Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Obserwatorium Społeczne zaprasza na debatę społeczną „Rodzina – między egoizmem a społeczeństwem”, które będzie miało miejsce 3.10.16 o 17:00 na Ostrowie Tumskim.
Pażdziernik w naszej szkole jest zawsze przebogaty w wydarzenia. Plan pracy nadchodzącego miesiąca ułożony w przejrzysty harmonogram dostępny jest w TERMINARZ, w zakładce u góry strony. Zapraszamy!
Pod koniec września klasy pierwsze naszego gimnazjum i liceum spędzają jeden dzień z wychowawcą podczas dnia integracyjnego. Klasa licealna zmagała się z nurtem Nysy Kłodzkiej podczas spływu pontonowego w Bardzie Śląskim. Z uczniami prąd rzeki ujarzmiali p. Anna Molasy i p. Marek Pustowaruk. Wyjazd przygotowało biuro turystyczne Zielona Brygada.
Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza gimnazjalistów do wzięcia udziału w projekcie POZNAJMY SIĘ. Oto, co należy zrobić:
1) Wylosuj koleżankę/kolegę z innej klasy
2) Podejdź do niej / niego
3) Zapytaj ją/go
CO WOLI?
pizza czy spaghetti
pies czy kot
matma czy polski
biały czy czarny
kfc czy mc donald
góry czy morze?
4) Zapisz odpowiedzi – wkrótce je zaprezentujemy!
Pod koniec września klasy pierwsze naszego gimnazjum i liceum spędzają jeden dzień z wychowawcą podczas dnia integracyjnego. Klasy gimnazjalne, 1a i 1b, wspięły się dzielnie na szczyt góry Ślęży, gdzie przy pięknej pogodzie spędziły czas z wychowawcami, p. Piotrem Sołodyną i p. Moniką Książczak i opiekunami, p. Magdaleną Krakowską i p. Piotrem Skowrońskim.
Uwaga! Do pobrania deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w październiku. Klikamy na grafikę powyżej, drukujemy, wypełniamy i oddajemy s. Katarzynie Niemiec. Smacznego!
Dzień Wspólnoty w gimnazjum jest okazją, aby uczniowie spędzili miło czas z koleżankami i kolegami i poznali się pomiędzy klasami. Tradycyjnie, na dwie godziny, które Samorząd Uczniowski ma do zagospodarowania, pierwsza poświęcona jest na klasyczne gry integracyjne, a druga na zajęcia około-artystyczne. W tym roku zaproponowano uczniom wymyślenie nowych dyscyplin sportowych w ramach RYJO 2016. W Dniu Wspólnoty wzięli udział pierwszoklasiści (1a i 1b) i klasa 2bG, a także samorządowicze, którzy zorganizowali gry i zabawy.
Całkiem niedawno prezentowaliśmy kolekcję zdjęć ilustrujących fascynujący czas Światowych Dni Młodzieży i nasz w nim udział. Podczas piątkowego apelu wróciliśmy pamięcią do gorącego Wrocławia i Krakowa – uczestniczki ŚDM, nasze uczennice, podzieliły się ze społecznością uczniowską wrażeniami z tego wydarzenia, dając świadectwo wiary. Apel został przygotowany przy wsparciu s. Katarzyny Starek.
Dzisiaj pierwsza nasza audycja w Radio Rodzina w IV sezonie! Serdecznie zapraszamy do odsłuchania bardzo ciekawych materiałów, przygotowanych przez naszą młodzież. Tytuł dzisiejszego programu to „W kręgu fantasy”. Podczas audycji będziemy zastanawiać się, czym jest fantastyka, a czym fantasy. Gościć w studiu będziemy dra Marka Pustowaruka, nauczyciela języka polskiego w naszym liceum, znawcę twórczości Tolkiena, który opowie nam o tym wybitnym pisarzu. W sondzie zadamy pytanie, co młodzi ludzie znajdują w tego typu literaturze, dlaczego po nią sięgają.
Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!
