W radością informujemy, że z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum chcielibyśmy podjąć się wysiłku pielgrzymowania 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w okolicach Wrocławia. Wstępnie planujemy zorganizowanie czterech wędrówek, a zaczynamy 21 listopada. Do wspólnego pielgrzymowania zaprosimy uczniów naszej szkoły, rodziców (przez Librusa) oraz absolwentki (przez Stowarzyszenie Byłych Wychowanek).

Pierwsza trasa będzie wynosiła 18 km i poprowadzi nas na zachód Wrocławia, a zakończy się w Leśnicy. Będziemy wędrować przez Stare Miasto, między innymi przez ulice Legnicką, Pilczycką, Królewiecką, Główną, potem przez Marszowice, potem do Leśnicy.  Za projekt będą odpowiedzialni p. Piotr Sołodyna i s. Agnieszka Świętoń oraz grupa uczniów naszej szkoły. W krótkiej fotorelacji poniżej przyjrzyjmy się trasie pierwszej wędrówki, którą dla nas przejechał, zbadał i zmierzył p. Piotr Sołodyna.