30 czerwca 2016

Ostatnie w tym sezonie wpisy w naszej e-kronice. Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia czerwca, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny.

Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje. A dzieje się naprawdę dużo.


30 czerwca 2016

Powoli domykamy fotogalerię na naszej stronie internetowej. W jednej z ostatnich fotorelacji chcielibyśmy pokazać Gimnazjalistów, którzy prezentowali swoje projekty gimnazjalne. 21 czerwca mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawe prezentacje na temat witamin (jedliśmy przy tym pyszne sałatki), historii i obyczajów Amiszów, roślin okrytonasiennych i idei slow food, czyli promowania regionalnej naturalnej żywności.


29 czerwca 2016

We wpisie z pożegnania trzeciej klasy podaliśmy informację na temat głosowania na Fotografię Roku 2016. Nie mieliśmy jednak dotychczas okazji zaprezentować tego najciekawszego i najbardziej popularnego zdjęcia oraz wyników głosowania.

Zdjęcie z p. Wróblewską jest już dziewiątą Fotografią Roku. Wszystkie Fotografie Roku, a także wszystkie dotychczasowe Zdjęcia Miesiąca, co więcej – wszystkie zdjęcia aspirujące do miana Zdjęcia Miesiąca, znajdziemy w zakładce Fotografia Roku w kat. Ludzie w szkole. Zapraszamy!


29 czerwca 2016

Dla znakomitej większości z nas rok szkolny zakończył się definitywnie 24 czerwca, a wytęskniony czas odpoczynku będzie trwał do 31 sierpnia. Piękna sprawa! Nie wszyscy jednak doświadczają takiego stanu rzeczy. Sprawdźmy – własnie opublikowaliśmy plan wydarzeń, które mają miejsce w lipcu i sierpniu w naszej szkole; zapraszamy do TERMINARZ u góry strony!


28 czerwca 2016

Grupa Charytwtywna Serce przed wycieczkami szkolnymi odwiedziła pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez ss. Boromeuszki. Młodzież zaangażowała mieszkańców szpitala we wspólne kalambury i śpiew. Jednak „gwoździem programu” był występ teatralny – przedstawiliśmy adaptację słynnego mitu o Prometeuszu.


28 czerwca 2016

MER – czyli Modlitewna Eskadra Ratunkowa – to nieformalna wspólnota uczniów, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły, której celem jest „wspólna” modlitwa w intencjach składanych w szkole. Codziennie, o 21:37, MERowicze odrywają się od swoich zajęć, by poświęcić minutę na modlitwę „Pod Twoją Obronę”.

Zakończyliśmy dziewiąty rok działalności tej pięknej inicjatywy. Drodzy MERowicze – wraz z końcem roku jesteście zwolnieni z obowiązku „wspólnej” modlitwy. Wielu z nas ma jednak MER w drugiej naturze, dlatego zachęcamy Was do kontynuacji tego dzieła, nawet w wakacje 🙂 A nowy skład Eskadry ustalimy we wrześniu.


27 czerwca 2016

Uczniowie klasy 2G, którzy nie pojechali na szkolne wycieczki, uczestniczyli w szkolnych wyjściach. Pierwszego dnia grupa, wraz z p. Joanną Dobiech, była na zajęciach warsztatowych w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58). Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi działami biblioteki oraz w dziale multimedialnym posłuchania muzyki.
Drugi dzień był spędzony w sposób aktywny – w kręgielni w Sky Tower. Opiekunem grupy był p. Tomasz Herman, który również aktywnie brał udział w rozgrywka ch.
Ostatni, deszczowy dzień – to wizyta klasy II Gim i p. Joanny Dobiech we Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Spotkanie z wiedzą na temat wody – w ujęciu wieli dziedzin nauk – fascynował uczniów , którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści o wodzie w organizmach żywych, o jej znaczeniu w rozwoju cywilizacji, o bitwach morskich w czasie II wojny światowej, o morskiej i oceanicznej florze i faunie. A po wędrówce po centrum wszyscy mieli okazję odpocząć w sferze relaksu.


