W naszej listopadowej audycji w Radio Rodzina, zatytułowanej „Uratuj Komuś życie!”, rozmawialiśmy o wykorzystywaniu komórek macierzystych w leczeniu chorób nowotworowych. Specjalnym gościem audycji była p. Dorota Wójtowicz-Wielgopolan z Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych), która przyjechała do nas specjalnie z Warszawy, aby w rozmowie z nami wyjaśnić, na czym polega dawstwo komórek macierzystych, jak przebiega poszukiwanie dawców, czy istnieje jakieś ryzyko wynikające z bycia dawcą. Audycję prowadziły Julianna Solik (3G), Marta Obiegło (3G), Hania Prorok (1LO) i Gosia Szewczyńska (3LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, którą opublikowaliśmy poniżej! Pozostałe programy w RADIOWCY! (zakładki Ludzie w szkole)
W piątek (4.12) będziemy uczestniczyć w szkolnych roratach. Zapraszamy do przybycie na Mszę z lampionem, a najlepiej własnoręcznie wykonanym 🙂 W tym roku roraty w naszym kościele – przyjdźcie! Zapraszamy!
Dwie sprawy w związku z roratami (a) przypominamy o konkursie na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany lampion roratni; nagroda: fundusze na gorącą czekoladę dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej, (b) w czwartek na przerwie śniadaniowej będzie możliwość napisania postanowienia adwentowego, wszystkie postanowienia zostaną złożone przed ołtarzem w piątek rano. Zachęcamy!
Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy został w całości przygotowany i przeprowadzony przez naszych uczniów, ale nie odbyłby się, gdyby nie obecność i bardzo duże zainteresowanie ze strony rodziców i nauczycieli. Dziękujemy im za tłumne przybycie i uszczuplenie „magazynu” z naszymi pięknymi ozdobami!
W nadchodzącym tygodniu Samorząd Uczniowski zorganizuje jeszcze dwa mini-kiermasze dla uczniów: we wtorek mufiinkowy i w piątek piernikowo-ozdobowy. Ceny będą bardzo okazyjne – zapraszamy!
Za dwa miesiące studniówka, za pięć matura! Nasze najstarsze uczennice mają przed sobą spore wyzwania, a na początek wraz z wydawnictwem Operon przygotowaliśmy im próbny egzamin maturalny, którego sesja trwała od wtorku do piątku (język polski, matematyka, języki obce i drugi przedmiot obowiązkowy). testy sprawdzane są przez naszych nauczycieli, a wyniki wysyłane na platformę egzaminacyjną wydawnictwa.
Sąd nad bohaterem literackim – czy Romeo jest winien?
Aula naszej szkoły w poniedziałek stała się miejscem rozprawy nad bohaterem sztuki Szekspira. Romeo Monteki był oskarżony o zabójstwo Tybalta.
Uczniowie kl. 2G wcielili się na języku polskim w role: sądu, ławy przysięgłych, świadków. Odwołując się do akt sprawy – czyli tekstu lektury – rozważano zachowanie Romea. W ostatecznym podjęciu decyzji pomagali sądowi powołani na tę okoliczność biegli oraz niezależny arbiter czyli… nauczyciel – p. Joanna Dobiech.
Przekazujemy zaproszenie!
Drodzy Rodzice naszych uczniów! W załączniku publikujemy rozkład sal na jutrzejsze konsultacje z nauczycielami. Listę sal otworzymy klikając grafikę nad tekstem. Serdecznie zapraszamy!
Spotkanie Rady Rodziców jutro (piątek) o godzinie 18:00. Zapraszamy!
Niemieckojęzycznych Piosenek Świątecznych. To już VII edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu, organizowanego we współpracy z Instytutem Austriackim we Wrocławiu, Biblioteką Austriacką we Wrocławiu oraz Konsulatem Republiki Austrii. Celem artystycznego współzawodnictwa jest prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej w j. niemieckim, wyszukiwanie młodych talentów, umożliwienie konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami, rozwijanie sprawności językowych, budzenie pozytywnego stosunku do krajów niemieckiego obszaru językowego oraz motywowanie do nauki j. niemieckiego.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach, niezależnych od siebie:
1. KONKURS NA NIEMIECKOJĘZYCZNĄ PIOSENKĘ ŚWIĄTECZNĄ
2. KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
W konkursie może wziąć udział po dwóch reprezentantów ze szkoły. W przypadku konkursu na piosenkę świąteczną jest to jeden solista oraz jeden zespół lub dwóch
solistów lub też dwa zespoły z jednej szkoły.
