29 listopada 2014

Po raz pierwszy szkolna impreza o charakterze tanecznym odbyła się w towarzystwie „własnych” chłopaków! Dotychczas gościliśmy kolegów z Milicza czy Henrykowa, teraz cieszymy się z obecności pierwiastka męskiego spod naszego godła. Zabawa andrzejkowa była przygotowana przez i przeprowadzona przez p. Sebastiana Pasztelewicza. Teraz postaramy się przeczekać adwent, a potem już studniówka i bal karnawałowy!


28 listopada 2014

Jednym z ważnych wydarzeń z życia klas w naszej szkole w ciągu roku są imieniny wychowawców. Pierwsze w tym roku obchodzono w klasie drugiej Liceum. Po Mszy św. celebrowanej przez ks. Grzegorza Tabakę, uczennice spotkały się w klasie, by złożyć życzenia Solenizantce i spędzić wspólnie czas przy słodkościach. Przyłączamy się do serdecznych życzeń – 100 lat błogosławieństwa Bożego!


28 listopada 2014

Naturalną konswekwencją każdego naszego Kiermaszu Charytatywnego jest „dogrywka”, która odbywa się w szkole. Tym razem zainteresowanymi są uczniowie oraz nauczyciele, którzy mają okazję nabyć piękne ozdoby na bardzo korzystnych warunakch. Kiermasz dla uczniów i nauczycieli odbył się w czwartek, a najpopularniejsze, jak oczekiwano, były pierniczki. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie!


27 listopada 2014

Tegoroczne czuwanie o życiu i śmierci miało inny niż tradycyjnie przebieg. Zaprosiliśmy wspólnotę ewangelizacyjną ICHTIS, która przybyła do nas wraz ze swoim duszpasterzem, Ojcem Piotrem Ferfeckim OFMCap. Nasi goście zaprezentowali krótką inscenizację, był czas na słowo o. Piotra oraz osobiste świadectwa młodych ludzi. Na koniec uczestniczyliśmy w krótkiej adoracji krzyża połączonej ze śpiewem. Dziękujemy ICHTISOWI za to, ze zechcieli przyjąć nasze zaproszenie!


26 listopada 2014

Za nami pierwsze czuwanie z kanonami Taize, przygotowujące nas do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze. Takie spotkanie, organizowane przez braci z Taize to Pielgrzymka zaufania przez ziemię. W tym roku spotykamy się w Czechach razem z młodymi innych krajów, by wspólnie modlić się o pokój. Wyjazd jest okazją do poznania innych kultur i zwyczajów, zwłaszcza kraju, w którym odbywa się spotkanie. Nie zabraknie też zwiedzania Pragi, o której mówi się, że jest piękniejsza od Paryża. Jak wygląda nasz ramowy plan i jakie najważniejsze wydarzenia czekają nas podczas ESM?

– 29.12 przed południem przyjazd do punktu przyjęcia Polaków w Pradze, stamtąd w mniejszych grupach rozjedziemy się po parafiach;
– w spotkaniu można wziąć udział na parę sposobów: uczestnicząc w życiu parafii (wersja podstawowa), będąc w grupie pracy (podczas spotkania pomaga się w jego przebiegu – np. zbierając śmieci podczas lunchu albo kierując ruchem przy przystankach tramwajowych przed modlitwą wieczorną), zgłaszając się do animowania małej grupki lub śpiewając w chórze;
– w kolejnych dniach: rano modlitwy i spotkania małych międzynarodowych grupek dzielenia w parafiach, w południe i wieczorem posiłki i modlitwy dla wszystkich pielgrzymów, pomiędzy nimi czas na zwiedzanie Pragi i wzięcie udziału w przygotowanych dla nas warsztatach (koncerty, spotkania z braćmi i innymi osobami)
– 31.12 późnym wieczorem modlitwa w parafiach, po niej Święto Narodów – zabawa, na której każda grupa narodowościowa w parafii przygotowuje coś dla pozostałych (np. taniec integracyjny, konkurs);
– 1.01 rano nabożeństwo w parafiach;
– 02.01 powrót do domu.

