15 lipca 2014

Wyczerpaliśmy zapas materiałów do publikacji na naszej stronie internetowej, tak więc mówimy „Do zobaczenia!” Wracamy w ostatniej dekadzie sierpnia. Do tego czasu będziemy porządkować zasoby, co nieco zmienimy, choć żadnej rewolucji nie radzimy oczekiwać. Zapraszamy do powracania do naszego zakątka w Internecie, zachodźcie na Facebooka i Twittera – wszelkie komunikaty będą publikowane na naszych portalach społecznościowych. Tymczasem życzymy pięknych wakacji!


14 lipca 2014

Drogie uczennice (Gimnazjum i Liceum)! Chociaż przeżywamy piękny czas wakacji, mając trochę czasu na ponudzenie się, warto pomyśleć o ciekawych propozycjach konkursowych, zaproponowanych przez naszych nauczycieli. Aby zapoznać się z ciekawymi propozycjami należy kliknąć w grafikę u góry strony, nad zegarem – zapraszamy!


12 lipca 2014

Urszulanką Roku została wybrana Emilia Janas, o czym mieliśmy przyjemność poinformować pod koniec czerwca. Trochę nam zajęło przygotowanie profilu Emilii, ale w końcu udało się. Zapraszamy do zakładki „Urszulanka Roku” (kat. Ludzie w szkole), gdzie zapoznamy się z krótką charakterystyką Urszulanki Roku 2014 oraz obejrzymy w mini-galerii, jak zmieniała się w czasie pobytu w naszej szkole.

Emilia jest dziesiątą Urszulanką Roku i… ostatnią. Za rok, na bazie dotychczasowego regulaminu będziemy wybierać… No właśnie, nie wiemy jeszcze kogo. Ustalanie nazwy odznaczenia jest w toku (będzie prawdopodobnie po łacinie). Jedno jest pewne – odznaczenie od przyszłego roku będzie mógł otrzymać także chłopak, i stąd „zamieszanie” 🙂


12 lipca 2014

W związku z urlopami i pracami remontowymi w dniach 14.07 – 1.08 szkoła jest zamknięta. W pozostałe dni sekretariat pracuje od g. 8.00 do 15.00.

11 lipca 2014

Dożynki – ostatki zeszłego roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia ostatniego projektu Foto_Aktywnych pt. „Sławni ludzie w naszej szkole”. Fotomontaże (niestety) możemy podziwiać w naszym serwisie 500x – zapraszamy!


8 lipca 2014

Wakacyjna lektura obowiązkowa – wiosenny numer szkolnej gazetki angielskojęzycznej AimHigh (#36) został opublikowany on_line. Artykuły są autorstwa Gimnazjalistek, pisane pod redakcją p. Piotra Sołodyny. Najnowszy numer w zakładce PRASA SZKOLNA (znajomość angielskiego jest wymagana 🙂


7 lipca 2014

Tuż przed wakacjami powiekszył się internetowy katalog naszej biblioteki o kolejne setki pozycji książkowych. Dzięki ciężkiej i wytwałej pracy s. Elżbiety Peplińskiej mamy szybki dostęp do zbiorów, a dostaniemy się tam wchodząc poprzez grafikę po prawej stronie witryny. Prace nad digitalizacją zbiorów wciąż trwają 🙂


5 lipca 2014

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w czerwcu, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie.


4 lipca 2014

Nieco ponad tydzień temu mieliśmy okazję wysłuchać Kolejne audycji na falach Radia Rodzina naszego autorstwa. Tematem spotkania były „PODRÓZE”. Audycję prowadziły: Emilia Janas, Aga Żurek (obie 3G), Asia Szubert i Sara Grocholska (obie 2LO) oraz p. Anna Tracz Molasy. To była ostatnia audycja w pierwszym sezonie naszej owocnej współpracy z Radiem; następna we wrześniu.
Zapraszamy do: (a) galerii, gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć z audycji i (b) do podstrony RADIOWCY! (kat. Ludzie), gdzie będzie możliwość odsłuchania materiału audio (dla tych, którzy z jakichś względów nie mogli być z nami w poniedziałek).


3 lipca 2014

Jak pamiętamy, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego przyznano honorową Odznakę Serviam dla prof. Zofii Urbanyi-Krasnodębskiej, wychowanki Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego, wybitnej i zasłużonej dla naszej szkoły i Polskiego Stowarzyszenia Byłych Wychowanek Urszulańskich. Chcielibyśmy zaprezentować profiltej wyjątkowej dla naszej społeczności osoby, który od dzisiaj widnieje w naszym serwisie „ODZNAKA SERVIAM” (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!


3 lipca 2014

W związku z naszym klikuletnim udziałem z projekcie „Koncerty Edukacyjne”, prowadzonym przez Filharmonię Wrocławską, uzyskaliśmy w tym roku status PRZYJACIELA Narodowego Forum Muzyki. Koordynatorką projektu z naszej placówce jest p. Małgorzata Wróblewska.


2 lipca 2014

Listy uczniów przyjętych do nowych klas Gimnazjum i Liceum ogłoszone, wszystkim którzy zostali przyjęci bardzo gratulujemy. Dzisiaj spotkaliśmy się z nimi w szkole, aby przeprowadzić test poziomujący do grup zaawansowania językowego. Udało nam się towarzyszyć z aparatem u nowych Gimnazjalistów – zapraszamy do galerii.


1 lipca 2014

Licealistki we wtorek przed zakończeniem roku szkolnego spędziły przedpołudnie w parku linowym, gdzie pod opieką s. Katarzyny Starek i p. Tomasza Hermana określały granice swojej sprawności i odwagi 🙂
Fotorelacja w galerii – zapraszamy.