Z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum podejmujemy się wysiłku pielgrzymowania 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w okolicach Wrocławia. 28 maja  wyruszyliśmy na trzecią z czterech zaplanowanych wędrówek: trasa wyniosła 23 kilometrów i prowadziła z Wrocławia-Leśnicy do miejscowości Święte.

Grupa prawie 20 pielgrzymów spotkała się o 9:00 pod zamkiem w Leśnicy, skąd udała się pociągiem urokliwym szlakiem pośród lasów, pól i łąk do wsi Święte, skąd wrócili do Wrocławia pociągiem. W trakcie trzech wędrówek w projekcie, dotychczas przewędrowaliśmy 59 kilometrów.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się tego wysiłku: uczniom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły. Do zobaczenia ponownie na trasie we wrześniu, kiedy to wyruszymy w tym pątniczym projekcie na ostatnią wędrówkę! (fot. Z. Łagoda / P. Sołodyna)