Tymczasem zapraszamy na kolejne czuwanie przed wyjazdem na Europejskie Spotkanie Młodych w dniu 10.12.2014 r. na godz.20.00 do naszego Mauzoleum – pl. Nankiera 16, Wrocław


25 listopada 2014

Piątkowe reminiscencje:
Poranek – na apelu porannym mogliśmy wysłuchać relacji uczestników spotkania z Jackiem i Piotrkiem, hiphopowcami „Wyzwolonymi z niewoli”, które odbyło się w ubiegły czwartek. Apel przygotowała s. Katarzyna Starek.

Popołudnie – uczennice klasy II Gimnazjum zaprosiły swoich rodziców do obejrzenia zdjęć z jesiennej wycieczki do Barda Śląskiego. Prezentacja pt „Ananasowy spływ pontonowy” przywołała miłe wspomnienia i pokazała, jak dobrze wszyscy się bawili. Pokaz zdjęć przygotowała Marysia Gwiazda, a całość prezentowały Kamila Jurczyńska i Karolina Karska.


25 listopada 2014

Za pół roku będą kwitły kasztany. Piękna sprawa. Ale nie dla najstarszych naszych uczennic, dla których maj będzie kojarzył się oczywiście z maturą. Niewiele kwitnie obecnie w przyrodzie, a my musimy już teraz wczuwać się w klimat egzaminu dojrzałości przy okazji próbnych matur, w których uczestniczymy dzięki wydawnictwu Operon. Wystartowaliśmy dzisiaj – testem z języka polskiego. Życzymy naszym dziewczynom powodzenia!


24 listopada 2014

DRUGI SEZON AUDYCJI AUTORSKICH W RADIO RODZINA

Temat nieważki będziemy dzisiaj podejmować w naszej autorskiej audycji w Radio – rozmowa będzie toczyć się o wolności. Prowadzący audycję będą szukać odpowiedzi na pytanie czym jest wolność. To samo pytanie padło w sondzie ulicznej, a odpowiedzi także usłyszmy podczas transmisji. Czy młodzi ludzie, żyjący w wolnym kraju, doceniają wolność? Czy ma jest patriotyzm? Św. Paweł powiedział: „Wszystko mi wolno, lecz nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, lecz ja niczemu nie oddam się w niewolę.” W świetle tych słów zastanowimy się czym jest wolność a zniewolenie: psychiczne, uzależnienie, czy uleganie słabościom. Będziemy mieli także przyjemność wysłuchać wywiadu z ks. Kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem na temat dojrzewania do właściwego pojmowania słowa wolność. Na koniec zastanowimy się, czy (i w jakim stopniu) dom źródłem wartości, miejscem, w którym zaczynamy rozumieć znaczenie nadrzędnych wartości: miłość, WOLNOŚĆ. Audycję poprowadzą Ewa Załupka, Weronika Zielińska (3G), Przemek Świderski (1LO), Asia Szubert (3LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Serdecznie zapraszamy – 21:30 / Radio Rodzina / 92,0 fm / http://www.radiorodzina.pl/sluchaj/.


24 listopada 2014

Na zaproszenie p. Krystyny Opalińskiej, nauczyciela przedsiębiorczości w naszej szkole, mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z Delegatury we Wrocławiu, który mówił o prawach jakie mają konsumenci-osoby fizyczne w związku z nabywaniem dóbr i usług. Szczególnie ważne są to sprawy wobec powszechnej formy zakupów na odległość, gdzie konsument ma większe prawa do reklamacji i zwrotów. Od 25.12.2014r. wchodzi w życie nowa ustawa o Prawach Konsumenta i ważne aby znać jej podstawowe przesłanie. Myślę, że spotkanie zdało egzamin. Wkrótce będziemy gościć także przedstawiciela z biura Rzecznika Konsumentów.


