S.Agnieszka Młynarczykowska i s. Jana Krogul gościły w siedzibie Radia Rodzina, gdzie wzięły udział w audycji na temat II Urszulańskich Dni Młodych. Przypominamy temat tegorocznego spotkania młodych z całej Polski: „Powrót do wiary”
Pisaliśmy już o tym dwa miesiące temu, ale przypominamy: w dniach 24-26 maja tego roku odbędą się kolejne, Drugie Urszulańskie Dni Młodych. Organizatorem spotkania są Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej. Spotkanie będzie zachętą dla młodych do bycia aktywnymi w wierze, do odważnego głoszenia wiary w Boga na ścieżkach ich życia.
W Urszulańskich Dniach Młodych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przyjazdu z opiekunem. Na spotkanie można zgłosić się indywidualnie pisząc na adres urszulanskiednimlodych@gmail.com. Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 kwietnia 2013. Więcej na blogu UDM oraz stronie Razem w drodze. Zapraszamy!
Baner UDM towarzyszyć nam będzie do końca maja po prawej stronie naszej witryny.
Kilka zmian w terminach matur dla niewielkiej ilości uczennic. Zaktualiziwane listy udostępniamy po prawej stronie witryny, nad banerem „Rok Wiary”. Zapraszamy.
Jeden z weekendów majowych (18-19 maja) spędzimy w Bardzie Śląskim, objuczeni aparatami i innym sprzętem fotograficznym, na kolejnych szkolnych warsztatach fotograficznych. Zapraszamy do zapisywania się na listę uczestników, która widnieje w szkole, na przeciwko pokoju nauczycielskiego. Ilość miejsc jest ograniczona do 16. Koszt warsztatów to ok 100 złotych (będzie szansa na redukcję kwoty). Zapraszają organizatorzy: p. Adam Wasilewski, p. Piotr Sołodyna oraz Fundacja Rozwoju Aktywności Nasze Dzieci Nasz Skarb.
Zanim w piątek oficjalnie pożegnaliśmy (przejęte zbliżającymi się egzaminami) maturzystki, dzień wcześniej miały miejsce inne spotkania z nimi w roli głównej. O 9:00 w kaplicy na opactwie 3b uczestniczyła we Mszy św. dziękczynnej, a także imieninowej w intencji wychowawczyni, s. Moniki Tomaszewskiej. W tym samym mniej więcej czasie w świetlicy internatu uczennice 3a spotkały się z s. Joanną Łątką , aby spędzić po raz ostatni miło czas przy stole zastawionym łakociami. Wieczorem natomiast bardzo ciekawie przebiegło pożegnanie maturzystek w internacie: młodsze koleżanki przygotowały dziewczynom „podchody” na terenie szkoły i internatu, s. Agnieszka Młynarczykowska przeprowadziła zajęcia taneczne, a na koniec przedstawiono prezentację o maturzystkach i podarowano słodko-owocowe upominki z życzeniami powodzenia na maturze.
Na to wszystko mamy zdjęcia w galerii – zapraszamy!
Najstarsze uczennice naszej szkoły z dniem dzisiejszym stały się oficjalnie absolwentkami Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Przyszłe abiturientki kończą edukację przy Placu Nankiera 16, lecz będą powracać, przynajmniej na czas egzaminów maturalnych 🙂
Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Grzegorza Tabaki. Na koniec liturgii byliśmy świadkami zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego; zstępujące z tej zaszczytnej funkcji, Anna Wyrzykowska, Patrycja Świca, Joanna Mróz i Emilia Kurzeja, powierzyły swoje zadanie młodszym koleżankom, Kamili Filończyk, Marceli Łataś, Patrycji Wicher i Angelice Fabianek. W auli szkolnej siostra dyrektor Blandyna Boch rozdała w asyście wychowawczyń świadectwa ukończenia Liceum. Ponadto był czas podziękowań siostrom, nauczycielom oraz młodszym koleżankom. Swoje słowa wdzięczności skierowali do Siostry Dyrektor także przedstawiciele Rady Rodziców. Na koniec drugoklasistki uraczyły zebranych w auli krótkim przedstawieniem, specjalnie przygotowanym dla kończących naukę.