15 grudnia 2015 od godziny 11.00 – przedszkola oraz szkoły podstawowe
16 grudnia 2015 od godziny 11.00 – uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych
Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na specjalnej podstronie poświęconej konkursowi, gdzie możemy wejść klikając grafikę powyżej lub po prawej stronie witryny. Zapraszamy!
Dziękujemy wszystkim uczniom klas gimnazjalnych i licealnych za przygotowanie pięknych ozdób świątecznych. Obecnie prace oceniane są go Ligi Klas Gimnazjum (te od Gimnazjalistów) i wyceniane na kiermasz. Zapraszamy w piątek od godziny 16:00! Rozstawiamy się na korytarzu głównym w szkole.
Nie trzeba wyjeżdżać bardzo daleko, żeby zachwycić się pięknem. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy w sobotę wybrali się na wycieczkę do Brzegu opolskiego. Przepiękne kościoły, odrestaurowane kamieniczki, krzywa wieża, kamienny kapelusz Fryderyka II, to tylko kilka zabytków, które nas zachwyciły. Największe wrażenie zrobił na nas jednak Śląski Wawel, a w nim bogato zdobione sarkofagi Piastów Śląskich, wspaniałe rzeźby, meble, obrazy, stroje z minionych epok, krużganki…
Wyjazd przygotowały p. Alicja Dubaj i s. Agata Stężowska.
Do wypełnienia deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w miesiącu grudniu. Pobieramy (klikamy na grafikę powyżej albo link w kat. „Ludzie w szkole”), wypełniamy, oddajemy i ostrzymy apetyty 🙂
Piątkowy Kiermasz Charytatywny przygotowujemy wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy z Mrągowa. Otrzymaliśmy od naszych przyjaciół z Mazur trzy kartony z pięknymi ozdobami świątecznymi, które przyjechały do nas z transportem maślanki. Na szczęście tym razem nie trzeba było ich odbierać ze zjazdu na autostradzie albo z parkingu przy lotnisku, a z placu hurtowni spożywczej w Leśnicy 🙂
Zapraszamy do galerii, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia tych wspaniałych ozdób – przedstawiamy je naszym drogim internautom, w nadziei, że rodzice naszych uczniów być może już teraz upatrzą sobie jakieś dekoracje i dokonają ich zakupu w piątek, podczas kiermaszu 🙂
Kiermasz jest w piątek, od godziny 16:00, podczas spotkania rodziców z nauczycielami.
Obchodziliśmy Dzień Życzliwości przygotowany przez Samorząd Uczniowski Liceum. Na przerwie śniadaniowej uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli możliwość pobrania ze śniadaniówki pocztówek, wypełnienie ich oraz wysłanie pocztą życzliwości do wybranej przez siebie osoby. Podczas piątej lekcji nasi listonosze roznosili przesyłki od życzliwych. Akcji towarzyszyło dużo radości i uśmiechu. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z otrzymanych przesyłek.
W naszej listopadowej audycji w Radio Rodzina, zatytułowanej „Uratuj Komuś życie!”, będziemy rozmawiać o wykorzystywaniu komórek macierzystych w leczeniu chorób nowotworowych. Specjalnym gościem audycji będzie p. Dorota Wójtowicz-Wielgopolan z Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych), która przyjedzie do nas specjalnie z Warszawy, aby w rozmowie z nami wyjaśnić, na czym polega dawstwo komórek macierzystych, jak przebiega poszukiwanie dawców, czy istnieje jakieś ryzyko wynikające z bycia dawcą. Te i inne ważne zagadnienia na falach Radia Rodzina już jutro o 21:30. Audycję poprowadzą Julianna Solik (3G), Marta Obiegło (3G), Gosia Szewczyńska (3LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy. Serdecznie zapraszamy!
Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!
Listopadowe czuwanie w intencji zmarłych odbyło się tradycyjnie w Mauzoleum Piastów Śląskich. Zaproszeni na nabożeństwo uczniowie, nauczyciele i siostry modlili się za swoich drogich zmarłych nieszporami śpiewanymi pod kierunkiem s. Katarzyny i s. Justyny. Rozważania, multimedia oraz całość czuwania została przygotowana przez SU Gimnazjum.
