gimnazjum, słuchaczki miały okazję zaobserwować techniki pielęgnacyjna na przykładzie dwóch modelek. Zapraszamy do galerii, gdzie prześledzimy wydarzenia pierwszego Dnia Wiosny na przykładzie pierwszej klasy.


22 marca 2013


W dniu 13 marca 2013 roku w wieku 92 lat zmarła w Warszawie s.Teresa Neff. Jako urszulanka pracowała we wrocławskim Liceum od 1957/58 jako nauczyciel matematyki i wychowawca. Od 1959 do 1966 pełniła funkcję Dyrektorki Liceum. Wcześniej, w latach pięćdziesiątych, była nauczycielką matematyki i logiki w Liceum poznańskim. Siostra Teresa Neff tworzyła historię naszej szkoły, zarządzając Liceum w czasach, kiedy zmagaliśmy się z władzami komunistycznymi, które robiły wszystko, by utrudnić funkcjonowanie placówki. Módlmy się o radość wieczną dla siostry.


21 marca 2013

Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum dziewczyny tradycyjnie spędzaj na uczestnictwie w różnego rodzaju niepoważnych zabawach i grach zaproponowanych przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów była Pani Wiosna, a oprócz skeczy wiosennych przygotowanych przez klasy, byliśmy świadkami zabaw integracyjnych, wyborów najpiękniejszej Pani Wiosny i Pana Wiosny i konkursu literackiego.
Osobnym ważnym punktem Dnia Wiosny były wiece wyborcze kandydatek na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, podczas których sztaby wyborcze prezentowały osoby ubiegające się o to stanowisko. Po głosowaniu i przeliczeniu głosów okazało się, ze druga runda w tym roku nie będzie potrzebna, ponieważ Ewa Załupka (1aG) zdobyła 52% głosów wyborców. Gratulujemy! Szczegóły Dnia Wiosny będą dostępne na wwwSU (kat. EXTRA!).

Na osobną uwagę zasługuje spotkanie z paniami na co dzień zajmującymi się doradzaniem w sprawie pielęgnacji skóry z firmy Mary Kay. Konsultantki pokazały na przykładzie naszych dwóch uczennic jak skutecznie zadbać o cerę. Były nagrody niespodzianki oraz pytania do ekspertek. Spotkanie zorganizowała s. Katarzyna Wróblewska.
Zapraszamy do galerii na pokaźną ilość materiału wizualnego.

+

ZASTĘPSTWA >>


20 marca 2013

(fot. Krzysztof Kunert)
Już w sobotę pierwszy Dzień Otwarty do Liceum. Serdecznie zapraszamy!
Tymczasem dzisiaj gościliśmy w siedzibie Radia Rodzina, gdzie przeprowadzano wywiad na temat naszej szkoły z s. Blandyną Boch, p. Katarzyną Ochman i p. Tomaszem Hermanem. Na falach tej stacji możemy także trafić tej na spot reklamowy dotyczący naszego Liceum i Dnia Otwartego.


20 marca 2013


19 marca 2013

GRUPA CREDO zachęca uczennice Gimnazjum i Liceum do wybrania 2-3 dni do końca miesiąca, aby świadomie zrezygnować z telefonu komórkowego, empe trójki, ipada, etc. i wyciszyć się tego dnia. Osoby, które podejmą taką decyzję mogą przykleić tego dnia naklejkę w widocznym miejscu na mundurku.Naklejki dostępne przy tablicy Roku Wiary na korytarzu szkolnym.


19 marca 2013

Uściślenie w “REGULAMINIE REKRUTACJI do Publicznego Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu na rok szkolny 2013/2014” – paragraf 3, punkt 2 stanowi: 2. Próg punktowy kwalifikujący do przyjęcia do szkoły wynosi 55 pkt. Cały Regulamin dostępny w “Rekrutacja do Gmn” w kat. REKRUTACJA.


