31 stycznia 2014

Korfball. „Basketball”? Wbrew dokładnemu tłumaczeniu z angielskiego na niemiecki – nie. Korfball jest (jeszcze) niszową dyscypliną sportową, łączącą w sobie elementy min. koszykówki i piłki ręcznej. Dlaczego piszemy o korfballu? Nauczyciel w-f w naszej szkole, p. Tomasz Herman, jest trenerem tej dyscypliny we wrocławskim AZS, a jego zespół AZS Balluff Wrocław broni aktualnie mistrzostwa Polski 2013 w Polskiej Lidze Korf. Od czasu do czasu nasze uczennice, zapraszane, kibicują wrocławianom podczas zmagań sportowych.

Korfball jest też ważny z innego powodu. Jest to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, dyscyplina sportowa koedukacyjna. Ośmioosobowy zespół składa się z 4 zawodniczek i 4 zawodników. Co to dla nas znaczy? Już teraz planujemy stworzyć szkolną reprezentację w korfballu, co będzie możliwe dzięki przyjęciu chłopców do Gimnazjum i Liceum. P. Herman od ponad roku w piątki prowadzi w szkole zajęcia z tej ciekawej dyscypliny, nasze uczennice chodzą na mecze AZS-u, tak więc dysponujemy już pewnym doświadczeniem. Z pewnością dziewczyny chętnie nauczą przyszłych kolegów kilku korfballowych sztuczek 🙂
Wiecej o korfballu poczytamy pod tym linkiem.


30 stycznia 2014

Kończy się czas, kiedy tradycja pozwala nam w naszych działaniach nawiązywać do Świąt Bożego Narodzenia. Powoli znikają dekoracje świąteczne z korytarzy i klas, milkną echa kolęd. Ostatni świąteczny akcent muzyczny wybrzmiał nam za przyczyną drugoklasistek z Gimnazjum, które udały się dzisiaj do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla dorosłych przy ul. Rydygiera, sprawiając pensjonariuszom wielką niespodziankę. Oprócz kolęd, nasze uczennice zaniosły miłym starszym ludziom laurki własnego wykonania. Zakład jest prowadzony przez siostry boromeuszki. Naszym dziewczynom towarzyszyły siostry urszulanki – Agata Stężowska i Karolina Duraj. Zapraszamy do galerii.


29 stycznia 2014

Zauważmy małą czerwieniącą się grafikę po zegarkiem po środku naszej witryny – to znak, że utworzyliśmy swój własny kanał w serwisie społecznościowym youtube. Mamy też pierwszy filmik, na dobry początek. Kilka obrazków z życia szkoły, wyreżyserowanych przez s. Katarzynę Starek. Z tego co udało nam się dowiedzieć, nowe materiały będa powstawać systematycznie, o czym będziemy informować. Kanał będzie administrowany właśnie przez s. Katarzynę. Tymczasem zapraszamy do naszego serwisu na YOUTUBE.


29 stycznia 2014

Bal Karnawałowy „Cztery Strony Świata”

W tym roku organizujemy bal karnawałowy dla Gimnazjalistek i Licealistek, na który zaprosiliśmy także młodzież z innych szkół, która przyjdzie do nas ze swoimi opiekunami.

13 lutego 2014 (czwartek) w godzinach 18.00-21.30 w najszej sali gimnastycznej zaproponujemy konwencję Balu Przebierańców pt. „Cztery Strony Świata”. Bardzo, bardzo się ucieszymy, gdy przygotujecie pełne stroje z zakątka świata, z którego przybywacie; ale jeśli brakuje Wam czasu, siły lub pomysłu to ucieszymy się też z akcentu w stylu kapelusz, wachlarz, guzik w kolorze flagi itp. Liczymy na wspaniałą zabawę!

Zapisy do 5 lutego. Wstęp: 6 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych – bal jest animowany przez profesjonalistów.

Kontakt i zapisy: bal2014@wp.pl
Wymagana pisemna zgoda rodziców (TUTAJ DO POBRANIA).


28 stycznia 2014

Wrocław, dn. 27.01.2014

Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić uczniów wrocławskich szkół podstawowych do wzięcia udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym.
Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie pasji w poznawaniu świata antycznego, na którym opiera się cała europejska cywilizacja.
Pragniemy, aby uczniowie zmierzyli się z konkursowymi zagadnieniami, zdobyli cenną wiedzę i świetnie się bawili, rywalizując z przedstawicielami innych wrocławskich szkół.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem.
Liczymy na Państwa udział w Konkursie.

