30 czerwca 2013

W niedzielę miewamy dzień przerwy w publikowaniu, ale dzisiaj odzywamy się tylko w jednym akapicie, aby zachęcić do nieustannego zaglądania na naszą stronę. Rok szkolny się skończył, ale my mamy jeszcze sporo ciekawych rzeczy do publikacji. Codziennie coś! 🙂


29 czerwca 2013

W wycieczkowym konkursie fotograficznym organizowanym przez biuro turystyczne WERISON dla uczniów naszej szkoły oraz gimnazjum 23 we Wrocławiu wszystkie pierwsze nagrody zdobyły nasze Gimnazjalistki:

Nagroda w kategorii „WENECJA” dla Aleksandry Masiuk (3G)

Nagroda w kategorii „RZYM” dla Jagody Matejczuk (3G)

Nagroda w kategorii „MONTE CASSINO” dla Agnieszki Bartoszewicz (3G)

Nagroda w kategorii „ASYŻ” dla Małgorzaty Lempart (3G)

Nagroda w kategorii „GÓRY” dla Weroniki Zielińskiej (1G)

Zdjęcia zwycięskie i wszystkie konkursowe


29 czerwca 2013

Koło readakcyjne naszej szkolnej gazetki KEFIR uraczyło swoich wiernych czytelników wakacyjną lekturą. Najnowszy numer ukazuje się jedynie w elektronicznej wersji (jeszcze nie na kindla), zapraszamy więc do zapoznania się z tekstami. Redakcja jest gimnazjalno-licelna, a opiekę merytoryczną nad nią sprawuje p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk. Najnowszy numer w zakładce PRASA SZKOLNA >>


28 czerwca 2013

Nie chcąc nadwyrężać cennego czasu wakacji, uroczystość zakończenia roku szkolnego zorganizowano tak, by była krótka, przy czym uroczysta i utrzymana w naszym urszulańskim nastroju 🙂 Ojciec Maciej Niedzielski, dominikanin, celebrował Mszę św. po raz ostatni w naszej szkole. Po dwóch latach posługi, otwartości na nasze potrzeby duchowe i wspaniałych homilii, Ojciec opuszcza Wrocław. Dziękując za wszystko, czego za przyczyną o. Macieja staliśmy się udziałem, życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnej posługi w nowym miejscu pracy.

To nie ostatnie pożegnania dzisiejszego dnia. Dwa lata to również czas pracy w naszej szkole s. Katarzyny Wróblewskiej i p. Judyty Dudy, kolejnych osób, które nowy rok szkolny rozpoczną w nowych miejscach. S. Katarzyna była wychowawczynią klasy 1 „b” i nauczycielką geografii, a p. Judyta prowadziła zajęcia z j. francuskiego. S. Joanna Łątka, wychowawczyni w internacie i nauczycielka religii, przebywała z nami siedem lat, natomiast s. Zofia Cipkowska, ostatnimi laty usługująca w bibliotece, a poprzednio ucząca języka polskiego, spędziła we Wrocławiu aż szesnaście. Im wszystkim w szczególności dziękowała siostra dyrektor Blandyna Boch, za ich trud, poświęcenie i radość, którymi dzieliły się na co dzień z naszą społecznością szkolną. Mamy nadzieję, że w nowych miejscach znajdą równie przyjaznych ludzi, jak w naszym środowisku.

Podczas uroczystości w sali gimnastycznej wychowawczynie wraz z siostrą dyrektor wręczyły uczennicom nagrody i wyróżnienia. Za rok wspaniałej pracy dziękowali uczennicom i nauczycielom siostra przełożona Jadwiga Łaciak oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Kwiatów naręcza i podziękowania wypełniły miejsce, natomiast serca obecnych na sali długo wyczekiwane prawie-sakramentalne słowa siostry dyrektor „Rok szkolny 2012/2013 uważam za zamknięty”. Dziękujemy za wszystko!


