31 sierpnia 2016

Dwa dni omawiania przeróżnych spraw – rozmów, amaliz, dyskusji i sprawozdań; tak można opisać lakonicznie przebieg dwóch posiedzeń Rady Pedagogicznej, otwierających nowy rok szkolny. Osiem godzin pracy – w sumie dobra zaprawa przed nadchodzącym czasem nauki.


31 sierpnia 2016

Zwracamy się z prośbą do rodziców uczniów klas pierwszych gimnazjum o jak najszybsze pobranie z naszej strony i podpisanie ze szkołą umowy użyczenia podręczników dla klasy I gimnazjum. Bez podpisanej umowy nie uczeń nie będzie miał możliwości wypożyczenia podręczników.
Umowa dotyczy wszystkich podręczników i musi być podpisana w dwóch egzemplarzach.
„Regulamin korzystania z podręczników dla gimnazjum” oraz formularze umowy użyczenia podręczników do wydrukowania w dwóch egzemplarzach znajdą Państwo w „Dokumenty” (linki kat. SEKRETARIAT+).

Jeśli to możliwe, prosimy o wypełnienie i podpisanie umów do piątku, 2 września.


31 sierpnia 2016

Osoby chcące korzystać ze stołówki szkolnej zapraszamy do (a) zapoznania się z regulaminem korzystania z obiadów w stołówce szkolnej oraz (b) wypełnienia deklaracji
korzystania z obiadów w stołówce Zespołu Szkół Urszulańskich we Wrocławiu. Obydwa dokumenty dostępne „pod grafiką” powyżej (klikamy) a na stałe po prawej stronie witryny.

UWAGA – obiady we wrześniu będą dostępne dopiero od poniedziałku, 5 września, poza internatem, który będzie korzystał ze stołówki od 1 września.


30 sierpnia 2016

Zapraszamy do galerii, gdzie opublikowaliśmy obszerną fotorelację ze Światowych Dni Młodzieży. Zobaczymy na zdjęciach wizytę naszych Gości we Wrocławiu i kilkanaście zdjęć z Krakowa.


29 sierpnia 2016

Przypominamy ważną informację dla internistek –

Przyjazd i zakwaterowanie w internacie będzie możliwe w dniu 31 sierpnia 2016r. (środa) od godz. 14.00. W tym dniu, o godz. 17.00 odbędzie się zebranie WSZYSTKICH RODZICÓW internistek z wychowawczyniami.

Zapraszamy do zakładki „Internat” (w kat. Ludzie w szkole)

Ponadto przypominamy, iż istnieje możliwość dla chłopców starania się o miejsce w bursie prowadzonej przez księży jezuitów we Wrocławiu. Wszelkie informacje na temat bursy można znaleźć na stronie internetowej bursy.

Bursa Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa
pw. św. Ignacego Loyoli
ul. Stysia 16a
53-526 Wrocław, dolnośląskie

telefon: 71 338 07 93
e-mail: bursasilesius@jezuici.pl
www: bursasilesius.jezuici.pl


27 sierpnia 2016

Jedno z piątkowych popołdni schyłku wakacji to pracowity czas dla wychowawców klas. Praca na harmonogramem pracy na nowy rok szkolny, udoskonalenia systemu wychowawczwgo, omówienie zadań na najbliższy czas – trzy godziny to mało 🙂


26 sierpnia 2016

Poniżej publikujemy podział i listy klas pierwszych gimnazjum.

Lista klasy 1aG
Lista klasy 1bG

Zaprosiliśmy nowych uczniów naszego gimnazjum i liceum do rozwiązania testu poziomującego z języka angielskiego. Na podstawie jego wyników zostaną określone składy osobowe poszczególnych grup zaawansowania językowego. Na wyniki czekamy do początku roku szkolnego.


25 sierpnia 2016

Ponad trzydzieści osób wzięło udział w letnim spływie kajakowym organizowanym przez p. Tomasza i Ewę Hermanów. Przy w miarę dobrej pogodzie gimnajzaliści, licealiści i opiekunowie dzielnie, rytmicznie, wiosłowali meandrami rzeki Krutyni. Trasa w tym roku przebiegał następującymi amiejscowościami: Dłużec niedaleko Mrągowa, Babięta, Spychowo (bardzo deszczowe w tym roku), Zgon i Krutyń. Kolejny spływ już niedługo, w następne wakacje.

Fotorelacją z kajaków otwieramy galerię fotograficzną roku szkolnego 2016/2017.


24 sierpnia 2016

Zapraszamy naszych najmłodszych gimnazjalistów i licealistów, świeżaki, na jutrzejsze poziomujące testy z języka angielskiego. Spotykamy się o godz. 10:00 w okolicach sekretariatu. Tam pierwszoklasiści zostaną skierowani do stosownych sal. Widzimy się jutro! 🙂


23 sierpnia 2016

Na nieco więcej niż tydzień przed nowym sezonem naukowym wybudzamy z miłego letargu nasze serwisy internetowe. Co prawda w tym czasie pojawiło się na naszych witrynach tzw. co nieco, co czujne oko naszych internautów zapewne wychwyciło, ale od dzisiaj będziemy starać się nadawać w tradycyjnej formule „codziennie coś”.

W szkole praca wre, o czym możemy przekonać się odwiedzając TERMINARZ, zakładkę dostępną u góry witryny. Życie szkolne dotyczy niewielkiej liczby członków naszej społeczności szkolnej – na szczęście wiekszość będzie cieszyła się wakacjami jeszcze przez 8 dni, to tyle co mniej więcej w Boże Narodzenie 🙂

A jeśli już mowa o rzeczach „ostatecznych”… Zapraszamy naszych drogich uczniów i nauczycieli na inaugurację roku szkolnego 2016/2017! Uroczystość 1 września będzie miała następujący przebieg:

8.30 > Uroczyste rozpoczęcie roku dla Gimnazjum w auli szkolnej / Spotkanie z wychowawcami w klasach / Przejście klasami do kościoła uniwersyteckiego
10.00 > Msza Święta w kościele uniwersyteckim (plac Uniwersytecki 1)
11.15 > Uroczyste rozpoczęcie roku dla Liceum w auli szkolnej / Spotkanie z wychowawcami w klasach
*Uczniowie LO przychodzą bezpośrednio do kościoła na godz. 10.00


Publikujemy listy podręczników szkolnych dla gimnazjum i liceum na rok szkolny 2016/2017. Uwaga! Informacja dotycząca podręczników z języków obcych dla klas pierwszych gimnazjum i liceum zostanie podana w pierwszych dniach września, po uformowaniu grup zaawansowania językowego.
Zapraszamy do zakładki „PODRĘCZNIKI” (linki kat. Ludzie w szkole). Na jakiś czas zostawiamy link również pod grafiką po prawej strony witryny. Zapraszamy.