Insieme (włos. “Razem”) jest spotkaniem młodych ludzi, licealistów szkół urszulańskich z całej Polski. Prawie 100 osób będzie uczestniczyć w weekendowych warsztatach muzycznych, prowadzonych przez uznaną wokalistkę, Annę Marię Mbayo. Inicjatorem tego pionierskiego wydarzenia jest Liceum Urszulańskie we Wrocławiu. W programie, oprócz warsztatów muzycznych, są także koncerty: piątkowy – folk-rockowego zespołu “40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach” oraz niedzielny – gospel, w wykonaniu uczestników warsztatów. Poza aspektem kulturalnym, nie mniej istotnym celem spotkania jest integracja młodych ludzi, poznawanie nowych, fascynujących miejsc oraz wymiana doświadczeń.

Drugi dzień spotkania młodych rozpoczęliśmy wizytą w Hydropolis, gdzie nasi goście z Poznania i Rybnika mogli podziwiać to fantastyczne miejsce, w całości poświęcone wodzie. Po intensywnym spacerze, w tym krótkim zwiedzaniu Ostrowia Tumskiego, po powrocie do szkoły uczestnicy warsztatów muzycznych spotkali się na wspólnym obiedzie w szkolnej stołówce. Osią planu sobotniego spotkania były warsztaty z uznaną wokalistką i kompozytorką gospel, Anną Marią Mbayo, która przy akompaniamencie Dominika Mąkosy (keyboard) wprowadzała naszą młodzież w fascynujące tajniki muzyki gospel i w ciągu czterogodzinnej sesji przygotowała ich do niedzielnego koncertu. Po sesji wokalnej, bardzo intensywnej i ekspresyjnej, zaraz po kolacji uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do zabawy tanecznej, trwającej do późnego wieczora.