Od następnego tygodnia uczniowie naszej szkoły będą mogli włączyć się w adwentową akcję charytatywną. Jak doskonale wiemy, do bram klasztoru codziennie przychodzą biedni i potrzebujący, dla których nasze Siostry specjalnie przygotowują min. kanapki.
Proponujemy, aby poszczególne klasy i uczniowie wzięli na siebie odpowiedzialność przynoszenia na furtę przygotowanej przez siebie jednej kanapki (dziennie). Proponujemy następujący harmonogram:
24-30.11 – klasy 1aG i 1bG
1.12 – 7.12 – klasy 1cG i 2G
8.12 – 14.12 – klasy 3G i 1 LO
15.12 – 22.12 – klasy 2LO i 3LO
Oprócz/zamiast kanapek można przynosić także zupki instatnt. O szczegółach będziemy informować na porannych apelach. Do akcji zaproszeni są również nauczyciele! Informacja dla nich – kanapki przynosimy tylko do około godz. 11:00.
Wspieramy młode talenty naszej szkoły! Zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch szkolnych konkursach artystycznych:
Wiemy już, że 4 grudnia będziemy uczestniczyć w roratach, więc tradycyjnie zachęcamy do wykonania autorskich lampionów! Osoby, które przyniosą takie na mszę, prosimy o pozostawienie prac w pokoiku samorządowym – autor najładniejszego lampionu wygra talon na gorącą czekoladę dla siebie i osoby towarzyszącej 🙂
9 grudnia upływa termin składania prac w konkursie fotograficznym pt. „Muzyka”. Nagrodą w konkursie jest wybrana książka do kwoty 40 zł. Szczegóły konkursu można znaleźć na samorządowej stronie internetowej. Organizatorem obu konkursów jest Samorząd Uczniowski Gimnazjum.
Przyłączyliśmy się wiosną ubiegłego roku szkolnego do dwóch bardzo ciekawych projektów przyrodniczych: pierwszy projekt to „Siła kreatywności pszczelej rodziny”, poświęcony pszczołom, a drugi jeżom – „Jeż jaki jest – (nie) każdy wie”. Pomysłodawcą projektów jest Gimnazjum nr 29; od nich wypożyczyliśmy ciekawą wystawę ilustrującą przebieg realizacji projektu. Tablice można oglądać i czytać na korytarzu szkolnym przy sekretariacie szkolnym – zachęcamy!
Pierwsza edycja programu Erasmus + w naszej szkole rozpoczęta!
W dniach 12-13.11.2015 r. we Fritzlar (Niemcy) odbyło się pierwsze zebranie robocze koordynatorów projektu . Naszą szkołę reprezentowała p. D. Kuźniewska. W czasie spotkania zostały ustalone daty wyjazdów oraz sposoby realizacji projektu. Przez następne dwa lata będziemy pracować ze szkołami z Niemiec, Turcji, Szwecji i Hiszpanii. Nasz temat to: Young tourism: be sustainable, be entrepreneurial, be creative. Pierwszy wyjazd już w marcu 2016! Działamy!
http://youngtourism.com
https://twitter.com/youngtourismka
Wieczorem 15.11. grupa ośmiu uczennic naszego liceum udała się wraz z p. Dorotą Kuźniewską i p. Joanną Dobiech do kina Nowe Horyzonty, by uczestniczyć w transmisji spektaklu pt. „Hamlet” W. Szekspira. Spektakl został zarejestrowany w jednej z najważniejszych scen na świecie – National Theatre (Królewskim Teatrze Narodowym) w Londynie, kulturalnej wizytówce Wielkiej Brytanii. W postać Hamleta wcielił się Benedict Cumberbatch, który w doskonały sposób oddał różne dylematy bohatera, przybliżając współczesnej publiczności jegotrudne doświadczenia. Mieliśmy też możliwość usłyszenia tekstu dramatu w oryginalnej wersji językowej (na szczęście były też napisy).
Ponad trzy godziny sztuki w ogóle się nie dłużyły – dzięki grze aktorskiej, ciekawej scenografii i świetnej atmosferze, która z londyńskiego teatru przeniosła się na widownię wrocławskiego kina. Wyjście zorganizowała p. Joanna Dobiech.