Na osoby akapit zasługuje uhonorowanie dwóch uczennic najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez licea urszulańskie – Odznaką Serviam. Patrycja Świca i Anna Wyrzykowska zostały odznaczone tarczą Serviam przez siostrę przełożoną, Jadwigę Łaciak, w dowód uznania ich nieprzeciętnej postawy służby i świadectwa Ewangelii. Napiszemy o tym szerzej już wkrótce. Tymczasem zapraszamy do galerii na tradycyjną porcję fotografii.
Prawie trzy lata wspólnego wysiłku uczennic i nauczycieli mają swój punkt kulminacyjny w postaci trzydniowej sesji egzaminów gimnazjalnych. Nie jest to chwila wytęskniona, zwłaszcza przez dziewczyny, ale na pewno podświadomie od początku wyczekiwana. Czy egzamin jest narzędziem obiektywnej weryfikacji wiedzy i umiejętności? Tego nie wiemy – mamy nadzieję, że tak. Jedyne czego jesteśmy pewni, to naszego od lat solidnego przygotowania do tego momentu.
Dziewczyny przystąpiły do pięciu egzaminów, rozłożonych na trzy dni: historia i wos, przedmioty przyrodnicze (geografia, fizyka, chemia, biologia) i matematyka oraz języki obce (poziom podstawowy i rozszerzony – w tym roku wszystkie piszące wybrały język angielski). Codzienna rutyna przebiegała w sposób następujący: 8:40 wspólne spotkanie przed salą egzaminacyjną (uczelnią), krótka modlitwa, losowanie miejsc, wejście na salę; 9:00 pobranie testów z sekretariatu, sprawdzenie przez uczennice nienaruszalności kopert, rozdanie testów, kodowanie materiałów i sześćdziesięciominutowy wysiłek. Potem chwila przerwy i ponowne (10:50) zebranie się w sali (tym razem bez losowania miejsc), pobranie nowych testów i znowu praca. Jej wyniki poznamy dopiero 21 czerwca, zaczęliśmy więc trudny czas wyczekiwania. 10% ogólnego wyniku będzie stanowiło praktycznie połowę punktów rekrutacyjnych do wybranych przez dziewczyny liceów.
Zapraszamy do naszej fotogalerii, gdzie prezentujemy mały fotoreportaż z sesji egzaminacyjnej. Zdjęcia były wykonywane przez trzy dni, ale nie znajdziemy w nim uporządkowanej chronologii, a raczej „porządek proceduralny”: oczekiwanie na egzamin, wejście do sali, przygotowanie, odbiór testów, instrukcje zespołów nadzorujących i kodowanie testów. Tylko tyle wolno było utrwalić – zapraszamy!
Gorące wydarzenia ostatnich dni (klasyfikacja maturzystek oraz, co bardziej stresujące, egzaminy gimnazjalne) pozwalają nam dopiero dzisiaj poświęcić chwilkę czasu na wspomnienie niedawnego wyjścia naszych Gimnazjalistek na Cmentarz Żydowski we Wrocławiu. Sobota była pracowita nie tylko dla Licealistek (Drzwi Otwarte, jak pamiętamy) – najmłodsze uczennice naszej szkoły wraz z wychowawczynią, s. Agatą Stężowską, oraz p. Moniką Książczak spędziły przedpołudnie porządkując tę historyczną nekropolię. W fotogalerii są zdjęcia – zapraszamy!
+
Zastępstwa na jutro >>
Wczorajsze czuwanie do Ducha Świętego przygotowane zostało przez samorządowiczki gimnazjalne specjalnie dla trzecioklasistek, które dzień później podejmowały trudy pierwszego dnia egzaminu gimnazjalnego. Spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem odbyło się w kaplicy „na opactwie”. Wcześniej, na przerwie śniadaniowej, uczestniczyliśmy w kościele w „dziesiątku” różańca w intencji egzaminu. Więcej na temat czuwania na blogu Samorządu. Zapraszamy do galerii.
