Świętowanie nieodłączne wpisane jest w gen naszej szkoły. Okazji jest mnóstwo, więc nasz roczny terminarz obfituje w uroczyste spotkania.

Wczoraj obchodziliśmy imieniny dwóch, według rangi i funkcji, najważniejszych sióstr w naszej szkole: siostry dyrektor, Zuzanny Filipczak, i siostry przełożonej, Joanny Łątki.

Społeczność szkolna spotkała się o 11:00 w szkolnym kościele, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy św. w intencji solenizantek, celebrowanej przez ks. Arkadiusza Krżiżoka (teksty liturgii słowa przygotowane zostały przez klasę 3b Gimnazjum).

Po Mszy odbyła się część artystyczna uroczystości – występy naszej utalentowanej młodzieży. W auli szkolnej mieliśmy przyjemność podziwiać tancerzy i muzyków, którzy na co dzień swoje pasje w zajęciach pozalekcyjnych, czy szkołach artystycznych.

Na szczególną uwagę zasługują występy naszego nowego zespołu muzycznego w składzie Agnieszka Nowak  (śpiew), Adam Szczepański (klawisze), Amelia Bąk (gitara), Agnieszka Stępień (gitara), Dominika Pilat (bas) i Maciej Dzięgiel (perkusja), który rozwija się pod opieką p. Roberta Ruszczaka oraz zespołu tancerek w składzie: Patrycja Tabaka, Helena Międła, Wiktoria Wincior i nasza uczennica Zuzanna Mrówka, reprezentujących szkołę baletową działającą przy Operetce Wrocławskiej.

Wszystkie występy były wyjątkowe, a publiczność, wyraźnie poruszona, reagowała na nie żywiołowo.

Za zakończenie życzenia wszelkiej pomyślności na ręce Solenizantek składali przedstawiciele: Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Liceum, Grona Pedagogiczne, Rady Rodziców i Stowarzyszenia Byłych Polskich Wychowanek Urszulańskich.

Występy artystyczne – lista wykonawców:

Anastazja Kokina i Hiacynta Peregudowska – William Gomes „Ave maria”

Bianka Kiejna – F. Chopin „Preludium deszczowe”

Agnieszka Stępień i Tomasz Białynicki–Birula – wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”

Hiacynta Peregudowska – Hop jig (taniec)

Adam Szczepański – suita autorskich utworów

Zuzanna Mrówka, Patrycja Tabaka, Helena Międła, Wiktoria Wincior, Aleksandra Orawska – wariacje baletowe

Agnieszka Nowak, Amelia Bąk, Dominika Pilat, Agnieszka Stępień, Adam Szcepańśki, Maciej Dzięgiel – „Demons”, „Zanim pójdę”