27 czerwca 2013

Żegnaliśmy dzisiaj najstarsze uczennice Gimnazjum, które kończą trzyletnią naukę w szkole. Msza św. pod przewodnictwem o. Macieja Niedzielskiego otworzyła uroczystość, na której zgromadzili się, na zaproszenie uczennic, nauczyciele, siostry urszulanki i rodzice. Przedstawienie „Coś strasznego” w reżyserii p. Justyny Gwiazdy, było pierwszym punktem części oficjalnej w auli. Po nim, siostra dyrektor Blandyna Boch, w asystencji p. Moniki Książczak, wychowawczymi klasy, wręczyła absolwentkom nagrody, wyróżnienia i cenzurki. Najwyższą średnią uzyskała Aleksandra Szczegielniak – 5,46. Przy okazji ogłoszono, że Ola zdobyła cztery (z sześciu) stuprocentowe wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Ogłoszono zwycięzców Ligi Klas Gimnazjum (IX edycji) – została nim klasa 1A s. Agaty Stężowskiej – dziewczyny w nagrodę otrzymały od Siostry Dyrektor dodatkowy dzień wolny na jesienną wycieczkę.
Następnie nadszedł czas podziękowań. Dziękowano: trzecioklasistki Siostrze Dyrektor (podarowano szkole tablo klasowe), trzecioklasistki nauczycielom (z drobnymi upominkami), drugoklasistki trzecioklasistkom (z drobnymi upominkami oraz mini-konkursem wiedzy na temat szkoły), trzecioklasistki drugoklasistkom (z ryzą papieru kancelaryjnego na wypracowania z języka polskiego w klasie trzeciej), rodzice nauczycielom (z drobnymi upominkami) oraz siostra przełożona Jadwiga Łaciak wszystkim obecnym za rok owocnej pracy. Podczas uroczystości ogłoszono także, kto spośród 11 kandydatek uzyskała zaszczytne miano Urszulanki Roku. Głosami uczennic i nauczycieli została nią Barbara Mika z klasy trzeciej. Uroczystej dekoracji dokonały Siostra Dyrektor i Siostra Przełożona.
Po uroczystości można było skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez SU Gimnazjum i klasy – sałatki, ciasta, soki zapełniły okwiecone polnymi roślinami stoły. Ciasta w bufecie zostały przeznaczone do sprzedaży – zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na pomoc w rehabilitacji dla Oli. W galerii zdjęcia z uroczystości – zapraszamy!

+

Przy okazji chcielibyśmy z radością i satysfakcją ujawnić średnie wyniki egzaminów gimnazjalnych, jakie uzyskały nasze świeżo upieczone absolwentki. Tradycyjnie, zostawiamy w tyle „konkurencję” 🙂

Poniżej – nazwa części egzaminu: wynik szkoły / wynik miasta / wynik województwa

język polski: śr. 82 % / 67 % / 60 %
historia i WOS: śr. 73 % / 64 % / 57 %
matematyka: śr. 72 % / 56 % / 46 %
przed. przyrodnicze: śr. 77 % / 65 % / 58 %
j.angielski (podst. 29 u.): śr. 91 % / 73 % / 62 %
j.angielski (rozsz. 28 u.): śr. 83 % / 56 % / 47 %


27 czerwca 2013

Drogie tegoroczne maturzystki! Zapraszamy w piątek do sekretariatu po odbiór wyników egzaminów maturalnych! Wyniki można odbierać od g. 11. 30 do 15.00.


26 czerwca 2013

Wtorek i środa przed zakończeniem roku szkolnego zostały przeznaczone na ciekawe spotkania z interesującymi ludźmi, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą. We wtorek (25 czerwca) gościliśmy dr Agnieszkę Chrobak, która poprowadziła w Gimnazjum i Liceum warsztaty WDŻ. We środę (26 czerwca) Gimnazjalistki i Licealistki uczestniczyły naprzemiennie w zajęciach z wolontariuszami zajmującymi się ludźmi niepełnosprawnymi (intelektualnie) – mieszkańcami Fundacji Arka oraz z p. Grzegorzem Muchorowskim ze Straży Miejskiej, który wystąpił z ciekawą prelekcją pt. „Zagrożenia związane z korzystaniem z internetu”. Ze względu na nieprzyjazną aurę zmuszeni byliśmy zrezygnować z zaplanowanych warsztatów w Hali Stulecia oraz z wizyty w Muzeum Golgoty Wschodu. Zapraszamy do galerii.


26 czerwca 2013

Dwa ważne ogłoszenia: dla kandydatek do Gimnazjum i Liceum – testy poziomujące do grup zaawansoweania językowego odbędą się w Gimnazjum we wtorek (2 lipca) o 14:30, a w Liceum w środę (3 lipca) o 14:30. Szczegółowy harmonogram rekrutacji w linkach w kat. REKRUTACJA.

Ogłoszenie prosto z księgowości: w wakacje księgowość będzie nieczynna od 1 do 5 i od 22 do 26 lipca oraz od 19 do 23 sierpnia.