Myślą przewodnią XVI Ogólnopolskiego Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze było. „Jako chrześcijanie jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei, aby ludzie nie byli bez nadziei ani Boga na tym świecie, ale uczyli się Chrystusa – naszej nadziei.” W programie forum przewidziano wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, Mszę św., i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na spotkanie z uczniami szkół katolickich z całej Polski desygnowano z naszej szkoły klasę 3 LO, która udała się do Częstochowy z kilkoma młodszymi koleżankami. Naszej młodzieży towarzyszyły siostry Katarzyna Niemiec i Agata Stężowska.
Klasa 2b gimnazjum świętowała urodziny swojej wychowawczyni, s. Moniki Tomaszewskiej, otwierając tym tę piękną tradycję urszulańską w nowym roku szkolnym. Przyjęcie okolicznościowe z życzeniami, poczęstunkiem i zabawami odbyło się po Mszy świętej, której przewodniczyły ks. Arkadiusz Krżiżok.
We wtorek uczniowie klasy 1 i 2 liceum wraz z s. Katarzyną Niemiec i p. Anna Molasy uczestniczyli w kameralnym spotkaniu z Dalajlamą XIV, przywódcą duchowym tybetańskiego rządu na uchodźstwie. Dalajlama został zaproszony do Wrocławia przez prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Spotkanie zorganizowane było w historycznym punkcie miasta, Zajezdni przy Grabiszyńskiej, miejscu, które w czasach PRL – u było symbolem walki o wolność Polaków. Podczas wtorkowego spotkania wrocławska młodzież miała szansę zadać Dalajlamie trudne pytania dotyczące współczesnej kondycji człowieka i świata. Czas spędzony w Zajezdni przy Grabiszyńskiej z pewnością był ubogacający i poszerzający horyzonty.
Choć różnorodne prace samorządowe trwają od 1 września, wczoraj po raz pierwszy spotkała się nowo wybrana Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Grupa składa się z 13 osób, a jej opiekunem jest p. Piotr Sołodyna. Więcej informacji wkrótce, tymczasem umieszczamy w galerii kilka zdjęć ze spotkania. Zapraszamy.
Samorząd Gimnazjum OSU 16/17
Gabrysia Tomaszewska (Gospodarz klasy 1aG)
Jagoda Porczyńska (1aG)
Mikołaj Antoniewicz (1aG)
Maja Nowosielska (1bG)
Kasia Korysławska (1bG)
Zuzia Zając (Gospodarz 2aG)
Michalina Urbanowicz (2aG)
Franek Gajda (2bG, Przewodniczący SU)
Dominik Trela (Gospodarz klasy 2bG)
Karolina Małys (2bG)
Natalia Hojka (Gospodarz klasy 2cG)
Severyn Savytskyy (2cG)
Łucja Gaj (Gospodarz klasy 3G)
W piątek grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej Liceum razem z nauczycielem geografii p. Magdą Krakowską uczestniczyła w wykładzie pt. „Wycieczka po geologicznych skarbach Ziemi” . Wykład zorganizowany był przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczestnicy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, zasiąść w studenckiej ławie nowoczesnej sali wykładowej i wysłuchać wykładu o najpiękniejszych geoturystycznych obiektach na Ziemi. Wykład był ciekawą powtórką przed maturą i wprowadzał w tajemniczy świat jaskiń, wulkanów, wodospadów i innych cudów natury. Zachęceni studenckimi klimatami uczniowie na pewno już siadają do książek by dostać się na wymarzony kierunek studiów 🙂
W sobotę grupa młodych naszej szkoły dzielnie pokonała ponad 700 m górskiej drogi, by na szczycie Ślęży uczestniczyć w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Wrocławskiej. Głównymi punktami programu były: konferencja dobrze znanego nam ks. Kazimierza Tyberskiego i jego „więzienne” opowieści, koncert zespołu Bethel i występ rapera Anatoma oraz kulminacyjny punkt: adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszej młodzieży towarzyszyły s. Katarzyna Starek i s, Jana Krogul.
Pogaduchy w dobrym tonie!