Szczęść Boże,

s. Blandyna Boch
Dyrektor Zespołu Szkół Urszulańskich
we Wrocławiu

Ważne terminy:
do 7.02 – zgłoszenia do konkursu
10.02 – przesyłamy testy do zgłoszonych szkół
12.02 – I etap konkursu – przeprowadzany w szkołach podstawowych
13.03 – II etap konkursu – przeprowadzany w Publicznym Gimnazjum Sióstr Urszulanek

Informacje o konkursie znajdziemy pod linkiem „KONKURS O MITACH” w kat. „szkoła w środowisku”.


28 stycznia 2014

Przeżywaliśmy dzisiaj szósty już Festiwal Serviam. Ściśle związany ze wspomnieniem św. Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli, które później przekształciło się w Zakon św. Urszuli, festiwal jest okazją do zgłębiania życiorysu świętej, rozważania znaczenia treści zawartych w haśle „Serviam” czy zastanowienia się nad naszą postawą osoby służącej.

Podczas dzisiejszego Festiwalu chcieliśmy zastanowić się nad dwiema sprawami. Po pierwsze, czy i w jakim stopniu uczennice zaangażowane są w życie szkolne oraz, po drugie, przyglądaliśmy się sposobom rozwijania młodej osoby we współpracy w ruchach i organizacjach młodzieżowych i religijnych. W tym celu wzięliśmy udział w dwóch krótkich warsztatach, podczas których pod okiem nauczycieli uczennice pracowały w grupach. W następstwie zajęć mieliśmy okazję spotkać się z gośćmi, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem, związanym z zaangażowaniem się w służbę innemu człowiekowi. Po zakończeniu pierwszego warsztatu mieliśmy przyjemność posłuchać animatora Ruchu Czystych Serc, p. Jacka Świętochowskiego, który odpowiadał na pytania dotyczące działalności organizacji, założonej przez młodych. Podsumowaniem drugich zajęć w grupach było spotkanie z dwiema absolwentkami: Karoliną Dzimirą, uczennicą Gimnazjum w latach 2005-2008 i Gabrielą Gajdą, uczennicą najpierw Gimnazjum (2006-2009), a potem Liceum (2009-2012), obecnie studentkami wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasi goście wspominali dawne czasy oraz swoje ponadprzeciętne zaangażowanie w życie szkoły, a także starali się odpowiedzieć na pytanie, jaki to miało wpływ na ich dalsze życie, w innych szkołach, na studiach. Na końcu spotykania zebrani obejrzeli krótki film autorstwa s. Darii Klich na temat historii tarczy Serviam. Z okazji święta św. Anieli uczennice i nauczyciele złożyli na ręce Siostry Dyrektor życzenia siostrom urszulankom.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się przygotowania Festiwalu Serviam: uczennicom i nauczycielom. Więcej informacji znajdziemy także na stronie Samorządu Uczniowskiego (kat. EXTRA!) – zapraszamy!


27 stycznia 2014

Emilia Janas (3G) ostała zwyciężczynią szkolnego trzyetapowego konkursu z języka angielskiego dla gimnazjalistek The Best Grammarian 2014. Dyplom Emilii w „Osiagnięcia” – zapraszamy!

+

Zmiany w planie lekcji nastały od 20 stycznia. Zapraszmy do „Plan lekcji” w kat. LUDZIE, gdzie te zmiany zaobserwujemy.


26 stycznia 2014

UWAGA! Nastawiamy jutro radioodbiorniki na RADIO RODZINA. Dlaczego? Otóż, właśnie w poniedziałek ekipa naszej szkoły prowadzi pierwszą autorską audycję pt. „Urszulanka – uczennica, absolwentka i kobieta.” Audycję poprowadzą Asia Szubert (2LO), Sara Grocholska (2LO), Ewa Załupka (3G) i p. Anna Tracz-Molasy, opiekunka całego projektu.
Jak odsłuchać audycji? Wystarczy znaleźć RR w swoim odbiorniku (we Wrocławiu 92.,0 FM) lub w internecie. Na stronę audycji live wejdziemy kilkając na grafikę powyżej. Liczymy na na ogromnną słuchalność oraz telefony do radia podczas audycji! Zaczynamy o 21:30.

Zapraszamy do odsłuchania dżingla przygotowanego przez dziewczyny wraz p. Katarzyną Ochman.