Trzecia w tym sezonie autorska audycja w Radio Rodzina już w najbliższy poniedziałek. Będziemy poruszać bardzo ważne kwestie, kwestie zycia i śmierci, albowiem tytuł programu będzie brzmiał „Uratuj komuś życie!”. O czym konkretnie będziemy rozmawiać? O tym już wkrótce! Spotkajmy się przy radioodbiornikach 23 listopada o 21:30 – zapraszamy!
Bardzo ciekawa inicjatywa na listopad, ważny miesiąc w historii Polski. P. Wanda Milewska wraz z uczennicami klasy trzeciej gimnazjum zaprosiły społeczność szkolną na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję.
Serdecznie zapraszamy na tradycyjny Charytatywny Kiemasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w następny piątek, podczas spotkania rodziców z nauczycielami. Zaczynamy o godz. 16:00, tuż przed rozpoczęciem spotkań z wychowawcami w klasach. Wszystkie ozdoby są wykonywane własnoręcznie przez naszych uczniów, a kiermasz jest przygotowywany przez Samorząd Uczniowski. W tym roku, jak w poprzednich, będzie można także nabyć piękne ozdoby przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie.
Jeśli chodzi o cel charytatytwny – ten ustalimy po kiermaszu. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym zaangażowaliśmy się w działania Fundacji „Mam Marzenie”. Może uda się także w tym roku? Chcielibyśmy, tym bardziej zapraszamy!
Hiacynta Peregudowska (2G) i Ania Wędrychowicz (3G) wygrały ex-aequo pierwszy etap szkolnego konkursu z języka The Best Reader 2015. Gratulacje!
Do drugiego etapu przeszły także (alfabetycznie):
Dziwak Daga
Jaremczak Julia
Łakomska Nikola
Mila Hania
Orłowska Ada
Papiorek Emilia
Rodzewicz Gosia
Torzewska Marta
Zaręba Marta
Drugi etap – słuchanie ze zrozumieniem będzie miał miejsce we środę, 25 listopada.
O wodzie i jej właściwościach, z chemicznego punktu widzenia, zaczerpnęliśmy garść informacji w piątkowy poranek podczas porannego apelu. Spotkanie przygotowały drugoklasistki z gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Wróblewskiej.
Zapraszamy do zakładki „W bibliotece”, gdzie zapoznamy się ze statystykami dotyczącymi czytelnictwa w naszej szkole w ubiegłym miesiącu. Uwaga nowość! S. Elżbieta Peplińska proponuje fanom statystyk jeszcze dodatkową porcję informacji – podsumowuje ilość książek wypożyczonych przez uczniów, by wskazać na tych najlepszych. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem!
My także uczestniczyliśmy w radosnym świętowaniu Dnia Niepodległości w centralnych uroczystościach w Rynku. Do zebranych, między innymi pocztów sztandarowych szkół wrocławskich, przemawiali Tomasz Smolarz, wojewoda dolnośląski, Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, a także gen. bryg. Wojciech Lewicki, dowódca Garnizonu Wrocław. Naszą szkołę reprezentowały poczty sztandarowe gimnazjum i liceum pod opieką s. Agaty Stężowskiej i s. Katarzyny Niemiec.
Cieszymy się, że nasza Modlitewna Eskadra Ratunkowa rozszerza swoje szeregi. Do MERu w listopadzie dołączyły kolejne osoby, które codziennie o 21:37 odrywają się od swoich zajęć, by poświęcić minutę na modlitwę „Pod Twoją Obronę” w intencjach, które zostawiamy w neibieskiej skrzyneczce na korytarzu. Cały skład dostępny w zakładce MER (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą ekspresową akcję charytatywną. Przypomnijmy – otrzymaliśmy w poniedziałek prośbę od zaprzyjaźnionego przedszkola „Promyk Słońca” o włączenie się do akcji zbiórki słodyczy dla potrzebujących, na co z chęcią przystaliśmy. Odzew w szkole był bardzo duży, a dzisiaj po południu spakowane już kartony z łakociami zawieźliśmy do Promyka. Akcję koordynowała Grupa Charytatywna Serce.