25 czerwca 2013

Ostatnie spotkanie SU Gimnazjum odbyło się w bardzo nietypowych warunkach, albowiem dziewczyny udały się wraz z opiekunem SU do jednej z pizzerii w Rynku. Posiłek był bardzo smaczny, szczególnie w porze obiadu. Podczas spotkania samorządowiczki zobaczyły nowe tablo, które zawiśnie w pokoiku samorządowym. Dziękujemy dziewczynom za rok wspaniałej pracy! Czekamy na więcej 🙂


25 czerwca 2013

Dzień Sportu w tym roku szkolnym po raz pierwszy zjednoczył w trudzie kultury fizycznej Gimnazjalistki i Licealistki. Nasi wuefiści postawili przed nimi nie lada zadania sprawnościowe, których pokonywania doglądali sędziowie na sześciu stanowiskach. W tegorocznej edycji celowo nie wyłoniono zwycięzcy – wszyscy tego dnia nimi byli!

No, może poza siatkarską reprezentacją uczennic, które kolejny rok z rzędu uległy zespołowi nauczycielskiemu. Chociaż nie obyło się bez emocji – późniejsi zwycięzcy gładko przegrali pierwszego seta, z pewnymi problemami zwyciężyli w drugim, by w trzecim dopiero wygrać 26:24. Ci, którzy obstawiali u bukmacherów zwycięstwo uczennic, szczególnie przy stanie 8:0 w trzecim secie, obeszli się ze smakiem 🙂 Zapraszamy do galerii!


24 czerwca 2013

W piątek o poranku grupa składająca się z samorządowiczek Gimnazjum i Liceum skierowała się ku Ślęży, by w Sulistrowicach odbyć sesję roboczą samorządów. Dziewczyny oprócz pracy (także wspólnej) miały czas na krótkie piesze wycieczki, rozrywki sportowe i rozmowy wieczorne. Trzydniowy pobyt został w części sfinansowany przez szkołę. Dziewczynom towarzyszyli p. Piotr Sołodyna i s. Agnieszka Młynarczykowska.

+

Niespełna jeden rok minął od chwili, kiedy absolwentki Gimnazjum 2012 zatęskniły tak mocno za sobą, że musiały się zobaczyć. A takie pomysły najlepiej realizuje się w naszej szkole: Spotkanie miało zatem charakter oficjalny – rozpoczęło się Mszą św. celebrowaną przez ks. Grzegorza Tabakę, po czym nastąpiło oficjalne powitanie na opactwie oraz spotkanie w „starej” klasie. Aby zobaczyć się ze swoimi wychowankami do Wrocławia przyjechała s. Katarzyna Słowik (z Nałęczowa). Oprócz niej do szkoły zostali zaproszeni także nauczyciele uczący dziewczyny.


24 czerwca 2013

Noce Kościołów 2013 mamy za sobą. Siostry urszulanki gościły przy pl. Nankiera entuzjastów sztuki sakralnej, udostępniając im na co dzień niedostępne zakamarki. Zgromadzeni mogli zobaczyć Mauzoleum Piastów Śląskich, kościół św. Jadwigi z obrazami M. Willmanna oraz barokowe wnętrza klasztorne (min. opactwo z muzealnymi eksponatami, refektarz klasztorny schody św. Antoniego, itp.) Przy organizacji pomogli nauczyciele naszej szkoły oraz uczennice. Te ostatnie wcielały się w postaci różnych epok lub umilały zebranym czas grą na instrumentach muzycznych. Wszystkim, którzy włączyli się do przygotowań stokrotne dzięki i nie mniejsze tym, którzy odwiedzili nas tego pięknego wieczora. Zapraszamy do galerii.

+

Dzisiaj kończymy głosowanie na Zdjęcie Roku 2013. Ze względów technicznym skracamy je o trzy godziny – prosimy o nadsyłać głosów do 21:00.


22 czerwca 2013

6 czerwca nasz chór szkolny Serioso – Giocoso uczestniczył w koncercie finałowym tegorocznej edycji programu „Śpiewający Wrocław”. Tym razem charakter utworów prezentowanych przez wrocławskie zespoły odwoływał się do wdzięcznego tematu „Reperkusje z perkusją”. Chóry zatem – obok umiejętności wokalnych – mogły przedstawiać inne i często bardzo nietypowe pomysły na tworzenie dźwięków. Nasz zespół dzięki ogromnej pracowitości uczennic z powodzeniem wykonał kompozycje Wiliama Schinstine pt „Bossa nova without instruments” oraz utwory przeznaczone do wspólego śpiewania – „Tea for more” , „Sama Brasil” a także ” Hallo Django”. Cały koncert zakończył performance zespołu Repercussion. Zapraszamy do galerii w której obejrzymy zdjęcia z koncertu i próby generalnej w Filharmonii Wrocławskiej. Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Bogusława Bełszeja.


