17 marca odbędzie się spotkanie wspominkowe dla absolwentów „Przynieś zdjęcie, wspomnienie…”, a rozpocznie się ono  bardzo ważnym dla naszej społeczności wydarzeniem. Tego dnia odsłonimy tablicę upamiętniającą śp. s. Józefę Jezierską, dyrektorkę liceum w latach 1970-2007.

Siostra była postacią niezwykłą – matematyczka z wykształcenia, odważnie kierowała szkołą w ciężkich czasach represji komunistycznych, przy tym rozwijając swoją pasję naukową (była wybitną biblistką, znawcą św. Pawła i profesorem Papieskiego Wydziału Teologicznego), jednocześnie dając się poznać jako człowiek emanujący ciepłem i serdecznością.

Tablicę ufundowało Stowarzyszenie Byłych Wychowanek Urszulańskich, a oprócz nich, i Siostry Dyrektor, uroczystego odsłonięcia dokonają władze Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Osoby chcące wziąć w spotkaniu udział prosimy o przysłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy najpóźniej do 13 marca:

info.urszulanki@gmail.com

W informacji zwrotnej podamy dodatkowe informacje! Do zobaczenia!

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW Przynieś zdjęcie, wspomnienie…
PLAN

15:30 Spotkanie w auli – wspomnienie o śp. s. Józefie Jezierskiej i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
16:30 Koncert w wykonaniu uczniów Liceum Urszulańskiego