27 czerwca 2016

Informacja o tym, że listy zakwalifikowanych do szkoły są już wywieszone na tablicy ogłoszeń pojawi się na stronie internetowej szkoły w początkowych dniach lipca.

27 czerwca 2016


25 czerwca 2016

Sprawia nam ogromną radość, kiedy możemy zanieść pomoc ludziom, którzy jej potrzebują. W ostatnim tygodniu szkoły dostaliśmy sygnał, że jest duża potrzeba wsparcia rodziny jednej z naszych uczennic, której siostra jest bardzo poważnie chora. W drodze liczenia zasobów materialnych, które zebraliśmy w tym roku podczas akcji charytatywnych oraz konsultacji, Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Grupa Charytatywna Serce przekazali rodzicom kwotę 2 000 złotych. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli nasze akcje charytatywne – przynosili produkty na kiermasze, fanty na loterie. Bez Waszego wsparcia nie bylibyśmy w stanie pomagać. BRAWO MY!


25 czerwca 2016

Długo wyczekiwana uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem o. Tomasza Samulnika OP. O. Tomasz kończy swoją posługę w klasztorze wrocławskim, a co za tym idzie, również w naszej szkole – stąd podziękowania i bombonierka złożone na ręce kapłana. Po Mszy zebrani udali sie do auli, gdzie s. Zuzanna Filipczak (dyrektor szkoły) podsumowała rok pracy szkole. Najwyższą średnią uzyskała klasa 3G na zakończenie szkoły (4,40), następnie 2G (4,03) i 1LO (4,01). Najwyższą frekwencję (94%) zanotowała klasa 1bG. Najwyższa średnia w gimnazjum dla HIACYNTY Peregudowskiej 2G – 5,64; w liceum dla Sary Florczak 1LO – 5,07. Aż 28 uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem. Gratulujemy!

W tym roku pożegnaliśmy dwoje nauczycieli, którzy od nowego roku nie będą pracować w naszej szkole: p. Krystynę Opalińską (podstawy przedsiębiorczości) i p. Leszka Dmochowskiego (matematyka) oraz s. Gabrielę Szysiak (z gabinetu pielęgniarskiego) i s. Judytę Michalską (odpowiedzialną za portiernię). Podczas spotkania w auli siostra dyrektor i wychowawcy wręczyli nagrody książkowe i wyróżnienia, po czym nastąpiła krótka seria podziękowań, wręczania kwiatów i życzeń wakacyjnych. Przemawiali uczniowie z Samorządów Uczniowskich, przedstawiciele Rady Rodziców, siostra przełożona, Joanna Łątka oraz ponownie s. Zuzanna, która oficjalnie zakończyła rok szkolny 2015/2016.


24 czerwca 2016

Wakacyjna lekturka! Tydzień temu „w realu” opubikowano najnowszy (letni) numer gazetki w języku angielskim „AimHigh”, tradycyjnie więc publikujemy w sieci wydanie poprzednie, wiosenne. Periodyk przygotowywany jest przez Gimnazjalistów pod okiem p. Piotra Sołodyny. Zapraszamy do naszego wirtualnego kiosku pod zakładką „Prasa szkolna” w kat. Ludzie w szkole.


24 czerwca 2016

Zauważone i uwiecznione! Taki oto wpis zauwżono w kalendarzu roboczym siostry wicedyrektor, Katarzyny Niemiec. Kiedy już w końcu z mozołem dotarlismy do upragnionego numeru 24, możemy z ulgą i radością obwieścić – WAKACJE 🙂


24 czerwca 2016

Wyjątkowo wydarzeniem artystycznym wieńczącym trzyletni okres nauki najstarszej klasy gimnazjalnej było nie przedstawienie teatralne, ale film, który dziewczęta nagrały przy pomocy swojej wychowawczyni, p. Anny Tracz-Molasy. Dowcipna etiuda była pewnego rodzaju komentarzem do szkolnego życia ostatniej klasy żeńskiej.

