31 marca 2017

W poniedziałek pierwsza klasa liceum uroczyście obchodziła urodziny swojej wychowawczyni, p. Anny Tracz-Molasy. Po Mszy św. odprawionej przez ks. Arkadiusza zaproszono solenizantkę do klasy, gdzie uczniowie złożyli wychowawczyni życzenia.


30 marca 2017

Powoli skłaniamy się ku rzeczom ostatecznym, przynajmniej w tym szkolnym życiu, naszych najstarszych uczniów. Gimanzjaliści i Licealiści już niemal namacalnie czują nadchodzące egzaminy, niestety nie bez stresu. Stąd spotkanie, na które zaprosiliśmy psychologa, p. Justynę Kokot, która pracuje w naszej siostrzanej szkole w Rybniku, aby podczas krótkich warsztatów pokazać naszym uczniokm jak radzić sobie ze stresem i efektywnie wykorzystać swoje potencjał i wiedzę.


30 marca 2017

WYGRALIŚMY TURNIEJ! MAMY PUCHAR!

Po wielu miesiącach treningów nasza drużyna Team Urszulanki osiągnęła swój pierwszy sukces wygrywając w turnieju szkół biorących udział w programie: „Korfball – drużyna przyjaciół”.

Zawody odbyły się 18 marca w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Turniej miał niesamowity przebieg, w pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Team Urszulanki i gimnazjum nr 24 z ul. Przybyszewskiego. Nasz drużyna zagrała bardzo dobrze w obronie i praktycznie uniemożliwiła przeciwnikom oddawanie rzutów a sama dwukrotnie trafiła do kosza przeciwnej drużyny. Mecz wygraliśmy 2 : 0! To pierwszy nasz wygrany mecz. W drugim meczu zagrały drużyny z gimnazjum nr 11(faworyt turnieju) oraz gimnazjum
24, mecz niespodziewanie wygrała 3 : 1 drużyna z gimnazjum 24. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z gimnazjum nr 11, przeciwnicy wyszli na prowadzenie 1:0, po kilku minutach wyrównaliśmy na 1:1. Niestety przeciwnicy dorzucili jeszcze 2 kosze i zanosiło się na to, że zajmiemy 3 miejsce w turnieju ale na kilka minut przed końcem meczu celny rzut na wagę zwycięstwa w turnieju oddała Milena Orłowska. Przegraliśmy mecz 2:3 ale w końcowej klasyfikacji mieliśmy najlepszy bilans zdobytych koszy z
pośród trzech gimnazjów co dało nam pierwsze miejsce w turnieju.

Ten sukces naszej drużyny dodaje wiary naszym zawodnikom do tego aby osiągać kolejne sukcesy. Kolejna okazją do sprawdzenia swoich możliwości będzie II turniej Mistrzostw Polski juniorów młodszych, który odbędzie się 13 maja w Kole. (fot. Monika Łukawska)


29 marca 2017

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę spotkać się z partnerami z programu Erasmus+. Tydzień ten spędziliśmy zamykając dwuletni projekt między przedstawicielami Hiszpanii, Niemiec, Szwecji i Turcji. Każdego dnia czekało na nas wiele atrakcji, jak wycieczka do Doliny Baryczy, Muzeum Wsi Opolskiej, zwiedzanie Wrocławia, wizyta w Kolejkowie inne, ale, co najważniejsze, dużo pracy związanej z tematem przewodnim, jakim był Young Tourism. Owocem tego spotkania będzie broszura informacyjna dla młodych o okolicach, które goście i gospodarze mieli okazję zobaczyć. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, szczególnie koordynatorce pani Dorocie Kuźniewskiej i mamy nadzieję na kolejne projekty programu Erasmus+.

W galerii część druga fotorelacji – od czwartku do piątku.


29 marca 2017

Kwiecień jest przebogaty w wydarzenia, chyba najbardziej ze wszystkich dotychczasowych miesięcy obfituje w ważne daty: Wielkanoc, egzaminy gimnazjalne, pożegnanie najstarszych uczniów szkole… Spójrzmy na listę kwietniowych wydarzeń w TERMIANRZ, u góry naszej strony.