Rozpoczynamy IV sezon autorskich audycji w Radio Rodzina! Za tydzień, w poniedziałek (26.09) o 21:30, zaprosimy drogich radiosłuchaczy na program przygotowany przez naszych młodych redaktorów pod opieką p. Anny Tracz-Molasy. Prace już trwają. Wkrótce więcej info!
Dotychczasowe audycje w Radio Rodzina odnajdziemy w zakładce RADIOWCY! (w kat. Ludzie w szkole). Zapraszamy do posłuchania!
18 września obchodzimy liturgiczne wspomnienie patrona młodzieży, św. Stanisława Kostki, stąd piątkowy apel poświęcony był właśnie tej niezwykłej osobie. Na spotkaniu gościliśmy ks. Norberta Graczyka, który pobłogosławił i poświęcił przybory szkolne, przyniesione przez uczniów do auli.
W czwartek 15.09 na Stadionie Olimpijskim miała miejsce inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Nasi uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich w ramach eventu przeprowadzili pokaz gry w korfball, mieli pierwszy raz okazję aby pokazać korfball uczniom innych szkół biorących udział w inauguracji. Pokaz gry obserwowali także przedstawiciele biura organizacyjnego przyszłorocznych igrzysk sportowych The World Games Wrocław 2017. Nasze gimnazjum zostało zakwalifikowane do projektu ” Korfball – drużyna
przyjaciół” zorganizowany przez biuro World Games. W ramach tego projektu otrzymamy nowe kosze i piłki oraz koszulki. Kolejnym krokiem będzie utworzenie drużyny, która będzie brała udział w rozgrywkach ogólnopolskich.
Szkołę reprezentowali:
1. Jakubek Anna – IIGA
2. Pydo Aleksandra – II GB
3. Rakoczy Katarzyna – III G
4. Pilat Paulina – I LO
5. Matys Martyna – I LO
6. Obiegło Marta – I LO
7. Lis Karolina – I LO
8. Zając Paulina – I LO
9. Skrzypczyński Paweł – I GA
10. Skrzypczyński Michał – I GA
11. Cieślik Franciszek – I GA
12. Morga Michał – I GA
13. Białek Bartłomiej – I GA
14. Oleś Szymon – II GC
15. Winnik Paweł – II GC
16. Gruba Michał – II GB
17. Dzięgiel Maciej – II GB
Siostra Zuzanna Filipczak, dyrektor Gimnazjum i Liceum, ogłasza dni spotkań rodziców z nauczycielami, w ramach tzw. wywiadówek oraz konsultacji w roku szkolnym 2016/2017. Prosimy o uprzednie zaplanowanie czasu na te ważne wydarzenia – nie ma ich zbyt dużo.
Aby otworzyć dokument kliknij grafikę powyżej. Na co dzień dostępny będzie po prawej stronie witryny.
Wspólnota Sióstr Urszulanek U.R. we Wrocławiu prosi o modlitwę za zmarłą Siostrę Marię Justynę Biegun (Helenę Biegun), która zmarła 12 września 2016 r. Siostra Justyna pracowała w sekretariacie Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego od 1 września 1985 roku. Liturgia pogrzebowa odbędzie się w piątek, 16 września 2016 r.
MSZA Św. o godz. 12.30 w kaplicy Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu, przy pl. Bpa Nankiera 16 (o godz. 12:00 Różaniec)
POGRZEB o godz. 14.40 na cmentarzu osobowickim.
Nie pozostwiamy niczego przypadkowi. Aby solidnie przygotować się do egzaminów należy dobrze zapoznać się z procedurami, w czym pomagają na co dzień nauczyciele. Wczoraj, na 3. i 4. godzinie lekcyjnej, s. Zuzanna Filipczak, dyrektor szkoły, odwiedziła maturzystów, by zaznajomić ich z zasadami przeprowadzania egzaminu dojrzałości oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania. teraz, kiedy już wiecie co robić, zapewniamy Was – jesteśmy z Wami!
Rozpoczęliśmy zapoznawanie się ze wspaniałymi uczniami naszej szkoły od najstarszych licealistów, a zakończymy prezentacją najmłodszych. Klasa p. Anny Tracz-Molasy, czyli 1LO ładnie opisana do obejrzenia w LICEALIŚCI/1LO (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!
