Uczniowie klasy 1a mieli okazję zagrać w nową grę edukacyjną pt. Corona Regni Poloniae („Korona Królestwa Polskiego”), osadzoną w realiach rozbicia dzielnicowego. Rozgrywka była elementem innowacji historycznej oraz lekcji otwartej przeprowadzonej przez wychowawcę klasy, Macieja Molczyka.
Grupę podzielono na sześć „dworów”, odpowiadających sześciu różnym książętom z początków XIII wieku, a byli to: Henryk Brodaty, Mieszko Plątonogi, Władysław Laskonogi, Władysław Odonic, Leszek Biały i Konrad Mazowiecki. Wcielając się w role książąt uczniowie budowali różne rodzaje posiadłości (włości książęce, włości kościelne, beneficja, osady lokacyjne, grody i miasta), rekrutowali różne rodzaje wojska i rozkazywali im, próbując zagarnąć jak największy obszar Polski, aby ją zjednoczyć. Wchodzili przy tym w różne, czasem bardzo nietrwałe, pakty. W trakcie rozgrywki musieli również zmagać się z wydarzeniami losowymi, związanymi z epoką, a także historycznymi, gdzie mogli zdecydować, czy np. wydać przywilej borzykowski, czy sprowadzić Krzyżaków (po długich dyskusjach, zdecydowali się ich sprowadzić!). Choć nie udało się skończyć całej rozgrywki (10 tur), to gracze dotarli do połowy XIII wieku. Największym osiągnięciem było odparcie najazdu mongolskiego w 1241 roku, dzięki wspólnym działaniom księcia Małopolski, Mazowsza i Kalisza. Taki, aktywny rodzaj lekcji historii jest bardzo ciekawym i nietypowym wprowadzeniem do skomplikowanego, ale niezwykle ciekawego okresu rozbicia dzielnicowego. Wkrótce grę będzie można poznać również podczas spotkań koła gier planszowych.