Dnia 24 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Urszulańskich we Wrocławiu gościła Pani Anna Maria Wesołowska. Było to pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Iskra w szkole. Jednostka w systemie społecznym”, które wspólnie z Wydziałem Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje nasza szkoła. Temat grudniowej sesji brzmiał: „Jak uniknąć konfliktów z prawem w świetle współczesnych zagrożeń”. Pani sędzia Wesołowska była w naszej szkole gościem specjalnym.

Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, podczas której serdecznie przywitaliśmy panią Annę Marię Wesołowską. Następnie dwie panie doktorantki z Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, przedstawiły statystyki dotyczące używania brzydkich słów i wulgaryzmów przez studentów, jak i gimnazjalistów, w stosunku do innych osób.

Pani  Wesołowska z pasją i zaangażowaniem opowiadała uczniom o swoich wrażeniach z sali rozpraw. Emocje były tak duże, że u niektórych wywołały wzruszenie, u drugich grozę, a wszystkim dały dużo do myślenia. Wielu z nas zaczęło zastanawiać się nad własnym zachowaniem, a także nad słowami, jakich używamy codziennie względem kolegów i koleżanek.

W kolejnej części spotkania Pani Wesołowska przestrzegała przed narkotykami i dostępnymi na rynku innymi środkami odurzającymi. Ponadto opowiadała o tzw. drobnych przestępstwach, jakie obecnie występują w środowiskach młodzieżowych, przestrzegając przed skutkami takich zachowań.

Była to doskonała lekcja nie tylko wychowawcza, ale lekcja życia i jednocześnie okazja do  poznania tak znanej osoby.

Dziękujemy p. Annie Molasy –Tracz za podjęcie ciekawej inicjatywy spotkań ze znanymi osobami w ramach akcji „Iskra w szkole”.

Przygotowały: Rozalia Kazienko i Olga Kotynia, kl.IIIg