Tradycyjnie, na jeden dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego uczestniczyliśmy w uroczystości żegnania klasy trzeciej gimnazjum. Podczas Mszy św., która tradycyjnie otwiera obchody, nastąpiła ceremonia zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego. Zaszczytu reprezentowania naszej szkoły dostąpili dwaj chorąży: Dominik Trela (1bG) i Szymon Oleś (1cG) oraz dwie przyboczne: Magdalena Rebizant (2G) i Małgorzata Rodzewicz (2G). Po Eucharystii odbyła się oficjalna część spotkania w auli szkolnej, gdzie po słowie siostry dyrektor, Zuzanny Filipczak, podsumowującym dokonania trzecioklasistek rozdano świadectwa z wyróżnieniem (najwyższa średnia Julianny Solik – 5,61) oraz nagrody. Następnie nadszedł czas podziękowań i życzeń, a składali je wychowawczyni kl. 3, p. Anna Tracz-Molasy, rodzice uczennic, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich gimnazjum i liceum oraz uczniowie klasy drugiej gimnazjum.

W tym roku po raz pierwszy wręczono uczniom nowe honorowe odznaczenie – Najwyższe Odznaczenie Szkoły w Gimnazjum, odpowiednik licealnej Odznaki Serviam. Siostra Dyrektor przedstawiła audytorium i odznaczyła cztery uczennice: Dagmarę Dziwak, Marię Sławuską, Juliannę Solik, Martę Obiegło, Emilię Janas (absolwentkę 2014), Julię Porczyńską (absolwentkę 2015) i Ewę Załupkę (absolwentkę 2015).

Podczas uroczystości zaprezentowano wybraną przez społeczność uczniowską Fotografię Roku 2016 oraz ogłoszono zwycięzców Ligi Klas Gimnazjum – XI Edycję wygrali drugoklasiści, klasa p. Joanny Dobiech.

Zapraszamy do obejrzenia etiudy filmowej autorstwa klasy trzeciej gimnazjum.


23 czerwca 2016

Drodzy Uczniowie (Gimnazjum i Liceum)! Chociaż za chwilę będziemy przeżywać piękny czas wakacji, warto pomyśleć o ciekawych propozycjach konkursowych, zaproponowanych przez naszych nauczycieli.

Mamy już pierwsze propozycje konkursowe do realizacji w czasie wakacji! P. Jadwiga Leszczyńska-Kazuro zaprasza do wzięcia udziału w trzech konkurach LOP-u: plastycznym, fotograficznym i multimedialnym. Zapraszamy do specjalnego miejsca na naszej stronie, gdzie będzie można doczytać o szczegółach. Klikamy na baner powyżej.


23 czerwca 2016

Większość Licealistów spędziła swój czas wycieczki szkolnej w Bardzie Śsląskim, gdzie klasztor Sióstr Urszulanek służył jako baza wypadowa. Młodziez w tym czasie zwiedziła kopalnię złota w Złotym Stoku, uczestniczyła w spływie pontonowym w Bardzie i raczyła się kiełbaskami znad ogniska. Czwartkowy mecz Polaków z Niemcami podczas Euro 2016 Licealiści obejrzeli wspólnie z Gimnazjalistami z klasy 1c, którzy w tym czasie również przebywali na wycieczce w Bardzie Śląskim.


22 czerwca 2016

Ostatni regularny apel na korytarzu szkolnym, a na nim ostatnia w tym roku szkolnym odsłona projektu „Biblioteka z klasą…”. Tym razem Natalia Hojka wreczyła na ręcę s. Elżbiety powieść „Zwiadowcy – Ruiny Gorlanu” Johna Flanagana. Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania – ale dopiero po wakacjach 🙂

Tytuły wszystkich książek, które trafiły do biblioteki w ramach projektu, znajdziemy w zakładce „W bibliotece” (kat. Ludzie w szkole).