22 listopada 2014

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, jakim był nasz tradycyjny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy: (a) uczniom Gimnazjum oraz klasy pierwszej Liceum, a także podopiecznym i opiekunom mrągowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy za przygotowanie pięknych dekoracji świątecznych, (b) Samorządowi Uczniowskiemu Gimnazjum wspomaganemu pierwszoklasistkami licealnymi za przygotowanie kiermaszu oraz sprzedawanie ozdób, (c) oraz rodzicom i nauczycielom za wyjątkowe w tym roku zainteresowanie kiermaszem, jak okazało rekordowym jeśli chodzi o wynik. To było piękne przedsięwzięcie; teraz odpoczywamy i wypatrujemy kiermaszu wielkanocnego :

UWAGA! We wtorek kiermaszu ciąg dalszy – wystawiamy stragan w szkole dla uczniów, promocje, okazje i rabaty! Sporo pierniczków do zjedzenia o trochę dekoracji do nabycia! Wtorek, 10:35 – zapraszamy!


22 listopada 2014

W tym roku tradycyjne listopadowe czuwanie o życiu i śmierci odbędzie się przy udziale franciszkańskiej Wspólnoty ICHTIS, która przyjdzie do naszej szkoły ze swoim duszpasterzem, O. Piotrem Ferfeckim OFMCap. Spotkanie odbędzie się we wtorek, na siódmej lekcji (13:50). Otwórzymy się na słowo, z którym do nas przyjdą!


22 listopada 2014

„Skecze śniadaniowe” mają długą i bogatą tradycję w historii Gimnazjum. Kolejny sezon tej ciekawej kabaretowo-teatralnej aktywności, w-dużej-mierze improwizowanej, rozpoczęliśmy występem klasy drugiej, której występ zebrana publika oceniła na 4. W tym roku są nowinki: zmieniono miejsce przedstawień (korytarz główny) oraz wprowadzono ocenianie skeczy do Ligi Klas Gimnazjum. Szczegóły na stronie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.


21 listopada 2014

Artyści hiphopowi w Białegostoku, Jacek i Piotrek to młodzi ludzie, którzy przedstawiają siebie jako „wyrwanych z niewoli”. Historii ich trudnego powrotu do Boga, świadectwa ich życia w poszukiwaniu Prawdy mieliśmy okazję posłuchać wczoraj w LO Salezjańskim, gdzie zostaliśmy zaproszeni. Ciekawe w formie, dynamiczne, muzyczne, spotkanie okazało się wspaniałą okazją do poznania inspirujących ludzi. Wyjście zorganizowała s. Katarzyna Starek.


21 listopada 2014

Niewątpliwie wywiad z kardynałem seniorem Henrykiem Gulbinowiczem, emerytowanym metropolitą wrocławskim będzie wisienką na torcie poniedziałkowej audycji w Radio Rodzina, do której przygotowujemy się z właściwą nam pieczołowitością 🙂 Więcej ciekawych materiałów i przemyśleń wypowiedzianych na żywo w studio radiowym już w najbliższy poniedziałek, o 21:30. Bądźcie z nami!


20 listopada 2014

Przedstawiamy „Zdjęcie października”, wybrane w głosowaniu mailowym, wykonane przez Wiktorię Tyczyńską – Dzień Edukacji Narodowej (14.10.2014), na zdjęciu nauczyciele przedstawiający obraz „12 słoneczników” Van Gogha.
Szczegóły dotyczące Fotografii Roku 2015 znajdziemy w zakładce „Fotografia Roku” w kat. „Ludzie w szkole” – zapraszamy!


