Znowu otrzymaliśmy nowe książki do naszej biblioteki. Przy tej okazji przypominam, że biblioteka pracuje w zwykłych godzinach i można książki wypożyczać (tudzież oddawać).

– Antoni Baltus: Mircyl czyli zdrowa komedia szpitalna – autor deklaruje, że opowieść zakorzeniona jest w losach prawdziwych bohaterów: pacjentów i lekarzy. Określa swoją książkę jako fabularyzowany dokument naszych czasów. Jest w nim miejsce na humor, bo i życie zna komiczne zwroty akcji, również w sprawach bardzo poważnych. Książka nagrodzona w konkursie: Perły Literatury Polskiej.

– Daria Kacprzak: Tajemniczy świat Witka. Mój brat autyzm – opowiadanie o dwóch chłopcach i niezwykłej braterskiej miłości. Dorastają w rodzinie pełnej miłości. Witek, autystyczny chłopiec,  okazuje się dzieckiem niezwykle utalentowanym i będzie wykorzystywał swoje niezwykłe zdolności, dyskretnie wspierany przez brata.

– Powróćmy do marzeń: droga ku lepszej przyszłości. Papież Franciszek w rozmowie z Austenem Ivereighem. Podtytuł wskazuje dwóch autorów książki, jednak nie jest to wywiad-rzeka. A może w jakimś stopniu jest, bo sposób prezentacji kolejnych tematów przypomina odpowiedzi na pytania, których jednak nie ujawniono. Uznana została za programową wypowiedź papieża Franciszka, który próbuje ukazać kształt przyszłego świata, wyrastającego z kryzysu pandemii.

– Aldo Maria Valli: Boże niespodzianki. Dni rewolucji papieża Franciszka – dar od s. Katarzyny Niemiec. Przedstawiono w niej wypowiedzi Ojca Św. wygłoszone na najważniejszych uroczystościach, a także homilie z Mszy Świętych odprawianych w kaplicy Domu św. Marty. Pomaga to dostrzec główne nurty papieskiego nauczania, wolnego od sensacyjnego tonu doraźnych medialnych doniesień.

Otrzymaliśmy także lektury: 5 egzemplarzy Ferdydurke i 4 egzemplarze Wesela.