22 czerwca 2016

Dnia 15 czerwca klasa 1c pojechała do Barda na wiosenną wycieczkę, nocowała tam w domu Postulatu Prowincji Warszawskiej u Redemptorystów. Spędziła w owym miejscu kilka niesamowitych dni. W pierwszy dzień udała się do Kłodzka gdzie zwiedziła piękny rynek. Kolejny był również niezapomniany, gdyż młodzież zwiedziła cudowne zabytki Pragi, między innymi: Ratusz Staromiejski, Most Karola, Katedrę Św. Wita, Ogrody Wallensteina i dzielnicę Hradczany. W piątek – 17 czerwca młodzież miała uczestniczyć w spływie pontonowym Nysą Kłodzką, jednakże atrakcja ta nie udała się z powodu deszczowej pogody. Klasie towarzyszyły i opiekowały się: s. Klara Pyza, p. Magdalena Krakowska oraz p. Piotr Skowroński.


21 czerwca 2016

Dzień Sportu w gimnazjum miał przedsmak przyszłorocznych World Games 2017, które będą miały miejsce u nas, we Wrocławiu. Nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili Gimnazjalistów do wzięcia udziału w drużynowych zawodach dyscyplin w większości nieolimpijskich, takich jak przeciąganie liny, rzut hula-hopem, skakanie przez skakankę. itp. Po trzech godzinach wytężonego wysiłku turniej zwyciężyli drugoklasiści, którzy następnego dnia na porannym apelu otrzymali słodką nagrodę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pp. Ewie i Tomaszowi Hermanom za przygotowanie tego ekscytującego dnia.


21 czerwca 2016

Tydzień temu członkowie gimnazjalnego Samorządu Uczniowskiego podsumowali rok pracy podczas ostatniego spotkania, które tradycyjnie odbyło się przy zastawionym stole w wirydarzu maryjnym. Tradycyjnie, był to rok ciężkiej pracy, wielu imprez, czuwań i happeningów. Dziękujemy dzielnemu zespołowi i ich opiekunowi, p. Piotrowi Sołodynie.

Skład SU Gmn 2015/2016:

Zuzia Zając (1aG) gospodarz klasy
Zuzia Sokołowska (1aG)
Franek Gajda (1bG) gospodarz klasy, Przewodniczący SU
Karolina Małys (1bG)
Zosia Fankanowska (1cG) gospodarz klasy
Marysia Głowacka (acG)
Kasia Rakoczy (2G) gospodarz klasy
Karolina Bronkowska (2G)
Agata Nalepa (3G) gospodarz klasy
Dagmara Dziwak (3G) (seniorPrzewodnicząca SU)
Marysia Sławuska (wiceprzeprzewodnicząca SU)
Ada Orłowska
Marta Obiegło


20 czerwca 2016

Do Wiedna uczniowie z klasy III i II gim oraz II LO wraz z nauczycielami, p. A. Molasy, M. Książczak i E. Herman, przyjechali we wtorek późnym wieczorem. Po szybkiej kolacji wszyscy udali się do pokoi, żeby nabrać sił przed intensywnym zwiedzaniem. Kolejnego dnia, po sytym śniadaniu, uczniowie ruszyli na miasto, aby podziwiać architekturę i sztukę, z jakiej słynie Wiedeń. Podziwiano m. in. Katedrę św. Szczepana, Kościół Wotywny, Ratusz, rezydencję Hofburgów, pl. Graben i inne. Urzekające okazały się ogrody w słynnym Schoenebrunn – letniej rezydencji cesarskiej. Wrażenie zrobiła tam tzw. Stara Powozownia, jak również Glorietta – symbol sprawiedliwej wojny oraz przepiękne tereny rekreacyjne z kwiatowymi dywanami i fontannami. Spacer umilił odpoczynek w kawiarni przy tradycyjnym wiedeńskim torcie Sachera i aromatycznej kawie. Wieczory uczniowie spędzali w hotelowych pokojach lub strefie kibica, gdzie dopingowali biało-czerwonym walczącym w meczu z Niemcami.