18 marca 2013

Przyjęliśmy zaproszenie na szkolne Targi Edukacyjne, które dzisiaj odbywały się w gimnazjum nr 13 przy ul. Reja. Nasze Liceum reprezentowały trzy uczennice: Kamila Filończyk i Sara Grocholska (1L) oraz Daria Zimoch (2L). Oprócz nich na targi udali się p. Dorota Kuźniewska i p. Tomasz Herman.


18 marca 2013

Mieliśmy okazję ponownie gościć uczennice szóstych klas, które wraz z rodzicami przyjęły nasze zaproszenie na II Drzwi Otwarte do Gimnazjum. Podczas marcowego spotkania zaproponowaliśmy dziewczynom zajęcia w pracowni chemicznej, fizyczne pichcenie w kuchni molekularnej, oprowadzanie po szkole i prezentację życia społecznego naszego Gimnazjum (działania Samorządu Uczniowskiego). Dziękujemy naszym uczennicom za przygotowanie oraz nauczycielom: p. Dorocie Witrykus, p. Małgorzacie Wróblewskiej i s. Blandynie Boch.


16 marca 2013

Za tydzień, w piątek 22 marca 2013, odbędzie się w naszej szkole Wielkanocny Kiermasz Charytatywny, podczas którego będziemy sprzedawać piękne ozdoby świąteczne, przygotowane przez nasze uczennice. Pieniądze, które zbierzemy podczas kiermaszu przeznaczymy na potrzeby senegalskiej wioski Lehar, tej której pomagaliśmy w tamtym roku budować studnię, a także zasilimy fundusz pomocna wycieczki szkolne dla potrzebujących uczennic w naszej szkole (75%/25%).

Kiermasz Świąteczny jest tradycyjnie organizowany przy okazji spotkania z rodzicami, na które również zapraszamy – piątek 16. 30 – spotkanie z s. Dyrektor w auli / 17. 00 – spotkania z wychowawcami w klasach / 17. 15 – konsultacje indywidualne z nauczycielami przedmiotów.


16 marca 2013

Sprawdźmy dzisiaj, co ciekawego wydarzyło się w lutym w naszej szkole. Zapraszamy do X u góry witryny, gdzie publikujemy Internetową Kronikę Szkoły podsumowującą ubiegły miesiąc w słowno-obrazkowej formie.


15 marca 2013

Marta Raer i Kamila Filończyk, nasze Licealistki z klasy pierwszej, wzięły dzisiaj udział w Olimpiadzie Solidarności, na etapie wojewódzkim. Dziewczyny przygotowywały się pod kierownictwem s. Agaty Stężowskiej. Życzymy powodzenia!

+

Koło Biblioteczne NOCTUA ogłasza Gimnazjalistkom i Licealistkom rozpoczęcie zapisów do Konkursu Krasomówczego – motywem przewodnim jest „Kosmos”. Zgłoszenia można składać do 27 marca 2013 r. Szczegóły na blogu Koła (u nas w kat. EXTRA).

+

Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza uczennice Gimnazjum i Liceum do wzięcia udziału w nowym konkursie na najpiękniejszą makietę plastyczną pt. “W krainie wielkanocnego zajączka”. Do wygrania wyjście do kina. Szczegóły na stronie Samorządu, u nas w kat. EXTRA.


14 marca 2013

Agnieszka Żurek, uczennica drugiej klasy Gimnazjum, została lauratką prestiżowego konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego. Osiągnięcie Agnieszki jest absolutnym ewenemetnem nie dlatego, że jest uczennicą klasy drugiej, ale dlatego, że to już jej drugi w tym roku laur zwycięstwa – miesiąc temu zwyciężyła w analogicznym konkursie z historii. Gratulujemy Adze tego niebywałego sukcesu, a także jej nauczycielce j. polskiego, p. Joannie Chuderskiej-Jendraszczyk.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że to nie musi być ostatni duży sukces Agnieszki w tym roku. Wciąż czekamy na wyniki finału humanistycznej Ligi Naukowej, zawodów drużynowych, gdzie reprezentowała naszą szkołę wraz z Emilią Janas, Weroniką Gwiazdą i Gosią Szewczyńską.