28 marca 2017

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę spotkać się z partnerami z programu Erasmus+. Tydzień ten spędziliśmy zamykając dwuletni projekt między przedstawicielami Hiszpanii, Niemiec, Szwecji i Turcji. Każdego dnia czekało na nas wiele atrakcji, jak wycieczka do Doliny Baryczy, Muzeum Wsi Opolskiej, zwiedzanie Wrocławia, wizyta w Kolejkowie inne, ale, co najważniejsze, dużo pracy związanej z tematem przewodnim, jakim był Young Tourism. Owocem tego spotkania będzie broszura informacyjna dla młodych o okolicach, które goście i gospodarze mieli okazję zobaczyć. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, szczególnie koordynatorce pani Dorocie Kuźniewskiej i mamy nadzieję na kolejne projekty programu Erasmus+.

W galerii część pierwsza fotorelacji – od poniedziałku do środy.


28 marca 2017

Samorząd Uczniowski Liceum zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbędzie się w najbliższy piątek (31.03) o godz. 12:30.


28 marca 2017

Uwaga! Do pobrania deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w kwietniu. Klikamy na grafikę powyżej, drukujemy, wypełniamy i oddajemy s. Katarzynie Niemiec, najlepiej jeszcze w tym tygodniu.


27 marca 2017

W piątek na przerwie spotkaliśmy się w kościele, aby uczestniczyć w krótkim czuwaniu modlitewnym, podczas którego część uczniów i nauczycieli złożyła deklaracje o przystąpieniu do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez najbliższe 9 miesięcy ochotnicy będą codziennie modlić się za matki, które podejmują trudną decyzję o zachowaniu i urodzeniu zagrożonego z różnych względów dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się tego odpowiedzialnego zadania.


27 marca 2017

Zapraszamy do wziącia udziału w Maratonie Biblijnym, który będzie w tym roku odbywał się także w naszym kościele (przy Nankiera 16). Na czym polega maraton? Osoby, które zgłoszą chęć wzięcia udziału będą czytać fragmenty Pisma św. W tej edycji skupimy się na księdze Apokalipsy i na księdze Daniela. Wszelkie szczegóły i zapisy znajdziemy klikając na grafikę powyżej – bardzo zachęcamy!


25 marca 2017

W piątej w tym sezonie audycji w Radio Rodzina będziemy rozmawiać o, jak to powszechnie mówi, martwym języku, jakim jest łacina. Przyjrzymy się językowi łacińskiemu na przestrzeni dziejów, na jego znaczenie w kulturze, prawie, ale też w życiu codziennym. Spróbujemy zastanowić się, jak jezyk ten wpłynął na rozwój innych współczesnych języków. W programie usłyszymy wywiad z prof. Stanisławem Wilczyńskim, latynistą, o miejscu łaciny w szkole (dawniej i dziś). Te i inne ciekawe zagadnienia wypełnią fale eteru już w poniedziałek, o godz. 21:30 (Radio Rodzina 92,0 fm).

Gośćmi specjalnymi będą p. Katarzyna Ochman, filolog klasyczny, wykładowca na Wydziale Filologicznym UWr oraz p. Joanna Kulawiak-Cyrankowska, prawnik, romanista.


25 marca 2017

Z przyjemnością informujemy, że Małgorzata Rodzewicz (3G) zwyciężyła w szkolnym konkursie dla gimnazjalistów z języka angielskiego „The Best Grammarian 2017”, orgaznizowanym przez p. Piotra Sołodynę. Drugie miejsce zajęła Hiacynta Peregudowska (3G), a trzecie Julia Kłapkowska (1aG). Konkurs składał się z trzech etapów – testów gramatycznego, na czytanie ze zrozumieniem i słuchanie ze zrozumieniem. Serdecznie gratulujemy!