Kolejne przystanki na drodze zwiedzania Wiednia to muzea: interaktywne Muzeum Techniki (nieliczni co prawda zasnęli na muzealnych sofach), Muzeum Historii Naturalnej z przepięknymi zbiorami minerałów, Muzeum Sztuki Współczesnej – tzw. Mumok, gdzie oprócz zbiorów A. Warhola, S. Dali czy Yoko Ono, można było podziwiać malarstwo i sztukę użytkową mniej znanych artystów z całej Europy. Wrażenie robił także sklep z pamiątkami utrzymanymi w duchu postmodernizmu. Na wycieczce był także czas na zakupy w centrum handlowym, jakiego w Polsce nie mamy. Zaopatrzeni w upominki i wspomnienia wszyscy szczęśliwie wrócili do domów. Wycieczka okazała się kolejną udaną wyprawą, za co dziękujemy pilotce, Pani Jadze oraz organizatorom, czyli Zielonej Brygadzie, czyli Panu Borysowi Wereszczyńskiemu. Kolejne wyprawy z nimi już za rok:)


20 czerwca 2016

W ubiegły wtorek zbudowaliśmy domki dla nietoperzy. Było sporo śmiechu i domki o różnym M do wyboru- gotowe. Jest to ostatni akord pracy w projekcie o nietoperzach. Ciąg dalszy aktywności podejmiemy we wrześniu.


18 czerwca 2016

Klasy 1a i 1b gimnazjum udały się na swoją wiosenną wycieczkę szkolną na kielecczyznę, gdzie zwiedziły kilka pięknych miejsc, miedzy innymi Święty Krzyż – klasztor na Łysej Górze, urokliwe miasteczko Sandomierz, pałac Krzyżtopór w Ujeździe, atrakcje Kielc oraz skansen wsi kieleckiej. Klasom towarzyszyły wychowawczynie, s. Agata Stężowska i s. Monika Tomaszewska oraz opiekunowie, p. Piotr Sołodyna i p. Agnieszka Ochalik. Wspaniały wyjazd przygotowało biuro Zielona Brygada, któremu dziękujemy za profesjonalizm.


18 czerwca 2016

Mamy wyniki egzaminów gimnazjalnych nadesłane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Nasze uczennice uzyskały (tradycyjnie) doskonałe rezultaty! Dziękujemy Wam za trzy lata wspaniałej pracy i dziękujemy także nauczycielom uczącym dziewczęta – bez ich wysiłku i poświęcenia osiągnięcie takich wyników nie byłoby możliwe!


17 czerwca 2016

Zdjęcie Julki Dobrowolskiej z 1aG zwyciężyło w konkursie na najfajniejsze zdjęcie z dzieciństwa w mini konkursie zaproponowanym przez SU Gimnazjum z okazji Dnia Dziecka. Nagroda jest słodka – pucharek pysznych lodów!