20 listopada 2014

Z radością chcemy się podzielić informacją, iż adoptowaliśmy wczoraj marzenie Angeliki, w ramach współpracy z Fundacją mam Marzenie. Marzeniem Angeliki był laptop, mamy więc nadzieję, ze uda nam się je spełnić jeszcze przez Bożym Narodzeniem. O szczegółach będziemy informować!

Nie ma lepszego momentu na ogłoszenie tej informacji – pieniądze, które pomogą nam włączyć się w tę szlachetną akcję zostały zebrane podczas ubiegłorocznych Kiermaszów Charytatywnych! Dziękujemy wszystkim, którzy przyłożyli do tego rękę, w szczególności Samorządowi Gimnazjum i Samarytaninowi. Jutro kolejny kiermasz – tym razem zbieramy środki na pomoc naszej byłej uczennicy, Oli Trzcińskiej, która uległa dwa lata temu poważnemu wypadkowi i potrzebuje środków na rehabilitację. Chociaż Ola nie jest już naszą uczennicą, my o niej wciąż pamiętamy! Ola trzymaj się!
Zapraszamy na jutrzejszy kiermasz – ozdoby świąteczne są pierwszej urody i gatunku!


19 listopada 2014

Już pojutrze będziemy mieli okazję kupić NAPRAWDĘ PIĘKNE ozdoby świąteczne, przygotowane prze naszych uczniów oraz podopiecznych mrągowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Dzisiaj samorządowcy zebrali się po lekcjach, aby posegregować przyniesione dekoracje. Kiermasz rozpoczyna się o 16:15, w najbliższy piątek – zapraszamy!


19 listopada 2014

DRUGI SEZON AUDYCJI AUTORSKICH W RADIO RODZINA

Serdecznie zapraszamy na trzecią audycję w tym roku szkolnym, którą przygotowujemy dla Radio Rodzina. Tym razem postaramy się spojrzeć na zagadnienie wolności. Nasi prezenterzy tego dnia to Ewa Załupka, Weronika, Zielińska, Asia Szubert i debiutujący Przemek, wspierani przez opiekunkę, p. Annę Tracz-Molasy. Urszulanki zapraszają na audycję „Wolność – kocham i rozumiemm” w poniedziałek, o 21:30!
Poprzednie audycje odsłuchamy w zakładce RADIOWCY! w kat. „Ludzie”.


18 listopada 2014

Mieliśmy przyjemność bycia świadkami inauguracji drugiego sezonu projektu „Biblioteka z klasą”, zainicjowanego w ubiegłym roku przez Samorząd Uczniowski. Pierwszymi, które obdarowały bibliotekę szkolną są uczennice klasy 3G wraz z wychowawczynią, s. Agatą Stężowską. W ich imieniu Julia Porczyńska i Dominiak Milewska wręczyły s. Elżbiecie Peplińskiej powieść „Kiedy płaczą świerszcze” Charlse’a Martina. Książkę można już wypożyczać w bibliotece – zapraszamy!


18 listopada 2014

Podczas kilku ostatnich godzin języka polskiego grupa rozszerzona klasy I LO prezentowała temat powstania świata i człowieka w ujęciu różnych mitologii. Uczniowie przedstawili wybrane zagadnienia z mitologii japońskiej, chińskiej, perskiej, skandynawskiej, egipskiej, a także słowiańskiej. Porównywali wspomiane wątki mitologiczne z wierzeniami Greków czy Rzymian. Lekcja przygotowana została pod kierunkiem p. A. Molasy.


17 listopada 2014

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich! Chcemy zaprosić Was do wzięcia udziału w Konkursie
Niemieckojęzycznych Piosenek Świątecznych. To już VI edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu, organizowanego we współpracy z Instytutem Austriackim we Wrocławiu, Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, Biblioteką Austriacką we Wrocławiu oraz Konsulatem Honorowym Republiki Austrii. Celem artystycznego współzawodnictwa jest prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej w języku niemieckim, wyszukiwanie młodych talentów, a także rozwijanie sprawności językowych i motywowanie do nauki języka obcego.

