Zachęcamy do włączenia się w kampanię „BohaterON – włącz historię!” Kampanię zapoczątkowały w 2016 roku dwie organizacje z Wrocławia: Fundacja Rosa i Fundacja Seniora.

Celem projektu jest zwiększanie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego. To także sposób okazania naszego szacunku i pamięci dla Bohaterów walki o stolicę.

Nazwa kampanii powstała z połączenia polskiego słowa „bohater” i angielskiego „on”, co wskazuje na cel akcji, czyli zachętę do poznawania historii Powstańców. Na stronie internetowej https://bohateron.pl/ można znaleźć biogramy i zdjęcia uczestników powstania.

W tym roku jesteśmy zaproszeni do zamieszczania indywidualnych wpisów, filmów lub zdjęć z wyrazami pamięci i podziękowania. Można to zrobić na stronie https://wpis.dumnizpowstancow.pl/

Zachęcamy również do obejrzenia relacji ze spotkania poświęconego twórczości poetyckiej powstańczego pokolenia „Bohateron. Włącz poezję” oraz widowiska muzycznego „Miłość bez jutra”, w którym można usłyszeć muzyczne interpretacje wierszy największych poetów Powstania.
https://bohateron.pl/o-nas/wlaczpoezje/
https://bohateron.pl/o-nas/milosc-bez-jutra/

Ponadto Powstańców można wesprzeć, dołączając do organizowanej przez cały rok zbiórki, z której fundusze są przeznaczane na pomoc Bohaterom Powstania w codziennym życiu.
https://dumnizpowstancow.pl/pomoc/