24 marca 2017Serdecznie zapraszam uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w Szkolnej Grze Historycznej „Wrocław Zagadkowy”. Celem rywalizacji jest lepsze poznanie dziejów miasta oraz najbliższych okolic naszej szkoły. Przez sześć tygodni pary biorące udział w grze rozwiązywać będą kolejne zagadki, publikowane na stronie naszej szkoły. Poniżej prezentujemy oficjalny regulamin wraz z pierwszym zadaniem. Aby zgłosić chęć udziału w zmaganiach zespoły proszone są o nadesłanie w terminie rozwiązania pierwszej zagadki. Wszelkie pytania można kierować do p. Piotra Skowrońskiego, nauczyciela historii w klasach pierwszych.
Piotr Skowroński – nauczyciel historii.

REGULAMIN GRY HISTORYCZNEJ
ZADANIE PIERWSZE


24 marca 2017

Ważne – przedstawiamy najważniejsze z telefonów alarmowych dla naszych uczniów (choć może nie tylko dla nich). Na co dzień znajdziemy je po prawej stronie naszej witryny internetowej.


23 marca 2017

Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole sierż. Agnieszkę Olejniczak, przedstawicielkę wrocławskiej policji. Uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w szkoleniu w ramach programu „Alfa”, dotyczącego sytuacji zagrożeń terrorystycznych na terenie szkoły. Akcja w dolnośląskich szkołach trwa już od października, a Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, w którym takie ćwiczenia są prowadzone.


22 marca 2017

16 marca w naszej szkole odbył się V Dolnośląski Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych. Organizatorem jest nasza szkoła. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatami honorowymi przez: Wojewodę Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronami medialnymi tradycyjnie byli: Gość Niedzielny i Radio Rodzina. Opiekę metodyczną nad konkursem sprawowało WCDN wraz z panią Elżbietą Kielman, doradczynią metodyczną.

Partnerem konkursu jest biuro podróży Zielona Brygada organizujące wycieczki dla dzieci i młodzieży oraz wycieczki rodzinne na każdy sezon roku.
W dniu konkursu uczniowie zjechali się do naszej szkoły z najdalszych zakątków Dolnego Śląska. Były dzieci z Bogatyni, Zgorzelca, Jeleniej Góry, Lubina i z wielu innych miasteczek regionu.

Spotkanie rozpoczęło się o 9.00 rejestracją uczestników. Potem nastąpiło oficjalne powitanie gości i przystąpienie do części konkursowej, czyli rozwiązania testu. W tym czasie nauczyciele byli goszczeni w kawiarence przy smacznym cieście i aromatycznej kawie.Gdy uczniowie skończyli pisać test, zostali zaproszeni na drugie śniadanie, a następnie na zabawy integracyjne. Po nich uczestniczyli w warsztatach z pisma antycznego, które poprowadziło Studenckie Koło Naukowe Historyków Starożytności Uniwersytetu Wrocławskiego.

O 13.00 rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień, poprzedzona przedstawieniem teatralnym przygotowanym pod okiem pani A. Dubaj przez klasy 2 c i 2 b gimnazjum. Nastąpił czas odczytania wyników. Każdy z uczestników konkursu (a było aż 70 osób) otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a 10 najlepszych znawców mitologii wyróżniono tytułem finalisty i nagrodą rzeczową. Najlepszymi okazali się:
I miejsce: Bartosz Duda Klimaszewski ze Szkoły Podstawowej nr 17 we Wrocławiu
II miejsce Bartłomiej Persak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy
III miejsce Kamil Figiel ze Szkoły Podstawowej w Węgrach

16 marca rozstrzygnięto także mitologiczny konkurs plastyczny. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć dowolną techniką pracę, która realizowałaby temat: „Dobro zawsze zwycięży. Dobro ma moc, która się obroni”.

Zwycięzcami okazali się:
I miejsce – Oliwia Bryś ze Szkoły Podstawowej nr 64 we Wrocławiu
II miejsce – Maciej Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu
III miejsce – Joanna Wojnowska i Weronika Wojnowska ze Szkoły Podstawowej w Sicinach
Nagroda Specjalna ufundowana przez Zieloną Brygadę przypadła w tym roku Aleksandrze Wińkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy.

Wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.