25 stycznia 2014

Ostatni z pierwszej tury „skeczów śniadaniowych” przygotowywanych przez Gimnazjalistki został wystawiony przy pokoiku samorządowym. Krótkie przestawienie było jednocześnie debiutem pierwszoklasistek na naszej małej, amatorskiej scenie. Występ spodobał się publiczności, która oceniła go na 4. Druga runda rozpocznie się po feriach, skeczem klasy 3G. Kilkanaście zdjęć w galerii.


24 stycznia 2014

Kolejny z serii apeli językowych. Dzisiaj rano Licealistki przedstawiły prezentację na temat graffiti jednocześnie stawiając tradycyjnie kontrowersyjne pytanie, czy można je traktować jako formę sztuki czy trzeba jako akt wandalizmu. Pierwszoklasistki wspierała p. Agnieszka Markowska. Zapraszamy na serię zdjęć do galerii.


23 stycznia 2014

Wybraliśmy „Zdjęcie grudnia”. Przeważającą liczbą głosów zwyciężyło zdjęcie z „mikołajek” w szkole (05.12.2013) – na zdjęciu p. Dorota Witrykus jako aniołek, asystentka św. Mikołaja. Fotografia ta będzie w czerwcu brać udział w głosowaniu na „Zdjęcie Roku 2014”.


22 stycznia 2014

Zapraszamy do zakładki DOKUMENTY (kat. „Sekretariat”), gdzie opublikowaliśmy aktualizacje do następujących pozycji:

Statut Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek Ur We Wrocławiu
Wewnętrzny System Oceniania Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej We Wrocławiu
Wewnątrzszkolny System Oceniania W Publicznym Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej We Wrocławiu


22 stycznia 2014

Związek Piłsudczyków Oddział Wrocław był głównym organizatorem dzisiejszych obchodów 151. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W Mszy św., która odbyła się o godz. 12.00 w kościele garnizonowym pw. Św Elżbiety wzięły udział poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum.
Po Mszy św. nastąpiło przejście na pl. Uniwersytecki, gdzie został odczytany apel poległych i uroczysta salwa honorowa. Następnie, pod tablicą upamiętniającą udział studentów wrocławskich w powstaniu, złożono kwiaty. Zapraszamy na serię zdjęć do galerii.


21 stycznia 2014

Dwa akcenty zdominowały dzisiejsze spotkanie przedlekcyjne. Dzień Babci (i Dziadka jutro) był okazją do wspomnienia w modlitwie porannej tych ważnych dla nas wszystkich osób. 21 stycznia to także dzień wspomnienia św. Agnieszki, czyli patronki s. Agnieszki Młynarczykowskiej. Reprezentantki Samorządów Uczniowskich złożyły solenizantce życzenia w imieniu uczennic i nauczycieli naszej społeczności szkolnej.

Z okazji Dnia Babci (i Dziadka) z inspiracji Samorządu uczennice przygotowały (jak za dawnych czasów) laurki, które samorządowiczki umieściły na drzwiach wejściowych do szkoły. Ponadto, zawieszono planszę, którą uczennice wypełniały „kultowymi tekstami Babci i Dziadka”. Tego dnia część uczennic uczesała się w klasyczne „babcine” fryzury – w kok. Kilka obrazków w galerii – zapraszamy.


20 stycznia 2014

Zamiłowanie do kultury i sztuki oraz kultywowanie tego zamiłowania są znakiem firmowym urszulanek od lat. Opera, kino, teatr, filharmonia, muzea – tym żyjemy. Cieszymy się, gdy od czasu do czasu możemy gościć sztukę w naszych progach, jak w tym tygodniu.
Wczoraj odbyło się spotkanie wychowanek naszej szkoły w ramach kolejnego Salonu Urszulańskiego, podczas którego zaprezentowano obrazy p. Krzysztofa Klusika w wystawie pt. „To wszystko perspektywa”. Prace tego artysty możemy obejrzeć na korytarzu szkolnym przy bibliotece do końca tego tygodnia. Zachęcamy do zatrzymania się na chwilę przed obrazami, bo są naprawdę tego warte.


20 stycznia 2014

Dzisiejsze poranne spotkanie przed lekcjami miało inny niż zazwyczaj wymiar. Dzień pracy rozpoczęliśmy modlitwą w kaplicy przed Krzyżem Papieskim, który bł. Jan Paweł II trzymał podczas ostatniej drogi krzyżowej, kiedy, cierpiący, nie mógł uczestniczyć w nabożeństwie w Koloseum. Krótkie czuwanie modlitewne zostało przygotowane przez Gimnazjalistki i Licealistki pod kierownictwem s. Agnieszki Młynarczykowskiej. Zapraszamy do fotogalerii.