P. Piotr Skowroński, dotychczas nasz łacinnik, a od tego roku także nauczyciel historii, zaprasza nas do odwiedzenia, zainteresowania się się i „zaobserwowania” swojego konta na Twitterze. Miejsce to jest regularnie aktualizowane, w języku łacińskim i traktujące o tym pięknym języku. ZAGLĄDAMY
Na stałe link do konta z łaciną umiejscawiamy w zakładce „Twitter PO ŁACINIE” (kat. EXTRA!). Zapraszamy!
P. Alicja Dubaj zaprasza uczniów gimnazjum i liceum do udziału w konkursie pt. „Posłuchaj babci, zapytaj dziadka”, którego celem jest wybór najciekawszej pracy pisemnej (np. w formie opowiadania, wywiadu) o początkach osadnictwa na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziemy TUTAJ.
Odwiedziła naszą szkołę grupa 22 uczennic z Fryburga. Nasi uczniowie oprowadzili gości po szkole, po czym odbyło się krótkie spotkanie w auli (dyskusja w grupach, krótka prezentacja o Fryburgu i tamtejszej szkole). Na zakończenie niemieccy goście odwiedzili internat.
W sobotę była „pierwsza a”, dzisiaj przychodzi czas na „pierwszą be”, klasę naszych najmłodszych gimnajalistów. Troskliwą pieczę nad uczniami przez trzy lata będzie sprawowała p. Monika Książczak. Opisane zdjęcie znajdziemy w GIMNAZJALIŚCI/1bG (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!
Przypominamy, że do 15 września należy uiścić składkę ubezpieczeniową na nowy rok szkolny, a kwotę 32 złotych należy przynieść wychowawcom. Zakres udzielanej ochrony ubezpieczeniowej – wysokość i rodzaj świadczeń wynikających z ubezpieczenia – znajdziemy w zakładce „Dokumenty” (kat. SEKRETARIAT+). Zapraszamy!
Prezentację nowych najmłodszych uczniów naszej szkoły, gimnazjalistów, rozpoczynamy od uczniów klasy 1aG. Opisane zdjęcie znajdziemy w GIMNAZJALIŚCI/1aG (kat. Ludzie w szkole) – zapraszamy!
Pierwszy w roku piątkowy apel tematyczny przypadł (tradycyjnie już) Samorządom, które podczas krótkiej, kilkunastominutowej, prezentacji przedstawiły imprezy przygotowywane przez uczniów w trakcie roku szkolnego. Pracy jest huk, stąd potrzeba do niej mnóstwo energicznych młodych ludzi. Apel przeprowadzili Przewodniczący SU Gimnazjum, Franek Gajda (2bG) i Dominika Milewska, Przewodnicząca SU LO (2LO), a został przygotowany pod kierownictwem p. Piotra Sołodyny. Opiekunami Samorządów są s. Katarzyna Niemiec (LO) i p. Piotr Sołodyna (Gmn).
Samorząd Uczniowski Gimnazjum rozpoczął rekrutację do Rady SU. Terminarz rekrutacji jest następujący:
09.09 – apel rekrutacyjny + rozdawanie kwestionariuszy rekrutacyjnych
14.09 – ostateczny termin składania kwestionariuszy (u Przewodniczącego SU)
15.09.(i ew. 16.09) – rozmowy kwalifikacyjne
19.09. ogłoszenie składu RSU 2016/2017
20.09. pierwsze spotkanie Rady SU.
Zachęcamy gimnazjalistów do włączenia się w prace Samorządu. Warunkami przystąpienia do rozmowy jest średnia z ostatniego semestru nauki co najmniej 3,75 i ocena z zachowania dobra. Arkusz można pobrać TUTAJ, wypełnić i oddać najpóźniej do środy.
Serce się cieszy i dusza raduje! Siostra Zuzanna Filipczak, dyrektor Gimnazjum i Liceum, ogłasza dni wolne od nauki w roku szkolnym 2016/2017. Sprawdź, kiedy możesz się odprężyć i zaplanować czas z rodziną lub przyjaciółmi! Uwaga – żadnego odrabiania w soboty!
