W minioną sobotę 2 drużyny reprezentujące naszą szkołę zainaugurowały nowy sezon w rozgrywkach o Puchar Polski, w korfballu a dokładnie quatrokorfballu (odmiana gry). Zawody zostały rozegrane w Warszawie do, której dotarliśmy z niemałymi problemami (3 godziny opóźnienia pociągu). Jest to nasz drugi sezon w tych rozgrywkach, się w grupie wiekowej U-17 czyli osób do 17 roku życia.
W turnieju uczestniczyły 3 zespoły w tym dwa zespoły z naszej szkoły oraz drużyna z Koła. Jeżeli chodzi o wyniki to nie udało nam się pokonać drużyny z Koła natomiast w derbach urszulańskich nieznacznie lepszy był zespół Team Urszulanki II, który pokonał Team Urszulanki I 4:2.
Niestety w porównaniu z ubiegłym rokiem ubyły 2 zespoły. Można powiedzieć, że Team Urszulanki stanowi potęgę w Polsce jeżeli chodzi o ilość zawodników w tej kategorii 🙂 Pierwszy krok do przyszłych sukcesów został zrobiony! Jest nas wielu a mam nadzieję, że zgłoszą się jeszcze inni chętni do gry w zespołach. Teraz naszym zadaniem jest przekuć ilość w jakość. To wymaga czasu i  zaangażowania. Z czasem nie ma problemu bo następny turniej odbędzie się na początku grudnia więc potrzeba teraz więcej zaangażowania ale mam nadzieję, że i z tym nie będzie problemu.
A mamy do kogo równać bo przecież we Wrocławiu mamy Mistrzów Polski seniorów w korfballu, a troje z nich zdobyło w sierpniu tytuł Mistrza Świata w korfballu plażowym.
Team Urszulanki I:
– Maja Grodecka
– Katarzyna Garczarek
– Ksenia Iżewska
– Szymon Radwan
– Antoni Daszkiewicz
– Bartłomiej Lubkiewicz
Team Urszulanki II:
– Oliwia Zielińska
– Amelia Szczerbuk
– Kamila Kondracka
– Oliwier Haryk
– Kacper Kurek
– Michał Minor
Bardzo serdecznie chcę podziękować wszystkim naszym reprezentantom za wolę walki i hart ducha bo i pogoda momentami była mało sprzyjająca. Tomasz Herman