Z listu P. Jolanty Lesisz do koleżanek na spotkanie 55 LAT PO MATURZE (8.06.2013)

„Moje drogie koleżanki z ławy szkolnej, czy zdajecie sobie sprawę, że to już 55 lat jak opuściłyśmy mury szkolne i poszłyśmy w świat, aby zdawać egzamin trudniejszy od matury, nasze „serviam” – egzamin miłości Boga i bliźniego… W czasach, w których przyszło nam żyć nie łatwo w życiu codziennym świadczyć o Bogu i słuchać Go. Wierność Bogu nie jest łatwa… ale „Bóg nie patrzy na sukces podejmowanych działań, lecz na miłość."


Serdecznie witamy na stronie poświęconej absolwentkom Gimnazjum i Liceum, które tworzą historię Szkoły Urszulańskiej we Wrocławiu od 1946 roku. Chcielibyśmy, aby byłe uczennice towarzyszyły nam w kształtowaniu nowej rzeczywistości i i czuły się częścią NASZEJ WSPÓLNOTY.

Będziemy starali się śledzić oficjalne spotkania wychowanek, które regularnie organizowane są przy pl. Nankiera i zdawać z nich relację. Inaugurujemy spotkaniem z dnia 30 sierpnia 2014. Obiecujemy, że to miejsce w niedługim czasie będzie się wzbogacać o inne bardzo ciekawe i cenne materiały. Zaglądajcie do nas!25
października
2014
Przyrzeczenie urszulańskie, które składane jest przez uczniów w uroczystość św. Urszuli włącza ich w wielką rodzinę urszulańską, która, jak to rodzina, spotyka się często by wzmacniać więzi. [...] (kliknij na zdjęcie).


11
października
2014
W ostatnią sobotę mieliśmy przyjemność gościć absolwentki licealne, które spotkały się w 50. rocznicę swojej matury. Gości tradycyjnie przywitały siostra przełożona, Klemensa Misiurewicz [...] (kliknij na zdjęcie).


27
września
2014
X lat po maturze. Spotkanie w 10 lat po maturze zgromadziło absolwentki Liceum rocznika 2004. W murach naszej szkoły miłych gości, wychowanki i nauczycieli, [...] (kliknij na zdjęcie).


30
sierpnia
2014
XXV lat po maturze. Pod koniec wakacji gościliśmy w szkole absolwentki Liceum z 1989 roku. Jubileuszowe spotkanie, 25-lecia matury, klasy IVa skupiło spore grono pań, ale także i nauczycieli z tamtego czasu [...] (kliknij na zdjęcie).