5 lipca 2016

Przerywamy wakacyjne milczenie by zakomunikować dwie fascynujące wiadomości: po pierwsze, wszystkie nasze uczennice zdały maturę (to kolejny rok ze stuprocentową zdawalnościa!) i, po drugie, tegoroczne wyniki są naprawdę świetne (a z roku na rok coraz lepsze!) Serdecznie gratulujemy naszym abiturientkom i życzymy im, by dostały się na wymarzone studia!


2 lipca 2016

Serdecznie zapraszam 1 października (sobota) na jednodniowy wyjazd historyczny do niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu (Auschwitz). Koszt wyjazdu wynosi
70 zł. Więcej szczegółów udostępnimy pod koniec sierpnia. Wtedy też ruszą zapisy na wyjazd.

s. Agata Stężowska


2 lipca 2016

Przed końcem roku szkolnego na zaproszenie p. Anny Tracz-Molasy odwiedził nas p. Maciej Rajfur, dziennikarz Gościa Niedzielnego, który przeprowadził krótkie warsztaty dziennikarskie przed światowymi dniami młodzieży. W spotkaniu uczestniczyły uczennice klasy trzeciej gimnazjum i liceum. W ten sposób zaznaczyliśmy początek współpracy dziennikarskiej między naszą szkolą a redakcją GN.


1 lipca 2016

Choć wydawało się to niemożliwe, udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord w ilości fotorelacji! Fotoraport z przedstawienia koła teatralnego był oznaczony liczbą 228, więc o cztery większą niż w ubiegłym sezonie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy sprawiają, że w naszej szkole tyle dzieje się tak wspaniałych rzeczy, którzy co chwila wyskakują z ciekawymi pomysłami, projektami, happeningami. Przez Was nasza szkoła mieni się wszystkim kolorami!

Trzeba też podziękować wszystkim naszym fotografom, którzy często kosztem zarwanej lekcji 😉 speniali swój obowiązek. Oprócz tych oficjalnych, których przedstawimy poniżej, wiele fotorelacji było przygotowanych przez życzliwych uczniów lub nauczycieli, którzy bez wahania udostępniali swój prywatny sprzęt fotograficzny, by udokumentować jakieś ciekawe wydarzenie. Liczymy na Waszą pomoc również w przyszłości.

1 lipca 2016

Pamiętamy świetny występ naszego koła teatralnego w Rynku podczas happeningu Ogólnopolski Głos Profilaktyki, organizowanym przez Komendę Głowną Policji we Wrocławiu. Bardzo wąskie grono osób związanych ze szkołą mogło obejrzeć występ na żywo, dlatego też koło wystawiło sztukę raz jeszcze, specjalnie dla społeczności szkolnej. Dziękujemy młodzieży i s. Karolinie Duraj, która opiekuje się kołem.


1 lipca 2016

Zapraszamy do naszego kiosku wirtualnego, gdzie publikujemy wakacyjny numer gazetki szkolnej KEFIR. W nim, między innymi, przeczytamy wiersz Hiacynty Peregudowskiej pt. „Przyjaciel”, który został wyróżniony w Wojewódzkim Konkursie „Wędrówki Szlakiem Wartości” w kategorii Konkurs Literacki – Poezja. Zapraszamy do PRASA SZKOLNA (kat. Ludzie w szkole”).