31 sierpnia 2015

Wakacje to czas wypoczynku, ale nie dla wszystkich. 16 osób z liceum postanowiło ich część poświęcić na przygotowaniu scenariusza filmu dokumentalnego, a wszystko to w ramach projektu „Jestem Europejczykiem. Rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu”. Gra jest warta świeczki, gdyż nagrodą główną jest wycieczka do Brukseli. Zachęcamy uczniów z klasy 1 LO do przyłączenia się do projektu. Szczegóły u koordynatora projektu pani A. Dubaj lub na stronie iameuropean.eu.


29 sierpnia 2015

Publikację naszej długiej serii fotografii grupowych rozpoczynamy od ujęcia grona pedagogicznego, które wykonaliśmy podczas ostatniej rady. Podpisane zdjęcie znajdziemy w zakładce NAUCZYCIELE (kat. Ludzie w szkole) – tam też publikujemy zaktualizowaną listę według przedmiotów szkolnych.

W ciągu tygodnia będziemy publikować zdjęcia klasowe, które wykonamy po inauguracji nowego roku szkolnego.


28 sierpnia 2015

Chociaż nauczyciele już od jakiegoś czasu intensywnie nawiedzają sekretariat, dopiero w środę po raz pierwszy mogli się spotkać w nowym sezonie nauki, na posiedzeniu rady pedagogicznej. We środę właśnie i czwartek zaplanowano serię obrad, analiz i szkoleń.

Pierwszego dnia s. Katarzyna Niemiec, wicedyrektor, oficjalnie powitała nową dyrektor, s. Zuzannę Filipczak oraz nową przełożoną wrocławskiego domu urszulanek, s. Joannę Łątkę. S. Zuzanna była wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku (ostatnio organizowała tam szkołę podstawową). S. Joanna natomiast jest nam wszystkim znaną i lubianą osobą, długoletnim nauczycielem naszego liceum (odeszła do Tarnowa niespełna dwa lata temu). Po tym, nowa siostra dyrektor zainicjowała pracę podsumowującą ubiegły rok szkolny i nakreśliła plan pracy na rok 2015/2016. Analiza egzaminu gimnazjalnego 2015 dokonana prze nauczycieli przedmiotów wchodzących w jego skład zakończyła pracę.

W czwartek odbyły się dwie sesje szkoleniowe. W pierwszej, przygotowanej przez p. Joannę Dobiech, nauczyciele poznali koncepcję oceniania kształtującego. Po obiedzie, w części drugiej dnia, odbyło się szkolenie z zastosowania tablicy interaktywnej, których kilka pojawiło się w naszych, szczególnie tych wyremontowanych, klasach. Zajęcia prowadził p. Krzysztof Żmuda.

Nasze grono pedagogiczne zasiliła spora grupa nowych nauczycieli; poza wyżej wspomnianą siostrą dyrektor, naszą młodzież będą uczyć: s. Klara Pyza (religia, wychowawczyni klasy 1cG), p. Magdalena Krakowska (geografia), p. Adrianna Likwiarz-Górska (muzyka), p. A. Dziurkowska (technika), p. Marek Pustowaruk (j. polski), p. Leszek Dmochowski (matematyka) i p. Piotr Skowroński (j. łaciński).


27 sierpnia 2015

Dziękujemy wszystkim, którzy zaufali nam i zdecydowali się zainwestować trzy lata swojego młodego życia w edukację w naszej szkole 🙂 Szczególnie Gimnazjalistom – dzięki ogromnemu zainteresowaniu uformowaliśmy trzy klasy pierwsze!

Mieliśmy spory dylemat, jak sensownie podzielić uczniów (witamy też 21 chłopaków!) na trzy zespoły i ostatecznie zdecydowaliśmy, że za kryterium podstawowe wybieramy poziom języków obcych – języka angielskiego, jako przewodniego oraz niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego jako uzupełniającego.