18 stycznia 2014

Kilka słów o dwóch ostatnich apelach:
czwartek: trzecia odsłona projektu „Biblioteka z klasą… 2bG” miała miejsce na porannym apelu. Dominika Milewska i Kasia Knotz podarowały bibliotece (na ręce s. Elżbiety) w imieniu klasy 2bG Gimnazjum książkę „Anioł Stróż” Nicholasa Sparksa. Dziękujemy dziewczynom z klasy oraz wychowawczyni, p. Joannie Chuderskiej-Jendraszczyk. Więcej w zakładce „W bibliotece”, (kat. LUDZIE). W lutym kontynuujemy projekt z 3 LO.

piątek: poranny apel tematyczny został przygotowany prze drugą klasę Gimnazjum pod kierunkiem p. Joanny Kwiatkowskiej. Tematem spotkania była prezentacja krajów anglojęzycznych.


18 stycznia 2014

Informacja o odpisie jest na stałe opublikowana pod banerem po prawej stronie witryny.


18 stycznia 2014


17 stycznia 2014

Aktualne informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2014/2015 znajdziemy w zakładkach w kategorii REKRUTACJA – zapraszamy do Rekrutacja do Gimnazjum i Rekrutacja do Liceum. Ponadto, odświeżyliśmy sekcję „FAQ”, czyli „najczęściej zadawane pytania”. Najbardziej zauważalna zmiana w tekście? Na przykład, dotychczas było: „Czy uczennice mają…?”, teraz jest: „Czy uczniowie mają…?”


16 stycznia 2014

Zaproszenie od Sióstr Urszulanek:
W dniach od 15 do 20 stycznia b.r. w naszej kaplicy zakonnej znajduje się Wielkopiątkowy Krzyż Papieski, który bł. Jan Paweł II trzymał podczas pamiętnej drogi krzyżowej, kiedy cierpiący nie mógł być w Koloseum, ale siedział w swojej kaplicy i modlił się ze wszystkimi, przytulając krzyż. Zapraszamy do adoracji.

Poniedziałkowy apel poranny odbędzie się w kaplicy, gdzie odbędzie się krótka adoracja dla uczennic i nauczycieli. Zachęcamy także do zachodzenia do kaplicy na prywatną adorację krzyża. Kaplica sióstr tylko 25 metrów od furty.


16 stycznia 2014

Klasy 2a i 2b Gimnazjum udały się dzisiaj na kręgielnię w ramach wyjścia integracyjnego. Mimo że niektóre z uczestniczek nich pierwszy były na kręgielni, niejednokrotnie zdarzało im strącić wszystkie kręgli na raz. Dziewczynom towarzyszyły wychowawczynie – s. Agata Stężowska i p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk. Zapraszamy do fotogalerii.


15 stycznia 2014

Kilka istotnych faktów dotyczących naszych uzdolnionych uczennic, biorących udział w finałach ważnych konkursów:
poniedziałek, 13.01: Agnieszka Żurek (3G) wzięła udział w finale zDolnego Ślązaka Gimazjalisty z języka polskiego;
środa 15:01: Ewa Wróblewska (2G) wzięla udział w Małym Finale Ojczyzny Polszczyzny dla gimnazjalistów;
środa 15:01: drużyna Gimnazjalistek w składzie Katarzyna Hołodnik (2G), Emilia Janas (3G), Aleksandra Mikos (3G) i Agnieszka Żurek (3G) wzięły udział w finale konkursu Liga Naukowa, części matematycznej.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki i życzymy powodzenia!


14 stycznia 2014

Styczniowe „Śniadanie poniedziałkowe” było szczególne, bo przygotowane przez połączone siły Gimnazjalistek z 2b i Licealistek z klasy maturalnej. Dziewczyny skomunikowały się wyśmienicie, czego dowodem jest pyszny posiłek. Dziękujemy za zaproszenie i za przygotowane śniadanie. Prace koordynowały s. Agnieszka Młynarczykowska i p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk, wychowawczynie. W lutym stołujemy się dzięki Gimnazjalistkom z 2a. Zapraszamy do galerii.