Aby otworzyć dokument kliknij grafikę powyżej. Na co dzień dostępny będzie po prawej stronie witryny.
S. Klara w ujęciu ze swoimi wychowankami, klasą 2c Gimnazjum, już opisani i opublikowani naszej stronie! Zapraszamy do GIMNAZJALIŚCI/2cG (kat. Ludzie w szkole)
W piątkowe popołudnie zaprosiliśmy do szkoły rodziców naszych uczniów na pierwsze w tym roku spotkanie z Siostrą Dyrektor (w auli szkolnej) i wychowawcami (w klasach). Szczególnie ważne spotkanie dla rodziców pierwszoklasistów, którzy mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się ze sobą na wzajem. O 18:30 odbyła się pierwsza sesja Rady Rodziców.
Ponad trzydziestoosobowa grupa miłośników X muzy udała się we środę do kina DCF na seans komedii „Jak Bóg da”. Wyjście zorganizowała s. Katarzyna Starek.
Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić naszym internautom przesympatycznych uczniów klasy 2b gimnazjum, na zdjęciu ze swoją wychowawczynią, s. Moniką Tomaszewską. Zapraszamy do GIMNAZJALIŚCI/2bG (kat. Ludzie w szkole)
Tydzień po inauguracji roku szkolnego uczniowie i nauczyciele szkół katolickich Wrocławia (i Henrykowa) spotkali się w katedrze na Ostrowie Tumskim, by wspólnie uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa, Józefa Kupnego. Gospodarzem tegorocznego spotkania było liceum im. bł. Edmunda Bojanowskiego z Henrykowa, które z racji dość odległej lokalizacji skorzystało z możliwości przygotowania uroczystości w katedrze.
Największy bukiet kwiecia naszej młodzieży gimnazjalnej – drugoklasiści! Z pośród trzech klas zaczynamy od prezentacji wesołej gromadki s. Agaty Stężowskiej, czyli klasy 2a. Zapraszamy do GIMNAZJALIŚCI/2aG (kat. Ludzie w szkole)
Mamy przyjemność przedstawić naszego nowego pedagoga szkolnego. p. Agata Gajos przyjmuje uczniów, rodziców i nauczycieli cały tydzień, za wyłączeniem wtorków. Od dzisiaj o pedagogu szkolnym, o godzinach pracy, dowiemy się wchodząc na podstronę PEDAGOG (kat. Ludzie w szkole). Zapraszamy!
Pora przedstawić naszym drogim internautom uczniów klasy 2 liceum i ich wychowawczynię, p. Dorotę Kuźniewską. Zapraszamy do LICEALIŚCI/KL.2 w kat. „Ludzie w szkole”.
Siostra Agata Stężowska serdecznie zaprasza uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły na jednodniowy wyjazd historyczny do obozu zagłady w Oświęcimiu (Auschwitz), który odbędzie się 1 października (sobota). Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Zapisy u s. Agaty. Zachęcamy!
Zapraszamy do zakładki „Gimnazjaliści” (kat. Ludzie w szkole), gdzie opublikowaliśmy klasowe zdjęcie trzecioklasistów wraz z wychowawczynią, p. Joanną Dobiech.
Przed licealistami kolejne wyzwanie! Jeśli chcecie wcielić się w rolę reżysera, scenarzysty, montażysty lub aktora, zbierzcie 5-osobową ekipę i zgłoście się do udziału w konkursie „Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów”. Na zwycięzców czeka wizyta studyjna w Brukseli. Szczegóły na plakacie i u p. Alicji Dubaj.
Strona konkursu – http://www.obudzswojpotencjal.pl/inicjatywy/spelnij-marzenia/
Siostra Dyrektor i wychowawcy zapraszają rodziców gimnazjum i liceum na pierwsze w tym roku spotkanie. Zebranie rozpocznie się w auli szkolnej, potem zaś rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach. Plan dnia:
16:30 – spotkanie z rodzicami uczniów gimnazjum > spotkanie w klasach
17.15 – spotkanie z rodzicami uczniów liceum > spotkanie w klasach
Dodatkowo, o 18:30 będzie miało miejsce spotkanie Rady Rodziców (gabinet matematyczny).
Zanim zaczniemy lekcje o godz. 8:00, dziesięć minut wcześniej spotykamy się, by po krótkiej modlitwie wysłuchać ogłoszeń porządkowych, zaproszeń i innych komunikatów, których jak zwykle mają dla nas siostra dyrektor, nauczyciele i uczniowie (samorządy, koła zainteresowań, etc.). Pierwszy taki apel odbył się w piątek. Ledwo zmieściliśmy się na korytarzu. I to nie dlatego, że mamy mały korytarz…
Poranne modlitwy przygotowywane są przez klasy, według harmonogramu. W tym roku szkolnym inauguruje klasa 3LO – i to już od poniedziałku. Plan dyżurów klasowych znajdziemy TUTAJ, a na co dzień będzie dostępny pod grafiką po prawej stronie witryny. Można klikać.
Zapraszamy do zapoznania się z wymaganiami naszych nauczycieli dotyczącymi zdobywania ocen z poszczególnych przedmiotów. Nowe Przedmiotowe Systemy Oceniania dostępne są w DOKUMENTY (kat. sekretariat+).
Rozpoczynamy prezentację naszej radości i dumy, uczniów naszych klas gimnazjalnych i licealnych! Na pierwszy ogień idą nasi najstarsi licealiści i ich wychowaczyni, s. Katarzyna Niemiec – zapraszamy do zakładki LICEALIŚCI/3LO (kat. Ludzie w szkole)!
W dniu 1 września poczet sztandarowy gimnazjum uczestniczył w obchodach 77. Rocznicy wybuchu II wojny światowej na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Wojska Polskiego przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Po podniesieniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i odegraniu Hymnu Państwowego, został odczytany Apel Pamięci. Uroczystość zakończyła się salwą honorową i złożeniem wieńców. Opiekunem pocztów sztandarowych gimnazjum i liceum jest s. Agata Stężowska, która opiekowała się młodzieżą podczas czwartkowej uroczystości.
Od początku września powoli na nowo po wakacjach organizujemy rytm życia szkoły. Masa wydarzeń nadchodzącego miesiąca ułożona w przejrzysty plan pracy dostępna jest w TERMINARZ, w zakładce u góry strony. Zapraszamy!
Z powodu pękającej w szwach auli szkolnej postanowiono w tym roku rozdzielać duże uroczystości na dwie części: gimnazjalną i licealną. Dzisiejsza inauguracją roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się o 8:30 w auli szkolnej, krótkim powitaniem społeczności gimnazjalnej przez siostrę dyrektor, Zuzannę Filipczak oraz siostrę przełożoną, Joannę Łątkę. Podczas powitania przedstawiono dwie nowe klasy gimnazjalne, ich wychowawców i nowych nauczycieli. W tym roku trudu nauczania naszych młodych podejmą p. Paulina Haręża (matematyka), p. Justyna Koczwarska (muzyka), p. Hubert Kastelik (język hiszpański), ks. Arkadiusz Krżiżok (religia), p. Agata Gajos (pedagog) oraz s. Joanna Łątka (wychowawstwo w internacie). Podobny przebieg miało spotkanie inauguracyjne u Licealistów. Po spotkaniach w auli uczniowie udali się do klas, aby spotkać się z wychowawcami i znajomymi. Pomiędzy uroczystością gimnazjalną a licealną, o godz. 10 cała szkoła uczestniczyła we Mszy św. w kościele uniwersyteckim, celebrowanej przez naszego nowego duszpasterza, ks. Arkadiusza Krżożoka.
Plan lekcji na rok szkolny 2016/2017 znajdziemy w „Plan lekcji” (kat. Ludzie w szkole).
Tam też nowy harmonogram dzwonków. Niestety, nie zaczynamy lekcji o 10:00, ale za to w piątku kończymy o 13:15, wszyscy.