Insieme (włos. “Razem”) jest spotkaniem młodych ludzi, licealistów szkół urszulańskich z całej Polski. Prawie 100 osób będzie uczestniczyć w weekendowych warsztatach muzycznych, prowadzonych przez uznaną wokalistkę, Annę Marię Mbayo. Inicjatorem tego pionierskiego wydarzenia jest Liceum Urszulańskie we Wrocławiu. W programie, oprócz warsztatów muzycznych, są także koncerty: piątkowy – folk-rockowego zespołu “40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach” oraz niedzielny – gospel, w wykonaniu uczestników warsztatów. Poza aspektem kulturalnym, nie mniej istotnym celem spotkania jest integracja młodych ludzi, poznawanie nowych, fascynujących miejsc oraz wymiana doświadczeń.

Pierwszego dnia zjazdu integracyjnego uczniowie liceów z Poznania, Rybika i gospodarza, Wrocławia, spotkali się w auli szkolnej, gdzie nastąpiło oficjalne powitanie uczestników przez siostrę przełożoną, Joannę Łątkę, oraz prezentacja poszczególnych grup – najpierw informacyjna, a potem muzyczna. Po obiedzie organizatorzy przygotowali dla gości spacer po starówce, podczas którego rozwiązywano zadania wokół krasnali. Po powrocie do szkoły wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w sesji gier integracyjnych. Punktem kulminacyjnym dnia był koncert zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego, “40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”. Na zakończenie dnia, w kościele klasztornym, młodzi ludzie udali się do kościoła na krótką modlitwę wieczorną.

Młodzież z Poznania przyjechała do Wrocławia pod opieką s. Agnieszki Świętoń i s. Anety Zbijewskiej; opiekunkami młodzieży z Rybnika były s. Małgorzata Niemiec i s. Joanna Żuk.