Dobra książka – nasza rekomendacja!

190

Do wakacji pozostało kilkanaście dni – wystarczająco, aby zamknąć ten czas regeneracji dobrą lekturą. W naszej serii książek polecanych głos zabierze p. Piotr Skowroński, nauczyciel łaciny i historii –

„Diuna” Franka Herberta, tom rozpoczynający cykl „Kroniki Diuny”, to jedna z najważniejszych powieści science-fiction, jakie kiedykolwiek powstały. Akcja powieści dzieje się w dalekiej przyszłości – w jedenastym tysiącleciu. Ludzkość zamieszkuje już wiele zakątków wszechświata, a najbardziej wpływowe rody rywalizują o władzę nad całymi planetami. Najbardziej pożądaną z nich jest Arrakis (tytułowa Diuna), gdzie wydobywana jest przyprawa, pozwalająca m.in. poszerzać świadomość i wydłużać życie.

Już niedługo w kinach będzie można obejrzeć nową ekranizację powieści w reżyserii Denisa Villeneuve’a (Nowy początek, Blade Runner 2049). Wiele osób spodziewa się sukcesu na miarę premiery „Władcy Pierścieni” Petera Jacksona prawie dwie dekady temu. Dlatego gorąco zachęcam, by przed ponownym wybuchem popularności cyklu sięgnąć po książkę.

Piotr Skowroński

Recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=0YQfIdCpx0M