14 marca 2013

Trzydniowe rekolekcje wielkopostne Licealistek to owocny czas czuwania modlitewnego przed nadchodzącym świętem Wielkiej Nocy. Przewodnikiem duchowym dziewczyn w tych dniach był o. Kazimierz Tyberski, oblat na co dzień posługujący jako kapelan we wrocławskich zakładach karnych. Zapraszamy do galerii na fotorelację ilustrującą ten niezwykły czas.

+

ZASTĘPSTWA NA PIĄTEK >>


13 marca 2013

Od dzisiaj słuchacze Radia Rodzina mogą usłyszeć reklamę naszej szkoły i Drzwi Otwartych, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę. Dzięki uprzejmości Radia wysyłamy w eter zaproszenie do szóstoklasistek i ich rodziców. Zapraszamy Was serdecznie! Początek spotkania o 10:00.

Tydzień później, 23.03, chcemy gościć w naszej szkole kandydatki do Liceum. Zachęcamy do przybycia i obejrzenia ciekawych miejsc naszej placówki oraz do spotkania z uczennicami i nauczycielami. Przy okazji zapraszamy na podstronę REKRUTACJA DO LICEUM w kat. “rekrutacja”. Tam znajdziemy wszelkie informacje dotyczące sposobu przyjmowania do urszulańśkiego LO. PRZYPOMINAMY, że Liceum od nowego roku szkolnego będzie szkołą publiczną.

+

Reklama, o której mowa na początku wpisu, jest do odsłuchania w W MEDIACH (kat. Szkoła w środowisku). Tam także zamieszczamy link do artykułu o Ewie Rejman, uczennicy 3 klasy Gimnazjum, która jest zaangażowaną aktywistką ruchu pro-life. Tekst ukazał się w Gościu Wrocławskim i pisaliśmy o nim na facebooku. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami!


13 marca 2013

Drugi dzień rekolekcji Licealistek z ojcem Kazimierzem Tyberskim. Konferencja o wartości krzyża w życiu chrześcijanina i o przebaczaniu i rozmowy z kapłanem były wstępem do modlitewnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem oraz sakramentu pokuty. (na zdjęcia czekamy do jutra)

+

ZASTĘPSTWA NA CZWARTEK >>


12 marca 2013

Pierwszy dzień rekolekcji Licealistek za nami. Dziewczyny zapoznały się z o. Kazimierzem Tyberskim, oblatem, który znany jest nam wszystkim z grudniowego adwentowego dnia skupienia i rekolekcji dla nauczycieli w Bardzie Śląskim. Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem konferencji, pracy w grupach i rozmów z rekolekcjonistą. Na zdjęcia w fotogalerii poczekamy do czwartku.


12 marca 2013

Zapraszamy do NA POMOC! w kat “Ludzie”, gdzie dodaliśmy dokument dotyczący zadań psychologa w naszej szkole. Znajdziemy go pod linkiem nad zdjęciem p. Katarzyny Snarskiej.

+

Przypominamy, iż od 18 marca do 2 kwietnia księgowość będzie nieczynna.

+

ZASTĘPSTWA NA ŚRODĘ >>


11 marca 2013

W dniach 26.02.-02.03. w naszej szkole gościli nauczyciele i uczniowie z Niemiec, Finlandii, Holandii i Węgier, czyli ze szkół partnerskich projektu Comenius, w którym bierzemy udział. Program obejmował m.in. warsztaty w Muzeum Narodowym, zwiedzanie Wrocławia oraz rozmaite aktywności w szkole, w czasie których nasze uczennice zorganizowały prezentację na temat mody w sztuce i tego, jak zmienia się w czasie, po której była pora na małe przebieranki w ramach konkursu na ożywienie wybranego obrazu. W piątek zabraliśmy naszych gości do Zamku Książ, którym byli zachwyceni. Spotkanie zaowocowało w kilka przyjaźni oraz podszkolenie nie tylko języka angielskiego, lecz również fińskiego, niemieckiego, holenderskiego i węgierskiego 🙂 Zapraszamy do galerii fotograficznej.
Nasi przyjaciele z Finlandii zamieścili zdjęcia na swoim profilu na Facebooku – warto zajrzeć i tam!