22 marca 2017

Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował i zaprosił rodziców, nauczycieli i uczniów na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, który w tym roku miała miejsce przy okazji spotkania rodziców ze strażnikiem miejskim na temat bezpieczeństwa w sieci. Produkty dostępne na stoisku, ozdoby wielkanocne oraz słodkości (baki, muffinki, ciasteczka) były przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Dziękujemy im za piękną pracę oraz dorosłym za zainteresowanie kiermaszem, które przełożyło się na dobry wynik finansowy 🙂


21 marca 2017

Pierwszy dzień wiosny = Wybory na Przewodniczącego SU w gimnazjum. Na 6. i 7. lekcji Gimnazjaliści spotkali się w auli, gdzie odbył się wiec wyborczy. O tę zaszczytną funkcję ubiegało się sześciu kandydatów: Gabrysia Tomaszewska (kl. 1a), Maja Nowosielska (kl. 1b), Miśka Urbanowicz (kl. 2a), Aga Zielińska (kl. 2b), Zosia Fankanowska (kl. 2c) i Mateusz Słowik (kl. 2c).

W pierwszej części prezentacji kandydaci zostali zaprezentowani przez swoje sztaby wyborcze, po czym komisja wyborcza zadawała kandydatom pytania. Na chwilę przed przerwą obiadową zarządzono głosowanie. Po powrocie do auli ustępujący Przewodniczący SU, Franek Gajda (2bG) zaprezentował zebranym rok pracy Samorządu Uczniowskiego po jego kierownictwem, po czym przedstawiono wyniki głosowania. Żaden z kandydató wnie uzyskał wymaganego 50% głosów, zatem zarządzono II tuyrę głosowania, która będzie miała miejsce we środę, 29 marca. Do II tury zakwalifikowały się:

Michalina Urbanowicz (2aG) 31% głosów
Gabriela Tomaszewska (1aG) 21% głosów


20 marca 2017

We wtorek na 6. i 7. lekcji odbędą się wybory na Przewodnicząego SU w Gimnazjum. W wyborach startuje 6 kandydatów z klas pierwszych i drugich. Wyniki poznamy już jutro.


20 marca 2017

Piątkowy poranny apel przygotowali uczniowie 2LO przy współpracy z p. Anną Przybylską. Spotkanie poświęcone było tajemniczej liczbie „Pi”.


18 marca 2017

W poniedziałek odbędzie się spotkanie z p. Grzegorzem Muchorowskim, zastępcą kierownika Referatu Prewencji i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej, który w rozmowie z rodzicami wprowadzi ich w arkana prawa regulującego odpwiedzialność młodych (takich jak nasi uczniowie) za działania w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych.

Spotkanie rozpocznie się o 16:30 w auli szkolnej – zapraszamy!

+

W poniedziałek odbędzie się także Kiermasz Wilkanocny. Na stoisku będzie można nabyć ozdoby świąteczne, kartki, a także słodkości – pyszne babki, ciasteczka i muffieki. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego zapraszają od godz. 16:00, w okolice furty.


18 marca 2017

Tradycyjnie najstarsi uczniowie naszej szkoły, maturzyści, spędzają czas rekolekcji na wyjeździe. W tym roku udali się do Polanicy Zdroju, gdzie poddali się ćwiczeniom duchowym pod kierownictwem ks. Jakuba Kopystyńskiego SCJ. Tematem rekolekcji było poszukiwane skarbu… Wraz z trzecioklasistami do Polanicy pojechały s. Katarzyna Niemiec i p. Paulina Haręża.


17 marca 2017

W poniedziałek i wtorek gimnazjaliści i licealiści spotkali się z p. Grzegorzem Muchorowskim, zastępcą kierownika Referatu Prewencji i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej. Co roku spotykamy się z p. Muchorwskim, aby wziąć udział w wykładzie na temat zagrożeń czyhających na młodych ludzi w internecie.