21 czerwca 2013

Dzisiaj wieczorem będziemy gościć uczestników Nocy Kościołów 2013. Pomagamy przygotować ciekawostki związane z naszym pięknym budynkiem przy pl. Bpa Nankiera – będą pracować zarówno uczennice, jak i nauczyciele. Niewątpliwą ciekawostką będzie wprowadzenie w tajniki historii wieży i rekonstrukcji barokowego hełmu, czego naocznymi świadkami jesteśmy codziennie zmierzając do szkoły. Prace posuwają się sukcesywnie do przodu, co możemy obserwować na stronie internetowej naszych Sióstr.

+

Piętnastoosobowa grupa uczennic, Samorząd Uczniowski Gimnazjum Liceum, spędzą weekend w Sulistrowicach, gdzie udają się na sesje robocze. Będzie czas na podsumowanie mijającego roku i na planowanie kolejnego. Dziewczynami opiekować się będą p. Piotr Sołodyna i s. Agnieszka Młynarczykowska.


20 czerwca 2013

Nasza gimnazjalna galeria laureatów prestiżowych konkursów powiększa się w tym sezonie o dwie pozycje, a to za sprawą jednej osoby – Agnieszki Żurek. Aga będąc uczennicą klasy drugiej została laureatką XII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista pod kierunkiem p. Alicji Dubaj ORAZ laureatką XII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista pod kierunkiem p. Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk. To wyczyn bez precedensu w historii naszej szkoły. Agnieszkę znajdziemy w galerii PER ASPERA AD ASTRA przy wejściu do Gimnazjum oraz na naszej stronie, w OSIĄGNIĘCIA/Zdolny Ślązak (kat. ludzie w szkole).

Weronika Mikorska (3G) otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Św. Aniela Merici i Jej dzieło”, organizowanym przez Gimnazjum Sióstr Urszulanek UR w Poznaniu. Nauczycielką plastyki w naszej szkole jest p. Joanna Otlewska.

+

Barbara Mika (3G) zajęła I miejsce w konkursie The Best Reader 2013, szkolnym trzyetapowym konkursie z języka angielskiego, przygotowanym przez p. Piotra Sołodynę. Dyplomy zobaczymy w „OSIĄGNIĘCIA”.


19 czerwca 2013

Dzisiaj na przerwie śniadaniowej Sekcja Modlitewna SU poprowadziła po raz ostatni w tym roku szkolnym „dziesiątek różańca”, na który przybyło ok. 20 osób. Pierwszy miał miejsce 3 października, więc trochę spotkań za nami : Dziękujemy wszystkim, którzy znajdowali raz w tygodniu czas na wytchnienie duchowe i spotykali się z nami w kościele. Wracam w październiku! W tym roku w skład Sekcji Modlitewnej wchodziły Ewa Załupka (1aG – liderka), Ewa Sadowska (1aG) i Dominika Opala.

Jutro natomiast ostatnia jutrznia na opactwie prowadzona przez Grupę Jutrzenki (Emilia Janas, Ewa Załupka, Klara Daszkiewicz, Julia Porczyńska i Weronika Zielińska). Kilkunastominutowa piękna poranna modlitwa psalmami rozpoczyna się o 7:25. Zapraszamy, bo kolejna dopiero w październiku!


18 czerwca 2013

Reminiscencje. (1) Udało nam się zdobyć zdjęcia z audiencji generalnej z Papieżem Franciszkiem, w której uczestniczyliśmy podczas naszej wspaniałej wyprawy do Włoch. Spotkanie z Ojcem Świętym miało miejsce 5 czerwca.

(2)Papież Franciszek mianował (ale to już nie podczas audiencji) następcę odchodzącego na emeryturę ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Nowy metropolita wrocławski, ks. Arcybiskup Józef Kupny, oficjalnie objął urząd pasterski w ostatnią niedzielę, podczas uroczystego ingresu w katedrze na Ostrowie Tumskim. Uczestniczyliśmy w tej niezwykłej uroczystości, reprezentowani przez poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum oraz s. Agnieszkę Młynarczykowską i s. Joannę Łatkę.