Język angielski i drugi język obcy będzie się odbywał w ramach poszczególnych klas.
Przy podziale uwzględniono:
1. Wyniki testu z języka angielskiego (w każdej klasie będą dwie grupy języka angielskiego
o różnym poziomie)
2. Wybór drugiego języka obcego i liczba uczniów na poszczególne języki (j. hiszpański 32 uczniów), j. francuski (10 uczniów), j. niemiecki podstawowy (22 osoby),j. niemiecki kontynuacja (12 osób)
3. Równomierne rozłożenie liczby chłopców w klasach.

Mając na względzie powyższe, zmiana klasy nie jest możliwa!


26 sierpnia 2015

Logistyczny problem rozwiązany. Prawie siedemdziesiąt lat powojennej historii liceum zostawiło ślad w postaci kilkudziesięciu tableau(x), z których patrzą na nas rzesze szanownych absolwentek. Ponieważ zbyt duża ich ilość uniemożliwiła jednoczesną prezentację na ścianach szkoły, musieliśmy nieco skompresować niejednokrotnie wielkie grafiki. Tylko w ten sposób udało nam się zmieścić wszystkie projekty na korytarzu prowadzącym do szkoły oraz zapoczątkować nowy szereg na korytarzu głównym. Wszystkie tableau(x) fotografował i poddał obróbce p. Adam Wasilewski, a montował p. Tomasz Herman. Nad wszystkim czuwała s. Agnieszka Młynarczykowska. Wszystkie oryginały są oczywiście dostępne w archiwum szkolnym.


25 sierpnia 2015

Spływy kajakowe rzeką Krutynią zapisują się w długoletniej tradycji naszej szkoły. Wyprawa na Mazury, organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego, co rok otwiera naszym uczniom wspaniały okres wakacyjnego wypoczynku. W tym roku pogoda dopisała wybornie, a uczestnicy eskapady spisali się na medal – dziękujemy im za wspaniałą atmosferę. Cieszymy się, że i w tym roku zabrały się z nami także nasze absolwentki; dziewczyny, nic się niż zmieniacie – byłyście super i super nadal jesteście 🙂 Opiekunami podczas wyjazdu byli p. Tomasz Herman i p. Ewa Herman.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii fotograficznej, gdzie opublikowaliśmy pierwszą w tym roku sezonie fotorelację. Przypomnijmy, że w ubiegłym udało nam się zebrać ich aż dwieście dwadzieścia cztery. Być może ciężko będzie nam osiągnąć ten pułap, ale na pewno damy z siebie wszystko 🙂


24 sierpnia 2015

Osoby, które miały okazję ostatnio odwiedzić szkołę, spotkały zapewne w sekretariacie s. Zuzannę Filipczak. S. Zuzanna od 1 sierpnia sprawuje funkcję dyrektora Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Witamy Siostrę w naszej szkole!

Godziny urzędowania s. Zuzanny znajdziemy w zakładce „Administracja” w kategorii SEKRETARIAT – zapraszamy!


21 sierpnia 2015

Przypominamy o liście podręczników szkolnych dostępnej na naszej stronie, w które należy zaopatrzyć się w najbliższym czasie. Ważne – uczniowie pierwszej klasy gimnazjum nie zakupują książek szkolnych, za wyjątkiem podręcznika do religii. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wymaganych podręczników na rok szkolny 15/16..


20 sierpnia 2015
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 będzie miała miejsce w kościele uniwersyteckim (pw. św. Imienia Jezus) o godz. 8:30. Wspólne wyjście uczniów i nauczycieli ze szkoły o godz. 8:10. Spotykamy się na korytarzu św. Klary. Po Mszy św. spotkanie w auli. Zapraszamy!


18 sierpnia 2015

Po krótkiej wirtualnej rozłące witamy na naszej szkolnej stronie internetowej jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Powoli się rozkręcając będziemy publikować nowe materiały i informacje.

Dzisiaj zapraszamy do TERMINARZ ( odnośnik u góry strony), gdzie zamieściliśmy plan pracy szkoły NA SIERPIEŃ. Prosimy się nie denerwować – inauguracja nowego roku tradycyjnie we wrześniu. Sierpniowe daty dotyczą niewielkiej liczby uczniów 🙂 Zapraszamy!