W poniedziałek, 3 grudnia w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu Iskra w szkole. Jednostka w  systemie społecznym. organizowane przez nasze liceum i Wydział Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. To juz trzecia edycja spotkań edukacji prawniczej dedykowana młodym ludziom. Tym razem w wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum 23, Gimnazjum 28, Gimnazjum 29 i Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Spotkanie otworzyła Siostra Wicedyrektor naszej szkoły, Katarzyna Niemiec, a po niej głos zabrała prof. Magdalena Tabernacka, współorganizatorka spotkań. Następnie nadszedł czas na wystąpienia prelegentów z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, Marcina Chruściela i Mateusza Bartoszewicza, którzy opowiadali uczestnikom o prawach człowieka w ujęciu historycznym i globalnym. Po wykładzie nadszedł czas na warsztaty – uczniowie mieli wyobrazić sobie swoje zachowania w sytuacjach potencjalnego łamania praw człowieka, a ich zadaniem było stworzenie zbioru zasad obowiązujących w ekstremalnych sytuacjach zagrożenia praw jednostki. Spotkanie podobało się wszystkim zebranym.

Już dziś zapraszamy nasze zaprzyjaźnione szkoły na lutową sesje poświęconą prawom byłych więźniów i problemom ich powrotu do społeczeństwa.