(3) Po powrocie z wycieczek szkolnych „odrobiliśmy” stracony (na rzecz tychże wycieczek) Dzień Dziecka, który w tym roku miał skromniejszą formę. Dziewczęta z SU Gimnazjum zaproponowały uczennicom naszej szkoły grę terenową, polegającą na odnalezieniu parami 60 klocków lego ukrytych na terenie całej szkoły. Najwięcej klocków zebrały Gosia Lempart (3G) i Gabrysia Wojewoda (2G). Poza tym, uczennice miały okazję odkryć nieco wspomnień z dzieciństwa, wypisując na specjalnych kartach swoje wspomnienia z dzieciństwa, ulubione zabawki, marzenia oraz tworzyły „słownik bobasa”, czyli dodawały do kolekcji zwroty i wyrażenia, jakich używały będąc „bobasami”. Rozstrzygnięto także czerwcowy konkurs plastyczny pt. „Zabawka dla młodszego rodzeństwa” – zwyciężyły ex aequo Monika Bajko (1bG) i Weronika Zielińska (1aG). Dziewczyny otrzymały od samorządu talony na lody za 10 złotych.
W galerii zdjęcia.


18 czerwca 2013

Wybraliśmy wspólnymi siłami zdjęcie maja, a na nim imieniny Siostry Dyrektor (16.05.2013) i pierwszoklasistki z Gimnazjum wręczające Siostrze różę.

A teraz wybieramy Foto Roku! W panelu obok, po prawej, opublikowaliśmy 9 zdjęć miesiąca – wybieranych od września do maja. Do nich dołączyliśmy dodatkowe zdjęcie, listopadowe, które „przegrało” w głosowaniu o jeden malutki głos.
Głosujemy mailowo – w treści maila podajemy numer zdjęcia oraz podpisujemy głos.
Głosowanie trwa do następnego poniedziałku, 24.06, do północy.
Nowe Zdjęcie Roku zawiśnie na korytarzu szkolnym w następną środę. We środę też odbędzie się losowanie nagrody książkowej spośród tych wszystkich, którzy nadsyłali propozycje do miesięcznych plebiscytów.


17 czerwca 2013Zaproszenie od Sióstr Urszulanek na tegoroczne Noce Kościołów już przyjęliśmy. Co więcej, pomagamy aktywnie przygotować to przedsięwzięcie. Oto plan Nocy Kościołów przy pl. Nankiera 16:

21 czerwca (piątek) w godzinach: 19:00; 20:00; 21:00; 22:00

W programie zwiedzania mamy dla Państwa interesujące obiekty natury historycznej i kulturalnej:

1. Mauzoleum Piastów Śląskich, kościół św. Jadwigi z obrazami M. Willmanna;

2. Barokowe wnętrza klasztorne:

– opactwo z muzealnymi eksponatami,

– refektarz klasztorny schody św. Antoniego,

– reprezentacyjny korytarz św. Klary z cyklem obrazów o życiu świętej,

– wirydarz klasztorny z koncertem skrzypcowym,

– prezentacje multimedialne z życia wspólnoty sióstr i naszych szkół

3. Wykład dr Anny Michalak-Sutowicz nt.: „Życie fundatorów klasztoru: księżnej Anny i księcia Henryka Pobożnego” (godz. 20.00)

4. Nowość tegorocznej nocy: „Wprowadzenie w tajniki historii wieży i rekonstrukcji barokowego hełmu”.

Serdecznie zapraszamy!


17 czerwca 2013

Wczorajsza niedziela był wyjątkowa dla naszych trzecioklasistek, które podczas uroczystej Mszy Świętej odprawionej w klasztornym kościele ks. infułata przez Józefa Patera przystąpiły do sakramentu bierzmowania. Dziewczęta z pełną świadomością przyjęły do swego życia Ducha Świętego, a my pragniemy życzyć im, aby nieustannie umacniał on ich wiarę. W nabożeństwie uczestniczyli także rodzice i goście uczennic, nauczyciele oraz przedstawicielki klas 1 i 2. Dziewczęta były przygotowywane przez s. Agnieszkę Młynarczykowską. Zapraszamy do galerii.

Dzień wcześniej, w sobotę, grupa trzecioklasistek udała się wraz z s. Agnieszką na Ostrów Tumski, w wziąć udział w warsztatach pt. „Ewangelizacja młodzieży – bierzmowanych”, prowadzonych przez Małgorzatę Juźwin i Tomasza Piechnik ze wspólnoty Hallelu Jah i Jarosława Boguckiego ze wspólnoty Agalliasis. Spotkanie odbyło się w ramach Kongresu Nowej Ewangelizacji „Radość Ognia”.