15 czerwca 2016

Msza św. w kaplicy, życzenia, pyszny tort i poczęstunek w klasie oraz gry i zabawy w wirydarzu-ogrodzie – tak imieniny swojej wychowawczyni, s. Moniki Tomaszewskiej, obchodzili Gimnazjaliści z klasy 1b. Przyłączamy się do życzeń – 100 lat błogosławieństwa Bożego 🙂


14 czerwca 2016

Ostatnie dni to zdecydowanie świetny czas dla trzecioklasistek z gimnazjum. W tej chwili udają się na piękną wycieczkę do Wiednia, nie dalej jak w piątek przyjęły sakrament bierzmowania, a sobotę uczestniczyły w pożegnalnym balu gimnazjalnym. To ostanie wydarzenie zostało zainicjowane i przygotowane przez rodziców uczennic. 11 czerwca, w sobotę, dziewczęta przybyły do szkoły z zaproszonymi osobami towarzyszącymi, by wspólnie bawić się do późnego wieczora. Królową balu została wybrana wychowawczyni, p. Anna Molasy 🙂


13 czerwca 2016

Dnia 09.06. obyła się wycieczka do Wapiennika. Wzięli w niej udział uczniowie z różnych szkól, którzy zaangażowali się w projekt o nietoperzach. Z naszej szkoływ wycieczce wzięło udział 10 uczennic. Uczestnicy wycieczki obejrzeli Ogród Japoński mieszczący się obok wapiennika.Uczestniczyli w warsztatach papieru czerpanego.Weszliśmy też na taras widokowy przez były piec do wypalania wapna. Obserwowaliśmy nietoperze na monitorze zamieszczonym w piecu wapiennym.


13 czerwca 2016

ZARZĄD POWIATU WROCŁAWSKIEGO OGŁŁASZA XVIII EDYCJĘ „PROGRAMU STYPENDIALNEGO RADY POWIATU WROCŁAWSKIEGO”

Zgodnie z wieloletnią tradycją Zarząd Powiatu Wrocławskiego ogłasza XVII edycję „Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego” na rok szkolny 2016/2017.

Celem programu jest wyłonienie grupy najzdolniejszych uczniów i objęcie jej mecenatem Powiatu Wrocławskiego, wspieranie ich rozwoju oraz udzielenie im pomocy umożliwiającej pokonanie materialnej bariery dostępu do edukacji.
Stypendia są przyznawane w 3 kategoriach:

1. naukowa – dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 posiadają szczególne osiągnięcia w jakiejś dziedzinie wiedzy oraz uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75
2. artystyczna – dla uczniów wybitnie uzdolnionych w jednej z dziedzin sztuk artystycznych, którzy uzyskali w roku szkolnym 2015/2016 średnią ocen co najmniej 4,0
3. sportowa – dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 posiadają osiągnięcia w dyscyplinach sportowych potwierdzone wysokimi wynikami sportowymi oraz uzyskali średnią ocen co najmniej 3,75.

Szczegóły znajdziemy w dokumencie do pobrania – zachęcamy!


11 czerwca 2016

Ceremonia udzielenia sakramentu bierzmowania to ogromne przeżycie dl a naszych uczniów i jedno z największych uroczystości w naszej szkole w roku szkolnym. W bieżącym do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło dwadzieścia uczennic, które przez cały rok przygotowywały się pod okiem s. Katarzyny Starek. Podczas uroczystej Mszy Ducha Świętego prosił o szczególne łaski i błogosławił dziewczętom ksiądz arcybiskup Józef Kupny, który koncelebrował Eucharystię wraz z proboszczem naszej parafii ks. Arkadiuszem Krżiżokiem.


10 czerwca 2016

20 maja klasy gimnazjalne rozgrywały turniej koszykówki, w którym zwyciężyły „Ananasy”, zespół trzecioklasistek. Na dzisiejszym porannym spotkaniu zwycięzcom wręczono złote medale oraz dla króla strzelców, Karoliny Lis (średnia 8,0 pkt na mecz) nagrodę indywidualną – piłkę. Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski Gimnazjum.

Skład zwycięskiego zespołu:
Karolina Lis
Nikola Łakomska
Ania Wędrychowicz
Gosia Miklas
Dagmara Dziwak
Marysia Sławuska
MArta Obiegło


10 czerwca 2016

Małgorzata Rodzewicz (2G) zwyciężyła w trzyetapowym szkolnym gimnazjalnym konkursie The Best Reader 2016. Finał konkursu był sprawdzianem wiadomości na temat powieści Julse Verne’a „Round the World in Eighty Days” Druga. Konkurs przygotował p. Piotr Sołodyna.