Wybraliśmy Zdjęcie Października! Foto zostało wykonane przez Gosię Lempart podczas Dnia Edukacji Narodowej (14.10.2015), a na nim widzimy „wizytę nauczycieli w Japonii” i p. Magdaleną Krakowską w toyocie. Dotychczasowe Zdjęcia Miesiąca znajdziemy w zakładce „Fotografia Roku” (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!
Rok szkolny zaczął powoli rozkręcać się na dobre, a my już dzisiaj przekazujemy pierwsze informacje od Siostry Dyrektor dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2016/2017. Zapraszamy do zakładek „REKRUTACJA do Gmn” i „REKRUTACJA do Liceum” w kat. „Rekrutacja”!
+
Komunikat Siostry Dyrektor – W związku z wciąż powtarzającymi się prośbami informujemy, że SZKOŁA NIE WYNAJMUJE POMIESZCZEŃ.
Z okazji Święta Niepodległości – życzmy sobie nawzajem WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
+
Dzień przed Dniem Niepodległości, we wtorek, uczniowie gimnazjum i liceum przygotowali apel historyczny na temat odzyskania niepodległości. Z uczniami współpracowała s. Agata Stężowska.
Kolejny tydzień nauki rozpoczęliśmy debatą historyczną z rozpoczętego w minionym roku szkolnym cyklu pt „Świadkowie mówią”. Tym razem gościem był Ojciec Maciej Zięba, znany dominikanin, filozof, teolog. Opowiadał nam o czasach Solidarności, kiedy jako młody student działał w opozycji i próbował mierzyć się z systemem komunistycznym. W swoich wspomnieniach mówił o najważniejszych momentach dziejowych w najnowszej historii Polski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, jak również nasi goście – tradycyjnie uczniowie Gimnazjum 29 wraz z nauczycielem p. Jerzym Rudnickim. Spotkanie zorganizowały s. Agata Stężowska i p. Anna Molasy.
Nasza kolejna propozycja wspólnego wyjścia do kina na wartościowy i poruszający film „Zakazany Bóg”. Już 18 listopada w środę o godz. 16.15 obejrzymy w DCF-ie historię opowiadającą o męczennikach z Barbastro. Scenariusz przedstawia historię z 1936 roku, związaną z początkiem hiszpańskiej wojny domowej. 51 członków wspólnoty klaretynów
w Barbastro zostało zamordowanych w imię wierności powołaniu kapłańskiemu i Kościołowi. Przekonującym dla widza obrazem jest widok młodych chłopaków, którzy mają przed sobą całe życie i decydują się na śmierć wybierając Pana Boga. Wspólnota misjonarzy klaretynów w Barbastro liczyła 60 osób: 9 księży, 12 braci zakonnych i 39 seminarzystów, wśród których było dwóch Argentyńczyków, którzy nie zostali zamordowani z powodu swojego pochodzenia, a ich relacja miała kluczowe znaczenie dla poznania zdarzeń.Męczennicy z Barbastro zostali beatyfikowani przez św. Jana Pawła II 25 października 1992 roku.
.
Zapisy u s. Katarzyny S. do najbliższego piątku, cena biletu: 12 zł.
Można zapisać znajomych i rodzinę. Zapraszamy 🙂
Zamek w Brzegu nazywany jest Małym Wawelem. Nie bez racji! Kto nie wierzy, może się sam przekonać. Serdecznie zapraszamy do udziału w arcyciekawej wycieczce historycznej do tego wspaniałego miejsca. Wyjeżdżamy i wracamy w sobotę 21 listopada. Koszt wyjazdu to tylko 25 złotych (autokar + wejścia). Zabierzcie ze sobą rodzeństwo, rodziców i przyjaciół! Do wyjazdu szczególnie zachęcają organizatorki – s. Agata Stężowska i p. Alicja Dubaj!
Piątkowy apel poranny został przygotowany przez uczniów klasy 1cG pod kierunkiem s. Klary. Program słowno-muzyczny dotyczył listopadowego tematu zaduszek.
Pierwsza msza pierwoszopiątkowa w tym roku szkolnym przypadła dopiero w listopadzie, ponieważ dwa poprzednie miesiące obfitowały w uroczystosci liturgiczne.Modliliśmy się za zmarłych z naszych rodzin, a także za wszystkich, którzy zmarli, a byli związani z naszą szkołą – za nauczycieli, abowelwentki i przyjaciół.