17 marca 2017

W ostatni piątek na godzinę wychowawczą do klasy 1LO przyszła p. dr Katarzyna Ochman, niegdyś nauczycielka łaciny w naszej szkole, dziś wykładowczyni języków antycznych na Wydziale Filologicznym UWr. Opowiedziała o idei mentoringu jako o sposobie na odnalezienie swoich pasji, przyszłych zawodów i tego, co związane z podejmowaniem decyzji życiowych. Zachęciła uczniów, zwłaszcza uczennice do zapoznania się z prezentowaną ideą i zaproponowała udział w projekcie mentoringowym w tym semestrze.
Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziemy wchodząc na ten profil FB.
Zachęcamy!


16 marca 2017

Z przyjemnością informujemy, że Hiacynta Peregudowska (3G) otrzymała wyróżneinie w II Międzyszkolnym Konkursie na Kryminał, pt „Zbrodnia/nie/doskonała”, organizowanym przez LO Nr XII i Gimnazjum nr 19 we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy! Nauczycielką j. polskiego Hiacynty jest jest p. Joanna Dobiech.


16 marca 2017

Trzeci dzień z o. Rafałem Ochojskim MFS (Misjonarze Świętej Rodziny) upłynął pod znakiem podsumowania świętego czasu rekolekcji, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i przyżyciami. Był czas na rozmowy w grupach, na publiczne świadectwa wobec społeczności szkolnej oraz, przede wszystkim, Eucharystię pod przewodnictwem Ojca Rafała. Dziękujemy Ojcu za wspaniałe rekolekcje, za liczne inspiracje duchowe i świadectwo prawdziwego życia z Bogiem!


15 marca 2017

Drugi dzień rekolekcji z o. Rafałem Ochojskim MFS (Misjonarze Świętej Rodziny) okazał się nad wyraz twórczy. Uczniowie po krótkim rozważeniu fragmentów Biblii spotkali się w klasach, by przygotować krótkie inscenizacje. Podczas ich prezentacji w auli mogliśmy się przekonać, jak dużym talentem wykazują się nasi uczniowie – mając niespełna 45 minut przygotowali znakomite impresje teatralne. Dzień drugi skupiał się na temacie grzechu; nie bez przyczyny – zwieńczeniem dnia pracy duchowej był sakrament pokuty oraz adoracja krzyża w kościele.


15 marca 2017

Przypominamy program Etapu Wojewódzkiego V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego
16 marca 2017

1. Rejestracja uczestników – 9.00 – 9.55

2. Oficjalne rozpoczęcie konkursu – 10.00 – 10.15

3. Części konkursowa etapu wojewódzkiego – 10.15 – 11.15

* Uczniowie piszą test jednokrotnego wyboru połączony z pytaniami otwartymi dotyczącymi frazeologii mitologicznej.
** Dla nauczycieli spotkanie w kawiarence.
*** Alternatywnie lekcja muzealna dla nauczycieli prowadzona przez uczniów Gimnazjum i Liceum Urszulańskiego.

4. Poczęstunek dla uczniów – 11.15 – 11.45

5. Zabawy integracyjne dla uczniów – 11.45 – 12.15

6. Warsztaty dla uczniów prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Starożytności Uniwersytetu Wrocławskiego – 12.15 – 13.00

7. Przedstawianie teatralne oparte na motywach mitologicznych – 13.00 – 13.20

8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – 13.20 – 14.00

9. Pożegnanie – 14.00 – 14.10

POZDRAWIAMY I SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


14 marca 2017

ZAPRASZAMY SPOŁECZNOŚĆ URSZULAŃSKĄ DO KIBICOWANIA
NASZEJ DRUŻYNIE
„TEAM URSZULANKI”
W TURNIEJU KORFBALLU!

Termin: 18.03.2017

Godzina: 10.00 – 13.00

Miejsce: hala sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 10.

Pomóż naszym wygrać turniej!


14 marca 2017

Pierwszy dzień rekolekcji z o. Rafałem Ochojskim MFS (Misjonarze Świętej Rodziny) – uczniowie po krótkiej nauce rekolekcyjnej w auli oraz pantomimie w wykonaniu koła teatralnego udali się do klas, gdzie rozważali Słowo Boże, na podstawie którego układali w grupach utwór muzyczny (o charakterze rapowym). Po prezentacji owoców pracy, Ojciec i katecheci zabrali uczniów z opaskami na oczach do mauzoleum na adorację Najświętszego Sakramentu.