+
Zastępstwa na jutro >>
Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć w naszej szkole siostrę Marię Jaworską, matkę prowincjalną, najwyższą władzę w zakonie sióstr urszulanek w Polsce. Siostra Maria jest osobą bardzo dobrze znaną w naszym środowisku, ponieważ w latach 2002-2008 była w domu wrocławskim przełożoną, stąd jej serdeczne relacje z nauczycielami (uczennice niestety nie pamiętają tamtego okresu). Siostrze Prowincjalnej towarzyszy podczas jej wizyty we Wrocławiu s. Kinga Klepek. Na apelu porannym Siostrę przywitała s.Blandyna Boch, dyrektor szkoły, oraz, w imieniu uczennic, przewodniczące Samorządów, Ewa Załupka i Ida Sosnowska. Po apelu, odbyło się krótkie spotkanie z nauczycielami w pokoju nauczycielskim. Zapraszamy na serię zdjęć w galerii.
+
Zastępstwa na jutro >>
Drugi Dzień Otwarty do Liceum zgromadził w naszej szkole najstarsze gimnazjalistki, które przyjęły (często z rodzinami) nasze zaproszenie, by obejrzeć szkołę i wysłuchać informacji na temat jej funkcjonowania i życia codziennego naszych uczennic. Krótkie zajęcia lekcyjne przygotowały kandydatkom p. Małgorzata Wróblewska (chemia) i p. Katarzyna Ochman (j. łaciński). Dziękujemy gościom za przybycie!
Zapraszamy do fotogalerii.
+
Nasza zakładka „w mediach”/kat. SZKOŁA W ŚRODOWISKU wzbogaca się o ciekawe materiały: artykuł z Goscia Niedzielnego, autorstwa p. Katarzyny Ochman (nauczyciela łaciny w naszej szkole) oraz informacje z Radia Rodzina (dżingiel reklamujący Liceum oraz wzmianka prasowa). Zapraszamy na niedzielne czytanie (i słuchanie)!
Klika ciekawostek ostatnich dni. Wczoraj nasze Licealistki wzięły udział w Dniu Przedsiębiorczości, projekcie, którego celem jest pomoc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Nasze pierwszoklasistki sprawdziły, jak funkcjonuje Opera Wrocławska.
+
Apele w tym tygodniu: we środę Gimnazjalistki wysłuchały mini wykładu o zdrowym trybie życia zaprezentowanym przez p. Ewę Herman (nauczycielowi pomagały pierwszoklasistki), a w czwartek Licealistki ćwiczyły nowe pieśni, które będziemy śpiewać za tydzień na Mszy św. na zakończenie roku szkolnego maturzystek. Apel prowadziła p. Paulina Bogdańska.
+
Na porannym apelu ogłoszono zwyciężczynię konkursu plastycznego zaproponowanego przez SU Gimnazjum pt. „W krainie wielkanocnego króliczka”. Zwyciężyła Gimnazjalistka – Basia Mika (3G).
Z przyjemnością informujemy, że Marta Raer, uczennica klasy pierwszej Liceum, zajęła III miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowanego przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. XVII edycja Konkursu przebiega pod hasłem „Od wiary Abrahama do wiary Kościoła” i obejmuje Księgę Rodzaju (rozdz. 12 – 50) oraz List Świętego Pawła do Rzymian wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Tak wysoki wynik oznacza kwalifikację do wielkiego finału konkursu, który odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 3-4 czerwca 2013. Dodatkową nagrodą jest uczestnictwo w Spotkaniach Młodych z Biblią, które będzie miało miejsce w Częstochowie (14-15 maja). Przygotowania do konkursu pilotowała s. Joanna Łątka. Jeszcze raz gratulujemy!
W galerii przedstawiamy zdjęcia z II etapu konkursu, które otrzymaliśmy od przedstawicieli Papieskiego Wydziału Teologicznego – dziękujemy! Więcej na stronie PWT.
