Jednym z naszych starych szkolnych zwyczajów było uczestnictwo uczennic w centralnej procesji podczas uroczystości Bożego Ciała. Po krótkim czasie nieobecności tej uroczystości w naszym szkolnym kalendarzu chcielibyśmy wrócić do tej tradycji, bo czyż Jubileusz 75-lecia Liceum Urszulańskiego nie jest ku temu doskonałą okazją?

Szczególnie, że do udziału we wspólnym świętowaniu chcemy zaprosić wszystkich członków naszej urszulańskiej rodziny: uczniów, ich rodzeństwo i rodziców, nauczycieli, siostry urszulanki oraz, w szczególności, absolwentów naszej szkoły. Pójdźmy wspólnie manifestować naszą wiarę, krocząc za sztandarem naszej szkoły!

Jak się spotkamy? Tu mamy dwie propozycje.
Pójdźmy razem na Mszę. Eucharystia w Katedrze w uroczystość Bożego Ciała zaczyna się o godz. 9:00. Spotkajmy się o 8:30 przed szkołą, skąd wspólnie ruszymy do kościoła o 8:35.
Albo: spotkajmy się na Ostrowie Tumskim od razu po Mszy św., pod figurą św. Jana Nepomucena.
Do zobaczenia!