13 marca 2017

Tomasz Magierowski (1bG) został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista! Serdecznie gratulujemy! To ogromny sukces Tomka – jesteśmy z niego dumni! Nauczycielką Tomka jest p. Agnieszka Markowska.

W sobotę 11 marca w Gimnazjum 34 przy ulicy Zemskiej odbył się etap rojonowy Olimpiady Geograficznej organizowanej dla uczniów gimnazjów. W drugim etapie wzięło udział ok. 350 uczniów, wyłonionych spośród ponad 1600 uczestników etapu I.

Naszą szkołę reprezentowałi: Franciszek Gajda z klasy (2bG) i uczniowie klasy 3G: Hiacynta Peregudowska, Małgorzata Rodzewicz, Justyna Rogala i Kurt Szuwart.

Wyniki już za tydzień…Czekamy z niecierpliwością. Do ostatniego finałowego etapu przejdzie około sześćdziesięciu uczestników.

Przed konkursem i w jego trakcie uczesników wspierała nauczycielka geografii Magdalena Krakowska.


13 marca 2017

Na zdjęciach widzimy klasę 1aG, która spotkała się w ostatnią sobotę z wychowawcą, aby spędzić razem czas, najpierw przy grach, potem na krótkim spacerze, by w końcu zaspokoić przedpołudniowy głodek.


11 marca 2017

Szanowni Państwo, szanowni Uczniowie klas trzecich gimnazjów i Rodzice! Chcielibyśmy ogłosić rozpoczęcie procesu rekrutacji do klas pierwszych liceum w roku szkolnym 2017/2018. Zapraszamy do naszej szkoły!

Informujemy, że:
– Liceum jest placówką publiczną (nie obowiązuje czesne) i koedukacyjną
– dziewczęta spoza Wrocławia mają możliwość starania się o miejsce w internacie przyszkolnym
nasza szkoła nie bierze udziału w rekrutacji elektronicznej

Wszystkich uczniów gimnazjum zainteresowanych nauką w naszym liceum zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w szkole, który jest zaplanowany na 13 maja (sobota), na godz. 10.00

JUŻ OD 13 MARCA 2017 MOŻNA UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYNĄ!

W regulaminie rekrutacji przewidziane jest indywidualne spotkanie z dyrektorem szkoły, na które można się umówić telefonicznie: 71 372 39 17 albo pisząc na adres:
sekretariat.urszulanki@gmail.com

Na spotkanie z dyrektorem należy przynieść dwa dokumenty:
Wniosek o przyjęcie do liceum i Deklarację nr 1. wyboru przedmiotów rozszerzonych i II języka obcego
Zapraszamy!

Regulamin rekrutacji oraz wszystkie dokumenty potrzebne w jej procesie znajdziemy klikając na grafikę powyżej lub wchodząc na podstronę „Rekrutacja do Liceum” (w linkach kat. Rekrutacja). Zapraszamy!


11 marca 2017

Michał Piórkowski (1bG) zwyciężył w konkursie na własnoręcznie uszytego misia, zaś Michalina Urbanowicz (2aG) otrzymała wyróżnienie. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Gmn, a nagrodami były talony na pizze. Miś Michała widoczny jest na zdjęciu po lewej stronie, Michaliny po prawej. Gratulujemy talentu i pięknych prac!


11 marca 2017

W środę, 8 marca, w naszej szkole odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Iskra w szkole. Jednostka w życiu społecznym”. Organizatorami wykładów są: Wydział Prawa Administracji i Ekonomii UWr i nasza szkoła.
Wydarzenie rozpoczęło się krótką prezentacją poświęconą małżeństwu w Japonii. Poprowadziła ją doktorantka WPAE UWr, pani Barbara Jelonek.
Główną prelegentką spotkania była także doktorantka WPAE UWr, pani Agnieszka Kuriata, znawczyni kultury muzułmańskiej i systemu prawa obowiązującego w Iranie. Wykład dotyczył sytuacji kobiet w Iranie.