Książka, książeczka, księga… w szkolnej bibliotece warto zauważyć małą wystawę prac zrealizowanych w ramach plastycznych zajęć artystycznych w 2. klasie Gimnazjum. To próba stworzenia książki nie czytanej, ale czytelnej, prowokującej do zajrzenia. Powstałe książki mają bardzo różne formy. Jednocześnie zachęcamy do głosowania, które z prezentowanych rozwiązań podoba się Wam najbardziej. Zapraszamy! (kilka zdjęć w fotogalerii)
Pragniemy przypomnieć, że w najbliższą sobotę odbędą się II Drzwi Otwarte do naszego Liceum. Serdecznie zapraszamy osoby ciekawe funkcjonowania naszej niezwykłej szkoły, a w szczególności najstarsze gimnazjalistki i ich rodziców. Rozpoczynamy o 10:00 i liczymy na Waszą obecność!
Olga Szkodzińska (1aG) została zwyciężczynią szkolnego konkursu recytatorskiego pt. „Kosmos”. Konkurs został przygotowany przez s. Zofię Cipkowską wraz z kołem bibliotecznym Noctua. Drugie miejsce zajęła Marta Raer (1L), a trzecie Ewa Sadowska (1aG).
+
Na ósmej lekcji Gimnazjalistki zasiadły do pierwszego etapu (szkolnego) konkursu biologicznego Edi „Panda”. Koordynatorem konkursu jest p. Jadwiga Leszczyńska-Kazuro.
+
Po lekcjach, o 15:30, Gimnazjalistki które przeszły II etapu szkolnego konkursu z j. angielskiego The Best Reader 2013, pisały w bibliotece szkolnej test z tłumaczenia fragmentu utworu literackiego. Dziewczyny także wypożyczyły lekturę, z którą muszą się zapoznać w ciągu miesiąca przed finałową (trzecią) częścią konkursu. Zawody przygotowuje p. Piotr Sołodyna.
Pani Magdalena Jezierska w odchodzi w maju na roczny urlop macierzyński, w związku z tym dzisiejszy poranek był szczególny dla drugiej klasy Gimnazjum, której p. Jezierska jest wychowawczynią. O 8:00 dziewczyny uczestniczyły we Mszy św., podczas której dziękowały za (prawie) dwa lata czasu spędzonego ze swoją wychowawczynią oraz modliły się o błogosławieństwo Boże. Po Mszy w sali lekcyjnej odbyło się małe przyjęcie, ze słodkościami i dobrymi napojami. Humory dopisywały, co było słychać przez ściany w sąsiadujących klasach 🙂 Zapraszamy do galerii.
+
Wczoraj poczet sztandarowy Liceum reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości poświęconej 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Oficjalne obchody rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety (kościół garnizonowy), po czym w dalszej cześi, poczty sztandarowe udały się pod pomnik Ofiar Katynia w Parku Słowackiego. Na miejscu zebrani uczestniczyli min. w modlitwie ekumenicznej, apelu pamięci oraz złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Pocztowi sztandarowemu towzrayszyły siostry Agata Stężowska i Joanna Łątka.
Stalowe rury, najpierw zalegające na miejscu parkingu przez klasztorem, potem uformowane przez specjalistów na kształt rakiet kosmicznych, dotychczas mogły nie przypominać swojego prawdziwego przeznaczenia. Ostatnie dni jednak przyniosły znaczną odmianę. Kolejny etap prac restauracyjnych hełmu na wieży naszego klasztoru (mocowanie krążyn i obudowywanie stalowej konstrukcji hełmu poszyciem drewnianym) przyniósł niesomiwite efekty. Oto przed naszymi oczami Powoli odsłania się efektowne zwieńczenie wieży! Zajrzyjmy na stronę Sióstr, gdzie cały proces śledzimy krok po kroku. Zapraszamy!
Potrzeba sześciu spotkań by wyłonić mistrza w ramach szkolnych rozgrywek gimnazjalnych o puchar SU. W wyniku zaciętej rywalizacji koronę mistrzów w roku szkolnym na swoje skronie włożyły trzecioklasistki. Ich zespół The Five pokonał pozostałe drużyny i po raz pierwszy zatriumfował w turnieju. Gratulujemy! Reprezentacja klasy trzeciej wystąpiła w następującym składzie: Basia Mika (kapitan), Aga Tokarek, Aga Bartoszewicz, Ania Marcjan, Oliwia Jucha, Ola Szczegielniak, Ania Szpunar i Ola Masiuk. Zapraszamy do galerii.
