Kardynał Stefan Wyszyński – nasze wspominki

174
Wkrótce, 28 maja, przypada 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski (1948-1981), który był przez trzy lata internowany za nieugiętą postawę wobec ówczesnej władzy komunistycznej. W tym czasie przygotował Wielką Nowennę i obchody Milenium Chrztu Polski. Zawierzył całą Ojczyznę Matce Bożej w Jasnogórskich Ślubach Narodu. Był uczestnikiem konklawe, które wybrało Karola Wojtyłę na papieża. Zmarł w okresie wielkich przemian związanych z powstaniem NSZZ „Solidarność”.
Nie może ujść naszej uwadze fakt, iż Prymas odwiedził nasze Liceum podczas wizyty we Wrocławiu w kwietniu 1957 roku, kiedy spotkał się z uczniami i nauczycielami. W naszych szkolnych archiwach znajdziemy także pozdrowienia dla społeczności szkolnej z błogosławieństwem, które otrzymaliśmy od Kardynała przy okazji tej wizyty.
==========
Z okazji 40. rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego w najbliższy piątek w czasie wspólnego apelu zostanie przedstawiona krótka biografia Prymasa Tysiąclecia.