Indonezja (1/3)

Na wszystkich kontynentach siostry urszulanki prowadzą szkoły dla uczniów wielu narodowości, wyznań i kolorów skóry. Pod sztandarem Serviam dzieci i młodzież uczą się, oprócz wiedzy, postawy służby drugiemu człowiekowi, miłości do ojczyzny i Boga.

Owej wielokulturowości zażyliśmy latem tego roku, kiedy to sześciu nauczycieli z Polski, w tym dwoje z naszej szkoły – s. Katarzyna Niemiec i p. Piotr Sołodyna – zostało zaproszonych do Indonezji na obóz młodzieży szkół urszulańskich (International Ursuline Youth Camp 2018) z Azji południowo-wschodniej i wschodniego Pacyfiku. Około 500 uczniów i nauczycieli z Indonezji, Tajwanu, Japonii i Australii przez cały tydzień uczestniczyło w zajęciach integracyjnych i warsztatach na temat ochrony środowiska. W międzyczasie młodzież ze swoistym sobie entuzjazmem prezentowała przebogatą tradycję krajów swojego pochodzenia, oczarowując pozostałych uczestników rozmachem i niebywałym zaangażowaniem. W ramach zajęć uczestnicy przygotowywali potrawy narodowe, których później można było zakosztować.

Obóz został przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły urszulańskiej w BSD, miasta leżącego nieopodal Dżakarty.