15 czerwca 2013

Pisaliśmy wczoraj w sprawie pomocy dla Oli w jej rehabilitacji. Samorządy Gimnazjum i Liceum od poniedziałku zaproszą na pyszne ciasto, ze sprzedaży którego dochód przeznaczymy na ten cel. Wypiek ciast będzie trwał do końca roku szkolnego, a przygotują je przez wszystkie klasy w odpowiedniej kolejności. Zachęcamy do nabywania słodkości i ekstrawagancji w zakupach!
Harmonogram wypieków na wwwSU (kat. EXTRA!)


15 czerwca 2013

Dotarł w końcu do nas dyplom Ewy Rejman, która zajęła I miejsce w kategorii multimedialnej w IX konkursie „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Serdecznie gratulujemy! Dyplom zobaczymy w „OSIĄGNIĘCIA”

+

Aleksandra Szczegielniak (3G) zajęła IV miejsce w wielkim finale wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Lekkiej Atletyce w biegu na 300m. Nauczycielem wf Oli jest p. Tomasz Herman.


14 czerwca 2013


14 czerwca 2013

Szanowni Państwo! W imieniu Rodziców naszej uczennicy Oli, która w lutym uległa poważnemu wypadkowi, zwracamy się z prośbą o pomoc. Ola jest pod opieką specjalistów i wymaga stałej opieki, co jest kosztowne. Prosimy o wpłacanie dowolnych kwot na konto „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”, które pomaga Oli w rehabilitacji.

Pieniądze, które mamy nadzieję zebrać, pomogą wysłać Olę na turnus rehabilitacyjny, którego koszt wynosi 10.000,00 zł. Hospicjum Wrocławskie udziela pomocy wielu dzieciom stąd można do przelewu dodać dopisek „Dla Aleksandry Trzcińskiej” lub dokonać wpłaty bez określenia dla kogo ona jest przeznaczona.

Konto główne (PLN): 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001

W imieniu Oli i Jej Rodziców – dziękujemy za ofiarne serce!


13 czerwca 2013

ZAPROSZENIA!
Za tydzień kapitalne wydarzenia w naszej szkole! W piątek 21 czerwca powracamy z cyklem Nocy kościołów w zespole klasztornym Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu. Zapraszamy do zwiedzenia naszego pięknego budynku, a w szczególności miejsc na co dzień niedostępnych „zwykłym śmiertelnikom”: czyli pomieszczeń klauzurowych. Zaczynamy o 19:00, a pomocą służyć będą nasi nasze uczennice i nasi nauczyciele.

Drugie zaproszenie płynie dla absolwentek Gimnazjum rocznik 2012. Za tydzień, w sobotę 22.06, organizowane jest spotkanie ubiegłorocznych absolwentek. W programie: Eucharystia z Nauczycielami i Rodzicami (o 14.00), oficjalne przywitanie ze Szkołą po roku i spotkanie w klasie. Na spotkanie przybędzie specjalnie z Nałęczowa s. Katarzyna Słowik. Dziewczyny – czekamy na Was!


12 czerwca 2013

Wyobraźmy sobie spotkanie naszych tegorocznych maturzystek po latach, dokładnie w 2068 roku. Brzmi nieprawdopodobnie, niemal science-fiction. Ale czy do końca? Przecież takie rzeczy się zdarzają! Otóż ósmego czerwca miało miejsce w naszej szkole spotkanie absolwentek z rocznika 1958. Panie, które niegdyś, jak obecne uczennice, uczyły się w naszych salach, przechadzały się tymi samymi korytarzami, spacerowały na tych samych wirydarzach, spotykają się regularnie, aby modlić się w intencji śp. s. Stelli Trzecieskiej, wychowawczyni klasy, wspominać minione czasy i delektować się ciastem. Tak było i tym razem. Dziękujemy, że o nas wciąż pamiętają! Zapraszamy do galerii.

Spotkania absolwentek, o których od czasu do czas informujemy, odbywają się w dużej mierze dzięki s. Rafaeli Husson. Siostra była długoletnim wychowawcą w Liceum oraz nauczycielem biologii. Całkiem niedawno prowadziła jeszcze koło LOP w Gimnazjum, by ostatecznie udać się na zasłużoną emeryturę. Szóstego czerwca Siostra obchodziła osiemdziesiąte urodziny, co nie umknęło uwadze drogich wychowanek, które zebrały się, by złożyć Jubilatce serdeczne życzenia. Wszystkiego najlepszego Siostro, błogosławieństwa Bożego, miłości wychowanek i długich lat życia!