Spotkanie okazało się niezwykle ciekawe i zainspirowało wielu uczniów do dyskusji i zadawania pytań zaproszonym gościom.

Kolejna lekcja prawa już w maju. Organizatorem cyklu spotkań jest p. Anna Molasy.


10 marca 2017

Kasia Korysławska podarowała bibliotece szkolnej w imieniu klasy 1b Gimnazjum książkę „Wiedźmin – Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego. Dziękujemy!
Zapraszamy do „W bibliotece” (kat. Ludzie w szkole), gdzie znajdziemy pełną listę książek przekazanych bibliotece przez klasy.


10 marca 2017

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, który w tym roku odbędzie się 20 marca o godz 16:00 (wyjątkowo w poniedziałek). Gwarantujemy piękne ozdoby świąteczne oraz pyszne babki. Kiermasz będzie miał miejsce przy okazji spotkania rodziców ze strażnikiem miejskim, przed wykładem o bezpieczeństwie w sieci.


9 marca 2017

Wszyscy chłopcy klas gimnazjalnych i licealnych przygotowali swoim pięknym koleżankom małe obchody Dnia Kobiet. Zapraszamy do klasy 1aG! U pierwszaków dziewczęta zaskoczyły kolegów – obdarowały ich ciasteczkami z okazji Dnia Mężczyzny! 🙂


9 marca 2017

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły – tam prezentujemy najważniejsze szkolne wydarzenia lutego, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie. Link u góry witryny. Wydrukowana wersja kroniki jest prezentowana przy furcie, tak by goście, którzy odwiedzają klasztor, mieli możliwość sprawdzenia, co ciekawego u nas się dzieje.


9 marca 2017

Program Etapu Wojewódzkiego V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego
16 marca 2017

1. Rejestracja uczestników – 9.00 – 9.55

2. Oficjalne rozpoczęcie konkursu – 10.00 – 10.15

3. Części konkursowa etapu wojewódzkiego – 10.15 – 11.15

* Uczniowie piszą test jednokrotnego wyboru połączony z pytaniami otwartymi dotyczącymi frazeologii mitologicznej.
** Dla nauczycieli spotkanie w kawiarence.
*** Alternatywnie lekcja muzealna dla nauczycieli prowadzona przez uczniów Gimnazjum i Liceum Urszulańskiego.

4. Poczęstunek dla uczniów – 11.15 – 11.45

5. Zabawy integracyjne dla uczniów – 11.45 – 12.15

6. Warsztaty dla uczniów prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Starożytności Uniwersytetu Wrocławskiego – 12.15 – 13.00

7. Przedstawianie teatralne oparte na motywach mitologicznych – 13.00 – 13.20

8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – 13.20 – 14.00

9. Pożegnanie – 14.00 – 14.10


8 marca 2017
S. Katarzyna Starek zaprasza chętnych na wyjście do kina na film „Zerwany Kłos”. Wyjście jest 14 marca (w najbliższy wtorek) o 15.45 ze szkoły. Początek filmu o 16.30 w kinie DCF. Cena biletu 11 zł. Zapisy na wyjście wraz z pieniędzmi na bilet przyjmuję do poniedziałku włącznie.


8 marca 2017

Samych serdeczności, z okazji Dnia Kobiet, życzy naszym dziewczynom i kobietom męska część społeczności szkolnej, chłopaki i panowie 🙂
Na porannym apelu chłopaki złożyli dziewczętom i paniom życzenia i przygotowali miłą filmową niespodziankę. W ciągu dnia zaś widać było na korytarzach szkoły kwiaty w dłoniach dziewcząt – to znak, że w klasach odbyły się także obchody Dnia Kobiet 🙂


7 marca 2017

Wybraliśmy „Zdjęcie stycznia”! Na nim widzimy bal karnawałowy i p. Monikę Książczak oraz
p. Magdalenę Krakowską pokazujące, kto tu rządzi na tej imprezie.
(fot. P. Sołodyna).
Wszystkie Zdjecia miesiąca znajdziemy w zakładce „Fotografia Roku” w kat. :udzie w szkole. Zapraszamy!


