Juvenes Translatores – Konkurs na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Tłumaczeń Pisemnych

Nasza szkoła została wybrana do konkursu! Wybór szkół następuje losowo. Liczba szkół wylosowana z każdego państwa członkowskiego jest równa liczbie miejsc, jakie dane państwo członkowskie ma w Parlamencie Europejskim, (co oznacza, że z Polski wybrano 51 szkół).

25 listopada 2021r. w godzinach od 10:00 do 12:00 nasza załoga w składzie: Bartosz Szymczyk, Jakub Nysler, Aleksander Janiszewski  z klasy 3a, Julia Daszkiewicz z klasy 3c i Mikołaj Lewczuk z klasy 3e przystąpią do tłumaczenia online jednostronicowego tekstu. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem: „Wejdźmy na dobrą drogę – ku (bardziej ekologicznej) przyszłości”.

Zawodowi tłumacze z Komisji Europejskiej ocenią prace konkursowe i wybiorą po jednym zwycięzcy z każdego kraju UE. Wiosną przyszłego roku zwycięzcy zostaną zaproszeni do Brukseli na ceremonię rozdania nagród w siedzibie Komisji Europejskiej. Konkurs pilotuje z ramienia naszej szkoły p. Joanna Kwiatkowska.

Wish them luck and let’s keep our fingers crossed for them!