11 czerwca 2013

Jesteśmy w trakcie trwania Plebiscytu Urszulanka Roku 2013 w Gimnazjum.W maju klasy oraz nauczyciele wyłonili kandydatki do tego jakże zaszczytnego miana – w czerwcu nastapi głosowanie na osobowość roku, a oddawać głosy będą uczennice z SU (22.06) i nauczyciele (24.06). Wyniki poznamy 27 czerwca, podczas pożegnania klasy 3 Gimnazjum.
Kandydatki w Plebiscycie Urszulanka Roku 2013:
Sonia Jakubiak (1aG)
Julia Porczyńska (1aG)
Ewa Załupka (1aG)
Małgorzata Chojnacka (1bG)
Dominika Milewska (1bG)
Julia Frontczak(2G)
Emilia Janas (2G)
Aleksandra Mikos (2G)
Barbara Mika (3G)
Ewa Rejman (3G)
Aleksandra Szczegielniak (3G)


11 czerwca 2013

Wycieczek szkolnych ciąg dalszy – trzeci wyjazd gimnazjalno-licealny miął miejsce w okolicach Torunia. To właśnie w mieście Kopernika nasze uczennice spędziły najwięcej czasu, zwiedzając zabytki tego pięknego miasta, planetarium, piekąc pierniki (toruńskie). Poza miastem nad Wisłą, uczestniczki wycieczki udały się do Ciechocinka (uzdrowisko) i Malborka, z największym zamkiem krzyżackim w Europie. Zdjęcia z wyjazdu obejrzymy w galerii.


10 czerwca 2013

Po raz ostatni wybieramy w tym roku szkolnym Zdjęcie miesiąca. Dziesięć zdjęć kandydatów do miana „Zdjęcia maja” prezentujemy w panelu po prawej stonie witryny. Pamiętajmy: (a) głosujemy mailowo (b) możemy odać jeden głos dziennie (c) głosy neleży koniecznie podpisać. Głosujemy tylko do 17 czerwca. Potem już tylko wybór FotoRoku! Zachęcamy do wspólnej zabawy!


9 czerwca 2013

Kontynuujemy relacjonowanie przebiegu wiosennych wycieczek szkolnych. Dzisiaj prezentujemy wyprawę ponad trzydziestoosobowej grupy uczennic, nauczycieli i rodziców do Włoch, którą współdzieliliśmy z uczniami wrocławskiego gimnazjum nr 23. W ciągu tygodnia autokar dowiózł nas do takich pięknych miejsc, jak Wenecja (wycieczka tramwajem modnym), Rzym (bazyliki papieskie, Muzea Watykańskie, audiencja generalna z Papieżem Franciszkiem, Koloseum i Rzym antyczny, fontanny, etc.), Monte Cassino (opactwo benedyktyńskie, cmentarz żołnierzy polskich) czy Asyż (bazyliki Marii od Aniołów, św. Franciszka, św. Klary, kościół w San Damiano, średniowieczne uliczki,…). Mnóstwo wrażeń estetycznych i duchowych, piękna pogoda i smaczne jedzenie. Czego więcej wymagać?
Ciekawych zdjęć – te w galerii fotograficznej.


9 czerwca 2013

Ze względu na przerwę w publikowaniu niusów na naszej stronie i na mnogość informacji oczekujących na „swoją kolej”, jesteśmy zmuszeni, w drodze wyjątku, do pracy w niedzielę…

W dniach 3-4 czerwca odbył się w Niepokalanowie finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, do którego zakwalifikowało się 125 uczestników z całej Polski (z 30 tyś. startujących). Wśród nich była Marta Raer (1L), która reprezentowała naszą szkołę (i diecezję). Wraz z Martą w podróż udała się jej opiekunka, s. Joanna Łątka.
Posłużymy się relacją z oficjalnej strony konkursu, aby przybliżyć przebieg całego wydarzenia:
Dobiegł końca dwudniowy finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Ostateczne eliminacje odbyły się 3 i 4 czerwca 2013, w Niepokalanowie. Wzięło w nich udział 125 uczestników, wyłonionych spośród 30 tys. wszystkich biorących udział w Konkursie. […] CZYTAJ WIĘCEJ
Słowo o nieprzewidzianych wydarzeniach drogi powrotnej, podczas której nasze reprezentantki były ewakuowane z pociągu w Głownie… Po 20 minutach intensywnej burzy woda deszczowa zalała tory i podróżni zostali zabrani do pobliskiej szkoły, gdzie dostali posiłek. Po czasie przewieziono ich do odpowiednich pociągów – pociąg wrocławski dotarł ostatecznie z pięciogodzinnym opóźnieniem.
Zapraszamy do naszej fotogalerii.