Pomimo zmiany formuły głosowania na zdjęcie miesiąca, nasi Drodzu Internauci, niezrażeni nieco trudniejszym sposobem, oddają swoje głosy. Te będą podsumowywane pod koniec dnia, a aktualny ich stan będzie publikowany na naszym twitterze. Wyniki będą wyglądały właśnie tak. Dzisiaj dodaliśmy głosy czwartkowe – na razie prowadzi zdjęcie nr 1!
Lekki stresik zawsze towarzyszy wszelkiego rodzaju przemowom, nie inaczej pewnie było i dziś, podczas szkolnego Konkursu Krasomówczego „Kosmos”, organizowanego przez bibliotekę szkolną i Koło „Noctua” (pisaliśmy o nim już wcześniej, zachęcając do uczestnictwa). W komisji konkursowej zasiadły s. Zofia Cipkowska, p. Anna Janicka, p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk oraz przedstawicielki Koła, Sonia Jakubiak i Kqsia Hołodnik. Wyniki konkursu poznamy wkrótce. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy występy części konkursowiczek.
Wybieramy zdjęcie marca! Zapraszamy do wspólnej zabawy. Proszę jednak zauważyć, że zmieniliśmy metodę głosowania – od dzisiaj głosujemy mailem, nie za pomocą sondy internetowej. Jest to trochę trudniejsze, ale mieliśmy trochę nieuczciwych głosów, więc stąd decyzja zmiany. Troszkę trudniej, ale bardziej uczciwie. Zasady? (w skrócie) – jeden głos dziennie, wiadomość MUSI być podpisana, wysłana za pomocą formularza zamieszczonego w panelu sondy.
W piątek o 14:30 Gimnazjalistki rozegrają rozgrywki sportowe o puchar Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie klasy wystawiły swoje drużyny, więc przed nami emocjonujące popołudnie. Serwis rozgrywkowy dostępny na stronie SU. Odnajdziemy go także klikając grafikę powyżej. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodniczkom!
Na dzisiejszym porannym apelu opiekun SU Gimnazjum, p. Piotr Sołodyna, podziękował Emilii Janas za rok doskonałej i wzorowej pracy w roli Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Do podziękowań dołączyła się także s. Agnieszka Młynarczykowska, wicedyrektor szkoły. Jednocześnie oficjalnie powitano nowo wybraną Przewodniczącą, Ewę Załupkę, która na dobry początek otrzymała zeszyt do sporządzania notatek podczas poniedziałkowych spotkań SU. Emilia od dzisiaj jest Senior Przewodniczącą i będzie wspomagać Ewę w jej wchodzeniu w nową rolę. Niepisaną tradycją jest, iż „stara” Przewodnicząca przekazuje nowej insygnia „władzy” w postaci kluczyka do pokoiku samorządowego oraz teczkę z cennymi notatkami przewodniczących z kilku poprzednich lat. Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy .
Zapraszamy na stronę SU Gim, gdzie przedstawiamy profil Ewy Załupki – trafimy tam przez link w kat. EXTRA.
+
Na porannym apelu padły jeszcze dwa ważne ogłoszenia: p. Agnieszka Markowska zaprosiła chętne uczennice do zgłaszania się do majowego wyjazdu do Niemiec w ramach programu Comenius. Zachęcamy!
Pierwszy etap szkolnego konkursu The Best Reader dla Gimnazjalistek wygrały ex aexo Sonia Jakubiak (1aG) i Basia Mika (3G). Gratulujemy! Konkurs jest trzyetapowy i jest organizowany przez p. Piotra Sołodynę.
Właśnie otrzymaliśmy radosną informację, że Natalia Romek (1aG) została laureatką międzynarodowego konkursu grafiki komputerowej, organizowanego na Morawach w Czeskiej Republice. Tegoroczny temat brzmiał „Mój sen”. Gratulujemy Natalii i p. Adamowi Wasilewskiemu, nauczycielowi informatyki w naszej szkole.