W konkursie może wziąć udział maksymalnie 1 reprezentant z jednej szkoły (solista, zespół lub duet) w następujących kategoriach wiekowych i terminach:
09.12.2014 od godziny 10.00 – uczniowie szkół podstawowych
10.12.2014 od godziny 10.00 – uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych

ZGŁOSZENIA do 2 grudnia!

Szczegółowe informacje uzyskamy klikając na grafikę u góry ogłoszenia.


15 listopada 2014

Wielki Charytatywny Kiermasz Świąteczny! już za tydzień, w piątek. Piękne ozdoby czekają na kupujących – te wykonane przez naszych uczniów oraz przez naszych Przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie. Dekoracje, które dotarły do nas z Mazur są wszystkie ręcznie i pieczołowicie wykonane i nie będą dostepne w niskich cenach. Dlatego sporządziliśmy „katalog” ze zdjęciami – nasze piękne modelki i model stanowią doskonałe dopełnienie tego wyjątkowego rękodzieła.
Fotografie ozdób znajdziemy pod tym linkiem
Szczegółówe informacje uzyskamy pisząc na adres info.urszulanki@gmail.com.


15 listopada 2014

To już 40 lat telefonii komórkowej. O historii gadżetu, który dla wielu stał się kolejnym organem wykształconym w procesie ewolucji, dowiedzieliśmy się na wczorajszym apelu przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem p. Moniki Książczak.


14 listopada 2014

Wyników prawyborów samorządowych, które odbyły się wczoraj w naszej szkole, jeszcze nie znamy. Przypomnijmy, że klasy gimnazjalne, licealne oraz nauczyciele wybierali prezydenta Wrocławia. Głosowanie w „śniadaniówce” przygotowały dziewczyny z klasy II LO (przygotowujące się do rozszerzonej matury z WOS-u) pod merytoryczną opieką p. Alicji Dubaj.


14 listopada 2014

Katarzyna Hołodnik i Weronika Zielińska (3g) zakwalifikowały się do drugiej rundy konkursu „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Nauczycielem historii dziewczyn jest s. Agata Stężowska. Gratulacje!

+

W Gimnazjum nr 7 miał dzisiaj miejsce II etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z przedmiotów przyrodniczych. Nasze reprezentantki, Ewa Wróblewska i Ewa Załupka (obie 3g), udały się tam pod opieką s. Karoliny Duraj. Z wypiekami na twarzy czekamy na wyniki.


13 listopada 2014

Wyjątkowo spotkaliśmy się dzisiaj w auli szkolnej na porannym apelu tematycznym, podczas którego nawiązaliśmy do Dnia Niepodległości. S. Agata Stężowska i p. Paulina Bogdańska wraz a uczniami i chórem Serioso-Giocoso przygotowali mały repertuar pieśni patriotycznych, przeplatanych komentarzami na temat genezy tych utworów.


13 listopada 2014

Od niedzieli, przez cały następny tydzień będziemy gościć w pięknym Turynie, stolicy włoskiego Piemontu. Jedziemy tam grupką uczennic pod opieką p. Doroty Kuźniewskiej i p. Wiesławy Jurasz na spotkanie z zaprzyjaźnionymi „comeniusowskimi” szkołami z Turcji, Finlandii, Niemiec i Francji. Życzymy pięknych wrażeń i czekamy na oszłamiające zdjęcia!


12 listopada 2014

Jutro na przerwie śniadaniowej odbędą się w naszej szkole prawybory samorządowe, a w zasadzie ich zmodyfikowana wersja, bo będziemy wybierać
tylko prezydenta Wrocławia. Dla niezdecydowanych uczennice kl. II LO uczęszczające na zajęcia z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym
przygotowały w śniadaniówce tablicę z podstawowymi informacjami o kandydatach. Wybory pomaga uczennicom przeprowadzić p. Alicja Dubaj.
Serdecznie zapraszamy do spełnienia „obywatelskiego obowiązku” wszystkich uczniów, uczennice oraz nauczycieli uczących w tym dniu. Liczymy na wysoką
frekwencję.


