W każdy czwartek odbywa się w naszej szkole trening korfballu, hipsterskiej dyscypliny sportowej, której trenerem jest p. Tomasz Herman. P. Herman jest trenerem tej dyscypliny w akademickiej sekcji sportowej, a jego zespół AZS Balluff Wrocław Korfball Team zdobywał mistrzostwo w ogólnopolskiej lidze korfballu. Nasza szkoła to jedyne liceum i gimnazjum we Wrocławiu, które rozwija tę dyscyplinę sportu.

Korfball był jedną z dyscyplin podczas rozgrywanej w naszym mieście olimpiady The World Games, która miała miejsce w lipcu tego roku. Jako zaangażowany w popularyzację tego sportu, p. Herman wziął czynny udział w tej światowej imprezie, pomagając organizować zawody. W ostatni poniedziałek uczestniczył także w spotkaniu na Stadionie Olimpijskim, podsumowującym igrzyska, w którym wzięli udział organizatorzy, przedstawiciele najwyższych władz Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, partnerów, a także polskich medalistów The World Games (Polacy wywalczyli 30 medali: 9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych). Więcej o korfballu będzie pisać zapewne już wkrótce.

Podczas World Games p. Tomasz Herman zdobył autografy zawodników wszystkich reprezentacji biorących udział w turnieju, reprezentantów ośmiu krajów – poniżej można obejrzeć skany plakatów, które trzymamy w szkole – korfball_autografy