Czuwanie, w którym uczestniczymy na kilka dni przed uroczystością św. Urszuli pozwala społeczności naszej szkoły przystanąć na chwilę, wzbudzić refleksję, zawiązać wspólnotę modlitwy, w ten sposób przygotowując się na najważniejsze święto w roku.

W czwartek mieliśmy przyjemność gościć ks. Piotra Rozpędowskiego, który w niemal w całości wypełnionej auli szkolnej wygłosił konferencję, której przedłużeniem było czuwanie modlitewne w klasztornym kościele. Nabożeństwo zostało ubogacone pięknym śpiewem uwielbienia zespołu muzycznego wspólnoty Kompania Jonatana, do której należą uczennice naszej szkoły.

Czuwanie jest także wydarzeniem towarzyskim dzięki siostrom urszulankom, które tradycyjnie zaprosiły uczestników na pyszną kolację.