8 czerwca 2013

Nasze relacje z wycieczek szkolnych rozpoczynamy wyprawą w góry, do Szklarskiej Poręby. Dziewczyny pod opieką s. Agaty Stężowskiej, s. Moniki Tomaszewskiej i p. Joanny Chuderskiej odwiedziły muzeum minerałów i chatę walońską. Pogoda nie sprzyjała pieszym wędrówkom, więc zaplanowane zdobycie Snieżki nie doszło do skutku – uczestniczki jednak wyruszyły na trasę. W planie wycieczki było także muzeum zabawek, wizyta w hucie szkła oraz spacery do wodospadów Kamieńczyk i Szklarka.
Zapraszamy do galerii fotograficznej.


7 czerwca 2013

Powroty z wycieczek… Od poniedziałku do środy nasze dwie grupy wycieczkowe spędzały czas w Toruniu i okolicach oraz wokół Szklarskiej Poręby. Trzecia, najstarsza, od ubiegłego piątku do dzisiaj poznawała piękno Półwyspu Apenińskiego. Będziemy przedstawiać krótkie relacje z tych wyjazdów w osobnych relacjach (zdjęciowych też!).

Dzisiaj natomiast chcielibyśmy zaproponować wszystkim uczestnikom naszych wycieczek konkurs fotograficzny! We współpracy z biurem WERISON, które organizowało nasze wycieczki szkolne zapraszamy do udziału w konkursie, który przeprowadzamy w sześciu kategoriach tematycznych: Wenecja, Rzym, Monte Cassino, Asyż, Toruń i Góry. Cztery pierwsze kategorie przeznaczone są dla uczestników wycieczki zagranicę, w tym uczniów Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu, dwie ostatnie dla wycieczek w Polsce. Oto zasady konkursu:

1) W konkursie może wziąć udział każdy uczestnik wycieczki (uczeń lub opiekun), za wyłączeniem jurorów.
2) Uczestnik konkursu może wysłać najwyżej dwa zdjęcia z różnych kategorii (wycieczka zagraniczna – cztery kategorie, wycieczki polskie – po jednej kategorii).
3) Uczestnik wycieczki zagranicznej może wysłać prace z różnych kategorii, ale może wygrać tylko w jednej.
4) Prace należy przysłać na adres info.urszulanki@gmail.com do środy 12.06, do godz. 20:00
5) Prace należy opisać w sposób następujący: imię i nazwisko, nazwa kategorii
6) Uczestnicy konkursu zgadzają się na publikację przez organizatora konkursu swoich prac w Internecie.
7) Prace będą publikowane na stronach internetowych Zespołu Szkół Urszulańskich, Gimnazjum 23 we Wrocławiu oraz biura Werison.
8) Nagrody w konkursie (do wyboru przez laureatów): wyjście do kina, pizza, książka lub pendrive.
9) Organizator zastrzega sobie prawo do: zmiany regulaminu konkursu oraz nieprzyznania pierwszej nagrody.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!


1 czerwca 2013

Przez najbliższy tydzień nasza strona internetowa będzie cieszyć jedynie swoją estetyką 😉 Nie będziemy publikować nowości z powodu wycieczek szkolnych. Zachęcamy do przejrzenia archiwów, szczególnie fotograficznego.
Jednocześnie zapewniamy, że w tym czasie jednak coś się będzie działo na naszym profilu na Twitterze. Zachęcamy do zakładania swoich profili i śledzenia nas na bieżąco. Na Twitterze często znajdziemy informacje ekskluzywne – żaden inny nasz serwis ich nie zaprezentuje! Zaglądajmy też do naszego Facebooka – to kolejne miejsce, gdzie publikujemy info o życiu szkolnym.


1 czerwca 2013

To będzie szybki plebiscyt fotograficzny – wybieramy ZDJĘCIE MAJA – ostatnie zdjęcie miesiąca 2012/2013! Szczegóły plebiscytu na stronie Samorządu Uczniowskiego Gmn (kat. EXTRA!), a dotychczasowe wybrane zdjęcia miesiąca znajdziemy w FOTOGRAFIA ROKU (kat. LUDZIE).
+

Ostatni miesiąc nauki przed nami, obfity w wydarzenia. Zapraszamy do TERMINARZ (u góry strony), by przekonać sie, co czeka nas w rokładzie pracy na ostaniej prostej.

+

W „ZASTĘPSTWA” zamieściliśmy zastępstwa na następny czwartek (06.06).