13 stycznia 2014

Ksiądz Grzegorz Tabaka jest tak częstym gościem w naszej szkole, że pewnie niedługo będzie musiał brać udział w radach pedagogicznych 🙂 Dzisiaj zawitał w naszych progach o poranku, aby podczas wizyty duszpasterskiej poświęcić pomieszczenia szkolne oraz na co dzień w nich pracujących nauczycieli i uczennice. Na szczęście nie było pytania z katechizmu.


13 stycznia 2014

Takich spotkań w naszym kalendarzu jest kilka w roku, a na każde czekamy z radością. Wspólne spotkania nauczycieli, uczennic i rodziców podczas uroczystości szkolnych, szczególnie kiedy w programie jest ciasto, kawa i herbata, są zawsze źródłem radości i okazją do zawiązywania się prawdziwej wspólnoty naszej małej społeczności. W takim spotkaniu uczestniczyliśmy wczoraj, podczas wspólnego kolędowania, które rozpoczęło się Mszą św. celebrowaną przez ks. Grzegorza Tabakę. Po Mszy, zebrani w auli, goście słuchali kolęd w wykonaniu chóru szkolnego. Specjalnym wykonaniem zachwycił zebranych zespół złożony z rodziców, który specjalnie na ten wieczór przygotował kolęd . W programie, ułożonym przez p. Paulinę Bogdańską i p. Annę Tracz-Molasy, znalazło się także przedstawienie w wykonaniu szkolnego koła teatralnego, w reżyserii s. Karoliny Duraj. Spotkanie, zwieńczone poczęstunkiem w uczelni, poprowadziły Emilia Janas (3G) i Daria Zimoch (3LO). Relacja fotograficzna w galerii – zapraszamy!


11 stycznia 2014

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem – mawiał Konfucjusz. W tym tygodniu na lekcję fizyki zawitała s. Katarzyna z aparetem i uwieczniła kilka scenek, w których dziewczyny nie tylko słuchały, nie tylko widziały, ale same mogły przeprowadzać różne eksperymenty związane z polem magnetycznym, magnesem i jego siłą. Relacja fotograficzna w galerii – zapraszamy!

Mamy nowego oficjalnego fotografa szkolnego. Oficjalnego, czyli legitymującego się „stempelkiem” pod fotorelacjami. Jak widać na załączonym obrazku mowa o s. Katarzynie Starek. Dotychczas „ostemplowani” byli: Ewa Załupka (2G), Brygida Dębowska (3G), Gosia Lepmart (1LO), Wiktoria Tyczyńska (2LO), Karolina Lizunov (3LO) i p. Piotr Sołodyna.


10 stycznia 2014

Internat przeżywał swoją „kolędę” czyli wizytę duszpasterską naszego szkolnego kapelana, ks. Grzegorza Tabaki. Ksiądz w modlitwie prosił o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkanek, a także poświęcił pokoje. Jak było? Sprawdźmy w naszej fotogalerii.


9 stycznia 2014

Opublikowaliśmy świąteczny projekt Foto_Aktywnych pt „Ozdoby I” na naszym serwisie fotograficznym 500px. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę ogłoszoną naprędce akcję. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami!


9 stycznia 2014

Gimnazjalna grupa uczennic realizujących projekt pt. „Łaciarska, Rzeźnicza, Miernicza czyli o tym, co nam mówią nazwy wrocławskich ulic o historii naszego miasta.” wraz opiekunką, p. Anną Tracz-Molasy, zaprosiła do naszej szkoły wybitnego językoznawcę i popularyzatora języka polskiego, prof. Jana Miodka. Profesor w swoisty dla siebie sposób w bardzo ciekawym wykładzie starał się wytłumaczyć zgromadzonym uczennicom i nauczycielom etymologię nazw historycznych ulic wrocławskich. Na koniec spotkania profesor odpowiadał na mnożące się pytania audytorium. Otrzymaliśmy obietnicę, że niebawem ponownie nadarzy się okazja gościć profesora w naszej szkole. Czekamy!
(a czekając zaglądamy do galerii)


8 stycznia 2014

Nie zdążyliśmy podać informacji dotyczącej kwalifikacji Ewy Wróblewskiej (2aG) do tzw. Małego Finału Ojczyzny Polszczyny (wyniki były dostępne w okresie świętecznym), a już dzisiaj dowiadujemy się, ze Ewa jest w etapie ustnym Małego Finału. Gratulacje! Część pisemna odbyła się wczoraj; teraz czekamy na wielki finał ogólnopolski!