9 czerwca 2016

Nowe wpisy w naszej e-kronice. Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia maja, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny.

Wydrukowana wersja „Iksa” jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje. A dzieje się sporo.


8 czerwca 2016

Zdjęcie maja! Dzień Matki w 1aG (20.05.2016),
uczennice czekają na występ z “Cup songiem” dla rodziców.
Już w piątek i w poniedziałek będziemy wybierać Fotografię Roku 2016 spośród wszystkich Zdjęć Miesiąca. Te możemy obejrzeć w zakładce „Fotografia Roku” (kat. Ludzie w szkole).


7 czerwca 2016

W sobotę na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej cztery nasze uczennice, Dagmara Dziwak i Nikola Łakomska (obydwie 3G) oraz Jola Jurowska i Basia Wyrzykowska (obydwie 2LO), wzięły udział w uroczystym podsumowaniu rocznego cyklu badań laboratoryjnych w ramach projektu „Chemia nieorganiczna (podstawy)”. Z dziewczynami w gali uczestniczyła s. Katarzyna Niemiec, wicedyrektor szkoły. Koordynatorem projektu była p. Małgorzata Wróblewska.


7 czerwca 2016

Już za tydzień rozjedziemy się na wycieczki szkolne. Część uczniów wraz opiekunami pojedzie do Wiednia, inni udadzą się do Sandomierza i okolic, dwie grupy natomiast jako bazę wypadkową uczynią Bardo Śląskie, skąd frakcja pierwszaków gimnazjalnych odwiedzi stolicę Czech. Liczymy na wspaniałe zdjęcia do naszej galerii!

P. Piotr Skowroński, który będzie opiekunem klasy 1cG na wyjeździe do Barda, wysyła chłopakom z tej klasy zaszyfrowaną wiadomość – do dzieła!


6 czerwca 2016

4 czerwca grupa uczennic z Gimnazjum i Liceum uczestniczyła razem z s. Katarzyną Starek i p. Dorotą Kuźniewską w XX Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. W spotkaniu braliśmy udział jako tancerze. Na Lednicę przyjechało ok. 80 tysięcy młodych z Polski i zagranicy. Świętowaliśmy tam dwudzieste urodziny Lednicy, osiemsetlecie istnienia zakonu dominikanów i 1050 lat od chrztu Polski, w miejscu, gdzie ten chrzest mógł się odbyć. Jak na chrzest przystało – nie zabrakło wody. Przelotna burza zmoczyła nas nieco, ale nie przeszkodziła we wzięciu udziału w tym, co było zaplanowane.


6 czerwca 2016

W naszej majowej audycji w Radio Rodzina, zatytułowanej „Jak zostać pisarzem?”, rozmawialiśmy o książkach, czytelnictwie, życiu i pracy pisarza. Specjalnym gościem audycji była p. Magdalena Zarębska, pisarka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która w rozmowie z nami odpowiadała na ważne pytania – co zrobić i jak, aby zacząć pisać, by zrealizować marzenie o napisaniu książki. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy istnieje coś takiego, jak dorastanie do czytania, kiedy zaczyna się nawyk czytania i jak się kształtuje. Audycję poprowadziły Marysia Sławuska (3G), Kasia Rakoczy (2G), gościnnie Wera Zielińska (zeszłoroczna absolwentka) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, którą opublikowaliśmy poniżej!


4 czerwca 2016

Grupa woluntariuszy z naszej szkoły dostała zaproszenie, by uczestniczyć wraz z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-leczniczego Sióstr Boromeuszek w pikniku. Poszliśmy tam z radością. Czas spędziliśmy na rozmowie, a także pomogliśmy nakarmić podopiecznych, a potem posprzątać po pikniku. W między nie obyło się bez pysznej kiełbaski.