12 listopada 2014

11 listopada o godz. 10.00 w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Elżbiety odbyła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez J.E. Abp. Józefa Kupnego. Po Mszy Św. reprezentacje i poczty sztandarowe przeszły na rynek. Tam odbył się uroczysty apel niepodległościowy z udziałem uczniów wrocławskich szkół oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum.


11 listopada 2014

Anna Wędrychowicz (2G) zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego. Nauczycielem tego języka Ani jest p. Piotr Sołodyna.


10 listopada 2014

W czwartek uczniowie z klasy I LO, oraz uczennice realizujące biologię na poziomie rozszerzonym z II LO i IIILO uczestniczyli w wykładzie na Wydziale Biotechnologii UWr prowadzonym przez prof. dr hab. Jolantę Zakrzewską- Czerwińską pt. „Reakcja PCR a identyfikacja małych i dużych przestępców”. Wykład uświadomił i przybliżył możliwości jakie istnieją w medycynie czy kryminalistyce dzięki technice PCR w np.: identyfikacji zaginionych osób, przestępców jaki i również w identyfikacji mikroorganizmów zasiedlających nasz organizm i dzięki temu można tworzyć nowe leki. Technika PCR polega na namnażaniu pobranego DNA lub jego fragmentów w warunkach laboratoryjnych.


10 listopada 2014

Nowa, a pierwsza, w tym roku szkolnym publikacja naszej szkolnej prasy. Prezentujemy czerwcowy numer (#37) angielskojęzycznej gazetki”AimHigh”, redagowanej przez uczniów pod edytorskim okiem p. Piotra Sołodyny. Zapraszamy do naszego wirtualnego kiosku w zakładce „Prasa szkolna” (kat. Ludzie w szkole).


8 listopada 2014

W piątek w naszej szkole miał miejsce „Dzień z Mickiewiczem” – w ramach literackich Zaduszek wspominaliśmy twórczość wybitnego pisarza epoki romantyzmu. Uczennice klasy 2 LO pod kierunkiem p. Joanny Dobiech przygotowały formę plebiscytu literackiego, którą przedstawiły na apelu porannym. Na przerwie śniadaniowej natomiast zaprosiły Gimnazjalistów i Licealistów do udziału w konkursie, polegającym na poprawnym ułożeniu fragmentów utworów Adama Mickiewicza. Kartki z cytatami były następnie zawieszone na tablicach na korytarzu szkolnym.


7 listopada 2014

Z różnych względów po raz pierwszy w tym roku szkolnym mieliśmy sposobność uczestnictwa w tradycyjnej pierwszopiątkowej Mszy. Za liturgię odpowiadały dziewczyny z klasy drugiej Liceum, a Mszę odprawił nasz duszpasterz, ks. Grzegorz.


6 listopada 2014

Romantyczna intryga, wielkie tragiczne uczucia i poruszająca muzyka włoskiego mistrza Gaetano Donizettiego. W takim nastroju upłynął nam wczorajszy wieczór w operze. Siedemdziesięcioro spośród nas udało się na przedstawienie „Łucja z Lammermooru”. Czas uważamy za miło spędzony. Wyjście zorganizowała p. Anna Molasy.


5 listopada 2014


Samorząd Uczniowski Gimnazjum serdecznie zaprasza na Świąteczny Kiermasz Charytatywny, który odbędzie się w 21 listopada o godz. 16:00. Ozdoby będą wykonane przez uczniów naszej szkoły i (jak co roku) asortyment ucieszy oko wytrawnego dekoratora świątecznego. Będzie można zakupić kartki świąteczne, stroiki, bileciki do prezentów, witraże szklane i papierowe, bombki, pierniczki i inne!

