Są takie miejsca, które pomimo, że powstały z MIŁOŚCI, właśnie jej odczuwają brak.

Są tacy ludzie, którzy, pomimo, że żyją wśród innych ludzi, wciąż na kogoś czekają.
Może właśnie na Ciebie?

W ostatni piątek gościliśmy w naszej szkole s. Berenike ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, która zachęcała naszą młodzież do podjęcia wyzwania, jakim jest poświęcenie małej części swojego czasu komuś, kto tego bardzo potrzebuje. Takie miejsca jak Ośrodek Świętego Jerzego powadzony we Wrocławiu, przy ul. Rydygiera 22-28, przez ss. Boromeuszki, zapewniają swoim beneficjentom opiekę, pielęgnację i rehabilitację oraz zabezpieczają ich podstawowe potrzeby. Ale jest przestrzeń, w której nieustannie i boleśnie odczuwane są braki.  Pacjenci Ośrodka Świętego Jerzego są zazwyczaj schorowani i samotni, bardzo potrzebują towarzystwa – ust do czytania, śpiewania, opowiadania, uszu do słuchania i serca do dzielenia się miłością i miłosierdziem.
Jeśli miałbyś/miałabyś choć 30 minut w tygodniu, które mógłbyś/mogłabyś oddać drugiemu człowiekowi (który nie tylko jest nastawiony na branie, ale potrafi także stokrotnie oddać) to może to miejsce czeka na Ciebie?
Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: http://rydygiera.pl/wolontariat.html a także u pedagoga szkolnego i s. wicedyrektor. Zapraszamy do kontaktu i podjęcia wyzwania.