4 czerwca 2016

Zofia Fankanowska (1cG) i Zofia Szlachetko (1aG) otrzymały wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Graficzno-Plastycznym „Czerwone Maki Pod Monte Cassino”. Nauczycielem plastyki dziewcząt jest p. Joanna Otlewska. Gratulacje!


3 czerwca 2016

Spotkaliśmy się dzisiaj na piątkowym apelu porannym wyjątkowo w kościele, gdzie uczestniczyliśmy w krótkim nabożeństwie. Modliliśmy się w intencji naszej szkoły, zawierzając ją Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego uroczystość obchodził dzisiaj Kościół.


3 czerwca 2016

Małgorzata Rodzewicz (2G) zwyciężyła drugi etap szkolnego gimnazjalnego konkursu The Best Reader 2016. Druga (z trzech części) składała się z testu polegającego na przetłumaczeniu fragmentu tekstu prozy anglojęzycznej. Konkurs przygotowuje p. Piotr Sołodyna.


2 czerwca 2016

Majowe ostatki –
Grupa uczniów z rozszerzonej biologii z I i II LO była na wykładzie dr hab. Pawła Mackiewicza pt: „Endosymbioza- przykłady owocnej współpracy w przyrodzie”. Wykład odbył się Wydziale Biotechnologii UWr.

W czasie wykładu dowiedzieliśmy się między innymi, że niektóre organizmy kradną innym chloroplasty by mieć możliwość wytwarzania pokarmu na własne potrzeby dzięki fotosyntezie. Z młodymi wykładu wysłuchała s. Monika Tomaszewska.


2 czerwca 2016

1 czerwca zespół teatralny wspierany przez uczniów z liceum wystąpił podczas happeningu: Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który zorganizowała Komenda Głowna Policji we Wrocławiu. Nasza grupa przygotowała przedstawienie pt. Temu co niszczy Cię , powiedz nie! Było to dla nas nowe doświadczenie , ponieważ po raz pierwszy występowaliśmy na placu Solnym. Nie da się ukryć, że obecność policji też robiła na nas wrażanie, czuliśmy się dowartościowani, a przede wszystkim bezpieczni. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat różnych form profilaktyki uzależnień podejmowanych przez policję. W trakcie spotkania można było skorzystać z porady kompetentnych osób lub po prostu porozmawiać i zrobić zdjęcie z funkcjonariuszami. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Policyjnej we Wrocławiu i przemaszerowaliśmy po placu Solnym. (Zespół Teatralny)


1 czerwca 2016

W tym roku Dzień Dziecka w szkole koncentrował się wokół tematu bajek. Dlatego większość uczniów, w szczególności Gimnazjalistów, przyszła tego dnia przebrana za postaci z baśni. Podczas przerwy śniadaniowej samorządowcy z gimnazjum zaprosili ochotników do sali gimnastycznej na serię niepowaznych zabaw integracyjnych – zapraszamy do fotogalerii.


1 czerwca 2016

Zespół w składzie Hiacynta Peregudowska, Łucja Gaj i Rozalia Kazienko (wszystkie 2G) zajął 16. miejsce w Finale Krajowego konkursu YPEF, międzynarodowego konkursu „Młodzież w lasach Europy”. Nasz zespół gimnazjalny zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich gimnazjów startujących w finale. Warto zaznaczyć, że dziewczęta rozwiązywały zadania konkursowe w języku angielskim. Nauczycielem biologii jest s. Monika Tomaszewska, a języka angielskiego p. Piotr Sołodyna i p. Dorota Kuźniewska. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs miał miejsce w dniach 24 i 25 maja w Warszawie. Uczennice oprócz wzięcia udziału w konkursie także zwiedziły stolicę, a nocleg spędziły w pokojach gościnnych w Hotelu Ikar na SGGW.