1 kwietnia 2023r., w sobotę, w Liceum Sióstr Urszulanek zostały zorganizowane dni otwarte. Po uprzednim zapisaniu, tegoroczni ósmoklasiści byli oprowadzani  przez uczniów po szkole w małych grupach. W kameralnej atmosferze potencjalni uczniowie mogli  usłyszeć i życiu szkoły i jej atutach przez prawie rówieśników. Kandydaci nie krępowali się zadawać pytań czy wyrażać swojej opinii. Jak więc wyglądał ten dzień w „urszulankach”?

Przyszli uczniowie mieli okazję obejrzeć sale lekcyjne, aulę, salę gimnastyczną, siłownie czy wirydarze. Wysłuchali też historii szkolnego kościoła św. Jadwigi i Mauzoleum przygotowanej przez p. Piotra Skowrońskiego i jego uczniów, przez co mogli poczuć kilkaset lat historii przenikającej szkolną codzienność.  Podopieczni p. Marka Pustowaruka przedstawili wszelkie formy współpracy liceum z uczelniami wyższymi oraz projekty akademickie, których licealiści są uczestnikami. P. Hubert Kastelik i p. Dorota Kuźniewska zaprezentowali bogaty program wymian i wyjazdów organizowanych w ciągu każdego roku szkolnego. Do tego przeprowadzili małe konkursy językowe. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunem, s. Agnieszką Świętoń opowiedzieli kandydatom o uroczystościach, imprezach i akcjach szkolnych, w które obfituje tradycyjny szkolny roczny harmonogram pracy. W gabinecie pedagoga p. Joanna Gruszczyńska opowiedziała o pomocy psychologicznej w naszej szkole, zapewniając wsparciu pedagogów i psychologa szkolnego dla potrzebujących pomocy. Nie mogło zabraknąć prezentacji całej dobroczynności, której jesteśmy organizatorami, akcji charytatywnych, w których bierzemy udział i corocznego Festiwalu Serviam.

To był intensywny dzień, pełen wrażeń, rozmów i spotkań. Naszą szkołę odwiedziło prawie 250 gości. Mnogość informacji, jakie kandydaci przyswoili podczas godzinnego spacerku po szkole w towarzystwie uczniów na pewno dała im sporo do myślenia. (tekst A. Biedak)

Drzwi Otwarte do liceum przeprowadzili: uczniowie – Przystał Aniela, Pankiewicz Ida, Zając Ania, Muszyńska Zosia, Jankowska Jagoda, Gąssowski Paweł, Olech Anastazja, Janiczek Kasia, Stankiewicz Ewa, Wójcik Zosia, Waszak Hania, Śmidoda Teresa, Pająk Zosia, Antonowicz Maciek, Szargorodzki Oliwier, Jakubowska Marysia, Storta Helena, Daszkiewicz Antek, Bola Ania, Hanzel Kuba, Trzciński Bartek, Banasiak Jeremi,  Wawrzyniak Nikola, Szumski Hubert, Rudyszyn Sara, Wawrzyniak Miriam, Michalski Janek, Prędki Mateusz, Świdurski Janek, Smolińska Daria, Hajduk Hania,  Biedak Ola, Mironiska Agnieszka, Skromińska Viktoriia, Iżewska Ksenia, Repucho Marysia, Zacharczuk Julia, Lewczuk Wiktor, Lenart Marcin, Fuss Adam, Pastuszak Julian; nauczyciele – Robert Ruszczak, s. Agnieszka Świętoń, Dorota Kuźniewska, Hubert Kastelik, Marek Pustowaruk, Piotr Skowroński, s.Paulina Musioł i s.Elżbieta Peplińska. Koordynował Piotr Sołodyna.