WAŻNE! Prace laureatów poddane zostały teraz ocenie internautów, którzy wybierają najlepszą, a której autor dostanie specjalną „nagrodę publiczności”. Praca Natalii oznaczona jest numerem 19. Prace możemy obejrzeć w TEJ GALERII
Kibicujemy oczywiście Natalii i głosujemy na jej pracę! (jeżeli uznamy że jest ładna 🙂
Sposób głosowania: wysyłamy maila na adres: podmodrouoblohou@email.cz i w treści maila wpisujemy numer pracy (np. 19).
Coraz więcej mówi się o nadchodzących egzaminach. Nasze uczennice, Gimnazjalistki i Licelistki, odliczają dni do testów kompetencji. Te pierwsze nie mają zbytniego wyboru – muszą zdawać wszystko, co przygotowuje im system edukacji w naszym kraju (poza drobnym wyjątkiem w postaci wyboru poziomu języka obcego). Licealistki z drugiej strony poza obowiązkowymi językiem ojczystym, matematyką i językiem obcym mogą dowolnie wybrać przedmioty według własnych preferencji. Listy z terminami egzaminów, zdającymi i miejscami od jakiegoś czasu widnieją na tablicy przy pokoju nauczycielskim. Od dzisiaj dostępne są także w sieci.
Na dzisiejszym porannym apelu gościliśmy p. Wojciecha Wojnicza, który odwiedził nas z prelekcją na temat zbrodni katyńskiej „Miejsca pamięci na Wschodzie”. Wczorajszy apel z języka angielskiego dotyczący wymowy w języku angielskim został przygotowany przez klasę pierwszą Liceum przy współpracy z p. Agnieszką Markowską.
+
Agnieszka Żurek, uczennica klasy drugiej Gimnazjum, została podwójną laureatką konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista – z historii i języka polskiego. O tym już wiemy, z tego cieszymy się już od ponad miesiąca. DODN, organizator konkursu, zaprosił wszystkich laureatów do Filharmonii Wrocławskiej na uroczystą galę. Agnieszce towarzyszyła p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk.
Ponownie mieliśmy okazję spotkać się z dr Robertem Babiakiem, specjalistą od profilaktyki uzależnień, który odwiedził naszą szkołę, by odbyć rozmowy w klasach z uczennicami, zarówno Gimnazjum jak i Liceum, oraz z nauczycielami podczas konferencji Rady Pedagogicznej.
+
Podczas konferencji nauczyciele zapoznawali się z procedurami egzaminów gimnazjalnego i maturalnego. Ta ważna dla najstarszych uczennic naszych obu szkół chwila zbliża coraz większymi krokami. Dziewczyny – życzymy Wam wytrwania na ostatniej prostej 🙂
+
ZASTĘPSTWA na piątek>>
zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w NOWYM DRUŻYNOWYM KONKURSIE INTERDYSCYPLINARNYM
EUREKA Junior. Igrzyska wiedzy i umiejętności.
(dla szkół podstawowych)
i
EUREKA. Igrzyska wiedzy i umiejętności.
(dla gimnazjalistów)
Konkursy są trzyetapowe: pierwszy etap (szkolny) polega na wyłonieniu drużyn, drugi i trzeci etap na rywalizacji drużynowej. Konkurs jest interdyscyplinarny – wygra zespół najbardziej wszechstronny!
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
(info.urszulanki@gmail.com lub fax. 71 372-39-17)
Pierwszy etap (szkolny) – 15 kwietnia 2013.
Drugi i trzeci etap – 22 maja (szkoły podstawowe) i 23 maja (gimnazja).
Wszelkie informacje na temat konkursów pod adresem: info.urszulanki@gmail.com, A TAKŻE NA SPECJALNEJ PODSTRONIE.
Marcowe wydarzenia w naszej szkole zgrabnie zebrane w Internetowej Kronice Szkoły. Zapraszamy do X u góry witryny.
+
ZASTĘPSTWA >>