11 marca 2013

W ubiegły piątek nasze maturzystki spędziły dzień na Jasnej Górze podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów 2013. Spotkanie młodych ludzi rozpoczęło się o 11:00 w Kaplicy Matki Bożej zawierzeniem egzaminów maturalnych Matce Najświętszej. W programie pielgrzymki zaplanowano konferencję ks. Mirosława Malińskiego, koronkę do Miłosierdzia Bożego i Msza św. W Bazylice pod przewodnictwem J.E. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego.

+

Dużo zastępstw na jutro w ZASTĘPSTWA >>


9 marca 2013

Wciśnięte pomiędzy ćwiczenia duchowe Gimnazjalistek i Licealistek, sobotnie rekolekcje nauczycieli z o. Kazimierzem Tyberskim OMI zawiodły swoich uczestników do Barda Śląskiego. Tam, u podnóża Bardzkiej Góry, nasi pedagogodzy, pośród długich i interesujących rozmów oraz modlitwy, po raz kolejny przekonali się, jak szybko czas mija, zbyt szybko, w tym pięknym miejscu. W programie rekolekcji przewidziano: 2 konferencje, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, Drogę Krzyżową i Mszę świętą. Zapraszamy go naszej fotogalerii.


8 marca 2013

Dzisiaj rusza kampania wyborcza w Gimnazjum. Trzy kandydatki ubiegają się o najzaszczytniejszą, ale też najbardziej wymagającą i odpowiedzialną funkcję pośród uczennic. Sa nimi Ewa Załupka (1aG), Dominika Milewska (1bG) i obecna Przewodnicząca SU, Emilia Janas. I runda wyborów 21 marca 2013. Na stronie SU przeczytamy kilka słów o kandydatkach. Zapraszamy!


7 marca 2013

Ostatni dzień rekolekcji z ks. Jerzym Babiakiem za nami. Centralnym jego punktem była Msza św. w kościele, po której uczennice i nauczyciele udali się do auli szkolnej. Tam miało miejsce spotkanie z uczniem Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, który z księdzem opowiedzieli o dziele Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, czyli o młodych ludziach pracujących w wolontariacie, pomagając potrzebującym w Afryce (Ghana) i Azji (Mongolia). Po owocnym spotkaniu mieliśmy w programie projekcję filmu “Most” w reżyserii Bobby Garabediana. Na koniec rekolekcji odbyła się otwarta sesja pytań do księdza rekolekcjonisty. Jak to zwykle bywa w przypadku naszych dziewczyn – pytań było więcej niż czasu na ich zadawanie 🙂
(>> fotogaleria)

+

ZASTĘPSTWA>>
W związku z jutrzejszym wyjazdem części maturzystek na Jasnę Górę – dziewczyny z IIIbL uczestniczą od 2 do 6 lekcji w zajęciach IIIaL.


6 marca 2013

Tematem drugiego dnia rekolekcji, Dnia Pojednania, było: “Wiara jest trudem.” Oprócz dwóch krótkich konferencji ks. Jerzego Babiaka mieliśmy okazję obejrzeć pantomimy w wykonaniu klas naszego Gimnazjum, wszystkie pod obrazujące walkę dobra ze złem. Podczas nabożeństwa pokutnego w kościele była okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do przystąpienia do sakramenty pojednania. Oprócz księdza rekolekcjonisty innym kapłanem spowiadającym był ks. Grzegorz Tabaka. (>> fotogaleria)

+

Ważna wiadomość: od 18 marca do 2 kwietnia księgowość będzie nieczynna.