7 marca 2017

Bardzo ciekawą zaprezentowano podczas piątkowego apelu. Pierwszoklasiści przedstawili społeczności szkolnej „Less-known landmarks of the English speaking countries”, czyli mniej znane, ale fascynujące, miejsca w krajach anglojęzycznych. Apel został przygotowany pod opieką p. Joanny Kwiatkowskiej.


6 marca 2017

Prosimy o NIEPRZEKAZYWANIE 1% podatku w rocznym rozliczeniu PIT na fundację „przyjazna szkoła”. Trwa 3 miesięczny okres wypowiedzenia umowy pomiędzy szkołą a fundacją.


6 marca 2017

Joanna Mazur z (3G) zdobyła III miejsce za pracę plastyczną w etapie regionalnym w Ogólnopolskim Konkursie Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni. Gratulujemy! i czekamy na dalsze wyniki, ponieważ praca została przesłana do etapu ogólnopolskiego.


6 marca 2017

Mamy najświeższe statystyki biblioteczne. Zestawione i zaprezentowane przez s. Elżbietę Peplińską.


5 marca 2017

Szanowni Nauczyciele,
Informujemy, że do etapu wojewódzkiego V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego dostali się uczniowie, którzy uzyskali w etapie szkolnym minimum 20 punktów.
Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 16 marca o godz. 10.00 w Gimnazjum i Liceum Urszulańskim przy pl. Nankiera 16 we Wrocławiu.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy konkursu


4 marca 2017

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety w niedzielę 26 lutego o godz. 10.00. W czasie tej uroczystości Zespół Szkół był reprezentowany przez poczet sztandarowy Gimnazjum. Natomiast 1 marca poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum uczestniczyły w uroczystych obchodach pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego na Cmentarzu Osobowickim. Delegacja uczniów złożyła wiązankę dla uczczenia pamięci Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Uczniom towarzyszyła s. Agata Stężowska.


3 marca 2017

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny, przyrodą budzącą sie do życia, zainicjowaliśmy w tym roku szkolnym poranną modlitwę brewiarzową, jutrznię, która będzie odbywać się co piątek, o godzinie 7:25, na chórze kościelnym. Modlitwa psalmami jest znakomitym sposobem na rozpoczęcie dnia. Już Serdecznie zapraszamy w imieniu Samorządu Uczniowskiego!


2 marca 2017

Mszą świętą w środę popielcową rozpoczęliśmy wraz z Kościołem powszechnym okres Wielkiego Postu. Eucharystii przewodniczył ks. Arkadiusz, a liturgię słowa przygotowała klasa 1aG.


1 marca 2017

Wiosenne przebudzenie! Wraz z dłuższymi dniami wracamy z naszymi tradycyjnymi piątkowymi jutrznami (poranna modlitwa psalmami). Zapraszamy na tę piąkną porannę modlitwę już w tym tygodniu – pierwsza będzie miała miejsce w piątek, 3 marca, o godz. 7:25, na chórze kościelnym. Kto nie wie, jak tam się dostać – czekamy przy furcie do 7:24 🙂 Zapraszamy!


1 marca 2017

W piątek, 10 lutego, w ramach porannego apelu, uczennice II klasy LO wystąpiły z prezentacją dotyczącą sielanki jako gatunku charakterystycznego dla nurtu sentymentalnego w epoce oświecenia. Krótką charakterystykę gatunku dziewczyny z wyobraźnią zilustrowały sceną z oświeceniowej sielanki „Laura i Filon” Franciszka Karpińskiego, by następnie zaproponować śmiałą w zamyśle i poruszającą realizacyjnie sielankę współczesną: dramatyczną wizję uczuciowych perypetii dwojga młodych, osadzoną w skomplikowanych realiach XXI wieku. Apel został przygotowany przy współpracy z p. Markiem Pustowarukiem.
Polonista nie krył łez wzruszenia, a nie był jedynym pośród widzów, na którym duże wrażenie wywarło merytoryczne, aktorskie oraz kostiumowo-krawieckie zaangażowanie uczennic.