Dzisiaj Kamila Filończyk (2LO) wzięła udział w II etapie konkursu pt. „Co byś powiedział/a na temat ochrony praw człowieka, gdybyś miał/a okazję
wystąpić na forum Parlamentu Europejskiego?”. Konkurs odbywa się w ramach projektu „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze;
rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka”. Kamila udała się na konkurs z p. Alicją Dubaj.

Dzisiaj też Emilia Janas (3G) wzięła udział w pisemnej cześci finału zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty z języka francuskiego. Konkurs odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Filologicznej, która organizuje językowe części zDolnego. Emilii towarzyszyła p. Anna Goździewicz. Czekamy na dobre wieści.


7 stycznia 2014

GARŚĆ STATYSTYK bibliotecznych – zestawienie czytelnictwa w grudniu dostępne w zakładce W BIBLIOTECE, kat. „Ludzie w szkole”. Najwięcej książek w tym krótkim miesiącu pracy wypożyczyły Emilia Janas 3G, Karolina Michalska i Julianna Walczak 1LO. Ile i jakie były średnie klasowe? Zajrzyjmy na w/w podstronę – zapraszamy!


6 stycznia 2014

W uroczystość Objawienia Pańskiego grupa uczennic Gimnazjum i Liceum wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, w przebraniu za za dworki. Było to wydarzenie w którym uczestniczyło ponad 30 tys. ludzi. Wszystko rozpoczęło się o 13:00 na Ostrowie Tumskim, skąd wyruszył orszak, który następnie śpiewając kolędy dotarł na Rynek. Tam przygotowan była scena, gdzie czekała na przybyłych Święta Rodzina. Po złożeniu darów przez Trzech Króli odbył się świąteczny koncert zespołu Arka Noego. Dzisiejsza uroczystość to wielkie święto rodzin oraz okazja do wyznania wiary w Jezusa – Syna Bożego- Emmanuela – Króla Pokoju. W galerii prezentujemy zdjęcia z Orszaku – zapraszamy.


4 stycznia 2014

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w grudniu, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie.

+

Spójrzmy też w niedaleką przyszłość – najświeższy plan pracy pracy Gimnazjum i Liceum na styczeń, dostępny w TERMIANRZ (także u góry witryny) – zapraszamy!


3 stycznia 2014

W poniedziałek wyruszamy w Orszaku Trzech Króli. O programie imprezy czytamy na stronie Radia Rodzina (http://www.radiorodzina.pl/)

„[…] Zapraszamy do świętowania całe rodziny, szczególnie z dziećmi – będą na was czekać atrakcje i niespodzianki: dwór Heroda, walka dobra ze złem. Wesprzemy także zbiórkę Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Na zakończenie Orszaku o godzinie 14.00 zapraszamy na koncert Arki Noego. Zespół wykona najpiękniejsze kolędy i przeboje.
Uczestnicy Orszaku otrzymają śpiewniki z kolędami oraz pamiątkowe korony.”

Spotkajmy się chwilę wcześniej, o 11:45, przy furcie, by na Ostrów udać się zwartą, urszulańską grupą.


2 stycznia 2014

W wigilię jedni od rana wypatrują pierwszej gwiazdki na niebie, inni jeszcze w południe tego samego dnia wychodzą na Ostrów Tumski, by ofiarować swój czas biednym potrzebującym. Szósty albo siódmy rok z rzędu spędziliśmy wczesne popołudnie wspomagając Caritas w organizacji wigilii dla bezdomnych i potrzebujących. Kilkanaście uczennic Gimnazjum i Liceum stanowiło o oprawie muzycznej spotkania oraz usługiwało przy stołach. Dziękujemy im za poświęcony czas. Z dziewczynami na Ostrów wyszły siostry Agnieszka Młynarczykowska, Oktawia Kozłowiecka i Katarzyna Starek. Zapraszamy do galerii.


1 stycznia 2014

Dokładnie za dziewięć miesięcy powitamy w naszej szkole chłopaków, tych młodszych w Gimnazjum i tych starszych w Liceum. Informowaliśmy o tym około miesiąc temu, a w tym czasie przygotowywaliśmy materiały promocyjne, które tę wiadomość pomogą nam rozgłosić na mieście. Mamy kilka niespodzianek, które będziemy ujawniać w swoim czasie, a na razie do obiegu trafiły plakat i ulotki, zaprojektowane przez p. Piotra Sołodynę. Dziękujemy szkołom urszulańskim w Poznaniu i Rybniku za użyczenie nam zdjęć chłopaków – będziemy je wykorzystywać niejednokrotnie.