5 marca 2013

Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych w Gimnazjum za nami. Dzień zapoznania się z Rekolekcjonistą, ks. Jerzym Babiakiem, salezjaninem. Od rana śpiew prowadzony przez grupkę muzyczną pod kierownictwem s. Jany, konferencja prowadzącego, analiza ankiety przeprowadzonej w szkole i opracowanej przez Kasię Pieniążczak (3G) i nabożeństwo Słowa w kościele. Był też czas na pracę w grupach, której wyniki poznamy jutro. Na koniec, po obiedzie, dziewczyny obejrzały film dokumentalny o eugenice. (>> fotogaleria)

+

Jutro rozpoczynamy o 8:30 śpiewem w auli.


4 marca 2013

O funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum oficjalnie w tym roku ubiegać się będą: Ewa Załupka (1aG), Dominika Milewska (1bG) i Emilia Janas (2G). Emilia Janas, obecna Przewodnicząca, będzie starać się o reelekcję.


4 marca 2013

Koło Biblioteczne “Noctua” rozstrzygnęło konkurs na ilustrację do poezji. Zwyciężczynią została Katarzyna Kałczyńska z klasy 1aG, drugie miejsce zajęły ex aequo Sonia Jakubiak (1aG) i Zofia Nowakowska (1aG), a trzecie Natalia Romek (1aG). Dyplomy i nagrody zostały wrę1)czone na dzisiejszym apelu porannym przez s. Zofię Cipkowską.

+

Jutro rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum. Będziemy codziennie starali się przybliżać wydarzenia każdego dnia. Rozpoczynamy o 8:15 w auli szkolnej.


2 marca 2013

“Wyciszyć swoją codzienność ze zbędnych źródeł hałasu.” Zadanie trudne, acz warte wielkopostnego wysiłku. Rozpoczynamy kolejny miesiąc Roku Wiary. Zapraszamy do naszego serwisu, gdzie możemy zapoznać się z ciekawymi materiałami dotyczącymi treści tego czasu. Ponadto, zajrzyjmy w “archiwum” serwisu do lutego – tam opublikowaliśmy grafik dyżurów adoracji Najświętszego Sakramentu, które mogliśmy przeżywać w naszej kaplicy we wtorki i czwartki ubiegłego miesiąca. Przy okazji, jeszcze raz z całego serca dziękujemy ks. Grzegorzowi Tabace, który poświęcił nam swój czas przychodząc i wystawiając monstrancję z Najświętszym Sakramentem.


2 marca 2013

Poczty sztandarowe naszych szkół wzięły udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Główne obchody wrocławskie odbyły się na Cmentarzu Osobowickim, gdzie nastąpił uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych szkół i środowisk patriotycznych oraz apel. Wraz z dziewczynami w wydarzeniu uczestniczyła s. Agata Stężowska. Zapraszamy do fotogalerii.


1 marca 2013

Wiceprzewodnicząca SU Gimnazjum, Ola Szczegielniak, ogłosiła wyniki referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej na rozgrywki gimnazjalne, organizowane przez SU we współpracy z p. Tomaszem Hermanem. Głosami większości uczennic wybrano koszykówkę. Pierwszy dzień rozgrywek w marcu. W galerii zdjęcia z referendum.

+

Więcej o demokracji w szkole – do poniedziałku uczennice Gimnazjum mają czas, aby zdecydować się kandydować w wyborach na Przewodniczącą SU. Wtedy odbędzie się spotkanie z kandydatkami oraz ich sztabami wyborczymi. I tura wyborów będzie miała miejsce 21 marca. Więcej szczegółów regulaminowych na wwwSU, w kat. EXTRA!


1 marca 2013

Agnieszka Żurek reprezentowała dzisiaj naszą szkołę podczas wielkiego finału Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty części humanistycznej. Ostatni etap konkursu miał miejsce w siedzibie DODN-u, organizatora, gdzie Aga udała się w towarzystwie p. Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk. Na wyniki będziemy czekać – bagatela – miesiąc.