Kiermasz będzie okazją do rozwijania pięknej współpracy, którą nawiązaliśmy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Mrągowie. Podopieczni tego ośrodka już wykonali na nasz kiermasz niesamowite ozdoby, które przyjechały do nas z transportem nabiału z kultowej mleczarni mrągowskiej. Dziękujemy za dekoracje! Koordynatorkami współpracy z naszą szkołą z mrągowskiej strony są p. Marianna Wilk i p. Jolanta Puszko.
Już wkrótce dekoracje przedstawimy w osobnej fotorelacji „reklamowej” (bo będą nie tanie). Poniżej fotografia naszych młodych z kartonami ozdób świątecznych z Mazur.


4 listopada 2014

Zakończyliśmy dzisiaj serię testów w konkursie Zdolny Ślązak Gimnazjalista sprawdzianem z języka angielskiego. Wszystkie testy językowe (niemiecki, francuski i angielski) pisane były w sali informatycznej przy stanowiskach komputerowych. W galerii kilka zdjęć z dzisiejszej sesji.

+

Ania Wędrychowicz (2G) okazała się najlepsza w pierwszej rundzie (test na czytanie ze zrozumieniem) szkolnego konkursu dla Gimnazjalistów The Best Grammarian 2015. Gratulujemy! Trzyetapowe zawody językowe przygotowywane są przez p. Piotra Sołodynę.


4 listopada 2014

Plany kulturalne na najbliższy czas:

19 listopada, godz. 18.30 kino DCF, film „Bogowie”, 11 złotych
3 grudnia, godz. 19.15 Teatr Współczesny, przedstawienie „Tajemniczy ogród”, 20 złotych
4 stycznia, godz. 17.00, opera, „Zemsta nietoperza”, 40 złotych

Zapisy i wpłaty u p. Anny Tracz-Molasy. Zachęcamy!


3 listopada 2014

Nie zdążył na dobre listopad zagościć w naszej szkolnej świadomości, a już maturzystki zaprosiły głodnych i spragnionych na Śniadanie Poniedziałkowe. Dziękujemy trzeciej klasie liceum i p. Małgorzacie Wróblewskiej za pożywny posiłek!


3 listopada 2014

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w październiku, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie.

Chcemy też zerknąć w przyszłość – plan pracy naszej szkoły na listopad został właśnie opublikowany w TERMINARZ (w linkach u góry strony) – kilka ciekawych rzeczy będzie się działo – zachęcamy do zaglądnięcia!


1 listopada 2014

27.10. w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Żydów Polskich. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Nasza szkołą również uczestniczyła w tych uroczystościach. W jaki sposób? Klasa III LO wraz z p. Joanną Dobiech brały udział w lekcji otwartej on-line z tego muzeum, przeprowadzonej specjalnie przed uroczystościami inaugurującymi działalność instytucji. Po muzeum oprowadzali: aktorka – Maria Seweryn i prezenter telewizyjny, dziennikarz – Maciej Orłoś. Zajęcia odbyły się w ramach przygotowania do nowej formy matury z języka polskiego.

Natomiast najmłodsi Licealiści z grupy podstawowej uczestniczyli w Muzeum Architektury w lekcji j. polskiego poświęconej malarstwu P. Picassa, F. Goi i S. Dali. Po zapoznaniu się ze specyfiką kubizmu i surrealizmu, młodzież miała okazję zwiedzania wystawy i wypełnienia testu – przewodnika na temat oglądach grafik. Z klasą muzeum odwiedziła p. Joanna Dobiech.


1 listopada 2014

Ewa Wróblewska i Ewa Załupka (3g) zakwalifikowały się do drugiej rundy konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z przedmiotów przyrodniczych, organizowanego przez wrocławski DODN. Gratulujemy! Więcej o naszych osiągnięciach w OSIĄGNIĘCIA (kat. Ludzie)