Tradycyjnie, w styczniu podsumowujemy rok naszej pracy charytatywnej i  celebrujemy  caritas – bezinteresowną miłość do bliźniego w potrzebie.  Uroczystość 23 stycznia została przygotowana i poprowadzona przez klasę 3a Gimnazjum , której uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Piotra Sołodyny.

Pierwszym punktem programu było spotkanie z p. Marcinem Blicharzem,  opiekunem socjalnym w Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Gość  podzielił  się z nami swoim doświadczeniem niesienia pomocy ludziom w krytycznej  sytuacji życiowej. Po wystąpieniu,  które na długo pozostanie w naszej pamięci, uczniowie udali się do klas, aby podzielić się swoim doświadczeniem pracy w wolontariatach i przy akcjach charytatywnych.  Klasy, wraz z wychowawcami, otrzymały także zadanie zaprojektowania akcji charytatywnej, które będziemy realizować po powrocie z ferii.

W drugiej odsłonie dnia uczennice klasy 3aG przedstawiły krótkie podsumowanie charytatywnych działań naszej szkole w roku 2018. Tę część otworzyła sonda filmowa przeprowadzona na korytarzu szkolnym, podczas które uczniowie odpowiadali na pytania: „jak nastolatek może pomagać?” i „dlaczego warto pomagać?” Po tym trzecioklasiści podzielili się ze społecznością szkolną  swoim doświadczeniem udziału w projekcie, zaproponowanym im przez wychowawcę – 27 uczniów od jesieni zaangażowało się w różne wolontariaty i o tym właśnie usłyszeliśmy w ich obszernej relacji.  Instytucje z jakimi weszliśmy w tym czasie we współpracę to: Prywatne Przedszkole “Promyk Słońca”, Hobbit – Pogotowie Uczniowskie, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ss. Boromeuszek, Klubowe Centrum
MIEJSCÓWKA, Kino Nowe Horyzonty, Szkole Koło Caritas.

Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się w kościele, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji s. Joanny Łątki, przełożonej domu wrocławskiego i s. Zuzanny Filipczak, dyrektora nasze szkoły.  Siostry obchodzą razem imieniny, dlatego co roku zbieramy się, aby wspólnie radować się z nimi tym świętem.  Starym zwyczajem, jak to na imieninach, złożyliśmy siostrom życzenia i wręczyliśmy prezenty (po kolei – uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwentki), ale najoryginalniejszym upominkiem tego dnia były występy artystyczne; tego dnia byliśmy świadkami dwóch debiutów muzycznych: duetu Kasi Korysławskiej i Tomka Wolbisza oraz nowego zespołu w składzie Kuba Wojsławski, Tymek Mazur, Tomek Wolbisz i p. Robert Ruszczak (w zastępstwie Staśka Nowickiego). Piosenki zespołu były wstępem do występu dnia – niezwykłej muzycznej współpracy naszych uzdolnionych pianistów: Tomka Biruli-Białynickiego i Adama Szczepańskiego, którzy, improwizując, zilustrowali opowiadanie Kuby Przybylskiego o Koziołku Matołku.  Po występie głos zabrały Solenizantki, dziękując zebranym za pamięć  i modlitwę.