Msze pierwszopiątkowe celebruje nasz szkolny kapelan – o. Tomasz Samulnik, liturgią zajmuje się s. Katarzyna Starek i klasy odpowiedzialne za poszczególne msze, za oprawę muzyczną odpowiada schola pod kierownictwem p. Adrianny Likwiarz-Górskiej, a służbą liturgiczną opiekuje się p. Piotr Sołodyna.
Gimnazjalny Samorząd wzbogaca się o dwie przesympatyczne dziewczyny: Zosię Fankanowską i Marysię Głowacką (obie 1cG). To duże wsparcie, ponieważ (teraz już czternastoosobowa) grupa pracuje nad czterema przyszłymi imprezami: Czuwaniem za zmarłych (18.11), Kiermaszem Świątecznym (27.11), Mikołajkami (4.12) i Festiwalem Serviam (27.01.16).
Pełny skład SU Gmn i info o nowych członkiniach znajdziemy na stronie SU – zapraszamy.
Wtorek i środa to kolejne pracowite dni naszych finalistek konkursu „Jestem Europejczykiem. Rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu”. Natalia Mielniczek, Ola Majewska, Julianna Walczak i Gosia Szewczyńska udały się z koordynatorką projektu – p. Alicją Dubaj do pracowni TEREFERE, aby zmontować film. Głos lektora, muzykę i nagrane sceny należało, jak puzzle, ułożyć w jedną całość, co, jak się okazało, nie jest takie proste.
Dzięki pomocy profesjonalnego montażysty – P. Aleksandra Stefańskiego – wszystko poszło jednak sprawnie. Teraz czekamy na werdykt jury.
Przy okazji we wtorek dziewczęta udzieliły wywiadu dziennikarzowi Radio Wrocław – P. Przemysławowi Galeckiemu, opowiadając o przygodzie, którą przeżyły, kręcąc film. Już wkrótce ich wypowiedzi będzie można usłyszeć w specjalnej audycji poświęconej projektowi, w którym wzięły udział.
Czy wśród obecnych gimnazjalnych drugoklasistów możemy doszukać się przyszłych inzynierów z dziedziny chemii? Nie wykluczamy widząc zaangażowanie młodych w warsztaty naukowe, w których biorą udział na Instytutu Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem wtorkowego spotkania były mieszaniny – ich sporządzanie i rozdzielanie na składniki. Koordynatorem projektu z naszej strony jest p. Małgorzata Wróblewska.
Zakończyliśmy prawie trzytygodniową sesję konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Podczas ostatnich testów uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zadania językowe z języków niemieckiego, francuskiego i angielskiego. Na zdjęciach w galerii kilka zdjęć ze zmagań z angielskim – zapraszamy!
Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły na czuwanie za naszych drogich zmarłych, które odbędzie się za dwa tygodnie, we środę, o godz. 15:00 w Mauzoleum Piastów Śląskich.
Dziękujemy wszystkim, którzy dotarli o poranku na pierwszą w tym sezonie jutrznię. Będziemy spotykać się co tydzień, we wtorki, o 7:27 na chórze kościelnym. Zapraszamy!
Hiacynta Peregudowska (2G) zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej organizowanego przez DODN. Gratulujemy!
Pierwsze dwa etapy konkursu związane są z testami zawierającymi pytania ze wszystkich przedmiotów humanistycznych. Dopiero w finale najzdolniejsi uczniowie koncentrują się na jednym przedmiocie i z jego zakresu ich wiedza i umiejętności są sprawdzane. Mamy nadzieję, że ten los spotka Hiacyntę 🙂
Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze październikowe wydarzenia z życia szkoły, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie.
Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie, tak by zdrożeni wędrowcy, którzy przystają u bram klasztoru, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje.
+
Kto nie miał okazji sprawdzić nowego terminarza, który opublikowaliśmy na nowy miesiąc, zapraszamy do TERMINARZ (u góry strony). Listopad jest miesiącem obfitującym w wydarzenia!
Jutro pierwsza w tym sezonie JUTRZNIA! Serdecznie zapraszamy o 7:27 na chór kościelny, gdzie będziemy czytać psalmy liturgii godzin. I tak co tydzień, w każdy wtorek o 7:27! Ponieważ modlitwa będzie recytowana, spotkanie potrwa około 10 minut. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia!