28 lutego 2017

Aż 30 osób zapisało się na warsztaty szydełkowania, które odbyły się w naszej szkole pierwszego dnia po feriach. Zajęcia poprowadziła p. Agnieszka Kępowicz, stowarzyszona w Tęczowym Kocyku, fundacji wspomagającej rodziców, którym przychodzą na świat maleńkie dzieci urodzone między 12. a 24. tygodniem ciąży, zazwyczaj już martwe lub które umierają zaraz po urodzeniu. Tęczowy Kocyk szyje nieodpłatnie kocyki czy czapki , wykonując je z materiałów typu flanela, tetra, jersey, bawełna, wełna, mieszanki, mikrofibra, polar, itp.
Celem naszych warsztatów było pokazanie podstawowych technik dziergania, po to, byśmy jeszcze w tym roku szkolnym mogli przygotować kilka kocyków dla dzidziusiów. Przed Wielkanocą spotkamy się jeszcze raz, by ocenić efekty „pracy domowej” zadanej uczestnikom warsztatów.

Bardzo dziękujemy p. Kępowicz oraz naszym młodym artystom ludowym za wspólnie spędzony kreatywnie czas 🙂

ULOTKA INFORMACYJNA TĘCZOWEGO KOCYKA


27 lutego 2017

Niezwykły to sklepik, ponieważ okoliczności jego funkcjonowania są niespotykane. Uczciwy Sklepik jest wyrazem dużego zaufania do uczniów naszej szkoły – towar znajdujący się w asortymencie sklepiku jest wyłożony na półkach, a ekspedientami są sami kupujący. Odliczoną kwotę wrzuca się do odpowiedniej skrzynki i to było tyle, jeśli chodzi o transakcję kupna 🙂 Życzymy udanych zakupów!


27 lutego 2017

Piąta w tym sezonie audycja w Radio Rodzina będzie o podróżowaniu. Audycję rozpoczniemy sondą przeprowadzoną wśród społeczności uczniowskiej, a odpowiadano na pytanie: ” Co nam daje podróżowanie?”. Będziemy zastanawiać się nad różnicą między podróżowaniem biernym i czynnym (czyli nad tym, co można zrobić z czasem podróży). W studiu gościć będziemy p. Katarzynę Ochman, znawczynię kultury antycznej, wykładowczynię pracującą na Wydziale Filologii Klasycznej UWr i p. Dorotę Kuźniewską, anglistkę, koordynatorkę programu Erasmus+, które opowiedzą nam o swoich sposobach na spędzaniu czasu w podróży i o doświadczeniach podróżniczych.

W dalszej części programu porozmawiamy o programie Erasmus+ Dowiemy się, na czym polega, porozmawiamy o jego korzyściach, do kogo jest skierowany. Więcej i wszystko o godz. 21:30 na falach Radio Rodzina. Zapraszamy!
Audycję poprowadzą Rozalia Kazienko (3G), Hania Prorok (2LO) i p. Anna Molasy.


27 lutego 2017

We wtorek 7 lutego, przed feriami zimowymi, Julianna Solik, Karolina Lis i Joanna Wójcik z p. Jadwigą Leszczyńską-Kazuro zawiozły do Noclegowni św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn przyniesione przez uczniów naszej szkoły koce, pościel, odzież itp. Zbiórka dla bezdomnych zorganizowana została przez Grupę Charytatywną „Serce”
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, serdecznie dziękujemy.


25 lutego 2017

Od 4 do 11 lutego dwudziestu jeden uczniów urszulińskiego gimnazjum i liceum uczestniczyło w międzynarodowej wymianie z zaprzyjaźnioną, dwujęzyczną, hiszpańsko-angielską szkołą Villablanca w Madrycie. W trakcie tygodnia obfitującego w wiele atrakcji i wydarzeń mogliśmy poznać nie tylko stolicę Hiszpanii z jej wspaniałymi parkami (Park Retiro), unikatowymi zbiorami malarstwa na skalę światową (Muzeum Prado), czy największym w Europie Zachodniej Pałacem Królewskim, lecz także jedynym, w pełni zachowanym akweduktem z czasów rzymskich w Europie czy jednym z najpiękniejszych warownych alkazarów Kastylii (w Segowii).

Piękne zabytki i inspirująca sceneria były jednak tylko malowniczym tłem dla szybko powstających więzi z naszymi hiszpańskimi przyjaciółmi. Interesujących warsztatów i ćwiczeń językowych nie powstydziłby się sam autor „Don Kiszota” Miguel de Cervantes, którego dom także mieliśmy przyjemność zwiedzić. Po upływie tygodnia pożegnalnym uściskom i rzewnym łzom nie było końca. I tylko zapobiegliwość nauczycieli, którzy zaplanowali wyjazd na lotnisko z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, uratował nas przed spóźnieniem, gdyż powstałe pary, przyjaźnie i grupy trzeba było rozdzielać niemalże siłą. 🙂 W końcu jednak udało się wrócić do domu gdzie z niecierpliwością oczekiwać będziemy na rewizytę, która odbywać się będzie między 25 marca a 1 kwietnia we Wrocławiu.
Opiekunami naszej grupy byli p. Manuela Suarez i p. Hubert Kastelik.


25 lutego 2017

Tomasz Magierowski (1bG) zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego! Gratulujemy! Część ustna konkursu odbędzie się w poniedziałek, 6 marca. Życzymy powodzenia! Nauczuielem Tomka jest p. Agnieszka Markowska.


24 lutego 2017

„W marcu jak w garncu” – tak mówi stare porzekadło odnośnie pogody. U nas nabiera innego znaczenia. Plan pracy na kolejny miesiąc przedstawia się tak intensywnie, że będziemy musieli uwijać się jak w ukropie 🙂 Spójrzmy na listę wydarzeń, by przekonać się, że pracy znowu mamy ponad miarę.

Zapraszamy do zaglądnięcia do harmonogramu marcowego.


24 lutego 2017

Ponad 100 szkół podstawowych z województwa wzięło udział w poprzedniej edycji naszego Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego. W tym roku liczymy na jeszcze więcej!

Harmonogram konkursu:
27 lutego 2017 – Udostępnianie testów przez Organizatora (droga mailowa)
1 marca 2017 – Etap szkolny konkursu
od 1 marca do 3 marca 2017 – Przesyłanie wyników I etapu konkursu (formularz aktywny)
do 3 marca 2017 – Ostateczny termin nadsyłania prac plastycznych – dla uczestników mitologicznego konkursu plastycznego
6 marca 2017 – Ogłoszenie przez Organizatora listy osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego (droga mailowa)
16 marca 2017 – Etap wojewódzki konkursu – wyłonienie finalistów i laureatów konkursu plastycznego i V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego

Więcej na stronie konkursu – zapraszamy!


23 lutego 2017

Ponieważ wciąż ferie, postaramy się być delikatni 🙂 Subtelnie sygerujemy, że można już pobrać deklarację korzystania z obiadów w stołówce w marcu. Klikamy na grafikę powyżej, drukujemy, wypełniamy i oddajemy s. Katarzynie Niemiec, najlepiej zaraz po weekendzie.


23 lutego 2017

11-12 lutego w Jeleniej Górze odbyła XLIII Olimpiada Geograficzna na etapie okręgowym. Zjechało tam niemal 80 uczestników, w tym nasze uczennice Natalka Chorążyk i Agnieszka Trybel. Uczniowie, w sobotę i niedzielę, walczyli o udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Suwałkach.

Okręgowa Olimpiada Geograficzna składała się z dwóch części; pierwszego dnia młodzież trzykrotnie podchodziła do części pisemnej (3 testy po 45 minut), po której wyłoniono 25 najlepszych, którzy w niedzielę wzięli udział w części ustnej. Oprócz intensywnej pracy uczestnicy wzięli też udział w prelekcji Marcina Warwaszyńskiego pt. „Żukiem przez świat” oraz zwiedzali z przewodnikiem Jelenią Górę.

Poziom olimpiady był wysoki, a zadania bardzo trudne, ale nasze dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze – Natalia Chorążyk została zakwalifikowana do części ustnej. Tam nasza Licealistka poradziła sobie świetnie i uzyskała 18 na 20 możliwych do zdobycia punktów. Jej wypowiedzi przysłuchiwało się jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Zdzisława Jarego z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pełna sala publiczności. Ostatecznie Natalia zajęła 18. miejsce w regionie. Uczennice przygotowała do olimpiady Magda Krakowska! Gratulujemy!


16 lutego 2017

KONKURS DLA GIMNAZJALISTÓW I LICEALISTÓW!
Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłasza konkurs na własnoręcznie wykonanego misia!
Nagrodą dla zwycięzcy będzie talon na pizzę.
Technika artystyczna dowolna. Minimalna wysokość zabawki to 20 cm.
Termin oddania pracy to 6 marca.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!


15 lutego 2017

W piątek, 3 lutego, troje naszych uczniów wzięło udział w konkursie recytatorskim dla gimnazjalistów w Zespole Szkół nr 5. W naszym debiutanckim roku obyło się bez spektakularnego sukcesu, ale wziąwszy pod uwagę jak interesujący jest to konkurs, postaramy się „coś ugrać” w nastepnej edycji. Naszą szkołę reprezentowali Tomek Magierowski (1bG), Ola Król (2aG) i Dominika Pilat (3G), a grupą opiekowała się p. Agnieszka Markowska.


15 lutego 2017

Przed feriami ogłoszono termin wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. I tura wyborów odbędzie się 21 marca 2017.
Terminarz wyborów:
do 3.03.2017 – zgłaszanie się kandydatów (z klas pierwszych i drugich)
3.03.2017 – spotkanie kandydatów i szefów sztabów wyborczych kandydatów z Opiekunem Samorządu
6 – 21.03.2017 – kampania wyborcza
21.03.2017 – wiec wyborczy, prezentacje kandydatów, I tura wyborów (głosowanie).

Jeśli kandydat, który wygrał I turę wyborów nie uzyska 50% głosów, wtedy zarządza się II turę, w której bierze udział dwoje kandydatów z najwyższym wynikiem wyborczym I rundy.

Bierne prawo wyborcze przysługuje uczniom klas pierwszych i drugich, którzy spełniają następujące warunki: (1) uzyskali średnią ocen minimum 4,0 w ostatnim semestrze oraz (2) ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą.

Zachęcamy młodych, zdolnych i energicznych do zgłaszania swoich kandydatur!


14 lutego 2017

W sobotni wieczór nasi uczniowie/zawodnicy grający w korfball zaprezentowali dyscyplinę oraz umiejętności swoim rodzicom. Pokazowy mecz pomiędzy dwoma naszymi drużynami odbył się w hali Uniwersytetu Wrocławskiego przed meczem Polskiej Ligi Korfballu pomiędzy zespołami AZS Balluff Wrocław a AZS Wrocław. Przed pokazowym meczem można było zaobserwować duże zdenerwowanie wśród naszych uczniów spowodowane obecnością rodziców na trybunach, ale po kilku chwilach wszystko wróciło do normy. W trakcie meczu p. T. Herman przybliżał rodzicom zasady gry a pani E. Herman dokumentowała całe wydarzenie. Po pokazie nasi uczniowie wraz rodzicami obejrzeli mecz ligowy. Po pomeczowych rozmowach można było wyczuć potrzebę zorganizowania kolejnego meczu i taka okazja nadarzy się już 3 marca. Nasza drużyna zagra z reprezentacją gimnazjum nr 11. (Zdjecia: Mariusz Raczkowski oraz Ewa Herman)


13 lutego 2017

Prace naszych uczniów, wyróżnione w konkursie fotograficznym „To też jest woda”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


13 lutego 2017

W czwartek i piątek Marika Zając, Karolina Baniak, Izabela Sawicka, Kurt Szuwart oraz Angelika Wajsowicz wraz z p. Alicją Dubaj udali się do Centrum Historii Zajezdnia, gdzie odbył się I Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Wszyscy nasi uczniowie wypadli świetnie, a bezkonkurencyjną w kategorii liceum okazała się uczennica naszego liceum – Angelika Wajsowicz, która zajęła I miejsce. Gratulujemy! Oczekując na wyniki, uczniowie zwiedzili niezwykłą, interaktywną wystawę „Wrocław 1945-2016”. Przeniosła nas ona głównie w czasy PRL-u. Było super! Aż żal było wychodzić…, np. zza lady sklepu, w którym można kupić tylko smalec czy z pokoju urządzonego jak u naszych prababci, w którym nad głową wisiała prawdziwa Frania. Nad uczniami podczas konkursu roztaczała opiekę p. Alicja Dubaj.


11 lutego 2017

Ten moment zbliża się wielkimi krokami… Wychowawczyni klasy 2bG, s. Monika Tomaszewska, zaraz po feriach wyjeżdża na półroczne rekolekcje zakonne. Aby osłodzić chwilę rozstania, uczniowie wraz z rodzicami przygotowali dla siostry słodki poczęstunek, poprzedzony wspólną modlitwą podczas Mszy świętej w jej intencji.

Podczas spotkania uczniowie przygotowali niespodziankowe występy artystyczne. Siostra otrzymała od klasy plecak spakowany specjalnie na tą wyjątkową życiową podróż, w którym nie mogło oczywiście zabraknąć klasowego zdjęcia. Czas rozstania bliski, ale wierzymy, że siostra wkrótce do nas wróci. Podczas nieobecności siostry Moniki „PO” wychowawcy będzie p. Magda Krakowska.


11 lutego 2017

Ostatnie dwa dni przed feriami należały do najsłodszych w roku szkolnym. Najpierw, we czwartek, urządziliśmy sobie „tłusty czwartek”, nieco wcześniej niż kalendarz nakazuje. Dzięki s. Zuzannie i Panu Pawłowi, który na co dzień zawiaduje kuchnią, otrzymaliśmy do sklepiku 300 pączków, które rozeszły się w pół godziny.
W piątek obchodziliśmy „walentyki”, też chwilę wcześniej, niż tradycja nakazuje, ale nie sposób było odpuścić tego wydarzenia. Już od czwartku ruszyła poczta walentynkowa, uruchomiono stoisko z eliksirem miłości i ciasteczkami w kształcie serca, a na przerwie śniadaniowej klasowe zespoły muzyczne wykonały polskie piosenki miłosne (w ramach tradycyjnego Festiwalu Piosenki Miłosnej).


10 lutego 2017

Galę Finałową III edycji konkursu przyrodniczego „Wpisani w przyrodę” uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Patronatów Honorowych konkursu: pani prof. Anna Skarżyńska, Prodziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, pani Monika Domaradzka i pan Aleksander Łoś – przedstawiciele Hydropolis, pan Jerzy Ślusarczyk, prezes Ligi Ochrony Przyrody okręgu we Wrocławiu oraz pan dr Zdzisław Wróblewski, wykładowca na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, który przedstawił krótki wykład pt. „Burza w szklance wody”. W trakcie uroczystej Gali ogłoszono wyniki konkursów: fotograficznego „To też jest woda” oraz przyrodniczego „Wpisani w przyrodę”. Nagrody i wyróżnienia wręczała Siostra Dyrektor Zespołu Szkół Urszulańskich, s. Zuzanna Filipczak oraz przestawiciele Hydropolis, które ufundowało nagrody specjalne dla pierwszych miejsc w obu konkursach.

Wyniki konkursu fotograficznego „To też jest woda”.
Komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.
Szkoła podstawowa:
I miejsce: Anastazja Wojaczyńska, SP nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty
w Lwówku Śląskim
II miejsce: Karolina Późniecka, SP nr 1 w Polkowicach
III miejsce: Magda Kula, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wambierzycach
wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Kachnowicz, SP Aslan w Głogowie
Martyna Czepiel, SP nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim
Ela Dąbrowska, SP nr 2 w Jeleniej Górze
Mateusz Gruszka SP nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim
Mateusz Wójcik, SP w Jaczowie

Gimnazjum:
I miejsce: Aleksandra Dróżdż, Gimnazjum nr 3 w Oławie
II miejsce: Katarzyna Nieroda, Gimnazjum nr 1 w Polkowicach
III miejsce: Maja Matusik, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej
wyróżnienia otrzymali:
Bartłomiej Białek, Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek
Karolina Żwirko, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach
Mateusz Mucha, Zespół Szkół Wilkanów
Milena Cygal, Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek
Zuzanna Mrówka, Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek

Nagrodę specjalną od biura turystycznego „Zielona Brygada” za najbardziej zielone zdjęcie otrzymał Mateusz Wójcik za zdjęcie pt. Rosa.

W konkursie przyrodniczym „Wpisani w przyrodę” pod hasłem „Kropla wiedzy, czyli wszystko o wodzie” :
I miejsce zajął: Wojciech Orański , SP nr 97 Wrocław

II miejsce: Oskar Stępień, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu
III miejsce: Krystian Kłak, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu
Finalistami zostali:
Łukasz Hadryś, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu
Joanna Galik, SP nr 47 we Wrocławiu
Maciej Kowalski, SP nr 2 w Miliczu.


9 lutego 2017

Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć w naszej szkole Przełożoną Prowincjalną Polskiej Prowincji Urszulanek Unii Rzymskiej, s. Benignę Kanię. Siostrze towarzyszyła doradczyni, s. Ewa Dziura, które wspólnie wizytują zarówno dom wrocławski, jak i szkołę. Podczas porannego apelu odwiedziła nas także siostra przełożona, s. Joanna Łątka. Podczas krótkiego, miłego spotkania mieliśmy okazję przywitać szanownych gości, wysłuchać koncertu naszych młodych talentów muzycznych i obejrzeć krótką prezentację o Festiwalach Serviam, które są naszym autorskim, wrocławskim pomysłem.


8 lutego 2017

Nic, tylko świętowanie. Licealiści zdają się nieco uczyć przy okazji 🙂 Pamiętamy niedawne połowinki, teraz imieniny p. Doroty Kuźniewskiej. W poniedziałek drugoklasiści uczestniczyli w Mszy św. w internci wychowawczyni, po czym mile spędzili z nią miłe chwile w klasie. Wszystkiego najlepszego dla naszej Anglistki!


8 lutego 2017

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia stycznia, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny. Wydrukowana wersja kroniki jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje.


7 lutego 2017

Piątkowy apel poświęcony był szacunkowi. Uczennice i uczniowie klasy 1 LO opowiedzieli o swoich doświadczeniach łączących się z sytuacjami okazywania szacunku lub jego braku. Mówili o tym, że zagadnienie to jest elementarne i powinno wywoływać tylko pozytywne emocje. Apel rozpoczęliśmy wspólnym obejrzeniem jednego z odcinków tzw „SzustejRano” (pisownia z premedytacją błędna) słynnego dominikanina, ojca Adama Szustaka. Przesłanie po porannym apelu: Szanujmy się nawzajem bez względu na poglądy, przekonania czy kolor skóry! Do przemyślenia i zastosowania nieustannie i każdego dnia.


6 lutego 2017

W czasie karnawału, kiedy delektowaliśmy się pięknie przystrojoną salą gimnastyczną, w dniach 17i 25. O1.2017 r. dla Gimnazjum i 18i 25.01. dla Liceum, odbyły się rozgrywki sportowe o Mistrzostwo Szkoły w tenisie stołowym.

Oto wyniki:
Gimnazjaliści
I m – Karolina Baniak 1A, Piotr Tomaszewski 3G
II m – Zofia Fankanowska 2C, Michał Skrzypczyński 1A

III m – Kinga Kikowicz 1B, Maciej Dzięgiel 2B

Licealiści
I m- Martyna Matys 1 LO exaequo z Karoliną Lis 1 LO, Maciej Król 2 LO
II m – Dawid Wers 2 LO
III m – Paulina Zając 1 LO, Jakub Wykurz 2 LO

Wszystkim uczestnikom Turnieju tenisa stołowego, którzy podjęli się rywalizacji sportowej dziękujemy.

+

Pełni dobrych humorów ruszyliśmy na zawody międzyszkolne i wystartowaliśmy w Gimnazjadzie (2.02.17) i Licealiadzie (3.02.27) w tenisie stołowym strefy Wschód, miasta Wrocławia. Zawody odbyły się w Gimnazjum nr 13 i Liceum nr 2.

Naszą Szkołę reprezentowali następujący gimnazjaliści: Karolina Baniak, Zofia Fankanowska, Piotr Tomaszewski, Michał Skrzypczyński. Nie było łatwo, mimo odniesienia swoich małych sukcesów zdobyliśmy ostatecznie V miejsce wśród dziewcząt i chłopców.

Natomiast w Licealiadzie reprezentowali naszą Szkołę: Martyna Matys, Karolina Lis, Paulina Zając, Maciej Król, Dawid Wers, Jakub Wykurz. Ostatecznie uplasowaliśmy się na VI miejscu wśród dziewcząt i VIII miejscu wśród chłopców.

Zawody dały możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z innymi zespołami, przyniosły wiele nowych doświadczeń startującym zawodnikom i opiekującym się nauczycielom, dały dużo satysfakcji i podniosły motywację do dalszej, ciężkiej pracy aby efekty nadeszły w przyszłości.


6 lutego 2017

Drodzy miłośnicy folkloru!
Zapraszamy Was na warsztaty szydełkowania! Dwugodzinny kurs tego szlachetnego rękodzieła odbędzie się w poniedziałek po feriach, 27 lutego, na 6. i 7. lekcji.

PO CO TO ROBIMY? To bardzo ważne pytanie. Otóż chcielibyśmy wspomóc długoterminową akcję „Tęczowy kocyk”, której wolontariusze szyją lub dziergają ubranka dla hiperwcześniaków. W listopadzie mieliśmy na ten temat apel. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zapisanie się do czwartku (9.02) na listę i przyniesienie szydełka i włóczki na poniedziałek po feriach. Chcemy wyłowić talenty 🙂 które potem być może będą mogły stworzyć ubranko dla hiperwcześniaka!

Więcej o akcji tęczowy kocyk a artykule – zapraszamy do zaglądnięcia


4 lutego 2017

Hiacynta Peregudowska i Małgorzata Rodzewicz (3G) zajeły ex aequo pierwsze miejsce w drugim etapie szkolnego konkursu dla Gimnazjalistów The BEst Grammarian 2017. Ponadto do finału zakwalifikowali się: Hania Mika (3G), Marta Prokopowicz (3G), Michał Janek (2cG) i Julia Kłapkowska (1aG). Organizatorem konkursu jest p. Piotr Sołodyna.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!


4 lutego 2017

Film „Ukryte piękno”, na którym była grupa młodzieży z naszej szkoły, wraz z organizującą wyjście – s. Katarzyną Starek – oraz p. Joanną Dobiech, zainspirował do postawienia wielu pytań na pograniczu różnych dziedzin nauki. Z tego właśnie zrodził się pomysł lekcji łączącej treści języka polskiego i religii. Finał różnych koncepcji miał miejsce podczas debaty, którą przeprowadziła klasa III gim. Pod opieką p. Joanny Dobiech (język polski) i s. Katarzyna Starek (religia) odbyła się debata o charakterze otwartym, składająca się z dwóch części, związanych z językiem polskim i religią. Na pytania: „Czy sztuka ma prawo mówić o cierpieniu?” oraz „Czy sztuka powinna mówić o cierpieniu w sposób bezpośredni czy też w sposób metaforyczny?” uczniowie odpowiadali podczas pierwszej części zajęć. Następnie – w części dotyczącej religii – rozmawiano o różnych trudnych doświadczeniach ludzi, żyjących współcześnie. Refleksja dotyczyła relacji pomiędzy sposobem przeżywania cierpienia a religijnością poszczególnych osób i ich otwarciem na innych.
Na lekcji gościły s. Dyrektor i s. Wicedyrektor. Zajęcia miały charakter otwarty; w pierwszej części uczestniczyła w nich klasa I a gim.

Zaglądając do galerii szukamy relacji w miesiącu styczniu.


3 lutego 2017

Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić Uczniów Państwa Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w V Dolnośląskim Konkursie Mitologicznym.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie pasji w poznawaniu świata antycznego, na którym opiera się cała europejska cywilizacja.

Pragniemy, aby Państwa uczniowie zmierzyli się z konkursowymi zagadnieniami, zdobyli cenną wiedzę i świetnie się bawili, rywalizując z przedstawicielami innych szkół.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem.
Liczymy na Państwa udział w Konkursie.

Z wyrazami szacunku,

s. Iwona Filipczak (s. Zuzanna)
Dyrektor Zespołu Szkół Urszulańskich
we Wrocławiu

+

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdziemy na specjalnej podstronie poświęconej konkursowi. Znajdziemy tam przede wszystkim formularz zgłoszeniowy, który od tego roku wypełniamy online. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu!


3 lutego 2017

Pierwsza odsłona III Edycji Konkursu „Wpisani w przyrodę” już za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za obecność pomimo szalejącej epidemii grypy, za trud włożony w przygotowanie do konkursu i zgłębianie tajemnic wody. Poniżej publikujemy wyczekiwane wyniki. Finalistom konkursu gratulujemy i zapraszamy do dalszych zmagań konkursowych 9 lutego.

Wyniki konkursu przyrodniczego „Wpisani w przyrodę” (liczba punktów z testu uzyskana przez uczestników ). Do ścisłego finału (części praktycznej) zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy otrzymali więcej niż 43 punkty. LISTA FINALISTÓW – SPRAWDŹ

Konkurs fotograficzny „To też jest woda” już rozstrzygnięty. Komisja obejrzała ponad 270 nadesłanych zdjęć. Zdjęcia były przepiękne, a wybór bardzo trudny. Po długich debatach wybrano 16, które zakwalifikowano do wielkiego finału.

Finalistów wraz z opiekunami zapraszamy na Galę Finałową konkursu „Wpisani w przyrodę”, która odbędzie się 9 lutego 2017 roku o godzinie 13:00 w auli Zespołu Szkół Urszulańskich we Wrocławiu, pl.Nankiera 16.

Lista uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu fotograficznego „To też jest woda”


2 lutego 2017

Cieszymy się, że mogliśmy gościć uczniów szkół podstawowych, którzy stawili się dzisiaj w naszej szkole, by wziąć udział w III Edycji Konkursu „Wpisani w przyrodę”. Konkurs ma dwie odsłony – dzisiaj uczniowie pisali testy, na podstawie ktróych wyłonimy finalistów. Z nimi spotkamy się za tydzień, podczas wielkiego finału! „Wpisanych…” przygotowują nasi nauczyciele przedmiotów przyrodniczych: p. Małgorzata Wróblewska, p. Jadwiga Leszczyńska-Kazuro, p. Monika Książczak, s. Monika Tomaszewska i p. Magdalena Krakowska.


1 lutego 2017

We wtorek klasa 2aG świętowała imieniny, s. Agaty Stężowskiej. Po Mszy św. w kaplicy klasztornej uczniowie spędzili czas z wychowawczynią w klasie, gdzie złożyli Solenizantce życzenia, obdarowali prezentami i którą zaprosili do wspólnej zabawy.